Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2007., 14:19   #21
Quote:
ljupka 11 kaže: Pogledaj post
pa i ja moram živjeti od nečeg.. bar mislim? pa mi opet nije nikakav problem ljudima napraviti i puno veće usluge od običnog odgovora. naprimjer ja sam sad radila 5 mjeseci na jednom projektu jako osjetljive i teške problematike i u Ministarstvu su me odjebali tako lijepo da bi ti valjda poslije prolupala, budući ti je problem i tri rečenice kao uputnicu odgovoriti. gdje bi ja završila kad bi za svaki šturi odgovor tražila neke novce? a ja opčenito od nikog ništa ne tražim i spremna sam svakom pomoći, pa mi ne bi bio problem niti prevesti nekom par stranica sa engleskog. ljepše je učiniti dobro djelo za nekog, nego za sve tražiti novce!
a nekako kako sam do sad skužila, ako nekom nešto napraviš i ne naplaćuješ apsolutno svaku sitnicu, ljudi to poslije znaju itekako dobro vratiti, pa i sa kamatama. nego, tražiti i za jednu rečenicu basnoslovne svote para.. mogu ja nazvati i informacije, pa pitati da me upute, a tebe nisam tražila da mi riješiš slučaj ili mi pomogneš i zastupaš besplatno, nego da mi samo kažeš koji je sud namijenjen mojoj problematici. ali opčenito si danas neki ljudi umišljaju da puno više vrijede od drugih pa da mogu sve masno naplaćivati, dok ja koja radim 5 mjeseci na projektu strašno teške problematike i poslije dobijem uvrede i nogom u dupe , meni je super i ništa ne zaslužujem. baš se pitam kojeg sam kurca upisala sociologiju, trebala sam uistinu biti nešto drugo.
da sam znala da su i smetlari cijenjeniji od sociologa, radije ništa ne bi završavala.
pa draga moja nisu ti za to pravnici krivi, meni ide na živce što svi misle da odjvetnici ništa ne rade i da davanje pravnih savjeta nije rad i da bi ih trebali davati besplatno i gdje stignu, a i sve ostalo što rade ne vrijedi baš puno jer eto svatko si može sam napisati tužbu, žalbu, voditi postupke, što će mu odvjetnik
a vidiš draga moja kako ti cijeniš svoj posao, jer ti "radiš na vrlo teškom i cijenjenom projektu" tj.radila si, pa vjerojatno se nijedan odvjetnik ne bi upustio u proučavanje toga sam i mislio da može to sam kvalitetno odraditi
i to da će ti to svatko masno naplatiti nije istina, jer puno odvjetnika je fer i korektno i neće ti naplatiti punu tarifu, a koliko samo ima stranaka kojima praktički odrade puno stvari besplatno, a svaki sudski spor je "mali projekt",
nisi fer niti si korektna i za to nisi ni zaslužila pomoć od ovih dobrih ljudi koji tu besplatno "rasipaju" svoju pamet i trud
__________________
život je borba nastoj pobijediti, i ako ne uspiješ nemoj tugovati
dinis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 14:43   #22
Quote:
dinis kaže: Pogledaj post
pa draga moja nisu ti za to pravnici krivi, meni ide na živce što svi misle da odjvetnici ništa ne rade i da davanje pravnih savjeta nije rad i da bi ih trebali davati besplatno i gdje stignu, a i sve ostalo što rade ne vrijedi baš puno jer eto svatko si može sam napisati tužbu, žalbu, voditi postupke, što će mu odvjetnik
a vidiš draga moja kako ti cijeniš svoj posao, jer ti "radiš na vrlo teškom i cijenjenom projektu" tj.radila si, pa vjerojatno se nijedan odvjetnik ne bi upustio u proučavanje toga sam i mislio da može to sam kvalitetno odraditi
i to da će ti to svatko masno naplatiti nije istina, jer puno odvjetnika je fer i korektno i neće ti naplatiti punu tarifu, a koliko samo ima stranaka kojima praktički odrade puno stvari besplatno, a svaki sudski spor je "mali projekt",
nisi fer niti si korektna i za to nisi ni zaslužila pomoć od ovih dobrih ljudi koji tu besplatno "rasipaju" svoju pamet i trud

ajd hvala Bogu da netko shvaća da i ovo kaj mi pišemo na svim temama su u biti pravni savjeti kaj ih besplatno dijelimo.

slažem se sa tobom
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 14:54   #23
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ajd hvala Bogu da netko shvaća da i ovo kaj mi pišemo na svim temama su u biti pravni savjeti kaj ih besplatno dijelimo.

slažem se sa tobom
da je malo ljubaznijim tonom nastupila svi bi joj pomogli oko njenog problema, nego sa ovako drskim stavom kao ja radim super važan posao, a ne zarađujem, a vi mlatite praznu slamu i zarađujete hrpu novaca
jednostavno nije fer i ne cijeni druge
__________________
život je borba nastoj pobijediti, i ako ne uspiješ nemoj tugovati
dinis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 16:34   #24
Evo ovako, ovo je prvi ljupkin post i prvi larin odgovor, navodim oba citata da svima bude jasno o čemu se ovdje govori.
Znam da lara ima podržavateljice ovdje, ali stvarno zar mislite da je njen odgovor bio u redu ???
Svo daljnje lamentiranje o odvjetnicima nema blage veze s dole navedenim njenim odgovorom.
Larine riječi koje smatram vrlo osornima i nikako u skladu s forumom ovim ili onim,
boldane su s moje strane, pa neka svatko procijeni.
Evo:
Quote:
ljupka 11 kaže: Pogledaj post
Molim vas, da li mi može netko reći , na koji način se ide tužiti neku osobu? Kako se i gdje podnosi tužba i da li ja mogu sama sebe zastupati budući nemam novaca za odvjetnika? Doživjela sam strašno ponižavajuće i loše iskustvo koje ne mogu niti zaboraviti niti oprostiti i želim tu osobu tužiti. Nadam se da ćete mi pomoći.
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
tužiš tužbom.tužba se podnosi sudu.

uz dužno poštovanje, ali ako te boli zub ideš zubaru, ako ti pukne cijev zoveš vodoinstalatera, ako ti se pokvari auto ideš automehaničaru.

Ako imaš pravni problem ideš odvjetniku.Ispod tarife ti svatko može napraviti radnju ali baš besplatno... mislim da nije ok ni od tebe
Kome se ne dijele besplatni pravni savjeti,
nitko ga ne primorava, jednostavno neka ne piše.
Kome se ljupka ne sviđa, isto neka ne piše.
Btw dinis, ljupkin drski stav uslijedio je tek nakon larinog odgovora o besplatnoj pravnoj pomoći.
Besplatnoj pravnoj pomoći ovdje, a ne u odvjetničkom uredu.
Zahvaljujem na strpljenju.
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 16:50   #25
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
Evo ovako, ovo je prvi ljupkin post i prvi larin odgovor, navodim oba citata da svima bude jasno o čemu se ovdje govori.
Znam da lara ima podržavateljice ovdje, ali stvarno zar mislite da je njen odgovor bio u redu ???
Svo daljnje lamentiranje o odvjetnicima nema blage veze s dole navedenim njenim odgovorom.
Larine riječi koje smatram vrlo osornima i nikako u skladu s forumom ovim ili onim,
boldane su s moje strane, pa neka svatko procijeni.
Evo:


Kome se ne dijele besplatni pravni savjeti,
nitko ga ne primorava, jednostavno neka ne piše.
Kome se ljupka ne sviđa, isto neka ne piše.
Btw dinis, ljupkin drski stav uslijedio je tek nakon larinog odgovora o besplatnoj pravnoj pomoći.
Besplatnoj pravnoj pomoći ovdje, a ne u odvjetničkom uredu.
Zahvaljujem na strpljenju.

ja fakat ne znam o čem ti briješ!

Kao prvo, niti sam tu sa nekim u ljubavi a niti u svađi.

Uostalom, ako me je par kolega podržalo (što smatram da je čist profesionalni odnos, jer popdržali su me oni koji isto razmišljaju i žive od pružanja pravne pomoći bilo koje vrste) ne vidim razloga da seisti stav u ovoj temi i tebi prigovori - što ti podržavaš ljupkin stav (ali na takav način ja ne razmišljam).

Ljupka je napisala, da se nada pomoći (a nema para za odvjetnika) a želi tužiti.
Oprosti ali na takvo pitanje da sam po tebi trebala biti kolegijalna ili dobronamjerna...kakav slijedi odgovor... napisati ću ti ja tužbu ili možda zastupati ću te ja pred sudom.

Pitanje je bilo krajnje sugestivno, a odgovor direktan (grub nije bio jer sam napisala da nije fer to kaj traži)

A kaj se tiče mene i mojeg pružanja pravne pomoći... brate dragi i ti i ko god hoće neka pročita moje pravne savjete koje sam tu pisala ljudima, pa neka kaže da li sam ikada ikome išta uskratila ili ne odgovorila.

Uostalom... neka forumaši kažu sami da li sam nekom odbila pružiti pravni savjet.
Na PVT mi dolaze postovi od forumaša od svega i svačega i svima odgovorim i uputim ih kaj da naprave.

te uopće ne shvaćam tvoj stavu cijelom ovom topicu! Ti si treća osoba koje se naša komunikacija ni ne tiče (uostalom).
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 18:25   #26
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
Quotala si cijeli post samo da bi ispravila pravopisnu grešku, napravljenu u brzini pisanja

a tebi to smeta jer...?

ženska je dvaput napisala opčenito, ispravila sam je, stavila smajlić

naravno, ti si se na to trebala nadovezat, božesačuvaj da ne bi, robinhud u obrani onih kojima se ne dijele pravni savjeti od a do ž

ljupka traži pravnu pomoć na isiti način ka da ja nazovem automehaničara i kažem - auto mi ne valja.
Da, on će mi preko telefona, uz količinu podataka koje sam dala, sigurno riješit stvar

imam problem, napisala bi tužbu, kome ću je poslat i šta da napišem
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 18:33   #27
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
a tebi to smeta jer...?

ženska je dvaput napisala opčenito, ispravila sam je, stavila smajlić

naravno, ti si se na to trebala nadovezat, božesačuvaj da ne bi, robinhud u obrani onih kojima se ne dijele pravni savjeti od a do ž

ljupka traži pravnu pomoć na isiti način ka da ja nazovem automehaničara i kažem - auto mi ne valja.
Da, on će mi preko telefona, uz količinu podataka koje sam dala, sigurno riješit stvar

imam problem, napisala bi tužbu, kome ću je poslat i šta da napišem
e pa ako postaviš pitanje ovdje glede nekog kvara s autom i automehaničar neki to vidi, ja se dam kladit da će ti odgovorit i probat pomoć i da neće za to tražit nikakvu naknadu!!!! Nije tražila ništa da se napiše u njeno ime, pitala je za savjet na vama je očete li ga dat ili ne, nitko vas ne prisiljava, ali vjerovali vi ili ne ima koji će ga dat badava, bilo da se radi o automehanici, matematici, građevini ili pravu!!! ja ne vidim tu nikakvu razliku!

(meni je ujak odvjetnik a baka je davno rekla, "neka mi je sin, ali odvjetnike ne volim" da se razmijemo sina itekako voli )
snegi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 18:46   #28
čekaj, ja otvorim topic i napišem - ne valja mi auto - pomozite?

aj pomozi

jer toliko je podataka ona dala

u konačnici ću ja auto vozit u servis a ona će otić odvjetniku

glede savjeta, mislim da ih se na ovom podforumu podjelilo stotine, naravno uvik ima nekih šta dođu pametovat jer oni "znaju" iz osobnog iskustva - koje je doduše bilo 1997 i otad se zakon 3 puta mjenja - ali neee, oni znaju a ne valja se sa rogatim bosti, pa pustiš topic da ide sa onima koji znaju

p.s. oĆete *

* sad će doć colour, sigurno ima nešto za nadodat
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 18:59   #29
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
čekaj, ja otvorim topic i napišem - ne valja mi auto - pomozite?
aj pomozi
jer toliko je podataka ona dala
doći će automehaničar i reć gdje je problem??? što ne valja, ovako ne možemo pomoć, što se dogodilo i slično .. a ne pljuvat po tebi

Quote:
u konačnici ću ja auto vozit u servis a ona će otić odvjetniku
Vrlo vjerojatno jer sumnjam da će ikakav odvjetnik prljat ruke nemam ja ništa protiv toga, ali znam da moj ujak ak treba plati nekom tamo sastrane da mu gumu promjeni na autu! ili prikucat čavlima reklamu ili onu pločicu.. uglavnom nemoj mu davat nikakav takav posao! znam da nisu svi odvjetnici takvi ali...

što se tiče savjeta i dijeljenja istih zato forum i postoji, da se raspravlja diskutira i dijele savjeti i da se pomogne ili se varam

i hvala na ispravku koji se dogodio, bio je to najobičniji lapsus
snegi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 19:03   #30
Quote:
snegi kaže: Pogledaj post
što se tiče savjeta i dijeljenja istih zato forum i postoji, da se raspravlja diskutira i dijele savjeti i da se pomogne ili se varam
ovdje ih je vec dana gomila, a opet se nadju pojedinci koji ce nas pljuvati da nikom ne zelimo pomoci
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 19:10   #31
vrijeme da se malo smire strasti

ljupka nije nista lose mislila, a lara se malo zaletila i to ti je to

ajte sad svako svojoj kuci i mir
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 19:13   #32
Quote:
Vespazijan kaže: Pogledaj post
vrijeme da se malo smire strasti

ljupka nije nista lose mislila, a lara se malo zaletila i to ti je to

ajte sad svako svojoj kuci i mir
mislim da većina i je kod svoje kuće
snegi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 19:14   #33
mozda je vecina kod svoje kuce

ali ocigledno im nisu svi doma
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 19:14   #34
Quote:
Vespazijan kaže: Pogledaj post

ajte sad svako svojoj kuci i mir
ali nije jos ni mrak...
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 19:15   #35
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
ali nije jos ni mrak...
eh sad

katrin

bolje da ne napisem na sta me asociralo ovo tvoje sa mrakom
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 19:24   #36
Quote:
Vespazijan kaže: Pogledaj post
eh sad

katrin

bolje da ne napisem na sta me asociralo ovo tvoje sa mrakom
na sta?
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 20:06   #37
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
na sta?
ne mogu
na krivom smo podforumu
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 20:16   #38
Quote:
Vespazijan kaže: Pogledaj post
ne mogu
na krivom smo podforumu
nimalo diplomatski odgovor
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 20:35   #39
ajte vas dvoje dole na škuribandu


@snegi: nisi me svatija, al dobro poanta je bila u odnosu danih informacija (malo i nikako) i tražene pomoći
al okej
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 20:53   #40
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
ajte vas dvoje dole na škuribandu


@snegi: nisi me svatija, al dobro poanta je bila u odnosu danih informacija (malo i nikako) i tražene pomoći
al okej
svatija sam te
znam da je bila škrta sa informacijama, ali to nije razlog da se napada, kakav takav automehaničar bi tražio informacije, a ne napadao onoga koji mu se obrati za pomoć
snegi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:57.