Natrag   Forum.hr > Razno > Poruke, želje i komentari

Poruke, želje i komentari Poželite i desit će se. Laboratorij za forumske pokuse.
Podforumi: Čestitke i pozdravi i Kutak za banirane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2012., 23:38   #1
MK, vol. 219483

Topik o hiperaktivnosti.

Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
U moje vrime bi dobija dvi u timun i uopće nije postoja taj pojam. Danas se pederišemo da se dica nesmu tuć pa imamo to šta imamo. Ja iman dvoje "aktivnih", kad odu u crveno dobiju frnjokulu i mirni su misec dana.
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Hiperaktivna moj kurac to su od njih napravili debili od roditelja. E da koji put koja pešćurina pa da vidiš odgojnih mjera.


Glo je pitala
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
mene prije svega zanima vrijedi li i ovdje ovo pravilo koje je Nica stavila na RiD:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=36585271&postcount=9
Quote:
Na forumu je zabranjeno poticanje i opravdavanje zakonom zabranjenih radnji, a obiteljski zakon (čl. 88) jasno kaže: "Roditelji i ostali članovi obitelji ne smiju dijete podvrgavati ponižavajućim postupcima, duševnom ni tjelesnom nasilju, odnosno zlostavljanju".

Rasprava o nasilju je dobrodošla jer je to najbolji način koji je nama ovdje na raspolaganju da ga pokušamo iskorijeniti iz društva, a međusobna podrška, savjeti i preporuke mogu biti dobar pokretač za prestanak poduzimanja takvih mjera. Međutim, svako poticanje na vršenje te glorificiranje nasilja i nasilnih metoda u odgoju bit će sankcionirano.
Na što je Cuka rekao da falabogu da vrijedi.

Da, ovaj isti koji se malo prije toga zalagao za pešćurine.




Samo kažem.
chocolatecookie is offline  
Old 07.05.2012., 00:33   #2
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Topik o hiperaktivnosti.







Glo je pitala

Na što je Cuka rekao da falabogu da vrijedi.

Da, ovaj isti koji se malo prije toga zalagao za pešćurine.




Samo kažem.
Zalagao za pešćurine??? A da ti malo ipak pročitaš kompletnu raspravu prije nego nekoga nazoveš, makar i u primislima, zlostavljačem djece?

Gdje se u toj temi se netko zalaže za bilo kakvo fizičko maltretriranje djece na bilo koji način. Malo čitanja sa razumijevanjem ne bi škodilo.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 07.05.2012., 00:39   #3
Bilo kakvo "odgojno" udaranje djece zabranjeno je Obiteljskim zakonom a prema pravilima IMF-a zabranjeno je poticanje i opravdavanje zakonom zabranjenih radnji.

Rekla bih da su "frnjokula" i "pešćurina" nekakvi udarci.

Zlostavljačem djece te nisam nazvala, nego rekla da potičeš na zakonom zabranjeno fizičko kažnjavanje djece.
chocolatecookie is offline  
Old 07.05.2012., 00:46   #4
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Bilo kakvo "odgojno" udaranje djece zabranjeno je Obiteljskim zakonom a prema pravilima IMF-a zabranjeno je poticanje i opravdavanje zakonom zabranjenih radnji.

Rekla bih da su "frnjokula" i "pešćurina" nekakvi udarci.

Zlostavljačem djece te nisam nazvala, nego rekla da potičeš na zakonom zabranjeno fizičko kažnjavanje djece.
O jesi jesi a i sad me proglašavaš poticateljem zlostavljanja djece.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 07.05.2012., 00:57   #5
Ako misliš da je svaka kazna udarcem zlostavljanje, čudi me što udarcima kažnjavaš svoju djecu, što potičeš da drugi ljudi udarcima kažnjavaju svoju djecu, i što to ne sankcioniraš.


Ali ti ne misliš da je svako fizičko kažnjavanje zlostavljanje. Ni ja to ne mislim. Ono što ti nije jasno je da je svako fizičko kažnjavanje zabranjeno zakonom u ovoj državi. Svako. Ne samo prebijanje i lomljenje kostiju. I šamar djetetu je zabranjen zakonom. I ti si kao moderator dužan voditi računa o tome da se na tvom podforumu ne potiče na zakonom zabranjena postupanja prema djeci. Znam da je MK leglo preizrasle razmažene deriščadi koja se hiće na pod dućana i vrišti kad čuje "ne", i da se tamo tolerira svašta što se drugdje ne bi, ali sada se radi o djeci i mislim da je sad dobar trenutak da vam postavi granica.
chocolatecookie is offline  
Old 07.05.2012., 01:13   #6
Ovo ti je treči uzastopni post gdje me vrijeđaš i proglašavaš "nasilnikom nad djecom" a to niti je pristojno niti korektno.

Ali recimo da si se nespretno izrazila po treči put.

Počmi od početka teme pa ćeš uvidit kako je osnova teme hiperaktivnost kod neke djece i gdje korisnici smatraju da je ta hiperaktivnost (bez medicinskih dokaza) u stvari neodgoj te djece koju su uzrokovali roditelji a ne nikakvo zalaganje za fizičko ili ino maltretiranje i zlostavljanje djece.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 07.05.2012., 01:55   #7
Cuka, chocolatecookie je u pravu.
Neka ti Vojky, Katrin ili drot13 objasne moguće pravne posljedice tvojih riječi. Po tebe i po vlasnika foruma koji moderiraš.
Chocolatecookie ti je pokušala reći, a ti iz posta u post namjerno pogrešno tumačiš njene riječi poput – heh – štemera koji samo traži povod za tučnjavu.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 07.05.2012., 01:56   #8
Raspravili smo ovo, sutra će se neki postovi obrisati i trebalo bi se napisati mod upozorenje.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Old 07.05.2012., 05:02   #9
Sve je ovo lijepo, ali nedovoljno.

Moderator koji ne razumije da je "pešćurina" fizičko nasilje, da je fizičko nasilje nedozvoljeno i da svako (fizičko ili ne) nasilje nije ujedno i zlostavljanje, poprilično bi popravio svoj nezavidni položaj stečen na ovom topicu isprikom.

Razloga za ispriku ima prekonekoliko, a ponajveći je "malo čitanja s razumijevanjem ne bi škodilo", što se inače nerijetko i kartonira običnim forumašima.

U protivnom (bez isprike, bez kartona), ispada da je na snazi logika "pobrisat ćemo i ništa nije bilo, nitko nikome" - takvi su postupci idealna podloga za bujanje PŽK-topica "a je li, a mene ste kartonirali, a kad je tamo moderator ponovljeno zagovarao fizičko kažnjavanje djece, onda ste ga samo pobrisali, a? A? A?".

Što je najgore, autor takvog topica će biti u pravu.
Lord Byron is offline  
Old 07.05.2012., 07:55   #10
Znaci, do sada se na MK tolerirao šovinizam, rasizam i svakakve ostale gluposti, ali kada se pocelo o odgoju djece raspravljati, odmah su se dezurni dusebriznici pojavili.

Licemjerje na kvadrat...
Dukkai is offline  
Old 07.05.2012., 08:53   #11
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
Licemjerje na kvadrat...
Bilo bi licemjerje kada bi uspio nečim nekako dokazati da su spomenuti dežurni dušebrižnici tolerirali šovinizam i ostalo pobrojano.
Lord Byron is offline  
Old 07.05.2012., 09:00   #12
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Bilo bi licemjerje kada bi uspio nečim nekako dokazati da su spomenuti dežurni dušebrižnici tolerirali šovinizam i ostalo pobrojano.
ispravak. Mislim na Nicu koja je administrator pa je do jucer tolerirala MK kao pdf koji je "iznad zakona".
Dukkai is offline  
Old 07.05.2012., 10:09   #13
ma najbolje bi bilo zatvoriti forum jer se na njemu ljudi razgovaraju i diskutiraju i neizbjezno netko kaze nesto sto nije na liniji i sto vrijeda njezne dusice

a sto se pozivanja na zakon (kad nam odgovara) tice, kanadski vrhovni sud je prosudio kako roditelji imaju pravo primjereno kazniti dijete i fizicki
naravno, mi znamo bolje i nasa su djeca jako dobro odgojena i napredna, kao i njihovi nadasve inteligentni, nacitani i kulturni roditelji
ZgSash is offline  
Old 07.05.2012., 10:39   #14
Pretjerujete.

Klasično nametanje jednog mišljenja i cenzura tuđeg.
Napadate čovjeka jer je izrazio svoje.

Fizičko kažnjavanje kao odgojna mjera postoji od kako je čovjeka, bilo je, postoji, neće nestati ako to ne spominjemo.

Zar se ne smije raspravljati koja metoda je bila bolja i funkcionalnija?

Ako to nije nedemokratski onda ne znam što je...
Creeping Death is offline  
Old 07.05.2012., 10:42   #15
A sto ako je misljenje poziv na nasilje?
sladoje is offline  
Old 07.05.2012., 10:45   #16
Quote:
sladoje kaže: Pogledaj post
A sto ako je misljenje poziv na nasilje?
Pročitao sam sve upise, čak sam i ja dao svoje mišljenje, pročitao sam i od forumaša Cuke, i nisam vidio da čovjek igde poziva na nasilje, već na odgojnu mjeru....

Postoji razlika između nasilnika koji tuku ali baš tuku djecu, ženu, liječeći svoje frustracije i nesposobnost da budu roditelji, od onih koji podignu ton u određenoj situaciji ili nalupaju zločesto djete po guzici.

Kako rekoh, nigdje čovjek nije napisao ništa da poziva na zlostavljanje i nasilje nad ikim.

Linčujete ga bezveze.
Creeping Death is offline  
Old 07.05.2012., 11:17   #17
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ma najbolje bi bilo zatvoriti forum jer se na njemu ljudi razgovaraju i diskutiraju i neizbjezno netko kaze nesto sto nije na liniji i sto vrijeda njezne dusice
Jezušek

Šta je ovo?

Neka katarza ili nostalgija za bivšim vremenima. I funkcijama.


Btw. forum bi trebao biti otvoren za sve, pa i najškakljivije teme, kao što je fizčko kažnjavanje djece.

Inače se bude pretvoril u limunadicu.
W.Reich is offline  
Old 07.05.2012., 11:29   #18
Quote:
W.Reich kaže: Pogledaj post
Btw. forum bi trebao biti otvoren za sve, pa i najškakljivije teme...
Baš sve? Pa i za zagovaranje protuzakonitih radnji (ili kako se to već pravno kaže) u tim temama?

Ne govorim sad samo o fizičkom kažnjavanju djece nego i o drugim zakonom zabranjenim radnjama.
Lord Byron is offline  
Old 07.05.2012., 11:46   #19
Nisam nigdje spomenuo zagovaranje protuzakonitih radnji.
W.Reich is offline  
Old 07.05.2012., 12:08   #20
Quote:
W.Reich kaže: Pogledaj post
Jezušek

Šta je ovo?

Neka katarza ili nostalgija za bivšim vremenima. I funkcijama.


Btw. forum bi trebao biti otvoren za sve, pa i najškakljivije teme, kao što je fizčko kažnjavanje djece.

Inače se bude pretvoril u limunadicu.
sarkazam: besplatan je
ZgSash is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.