Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2009., 20:46   #21
Mislim da se ovdje priča o ZAVARIVANJU - to je ono - spajanje metala
VARENJE se obavlja u želučekima ljudi i životinja
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 13:09   #22
Neke elektrode su već brušene pod kutem. Ako ti pri varenju ili na novoj elektrodi ostane omotač oko elektrode, negdje sastrane povučeš elektrodom da propali. Stari majstori to uglavnom rade po samoj masi. Ako ćemo o jeziku tada se prisjeti da hranu vare naši istočni susjedi, a mi je uglavnom probavljamo. Ako baš želiš možemo pisati i welding ionako se za svaki drek skače u engleski jezik.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2009., 19:55   #23
Ne znam što je welding, ali kad rečeš hrvatski -švasanje - svi te razmeju!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 08:35   #24
Meni su recimo drugi dan često znale biti crvene oči ako smo se našvasali s pivom u nakvoj birtiji
Da ne budemo OT, švasanje i heftanje su prave majstorske riječi, baš kao i šnajdbrener (po Vuku ) tj. plamenik za rezanje.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 10:07   #25
E, viš! Sad sam sve razmel
A ono o crvenim očima je bilo zbog dima, sad se više ne kadi u zaprtom prostoru (ili pivo ne valja)
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2009., 11:38   #26
Ja sam totalni laik kaj se toga tice pa jel mi netko moze malo objasniti razlike izmedju tih aparata. Onaj sa bocama, ovaj o kojem vi pisete i tak? Za kaj koji sluzi?
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2009., 00:18   #27
Quote:
Pegaz kaže: Pogledaj post
Ja sam totalni laik kaj se toga tice pa jel mi netko moze malo objasniti razlike izmedju tih aparata. Onaj sa bocama, ovaj o kojem vi pisete i tak? Za kaj koji sluzi?
Svaki moze za skoro sve sluzit (bar materijale) , s argonom mozes puno tanje materijale varit nego s obicnim (rel??) aparatom
fico.325 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2009., 16:33   #28
Početnicima može poslužit i priručnik za zavarivanje u izdanju elektrode zagreb.
Mislim da je napravljeno samo jedno izdanje 1987 godine pa ga je dosta teško nać po antikvarijatima.
__________________
Run Silent, Run Deep
Silent Hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2009., 10:47   #29
Potražite po Netu "The Haynes Welding Manual", bar za neke osnove. Bilo bi mi glupo pisati neke osnove jer na forumu sigurno ima inženjera strojarstva smjera zavarivanja koji o tome mogu pisati doktorate.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 19:44   #30
Nabavite ESAB-ove elektrode, npr. 2x300mm (25 kn/kg)
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 22:38   #31
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Nabavite ESAB-ove elektrode, npr. 2x300mm (25 kn/kg)
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 22:15   #32
I ja sam onako početnik u varenju. Nešto sam vario običnih cijevi i materijala. Sad treba zavarivati pocinčane cijevi debljine stjenke 1,5 mm za isto tako pocinčane cijevi debljine stjenke 2 mm. Pretpostavljam da je tu najbolje raditi elektrodom od 2 mm. Zanima me samo ima li neki određeni tip elektrode za takav posao ili se može univerzalnim elektrodama Jadran, Magmaweld...
Aparat je Varstroj Varin 1705. Inverter do 180 A čini mi se ovako napamet da nejdem sad u radionu gledati.
cabage is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 06:47   #33
u zoni zavara skini cink , nije da nejde ovako .. ali ?
user zoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 09:08   #34
U, ali ima tu nekih 1000 varova duljine par centimetara. Treba spajati cijev do cijevi, ne produljivati. Zato sam pitao ima li kakve posebne elektrode za to.
cabage is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 17:46   #35
Quote:
cabage kaže: Pogledaj post
U, ali ima tu nekih 1000 varova duljine par centimetara. Treba spajati cijev do cijevi, ne produljivati. Zato sam pitao ima li kakve posebne elektrode za to.
Dakle, ipak radiš plastenik?
Netreba ti niš' posebno, samo je malo teže zapaliti elektrodu. Probaj pojačati struju i početi s elektrodom na dijelu koji nije pocinčan, dakle na prerezanoj cijevi.
Pazi, pri zavarivanju kad se otapa cink, javlja se bijeli dim koji NEMOJ udisati. Možeš dobiti cinkovu (ljevačku) groznicu, zapravo trovanje cinkovim parama, kaj nije bezopasno.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 20:44   #36
Ispričavam se što prekidam ali zanimaju me mišljenja i iskustva sa http://www.millerwelds.com/products/stick/cst-280/ i općenito o Milleru
Ja kao amater u zavarivanju sam ga pomalo koristio na poslu i mogu reći da sam više nego zadovoljan.
Inače kod kuće imam mali Einhell Euromaster i radi ko singerica. Ima mogućnost monofaznog i trofaznog napajanja
ZgeNbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 23:57   #37
Radim plastenik, da. Štaš, u ovoj državi moraš biti sam svoj majstor. Dođe me puno jeftinije.
cabage is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 08:47   #38
Quote:
ZgeNbo kaže: Pogledaj post
Ispričavam se što prekidam ali zanimaju me mišljenja i iskustva sa http://www.millerwelds.com/products/stick/cst-280/ i općenito o Milleru
Ja kao amater u zavarivanju sam ga pomalo koristio na poslu i mogu reći da sam više nego zadovoljan.
Inače kod kuće imam mali Einhell Euromaster i radi ko singerica. Ima mogućnost monofaznog i trofaznog napajanja
Kaj opće pitaš za Millera? To su uglavnom profi uređaji (američke proizvodnje) jako dobre klase.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 17:22   #39
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Kaj opće pitaš za Millera? To su uglavnom profi uređaji (američke proizvodnje) jako dobre klase.
Nije toliko važan aparat za zavarivanje, bitno je znanje i sposobnost vođenja električnog luka, poznavanje svojstva osnovnog i dodatnih materijala. A to je već problem.
Ali ako samo "švasate" sve je dobro.
slavko1941 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 14:32   #40
Quote:
slavko1941 kaže: Pogledaj post
Nije toliko važan aparat za zavarivanje, bitno je znanje i sposobnost vođenja električnog luka, poznavanje svojstva osnovnog i dodatnih materijala. A to je već problem.
Ali ako samo "švasate" sve je dobro.
Kolega, nebi se baš u potpunosti složil. Kvaliteta aparata podrazumjeva nagnutost U/I krivulje, lakoću paljenja luka, kao i stabilnost istog, a ne samo intermitenciju, trajnost i robusnost.
Bez obzira zavaruje li se brod ili se samo, kak ti veliš, "švasa" ograda, puno je jednostavnije i lakše voditi i održavati luk ako aparat ima dobre karakteristike. Jednako tako profesionalcu, kao i nama amaterima.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:01.