Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2012., 12:48   #81
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Osim toga, postoje bar tri bolje televizijske ekranizacije Sherlocka Holmesa od Housea: Jack Bauer ("24"), Walker teksaški rendžer i Poirot.
WTF?!?

One troll to defeat another?
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 12:51   #82
Gledao prvu epizode druge sezone još jednom. Večeras druga epizoda.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 13:16   #83
Radio Times - Mark Gatiss interview .. zanimljiv članak i anegdota o zaposleniku mod, odlično za uvod u ep
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 13:25   #84
Stvarno ne kužim koje probleme imate s Houseom. Vjerojatno zato što se niste pokazali sposobnim artikulirati svoje mišljenje; Dabar je barem odgovorio u tonu pristojne komunikacije, iako je njegov sud čisto subjektivan, kao i svaki sud bez argumentacije. Ali to nije problem; to sam i ja ponudio. Rekao sam da je Sherlock vjerojatno kvalitetniji od Housea, ali da sam Houseu privrženiji. Dakle, osobni sud, bez nametanja ostalima i osuđivanja. Smoogj trola, umjesto da si sam da karton, a skupa s Archangelom emitira neki snobizam ukusa. U čemu je problem? Toliko ste se emocionalno zbližili seriji Sherlock da vam je postala identitetska odrednica pa sve shvaćate kao napad na sebe ili je nešto drugo posrijedi?
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 14:05   #85
Odličan početak druge sezone, stvarno su odlični. Ne kužim čemu usporedbe sa Houseom? Mene više ovakav Sherlock podsjeća na Patricka Janea iz Mentalista. Ali samo podsjeća ne želim uspoređivati koji je bolji i zašto, vjerovatno podsjeća jer i on rješava krimi slučajeve. Ali na kraju, pratim sve 3 navedene serije, pa onda.
Bobo Mesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 14:33   #86
Trenutno mi je ovo najiščekivanija serija na netu. Sve ostalo mogu pogledati s vremenskim odmakom, ali ovu baš iščekujem.

I genijalan je bio u plahti, genijalna mu je dedukcija i povremena ranjivost. Definitivno brainy is the new sexy
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 14:46   #87
Konačno druga sezona ove zanimljive krimi serije.Btw,kakve su to nebuloze da su "4 sata,Poirot i Walker ekranizacije Sh.Holmesa?Da rikneš od smjeha.
Za Housea još i kužim jer ima neke elemnte pruzete od Holmesa,iako ni u kojem slučaju nebih govori o ekranizaciji istog,već samo o nekakvom nadahnuću autora.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 15:16   #88
Quote:
Bobo Mesar kaže: Pogledaj post
Odličan početak druge sezone, stvarno su odlični. Ne kužim čemu usporedbe sa Houseom? Mene više ovakav Sherlock podsjeća na Patricka Janea iz Mentalista. Ali samo podsjeća ne želim uspoređivati koji je bolji i zašto, vjerovatno podsjeća jer i on rješava krimi slučajeve. Ali na kraju, pratim sve 3 navedene serije, pa onda.
kad smo već kod uspoređivanja s mentalistom, jesi skužio/la onog žutog smajlija na zidu kod sherlocka?
Torbica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 16:38   #89
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Stvarno ne kužim koje probleme imate s Houseom. Vjerojatno zato što se niste pokazali sposobnim artikulirati svoje mišljenje; Dabar je barem odgovorio u tonu pristojne komunikacije, iako je njegov sud čisto subjektivan, kao i svaki sud bez argumentacije. Ali to nije problem; to sam i ja ponudio. Rekao sam da je Sherlock vjerojatno kvalitetniji od Housea, ali da sam Houseu privrženiji. Dakle, osobni sud, bez nametanja ostalima i osuđivanja. Smoogj trola, umjesto da si sam da karton, a skupa s Archangelom emitira neki snobizam ukusa. U čemu je problem? Toliko ste se emocionalno zbližili seriji Sherlock da vam je postala identitetska odrednica pa sve shvaćate kao napad na sebe ili je nešto drugo posrijedi?
Gle ovo je kao da si došao na temu od Game of Thrones i napisao kako je to odlična serija po uzoru na LotR ali da ti je BraveHeart mnogo bliži i bolji.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 22:17   #90
Još jedna Šerloktana Od prvih nekoliko minuta prve epizode. Rijetko kad mi se to događa. Istina, mali pad nakon prve, ali prva u 2. sezoni je mindblowing, kak bi se reklo.

Quote:
Katatonični Dabar kaže: Pogledaj post
Meni je Sherlock isti Nick Cave
Oh da
__________________
...trembling electric.
Supersticky
klinkovichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 23:32   #91
Druga epizoda je vani.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 23:45   #92
pomalo razočarana ep, unatoč tome što nisam očekivala da će nadmašiti prošlotjednu .. što ne znači da je jako loša .. naprotiv ben i martin ponovno oduševljavaju .. posebno sherlockove scene nedostatka kako zanimljivih slučajeva tako i cigareta i mind palace (liberty bell, elvis ) te watsonovo otkrivanje signala, i puno smiješnih dijaloga .. sherlock izvan svoje zone udobnosti, na trenutke gubi ice status .. na žalost do mene nije doprijela sva ta paranoja i strah , a kako je ovo više psihološka priča, nego priča o čudovištu, ostaje osjećaj prazne, na dijelovima bljedunjave ep .. kada sam već kod toga krajolik je bio prekrasan bleak but somehow beautiful in its bleakness ..
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 23:47   #93
Quote:
Torbica kaže: Pogledaj post
kad smo već kod uspoređivanja s mentalistom, jesi skužio/la onog žutog smajlija na zidu kod sherlocka?
Primjetio sam naravno, jel to možda ima veze s prošlim epizodama? Prošlo je dosta otkako sam pogledao prvu sezonu i ne sjećam se tih crteža.
Bobo Mesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 23:51   #94
scena kada puca po zidu, the wall had it coming

ed video s johnovog bloga
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..

Zadnje uređivanje VaVaVoom : 09.01.2012. at 00:03.
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 01:12   #95
Jep, puno je to slabije od prve epizode. Dijalozi su i dalje jako kvalitetni, Homlesove metode zabavne, ali sama srž priče je, iako ambiciozna, pomalo naivna. Kao i sa drugom epizodom prve sezone -- žvaka za mozak. Ali iznimno ugodno za gledanje.

Usput, VaVa, malo-puno spoilaš.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 10:01   #96
Uz Black Mirror, meni trenutno najbolja serija.
Toliko je superiorna u odnosu na film da je to strašno.

Znam, znam, film je smješten u prošlost i sve to...ali su likovi u seriji puno dublji i jači.

thumbs up!
__________________
''...noone is innocent...''
quazar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 13:18   #97
jel zna netko da li su izašli hrvatski ili srpski titlovi?

ali da je serija mrak, mrak je. šteta što ima tako malo epizoda
slammerinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 13:59   #98
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Usput, VaVa, malo-puno spoilaš.
minimalno .. u ostalom ep je prikazana i ne vidim problem u komentriranju iste
Sherlock: The Reichenbach Fall Preview
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 20:45   #99
Ne znam kako se može spojlati Sherlock? Baskervislkog psa sam valjda gledao u barem 15 ekranizacija, stvar je samo interpretacije detektiva, a ovo mi je nakon Bretta najbolji Holmes do sada.
scorpio2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 21:58   #100
telegraphovo viđenje the 20 greatest Sherlock Holmes ..
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.