Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2016., 00:15   #21
Serija je izvrsna! Svi su glavni glumci, nema dosadnih mjesta, atmosfera je totalno pogođena i precizno su umetnute reference na sve fora stvari iz osamdesetih. Steven King, CIA, istraživanja, klika klinaca, klika srednjoškolaca, malo Freddy Kruegera, fantastični vizuali i muzika u sridu. Ma sve mi je super od oblekice do Winoninih lampica i sjekire po zidu. Biciklići <3
Još jednom moram pohvaliti muziku

Mindblown! Jedva čekam drugu sezonu

Zadnje uređivanje mahunarka : 20.07.2016. at 00:30.
mahunarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 16:19   #22
Serija je super, iako ima nekih dosta naivnih i nelogičnih stvari ako se puno razmišlja. Ali da, atmosfera i stil 80ih te posvete nekim filmovima savršeno pogođene, da.
I djeca glumci nisu iritantni i užasni glumci, što je super.

Muzika u petoj epizodi je odavde, iako je prije toga bilo u Pretty in Pink. Ali najjača muzika na svijetu.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 18:17   #23
Odlična glazba i pjesme, kraj treće epizode s monsterom, policijskim sirenama, paljenjem lampica s Winonom Ryder dok u pozadini svira 'We can be heroes'
Zatim četvrta s Joy Division pjesmom :klap:
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 18:53   #24


Evo svi rekoše kako je super muzika i kako je dobra atmosfera osamdesetih plus Gunisi , a niko da reč kaže o samoj radnji serije koja je po meni blago rečeno totalno nederočena i samim time i plitka.

Mene je isrkeno takođe ponukala "atmosfera" serije ali sve je ostalo na tome jer kad se ima efekata i atmosfere radnja može biti tupava do imbecilnosti.

Ko je ono biće?? , ko je ona državna organizacija i zašto nešto tamo radi?? , niko ne zna , a da ne govorim da je jedino objašnjenje(pokušaj) kad klinac zovne profesora i on im kaže o mogućnosti paralnih svetova i ništa više , i onda oni vele "To je to" i hajmo puniti baterije slanom vodom one klinke sa moćima.

Sad bi neki rekli "Ti to ne kontaš jer je poenta serije da bude misteriozna".
To može biti istina , ali nažalost nije , već je serija zakazala upravo u misterioznosti , čak mi je "bolja" miksterija u seriji Leftovers.

Izvinavam se zbog mogućeg spojlera i što nekom ne prija moj utisak serije , ali mislim da je loša , međutim pošto sigurno swledi nastavak možda i nešto konačno saznamo osim da je dobra atmosfera i kako klinci voze BMX-e sa sve lampicama i zaprepašćene Vinone Rajder.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 19:28   #25
Pa bit će još sezona, možda krenu u detalje tada. A ovdje je dano dovoljno toga da sam možeš složiti što bi to sve moglo biti, ali opet s dozom misterije.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 21:02   #26
SPOJLERI

Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post

Ko je ono biće?? , ko je ona državna organizacija i zašto nešto tamo radi?? , niko ne zna , a da ne govorim da je jedino objašnjenje(pokušaj) kad klinac zovne profesora i on im kaže o mogućnosti paralnih svetova i ništa više , i onda oni vele "To je to" i hajmo puniti baterije slanom vodom one klinke sa moćima.
Joj stari, agencija je CIA koja je nešto prije radila pokuse sa Eleveninom mamom i zbog toga je djevojčica rođena sa supermoćima, a naravno da se radi o špijunaži Rusa i hladnom ratu, kuiš. Biće je namjerno ostavljeno tako da se ne kuži previše o njemu jer će to razvijati u sljedećoj sezoni (ako je bude, a bit će). U jednom intervjuiću su stvaratelji serije rekli da imaju 30 strana dokumenta o tom upside downu koje polako ubacuju i čak su rekli da u tu dimenziju nisu niti htjeli ulaziti u ovoj sezoni, ali su uspjeli napraviti nešto čime su zadovoljni pa su i to prikazivali, mic po mic. A što se samog čudovišta tiče, ono je samo jedno i mislim da će ga razvijati kao upside down pandan gospođice eleven (naravno u sljedećoj sezoni) jer ako si skužio u epizodi monster ona i kaže I'm a monster. Možda brijem, ali to ćemo još vidjeti.

Poanta je da su to sve htjeli prikazati iz perspektive klinaca koji tak i tak ne kuže previše o cijeloj toj priči, meni je stvarno super taj naglasak na prijateljstvu, rl DnD. :klap:
mahunarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 21:18   #27
Quote:
mahunarka kaže: Pogledaj post
Joj stari, agencija je CIA koja je nešto prije radila pokuse sa Eleveninom mamom i zbog toga je djevojčica rođena sa supermoćima, a naravno da se radi o špijunaži Rusa i hladnom ratu, kuiš. Biće je namjerno ostavljeno tako da se ne kuži previše o njemu jer će to razvijati u sljedećoj sezoni (ako je bude, a bit će). U jednom intervjuiću su stvaratelji serije rekli da imaju 30 strana dokumenta o tom upside downu koje polako ubacuju i čak su rekli da u tu dimenziju nisu niti htjeli ulaziti u ovoj sezoni, ali su uspjeli napraviti nešto čime su zadovoljni pa su i to prikazivali, mic po mic. A što se samog čudovišta tiče, ono je samo jedno i mislim da će ga razvijati kao upside down pandan gospođice eleven (naravno u sljedećoj sezoni) jer ako si skužio u epizodi monster ona i kaže I'm a monster. Možda brijem, ali to ćemo još vidjeti.

Poanta je da su to sve htjeli prikazati iz perspektive klinaca koji tak i tak ne kuže previše o cijeloj toj priči, meni je stvarno super taj naglasak na prijateljstvu, rl DnD. :klap:
OK , možda sam malo preterao , ali pobogu ima li išta gore od toga da cela serija se svodi na spašavanje devojčice sa moćima i dečaka zarobljenog u još nedefisanom prostoru.

To je ono što mi ide na živce , tj.jako mi liči na ono u jeftinim sf-serijama kad krenu ljubavni jadi i intrige posade u dubokom svemiru , a za poentu same serije ćemo sačekati nekoliko epizoda ili par sezona.

Meni zasad nije uvreljivo , ali kao što kažeš sačekajmo drugu sezonu pa ćemo videti , ali ako krene ponovo neka jurnjava ili ako svrha serije bude puka neshvaćenost glavnih likova od strane drugih likova jer su videli nešto drugačije i mistično , onda nek' ide sve u tri lepe šargarepe.
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 21:27   #28
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
OK , možda sam malo preterao , ali pobogu ima li išta gore od toga da cela serija se svodi na spašavanje devojčice sa moćima i dečaka zarobljenog u još nedefisanom prostoru.

To je ono što mi ide na živce , tj.jako mi liči na ono u jeftinim sf-serijama kad krenu ljubavni jadi i intrige posade u dubokom svemiru , a za poentu same serije ćemo sačekati nekoliko epizoda ili par sezona.

Meni zasad nije uvreljivo , ali kao što kažeš sačekajmo drugu sezonu pa ćemo videti , ali ako krene ponovo neka jurnjava ili ako svrha serije bude puka neshvaćenost glavnih likova od strane drugih likova jer su videli nešto drugačije i mistično , onda nek' ide sve u tri lepe šargarepe.
Očito nisi gledao Twin Peaks.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 21:48   #29
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Muzika u petoj epizodi je odavde, iako je prije toga bilo u Pretty in Pink. Ali najjača muzika na svijetu.
Mislim da je originalno New order - Elegia

Quote:
mahunarka kaže: Pogledaj post
rl DnD. :klap:


Biće bi moglo biti manifestacija nje ili zbilja neki stvor iz druge dimenzije.
A ima ga svugdje, malo u labosu, malo u šumi, pa u toj drugoj dimenziji
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 21:56   #30
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post


Evo svi rekoše kako je super muzika i kako je dobra atmosfera osamdesetih plus Gunisi , a niko da reč kaže o samoj radnji serije koja je po meni blago rečeno totalno nederočena i samim time i plitka.

Mene je isrkeno takođe ponukala "atmosfera" serije ali sve je ostalo na tome jer kad se ima efekata i atmosfere radnja može biti tupava do imbecilnosti.
Jedino što je ovdje imbecilno je tvoj pokušaj argumentacije kritičkog osvrta. Hajdemo redom.

Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Ko je ono biće?? , ko je ona državna organizacija i zašto nešto tamo radi?? , niko ne zna , a da ne govorim da je jedino objašnjenje(pokušaj) kad klinac zovne profesora i on im kaže o mogućnosti paralnih svetova i ništa više , i onda oni vele "To je to" i hajmo puniti baterije slanom vodom one klinke sa moćima.
Ono biće je živi organizam/predator iz druge dimenzije. Da li su mu trebali predstavit rodni list, domovnicu i adresu u seriji? Daj mi molim te reci odakle su izvanzemaljci iz serije Dosje X? Koja rasa je prva napravila Borga u seriji Star Trek prije nego što su se osamostalili? Kako je trinaesto pleme u Battlestar Galactici prvi put konstruiralo umjetnu inteligenciju? Tko su čovječe langoliers iz istoimene ekranizacije romana Stephena Kinga? Odakle su oni? Tko im je mater? Koja su ono...ama baš svaka čudovišta i bića iz Supernaturala? Odakle su, kako su nastala, iz koje grane evolucijskog procesa su one došle na život?

Drugim riječima, ova serija spada pod žanr mystery, uz ostala, i sasvim je primjereno da biće u pitanju je obuzeto velom nepoznanica o svojem podrijetlu i svim mogućnostima što daje dodatan element zastrašivanja i užasa.

Između ostaloga, ovo je prva sezona. Zašto bi ikoja serija dala odgovore na sva pitanja u svojoj prvoj sezoni?

Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
ko je ona državna organizacija i zašto nešto tamo radi?? , niko ne zna , a da ne govorim da je jedino objašnjenje(pokušaj) kad klinac zovne profesora i on im kaže o mogućnosti paralnih svetova i ništa više , i onda oni vele "To je to" i hajmo puniti baterije slanom vodom one klinke sa moćima.
Postrojenje je očito pod vlasništvom ministarstva energetike što je samo klasični paravan gdje se vode sasvim druge operacije. S obzirom da u svom sastavu imaju vojnu policiju koja im aktivno pomaže vrlo izgledno da je riječ o ljudima iz DoD-a, odnosno iz Ministarstva obrane. Što uopće ima veze iti ikakvu težine da li su dotični iz Ministarstva obrane ili CIA? Sasvim redudantna informacija za bit priče.

'' I zašto tamo nešto radi?'' Stvarno si pitao ovo retardirano pitanje?
Zašto itko išta na ovom svijetu radi? Zato što mogu. Zato što su istraživali koliko zapravo seže moć ljudskog uma kako bi dobili bolje razumijevanje istog i pokušali to znanje eventualno primjenit u nadmetanju sa SSSR-om što je i objašnjeno u seriji. U procesu toga naletjeli su naravno na nešto sasvim drugo.

Klinac je pitao profesora logično pitanje nakon što su došli do saznanja da se Will i čudovište ne nalaze u istoj stvarnosti/postojanju/dimaneziji kao i oni. Profesor mu je samo dao klasičan teorem o drugoj dimenziji.
Što se 'kade' tiče, pitali su ga kako bi u kućnoj radinosti napravili sensory deprivation tank kako bi pojačali, odnosno izoštrili sposobnosti od Eleven i to na njenu sugestiju kad je htjela upotrijebit kadu u kući pa su se išli više o tome informirat kod profesora.

Sve ima svoj logičan slijed događaja ako se prati sa pozornošću.

Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Sad bi neki rekli "Ti to ne kontaš jer je poenta serije da bude misteriozna".
To može biti istina , ali nažalost nije , već je serija zakazala upravo u misterioznosti , čak mi je "bolja" miksterija u seriji Leftovers.
Da, istina je, ti ne kontaš.

Serija nije savršena, ali ovo što si nabrojao nema veze s mozgom.
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 22:16   #31
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Mislim da je originalno New order - Elegia

Ma znam kako se pjesma zove, ali ja ju pamtim iz Morea, kratki film koji svi trebaju pogledati.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 23:25   #32
super je ovo. taman svega u dovoljnim kolicinama. ni premalo ni previse. kingovska se atmosfera otpocetka primijeti (stand by me recimo, ali i detalji i teme nekih drugih njegovih djela, sto je super imho). nema preglumljavanja. djecaci su odlicni, al mi je eleven jos bolja

nekoliko pitanja za razmisljanje: je li cudoviste jedan organizam koji se stvara po potrebi ili ih ima vise (jel ono bilo nekakvo jaje kad su serif i winona usli u drugi svijet)? postoji li upside-down za cijeli svijet ili samo u blizini mjesta gdje se nalazi procjep? tj sad kad bolje razmislim, mali mike iskasljao je ono sluzavo stvorenje pa pretpostavljam da ono postaje cudoviste kasnije, dakle ima ih vise?
__________________
Order is for idiots, genius can handle chaos.
Eng3lthal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 00:00   #33
ste vi skuzili da je mali kojeg su spasavali pred kraj , ono kad je bio full slab odveden od strane bica i kada su ga nasli izvukli su mu nekaj iz usta. a 11 kada je upala unutra da njega nadje i onu frendicu od sestre, njoj ( frendici) je iz usta virilo nesto poput cjevi/crva. mozda ima je o nacin razmnozavanja?
placebo effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 00:51   #34
Quote:
Hildegard kaže: Pogledaj post
Jedino što je ovdje imbecilno je tvoj pokušaj argumentacije kritičkog osvrta. Hajdemo redom.



Ono biće je živi organizam/predator iz druge dimenzije. Da li su mu trebali predstavit rodni list, domovnicu i adresu u seriji? Daj mi molim te reci odakle su izvanzemaljci iz serije Dosje X? Koja rasa je prva napravila Borga u seriji Star Trek prije nego što su se osamostalili? Kako je trinaesto pleme u Battlestar Galactici prvi put konstruiralo umjetnu inteligenciju? Tko su čovječe langoliers iz istoimene ekranizacije romana Stephena Kinga? Odakle su oni? Tko im je mater? Koja su ono...ama baš svaka čudovišta i bića iz Supernaturala? Odakle su, kako su nastala, iz koje grane evolucijskog procesa su one došle na život?

Drugim riječima, ova serija spada pod žanr mystery, uz ostala, i sasvim je primjereno da biće u pitanju je obuzeto velom nepoznanica o svojem podrijetlu i svim mogućnostima što daje dodatan element zastrašivanja i užasa.

Između ostaloga, ovo je prva sezona. Zašto bi ikoja serija dala odgovore na sva pitanja u svojoj prvoj sezoni?



Postrojenje je očito pod vlasništvom ministarstva energetike što je samo klasični paravan gdje se vode sasvim druge operacije. S obzirom da u svom sastavu imaju vojnu policiju koja im aktivno pomaže vrlo izgledno da je riječ o ljudima iz DoD-a, odnosno iz Ministarstva obrane. Što uopće ima veze iti ikakvu težine da li su dotični iz Ministarstva obrane ili CIA? Sasvim redudantna informacija za bit priče.

'' I zašto tamo nešto radi?'' Stvarno si pitao ovo retardirano pitanje?
Zašto itko išta na ovom svijetu radi? Zato što mogu. Zato što su istraživali koliko zapravo seže moć ljudskog uma kako bi dobili bolje razumijevanje istog i pokušali to znanje eventualno primjenit u nadmetanju sa SSSR-om što je i objašnjeno u seriji. U procesu toga naletjeli su naravno na nešto sasvim drugo.

Klinac je pitao profesora logično pitanje nakon što su došli do saznanja da se Will i čudovište ne nalaze u istoj stvarnosti/postojanju/dimaneziji kao i oni. Profesor mu je samo dao klasičan teorem o drugoj dimenziji.
Što se 'kade' tiče, pitali su ga kako bi u kućnoj radinosti napravili sensory deprivation tank kako bi pojačali, odnosno izoštrili sposobnosti od Eleven i to na njenu sugestiju kad je htjela upotrijebit kadu u kući pa su se išli više o tome informirat kod profesora.

Sve ima svoj logičan slijed događaja ako se prati sa pozornošću.



Da, istina je, ti ne kontaš.

Serija nije savršena, ali ovo što si nabrojao nema veze s mozgom.
Meni čoveče jednostavno nije uverljivo , prosto me nije privklo upravo to što bi joj trebao biti žanr i radnja , jer sama teorija druge paralelne dimenzije iziskuje daleko više mašte i kompleksnosti po pitanju po pitanju misterioznosti tj.žanra serije.

Kako si navalio da odbraniš ovu seriju od mene napasnika iste , baš bi voleo da upravo ovaj post ti lično pošalješ iz druge dimenzije Vinoni Rajder putem treptećih sijalica.
A ja bi gledao dotičnu epizodu i rekao u sebi "Konačno nešto misteriozno i zanimljivo".
joe enter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 16:36   #35
Serija je za sada odlična,samo da je ne sjebu u dugoj sezoni
Ecio94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 10:12   #36
Kako sam ja ovo progutao

Prvo što sam sucker za glazbom i filmovima 80-ih, pa onda cijela ta atmosfera koja izgleda kao da je serija stvarno snimana u 80-ima . A onda puste reference na filmove i serije. Recimo, kad Steve kaže Nancy: ja ti se sviđam jer podsjećam na tipa iz filma Risky Business. Vjerojatno većinma nije skužila, ali taj tip je Tom Cruise ))
Doctor Sammy is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 11:07   #37
Vrlo dobra prva sezona. Vrlo, vrlo dobra.

Eto, svi su nešto izdvojili, pa ću i ja (nešto novo): kad se Joycein muž vrati doma jer je pažljiv (a zapravo se želi ogrebati za novac), sazna za njene dogodovštine sa čudovištima koji izlaze iz zidova, u jednom je trenutku u sobi svog starijeg sina, svađaju se e da bi mu po završetku svađe priopćio da skine uvredljiv, neukusan poster sa zida. Znate već koji.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 11:12   #38
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Vrlo dobra prva sezona. Vrlo, vrlo dobra.

Eto, svi su nešto izdvojili, pa ću i ja (nešto novo): kad se Joycein muž vrati doma jer je pažljiv (a zapravo se želi ogrebati za novac), sazna za njene dogodovštine sa čudovištima koji izlaze iz zidova, u jednom je trenutku u sobi svog starijeg sina, svađaju se e da bi mu po završetku svađe priopćio da skine uvredljiv, neukusan poster sa zida. Znate već koji.
e ja taj dio nisam skuzila, a nije mi se dalo pauzirat da bolje vidim poster lol. ciji je to poster bio...
placebo effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 11:37   #39
Quote:
placebo effect kaže: Pogledaj post
e ja taj dio nisam skuzila, a nije mi se dalo pauzirat da bolje vidim poster lol. ciji je to poster bio...
Evil Dead
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 18:58   #40
Slažem se da je serija izvrsna. Odgledao sve i čekam 2. sezonu i nadam se da će biti više epizoda.
Što se tiče same radnje, vjerujem da onaj mali koji je bio u drugoj stvarnosti ispljunuo novo biće koje će početi ubijati.
A cura će se vratiti.
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:04.