Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2007., 16:29   #1
Grijanje na struju

Cijena grijanja na struju za stan 50 m2

Bok ljudi!

Jel ima netko da se grije isključivo na struju u stanu od cca 50 m2 i koliki su mu mjesečni računi? Interesira me potrošnja u odnosu na plin. Inače sam iz Zagreba pa tako molim iskustva iz Zagreba jer se nažalost ne možemo mjeriti sa sretnicima koji žive na moru pa nemaju takve zime.
Čula sam sad za neke nove grijalice za struju, ali sam zaboravila kak se zovu. Navodno su super.
Pišite.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 15.03.2015. at 00:24. Reason: umetanje naslova u post zbog spajanja tema
vanda31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 23:56   #2
U Rijeci u stanu od 44 m2 rata struje bila je cca 200-300kn grijanje na valiant grijalice(2 x 1500W , najcesce samo jedna ukljucena u dnevnom boravku a u spavacij sobi samo kada je tempertura bila ispod nule).
Preporucam ti Glamox koje su skuplje ali imaju neke mogucnosti reguacija kao opcije .Ukoliko je stan u sendvicu ,i dobra stolarija racunaj 80W po m2 bez hodnika . U kuhinji mozes racunati sa manjom snagom jer te griju i stednjak i uredjaji.
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 12:54   #3
Stan u Zagrebu 50m2, 2 kat, sa 3 strane stana vanjski zidovi. Mjesečno rata za struju 550 Kn, glamox radijatori u svim prostorijama, ne gasi se po noći u dnevnoj sobi, a u spavaćim sobama temperatura na 20 C.
Ja volim toplinu i ne žalim niti jedne kune, kod mene se hoda u kratkim rukavima i bez čarapa.
novus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 14:00   #4
znači ispada da je tu negdje rata plina i struje
meri79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 09:34   #5
ja sam u kuću stavio termostrojev blok ptv- centralno-lipovica radijatori. temp-22c. mislim da će mi samo grijanje u sezoni nosit oko ili nešto >1000. znači cijela rata struje cca 1600.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 14:13   #6
Crni tarifni model + termopeci , jeftinije od plina
klima jeftinija od plina (problemi na niskim temperaturama)
Uracunj u troskove uvodjenje plina i vidjeti ces dugorocno , ja sam pozalio sto sam se odlucio na plin
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 21:00   #7
Centralno grijanje na struju

Kupili smo stan u novogradnji i upravo ugrađujemo centralno, na struju jer zivim u Dalmaciji. Stan je zadnji, kosi krov-visoko potkrovlje (prosjecna visina stropa oko 3,5m), orijentacija S-I. Iz svih tih razloga zakljucili smo da bi takav prostor jedino mogao biti topal sa centralnim grijanjem. E sad nas muci koliko cemo struje trositi. Napisite kolike su vam zimske rate na koliku kvadraturu i koji bojler. Takodjer me zanima koje radijatore imate i koliko ste s njima zadovoljni. Mi planiramo kupiti Radson radijatore i Vaillant kotao.
e-zara is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 21:30   #8
Quote:
e-zara kaže: Pogledaj post
Kupili smo stan u novogradnji i upravo ugrađujemo centralno, na struju jer zivim u Dalmaciji. Stan je zadnji, kosi krov-visoko potkrovlje (prosjecna visina stropa oko 3,5m), orijentacija S-I. Iz svih tih razloga zakljucili smo da bi takav prostor jedino mogao biti topal sa centralnim grijanjem. E sad nas muci koliko cemo struje trositi. Napisite kolike su vam zimske rate na koliku kvadraturu i koji bojler. Takodjer me zanima koje radijatore imate i koliko ste s njima zadovoljni. Mi planiramo kupiti Radson radijatore i Vaillant kotao.
koja vam je kvadratura stana
materijal vanjskih zidova
vrsta i debljina izolacije vanj. zidova
površina vanjskih zidova
površina i vrsta prozora i vrsta stakla
podovi- koliko parket i koji i koliko keramika
vrsta i debljina podne izolacije
vrsta stropa i stropne izolacije
stan ispod . naseljen i našto se grije

to su potrebni podatci da bi se orijentaciono moglo nešto odgovoriti
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2008., 22:38   #9
Povrsina stana 65 m2. Kosi krov prosjek visine 3,5m, mozda malo vise;
Vanjski zid-beton, 25cm;
Izolacija vanjskih zidova 5 cm stirodur
Povrsina vanjskih zidova 112m2(2 vanjska,S i I)
PVC stolarija (salamander)
Hrastov parket sve osim 12 m2 keramike
Podna izolacija stiropor, 3 cm mislim
Strop 12 cm armirani beton, 10 cm tervola
Preporučili su mi strujni kotao 9kw.
Zahvaljujem.
e-zara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 21:36   #10
zar stvarno nema nikog ko se grije centalnim na struju??!!!!
e-zara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 22:30   #11
Quote:
e-zara kaže: Pogledaj post
zar stvarno nema nikog ko se grije centalnim na struju??!!!!
vidi www.ekoterm2001.com,zgodna stvarcica.racuni su mi oko 100-110eura mjesecno kad konstantno grijem i kada su temp. u debelom minusu
dadop is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 23:15   #12
Question

ne kuzim upce kako ovo funkcionira? Grije vodu i onda ta voda cijevima ide okolo, ili sta?
e-zara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 23:52   #13
Sorry, kad sam bolje proučila vidila sam da se to postavlja na instalaciju centralnog. Jeli mogu plastične cijevi ili moraju biti bakrene? Malo me plasi ono o mijenjanju vode jednom u toku sezone i ispiranju nakon sezone.

Odakle tebi ovo, tko ti je to preporucio i kakve su cijene kotlova?

Koliki ti stan grijes s tom ratom struje, kakva ti je izolacija i di zivis?

Ajde please odgovori, mi smo cijevi vec postavili, sad jos kotao+radijatori

Thanx
e-zara is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 08:28   #14
Quote:
e-zara kaže: Pogledaj post
ne kuzim upce kako ovo funkcionira? Grije vodu i onda ta voda cijevima ide okolo, ili sta?
to je najnormalnije centralno grijanje, dakle bojler i radijatori - termostat za regulaciju i to je to.

Što se pak tiće mjenjanja vode svake godine - nije nužno.

http://www.miba.com.hr/index.php?pag...micno-grijanje
mibaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 12:01   #15
mama ima u kuci centralno na struju-najcisci oblik grijanja ako vec ne postoji mogucnost plina.
rata velika. problem kad nestane struje
sva sreca ima ona i kamin, pa ga zalozi kad je kriza
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 08:23   #16
Quote:
e-zara kaže: Pogledaj post
Kupili smo stan u novogradnji i upravo ugrađujemo centralno, na struju jer zivim u Dalmaciji. Stan je zadnji, kosi krov-visoko potkrovlje (prosjecna visina stropa oko 3,5m), orijentacija S-I. Iz svih tih razloga zakljucili smo da bi takav prostor jedino mogao biti topal sa centralnim grijanjem. E sad nas muci koliko cemo struje trositi. Napisite kolike su vam zimske rate na koliku kvadraturu i koji bojler. Takodjer me zanima koje radijatore imate i koliko ste s njima zadovoljni. Mi planiramo kupiti Radson radijatore i Vaillant kotao.
Ako sam dobro shvatio, radi se o uvođenju toplovodnog grijanja na energent električnu struju.

Odabir ogrijevnih tijela ne svodi se na firmu (ime) proizvođača ogrijevnih tijela, nego na dostatan izbor modela, mogućnosti ugradnje i vizualno uklapanje potrebnih ogrijevnih tijela u grijane prostore, a sve u skladu s potrebitim kapacitetima ogrijevnih tijela za pojedini grijani prostor. Ime Radson predstavlja solidnog proizvođača radijatora, ali samo ime ne garantira dobar izbor radijatora s obzirom na potrebe pojedinog prostora.

Analogno navedenom, na isti način treba odabrati i bojler (kotao), po kapacitetu prema proračunatom toplinskom opterećenju stana (nije svedeno u kojem dijelu Dalmacije je stan, obala, otoci, sjeverni dio Dalmacije ili jug, zavjetrina ili vjetrometina, itd.), a po tehničkim karakteristikama prema hidrauličkim potrebama cijevnog razvoda, armatura i opreme, tj. ukupnosti hidraulike svih elemenata predviđenih za izvedbu grijanja, a ključnih za proračun instalacije grijanja.
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 08:43   #17
mislim da bi tu kvalitetna inverter klima bila bolji izbor
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 22:15   #18
Quote:
Slatky kaže: Pogledaj post
mislim da bi tu kvalitetna inverter klima bila bolji izbor
baš tako..mi sad renoviramo stan..izbacit ćemo to centralno na sruju..stavit podno grijanje i klimu ostavit i eto ga...preskupi su računi..struja je ajme..
lady_in_blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 14:58   #19
a kakvo podno grijanje je u pitanju - voda ili grijaći kabeli
cap Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 14:39   #20
centralno na struju

Da li tko koristi VIKING centralno grijanje na struju,šta mislite o tome i kolika je potrošnje struje.
spaik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:04.