Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2009., 00:19   #221
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
a znam al radim jebiga, ne mogu izostat s posla u vrijeme kad radi HZZO
http://www.hzzo-net.hr/dload/dopunsk...olica_2009.pdf

Isprintaj ponudu i pošalji poštom.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 16:31   #222
Dopunsko zdravstveno osiguranje - eventualno pravo na povrat novca?

Pozdrav.Ovih dana sam cuo za podatak da osiguranik navodno ima pravo na povrat novca kojeg je uplatio u svrhu Dopunskog zdravstvenog osiguranja ukoliko u razdoblju u kojem je koristio isto osiguranje nije nijednom koristio zdravstvenu uslugu. Ima li to ikakve podloge i zna li iko o tome ista?
emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 21:27   #223
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Ispitat ću, pa javim.
super thanks
thune is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 23:46   #224
Odgovor vezan uz plaćanje smanjene rate dopunskog osiguranja (na ponudi ste zaokružili plaću veću od 5108 kn, a sad vam je plaća manja od 5108 kn):

Imate pravo na plaćanje niže rate (80 kn), a jedini način je otkaz police (otkazni rok je 3 mjeseca, što znači da još 3 mjeseca plaćate 130 kn). Isti dan kad potpišete otkaz police, podnesite i novu ponudu (zaokružiti plaća ispod 5108 kn) jer na taj način nema vakacijskog roka od 30 dana, tj. nemate prekid u dopunskom osiguranju (nova polica se nastavlja na staru, a HZZO je dužan unijeti vašu ponudu u svoju bazu podataka isti dan kad je zaprimljena). Ako istodobno ne potpišete novu ponudu, imate prekid u osiguranju.

Ako nije jasno, pitajte.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 23:48   #225
Ako misliš na dopunsko zdr.osiguranje u HZZO, to nije moguće.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 23:59   #226
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Ako misliš na dopunsko zdr.osiguranje u HZZO, to nije moguće.
Znaci informacija koju sam dobio bila je pogresna.Steta.
emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 00:10   #227
Quote:
emerge kaže: Pogledaj post
Znaci informacija koju sam dobio bila je pogresna.Steta.
Ima ova "caka":

Ako je osiguranik uplatio policu dopunskog zdravstvenog osiguranja, te želi otkazati ugovor o dopunskom zdravstvenom osiguranju, može zatražiti povrat unaprijed uplaćenih sredstava. U tom slučaju Zavod provodi upravni postupak kojim se utvrđuje da li je koristio dopunsko zdravstveno osiguranje, a povrat unaprijed plaćenih sredstava obavlja se sukladno financijskom obimu korištenja prava tijekom osigurateljnog razdoblja.

Da li si potpisao otkaz police?
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 11:16   #228
hvala!
thune is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 13:19   #229
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Odgovor vezan uz plaćanje smanjene rate dopunskog osiguranja (na ponudi ste zaokružili plaću veću od 5108 kn, a sad vam je plaća manja od 5108 kn):

Imate pravo na plaćanje niže rate (80 kn), a jedini način je otkaz police (otkazni rok je 3 mjeseca, što znači da još 3 mjeseca plaćate 130 kn). Isti dan kad potpišete otkaz police, podnesite i novu ponudu (zaokružiti plaća ispod 5108 kn) jer na taj način nema vakacijskog roka od 30 dana, tj. nemate prekid u dopunskom osiguranju (nova polica se nastavlja na staru, a HZZO je dužan unijeti vašu ponudu u svoju bazu podataka isti dan kad je zaprimljena). Ako istodobno ne potpišete novu ponudu, imate prekid u osiguranju.

Ako nije jasno, pitajte.
znači za vrijeme trajanja tog otkaznog roka plaćam 3 mjeseca 50kn razlike iako mi je plaća manja od 5108kn?

isplati li se varat pa zaokružit da imaš manje od 5108kn? provjeravaju li to?
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 11:46   #230
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
znači za vrijeme trajanja tog otkaznog roka plaćam 3 mjeseca 50kn razlike iako mi je plaća manja od 5108kn?

isplati li se varat pa zaokružit da imaš manje od 5108kn? provjeravaju li to?
Tako je - to je princip otkaznog roka. Ali zar nije bolje da plaćaš 3 mjeseca, nego 12 mjeseci??

Svojim potpisom na ponudi jamčiš istinitost podataka. Naravno da se provjerava, jer imaju podatke Porezne uprave o mjesečnim primanjima svih osiguranika (ne samo podatke o plaći, već i ostale prijavljene dohotke).
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 13:27   #231
To je nesto novo da se provjerava.
Inace cim moras nosit hrpu potvrda i potpisivat izjave, znaci da nemaju te podatke. Kod nas se manje-vise nista ne provjerava, mozes falsificirat sto god hoces i tesko da ce itko skuziti. Osim slucajno, naravno.
Porezna jedino pazi da su podaci ustimani.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 15:22   #232
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
To je nesto novo da se provjerava.
Inace cim moras nosit hrpu potvrda i potpisivat izjave, znaci da nemaju te podatke. Kod nas se manje-vise nista ne provjerava, mozes falsificirat sto god hoces i tesko da ce itko skuziti. Osim slucajno, naravno.
Porezna jedino pazi da su podaci ustimani.
Kad podnosiš ponudu za dopunsko osiguranje, ne nosiš hrpu potvrda, a ponuda se uvijek potpisivala (otkad je dopunsko uvedeno, tj. od 2002. godine).

Prije si mogao sklopiti novu policu, a biti dužan po staroj, sada više ne, što znači da moraš podmiriti sve prethodne neplaćene premije (što proizlazi iz provjere).

Vezano uz Poreznu upravu, mogu reći da ista preuzima podatke iz HZZO i HZMO, pa se ne mora uštimavati s njima (jedino u slučaju podataka prije 2002 godine, ali sad je to druga priča).

Svatko ima izbor zaokružiti premiju plaćanja koju želi, bilo istinitu ili ne, a ja govorim o onome što je zakonski ispravno.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 14:47   #233
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Ima ova "caka":

Ako je osiguranik uplatio policu dopunskog zdravstvenog osiguranja, te želi otkazati ugovor o dopunskom zdravstvenom osiguranju, može zatražiti povrat unaprijed uplaćenih sredstava. U tom slučaju Zavod provodi upravni postupak kojim se utvrđuje da li je koristio dopunsko zdravstveno osiguranje, a povrat unaprijed plaćenih sredstava obavlja se sukladno financijskom obimu korištenja prava tijekom osigurateljnog razdoblja.

Da li si potpisao otkaz police?
Mislis jesam li otkazao ugovor koji sam prethodno sklopio? Ne nisam otkazao ugovor dapace i dalje redovito placam mjesecne iznose (80 kuna) i tako od pocetka ove godine. No ja ni ne zelim raskinuti ugovor o dopunskom osiguranju,namjeravam i dalje biti korisnik. No mislio sam da i kao takav mogu zatraziti povrat sredstava ukoliko u tekucem razdoblju nisam ni jednom koristio zdravstvenu uslugu.
emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 19:51   #234
Da, to sam mislila. Ako potpišeš otkaz police, dužan si plaćati još 3 premije osiguranja, i onda ti se prekida polica. Ne moraš imati razlog za otkaz police, to je jedan od općih uvjeta ugovaranja police (piše na poleđini police sitnim slovima). Jedino u tom slučaju postoji mogućnost povrata sredstava.

Mogu ti samo reći da u praksi nisam vidjela takav slučaj.

Žao mi je.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 10:42   #235
dopunsko i e-zaba?

Htio bih platiti mjesecnu uplatu za dopunsko preko e-zabe, pa bi molio ako netko na isti nacin placa, kako unijeti broj 5924 u prvo polje "poziv na broj"
jer e-ZABA u prvom polju ne dopusta vise od 2 znamenke za unos.
Nasao sam i primjer uplatnice kako bi trebala izgledati uplata.
marton is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 11:09   #236
Ja plačam preko e-zabe. U prvo polje ti dođe 22 a u polje iza sve ostalo, dakle 5924-tvoj JMBG.
Traper is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 11:36   #237
Quote:
Traper kaže: Pogledaj post
Ja plačam preko e-zabe. U prvo polje ti dođe 22 a u polje iza sve ostalo, dakle 5924-tvoj JMBG.
Hvala na savjetu! Pozdrav
marton is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 10:06   #238
Probao sam na ovaj nacin uplatiti i opet ne radi.
Za poziv na broj u prvo polje sam unio 22 a u drugo polje 5924-JMBG i javlja mi gresku: "Nije moguće odrediti pri 0000".
Sto se upisuje pod adresa i sjediste (upisao sam ZAGREB pod jedno i drugo)?
marton is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 11:09   #239
ja ispred sebe imam uplatnicu koju sam dobila od HZZO-a i točno prepišem podatke s nje kad plaćem internetom.

model nije 22 nego 63
poziv na broj je 5924-41755-broj police004
__________________
____
ona
ana_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 22:41   #240
nikako da skuzim 100 % jer dolazim do razlicitih informacija, dakle - dali treba sad produzivati policu dopunskog osiguranja, ili se produzenje odvija automatski na novu razdoblje, odnosno godinu?
maja777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:28.