Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2017., 14:08   #441
Trenutno sam službeno odsustan i idem na T.P. u drugoj županiji.

Obzirom da mi je P.D. ispunjena i da će nova prometna morati na OVJERU U MUP; koji je rok da to u MUP obavim??? Hvala
GoogleGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 18:17   #442
Odmah ili što prije da te ne zaustave i opale prekršajnim nalogom.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 18:19   #443
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Odmah ili što prije da te ne zaustave i opale prekršajnim nalogom.
To mogu isključivo u svojoj županiji?
GoogleGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 18:24   #444
Da.
http://www.policija.hr/5403.aspx
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 19:26   #445
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Interesantno... .danas mi je gospođa u drugoj županiji ovjerila P.D......... kako je to moguće ?
Otišao na blef, i ovjerila...
GoogleGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 21:43   #446
Svašta je moguće.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 21:08   #447
Jel itko ima informaciju da li se godisnji porez na motorna vozila placa iskljucivo na tehnickom ili to mogu sam uplatiti internet bankarstvom/opcom uplatnicom?
blaz83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 21:25   #448
Možda glupo pitanje ali nisam nikad kasnila sa tehničkim, ako idem šlepom do tehničke stanice, pretpostavljam da ako policija kojim čudom zaustavi, ne može napisati kaznu za istek tehničkog, jer je auto na šlepu i ne vozi se direktno po cesti.
Ma...radi se o par dana, ne znam da li riskirati pa odvesti sama auto ili ići na šlep.
Osiguranje ću riješiti na vrijeme, najvjerovatnije ću par dana kasniti sa tehničkim.

Pretpostavljam da u stanici nema kazni ako se dođe par dana nakon isteka registracije(samo tehnički, osiguranje bi bilo riješeno na vrijeme).
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 16:13   #449
Quote:
blaz83 kaže: Pogledaj post
Jel itko ima informaciju da li se godisnji porez na motorna vozila placa iskljucivo na tehnickom ili to mogu sam uplatiti internet bankarstvom/opcom uplatnicom?
možeš platit i drugdje ali nema tehničkog isti dan nego najranije sutra i treba dokaz o plaćanju.

Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Možda glupo pitanje ali nisam nikad kasnila sa tehničkim, ako idem šlepom do tehničke stanice, pretpostavljam da ako policija kojim čudom zaustavi, ne može napisati kaznu za istek tehničkog, jer je auto na šlepu i ne vozi se direktno po cesti.
Ma...radi se o par dana, ne znam da li riskirati pa odvesti sama auto ili ići na šlep.
Osiguranje ću riješiti na vrijeme, najvjerovatnije ću par dana kasniti sa tehničkim.

Pretpostavljam da u stanici nema kazni ako se dođe par dana nakon isteka registracije(samo tehnički, osiguranje bi bilo riješeno na vrijeme).
Ako si na šlep službi ne može ti nitko ništa a kazni nema za par dana tj.u STP nema nikakvih kazni.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 11:34   #450
zanimljiva informacija s legalis foruma:

Quote:
petpetica wrote:
Tehnički vrijedi do kraja mjeseca, osiguranje do 30 dana nakon isteka, a stanice za tehnički pregled koriste šutnju policije i na neispravan način označavaju istek prometne dozvole s datumom isteka police osiguranja ili zadnjim danom u mjesecu ako je tehnički pregled obavljen u mjesecu prije isteka police osiguranja.

Stanice za tehnički pregled vozila jedino ispravno označavaju kartone tehničke ispravnosti lakih prikolica, koristeći svu pozitivnu zakonsku regulativu.

Za izgovor takvog postupanja koriste odobrenje MUP-a iz 1998. godine da u prometnim dozvolama upisuju datume, a ne kraj mjeseca s ciljem ravnomjernijeg dolaska vozila u stanice za tehnički pregled iako je tadašnji zakon propisivao drugačije.

Centar za vozila Hrvatske 2001. godine obavještava stanice za tehnički pregled vozila da prometne dozvole vrjede do kraja mjeseca, a ne do datuma.

MUP nikad o tome nije obavjestio vlastite službenike.
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 07:07   #451
Registracija vozila, odjava, istek, kazne...

Dva pitanja
1.Imam prebivaliste i osobnu na Zg, zivim u drugome gradu gdje imam prijavljeno boraviste, kupio sam skuter i zelim imati tablice grada u kojem zivim, tj ne zelim Zg tablice? Kako i sta treba uciniti?

2. Dali je potrebno odmah nakon kupovine skuter i placanja poreza otici i na policiju sa kupoprodajnim ugovorom makar imam tablice i tehnicki, registraciju koje vrijede do 8 mjeseca?
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 08:13   #452
Ako ne želiš zg tablice odjavi prebivalište u zg i prijavi tamo gdje imaš boravak

Rok je 15 dana za promjenu tablica i prometne.ako je isto reg područje mjenjaš samo prometnu ako ti vlasnik ostavlja tablice.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 08:31   #453
Pozdrav. Trebam pomoć.
Cura je kupila auto i malo je odugovlačila sa prebacivanjem na sebe. U međuvremenu je izgubila prometnu od auta koji naravno još uvijek glasi na drugu osobu. Ima kupoprodajni ugovor.
Da li se može sa kupoprodajnim ugovorom bez prometne prebaciti auto na sebe i dobiti nova prometna?

Zadnje uređivanje ZGV : 17.06.2017. at 09:13.
ZGV is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 09:57   #454
prvo mora prijavit gubitak prometne.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 11:08   #455
Naravno, ali prijavljuje djevojka ili tip od koga je kupila auto?
ZGV is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 08:06   #456
Ona, jer ima kupoprodajni ugovor.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 13:21   #457
Pozdrav ekipa, treba mi pomoć.
Kupio bih auto od oca, a on mi je ponudio da plaćam osiguranje na njegovo ime, što je odlično jer je dosta jak auto a ja kao mlađi vozač nemam nikakav bonus, dok on ima 60%. Sad me samo zanimalo da li će to proći: tj. da li ja vlasništvo auta mogu prebaciti na sebe, registrirati na sebe, a obvezno osiguranje plaćati na njegovo ime tako da ne moram plaćati 1000 eura?
Ili u toj soluciji bi vlasništvo auta ostalo na ocu?

Hvala!
__________________
Don't take life seriously. Nobody gets out alive anyway ^^
mfranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 21:13   #458
Vlasnik plaća osiguranje na svoje ime znači ti.ali neka osiguranja daju popuste djeci na osnovu popusta roditelja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 04:46   #459
Pozdrav !
molio bih Vas informaciju.

Hvala puno !

Frendu je istekla registracija u 6. mjesecu 2017. godine
kao i atest boce (auto je na plin)

auto čeka idući mjesec da se registrira (10.mjesec)

nije do sada dobio nikakvu kaznu za ne vraćanje registarskih pločica/odjavu vozila.

hoće li kada bude registrirao auto, morati platiti kaznu i koliku? Da li se ona povećava s mjesecima?

hvala puno na informaciji !
Cajodmente is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 10:34   #460
S tolikim rokom zakašnjenja ne bi mu smjeli registrirat auto s tim tablicama.kaznu uvijek može dobit,ista je bez obzira na protek vremena.700 kn je kazna naravno ako ga ne uhvate da se vozi s takvim vozilom makar i do tehničkog pregleda.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.