Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2012., 15:39   #61
Quote:
Smiljan_HR kaže: Pogledaj post
Sad mi nisi jasan. Jesi za smjenu ministra jer potencira krcemenje drzavne zemlje ili zato sto je zaustavio dosadasnju praksu?
***sa državnom zemljom ne rješava se problem hrvatske poljoprivrede !!moramo donijeti novo zakonodavstvo za privatnu i državnu !Ako će Vlada biti predlagatelj zakona , onda dio zakona treba predložiti Ministarstvo pravosuđa !! Ministar Jakovina nema nikakav prijedlog izmjene zakona , a u isto vrijeme zabarnio je raspolaganje sa državnom zemljom na temelju postojećeg zakona !!Na jednoj općini raspisali su natječaj za 1 000 ha , odabrali su ponuditelje , ugovori nisu potpisani , ne možemo prijaviti u sustav poticaja ARKOD itd . Ministar Jakovina daje intervjue na više stranica , slika se po televiziji ....Umjesto toga napisao sam njemu i njegovom šefu Milanoviću , da se imenuje radna skupina i napišu prijedlozi zakona ....od njih nisam dobio odgovor ! Odgovor sam dobio od predsjednika Sabora g. Šprema , Odbora za rad i socijalno partnerstvo ,Ministarstva znanosti , obrazovanja i sporta !!
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 00:06   #62
Zakon o poljoprivrednom zemljištu ,
objavljen je prijedlog izmjena na jednom drugom Forumu ! Članak 52 govori o raspolaganju sa privatnom zemljom ! Ako ste vlasnik i živite u inozemstvu , malo će Vam biti godišnji odmor da bi po opisanoj proceduri dali nekome zemlju u zakup ili prodali !
Tko može neka reagira prema tom , naj nesposobnijem Ministarstvu , da takav prijedlog Zakona ne ide u Sabor !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 18:47   #63
OBAVIJEST , Ministarstvo poljoprivrede napisalo je Nacrt Zakona o poljoprivrednom zemljištu na kojeg sada neki ulažu prijedloge i primjedbe ! Napisani Nacrt Zakona je loš i svatko tko može treba reagirati !

U isto vrijeme i Ministarstvo pravosuđa treba napisati prijedlog Zakona o nasljeđivanju , i novi Zakon o evidenciji zemljišta kojim bi se gruntovnice i katastar spojile u jednu zemljišnu službu !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 20:07   #64
Svaki zakon koji i dalje državi omogućuje vlasništvo na poljoprivrednom zemljištu je nenarodni. Ono što danas država ima od poljoprivrednog zemljišta je nekome oduzeto u ime naroda.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 04:43   #65
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
Svaki zakon koji i dalje državi omogućuje vlasništvo na poljoprivrednom zemljištu je nenarodni. Ono što danas država ima od poljoprivrednog zemljišta je nekome oduzeto u ime naroda.
Obrisali su napisani post , poštovani Fantom 47 ! Valjda će ovaj ostaviti !U Jugoslaviji dio zemlje je oduzet ( poljoprivredne i šuma ) , dio su građani poklonili - negdje se još vodi kao društveno vlasništvo . a negdje kao RH !
Ja sam šetao po službama da se sredi dio zemlje u korist RH i za neke parcele u moju korist jer nisam znao dok mi nisu poslali obavijest , da se dio zemlje vodi u gruntovnici na pradjedu !
U Republici Hrvatskoj otimaju katastarskim posjednicima ( i meni isto ) ! Možemo tužiti RH ali trošak suda plaćamo mi ! Ja nisam tužio RH , radim parcelu koju je otac kupio i na kojoj sam posadio šljive ! Neki su tužili RH ! Ujni sam vadio dokumente i pisao tekst - spor je riješila bez suda !

Narodni zakon može narod donijeti putem referenduma !
Zato sam napisao prijedlog da narod sakupi 10 % potpisa birača i natjera Sabor da raspiše referendum o prijedlogu Zakona o poljoprivrednom zemljištu !

Sve napisano je istina i mogu dokumentima potvrditi i nema razloga za brisanje !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 13:50   #66
Savjetovanje sa zainteresiranom javnošću ; NACRT ZAKONA O POLJOPRIVREDNOM ZEMLJIŠTU
može tko želi do 19. 08. 2012. dostaviti Ministarstvu poljoprivrede , odnosno gospođi Snježani , pomoćnici ministra , čiji je suprug bio državni tajnik u HDZ Vladi ,a sada je predsjednik VUPIK i radi kod Todorića ! Supruga Snježana je sada predsjednica Povjerenstva koje piše Nacrt Zakona ! Nacrt Zakona dobar je za Todorića i njemu slične , a loš za seljake , vlasnike privatnog zemljišta , one koje grade !

Nemojte reći da niste upozoreni !

snjezana . kraml ( a ) mps . hr . to je e - mail gdje možete pročitati Nacrt i napisati prijedloge !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 14:07   #67
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
Savjetovanje sa zainteresiranom javnošću ; NACRT ZAKONA O POLJOPRIVREDNOM ZEMLJIŠTU
može tko želi do 19. 08. 2012. dostaviti Ministarstvu poljoprivrede , odnosno gospođi Snježani , pomoćnici ministra , čiji je suprug bio državni tajnik u HDZ Vladi ,a sada je predsjednik VUPIK i radi kod Todorića ! Supruga Snježana je sada predsjednica Povjerenstva koje piše Nacrt Zakona ! Nacrt Zakona dobar je za Todorića i njemu slične , a loš za seljake , vlasnike privatnog zemljišta , one koje grade !

Nemojte reći da niste upozoreni !

snjezana . kraml ( a ) mps . hr . to je e - mail gdje možete pročitati Nacrt i napisati prijedloge !
Zar nije ovako jednostavnije: http://www.mps.hr/default.aspx?id=8719

Posjetite link, email za prijedloge i nacrte: [email protected]
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 14:25   #68
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Zar nije ovako jednostavnije: http://www.mps.hr/default.aspx?id=8719

Posjetite link, email za prijedloge i nacrte: [email protected]
Hvala što ste to stavili ! Nisam išao u školu za rad na kompjuteru , pa sve mogućnosti ne poznajem !

Zato poznajem proces rađanja i izumiranja sela , razvoj poljoprivrede , odluke vlasti od Turaka pa do koalicije KUKURIKU !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 09:24   #69
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Zar nije ovako jednostavnije: http://www.mps.hr/default.aspx?id=8719

Posjetite link, email za prijedloge i nacrte: [email protected]
Ministarstvo je predstavilo Nacrt zakona i u Osijeku ! Za one koji ne poznaju to područje , bit priče je da su općine i gradovi od 2001 kršili Zakon , pa sada žele osnovati novu birokraciju zvana Agencija za poljoprivredno zemljište !
U tom prijedlogu sada traže i posao za Agenciju ! Predlažu da im za zakup državne zemlje , dokumentaciju dostavljaju općine i gradovi - opet neobvezujuće kao i 2001 ! Ako vlasnici privatnog zemljišta žele prodati ili dati zemlju u zakup , dokumentaciju bi morali dostaviti Agenciji ! Ako se na natječaj jave Milanović i Karamarko , Agencija bi imala staus suca kome prodati ? Prednost ima tko ponudi najvišu cijenu ! Što time dobivamo osim maltretiranje i troškove , gubljenje vremena ?

Ako netko ima neobrađenu zemlju Agencija ju može dati u Zakup do 10 godina , sa time da vlasnik može već nakon prve vegetacije tražiti raskid ugovora !
Što time dobivamo ? Moguće svađe i sudske sporove !
Nacrt govori i o iznosu prenamjene iz poljoprivrednog u građevinsko kojeg moraju platiti vlasnici !

Za državnu zemlju Nacrt je napisan u korist Todorića i njemu sličnih ! Početnu cijenu određivao bi ministar - to pruža mogućnost mita !

Seljaci mogu ponuditi dupli iznos od početne !

Postoji više razloga da šira javnost reagira !

Da li Vi razumijete što se predlaže ?

Da li se slažete sa prijedlozima ?

Sa šifrom valjda imate hrabrosti da napišete što mislite !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 07:55   #70
UPOZORENJE vlasnicima privatnog zemljišta ;
Člankom 51 žele nas maltretirati putem Agencije ako želimo prodati ili dati zemlju u zakup !

Jakovina kč 1 , Milanović kč 2 , Karamarko kč 3 ; Ako Jakovina želi prodati ili dati parcelu broj 1 dužan je dostaviti podatek Agenciji iz gruntovnice ! Mi imamo nesređeno stanje u katastru i gruntovnicama ! Po sadašnjem Jakovina može zemlju dati u zakup po katastru i bez Agencije !
Ako Milanović , želi kupiti ili uzeti zemlju u zakup , on isto mora šetati po katastru i vaditi papire da bi dokazao Agenciji da je susjed svojem nesposobnom ministru ! Ako Karamarko ponudi veću cijenu susjed Milanović bi imao prednost pod uvjetom da prihvati najveću ponudu !

Otprilike za 70 dana Milanović bi mogao potpisati ugovor !
Hrvatska je iseljeničko - prognanička država i ovakva procedura ne ide nikome u korist osim državi koja će nas pljačkati za vađenje dokumenata , poštarina , šetnje i troškovi !

Svi koji hoćete možete Ministarstvu uložiti prigovor ili izraziti potporu predloženog !

Ne mojte reći da niste upozoreni !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 18:44   #71
pokrenuta tjeralica. da li ga je tko negdje vidio?

http://danas.net.hr/hrvatska/poljopr...trom-jakovinom
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 06:22   #72
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
pokrenuta tjeralica. da li ga je tko negdje vidio?

http://danas.net.hr/hrvatska/poljopr...trom-jakovinom
Imao sam ga priliku vidjeti i razgovarati sa njim !

Pošteni nalaznik neka ga zadrži sebi , jer hrvatskim seljacima takav ministar ne treba !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 06:50   #73
Niste li Vi Hrvati još dosta naivni kad od Ministra tražite da se pojavi i riješi sušu? On je nikad neće riješiti, kao ni Milanović. I da imaju takve moći morali bi pitati one koji su ih postavili na ta mjesta.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 19:59   #74
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
Niste li Vi Hrvati još dosta naivni kad od Ministra tražite da se pojavi i riješi sušu? On je nikad neće riješiti, kao ni Milanović. I da imaju takve moći morali bi pitati one koji su ih postavili na ta mjesta.
Sušu će riješiti Hrvatski sabor Zakonom o navodnjavanju ! Tu imamo investicija preko 10 godina ! Taj Zakon u ime Vlade može predložiti osobno Milanović !

Ako neće Vlada pokušati će se narednih dana obaviti razgovori sa više klubova zastupnika iz opozicije u smislu osnivanja Povjerenstva i pisanja više zakona !

Ove godine moramo rsčistiti sa političarima o budućnosti poljoprivrede , ali i mi kao narod !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 07:25   #75
STRATEGIJA RAZVOJA POLJOPRIVREDE REPUBLIKE HRVATSKE

Ministar poljoprivrede Ivan Tarnaj , 1994 g. u predgovoru tekstu napisao je ; >Uvjeren sam kako će unatoč teškoćama koje su usporavale njegovu pripremu , ovaj dokument biti u mogućnosti Hrvatskom Saboru i hrvatskom narodu pružiti kvalitetnu , suvremenu i realnu viziju hrvatskog sela i poljoprivrede ! O napisanom od strane Tarnajevih > autora > raspravu su vodili zastupnici 1995 g. !

Danas 15. 08. 2012 . , ja pišem Strategiju koja će biti poslana na 20 adresa ! Narednih dana mora se osnovati Povjerenstvo za pisanje 5 Zakona , koji bi bili Strategija ! Dio te Strategije su i posebni članci za privatnu i državnu zemlju u 119 izumrlih sela !

Ustavnu osnovu za pisanje Zakona imamo u 5 članaka Ustava !

Jakovina neka predstavi svoju !

Ja na ovoj stranici mogu predstaviti moj prijedlog , a čitatelji Foruma neka vrednuju ! Za razliku od Jakovine koji nema pojma o poljoprivredi , ja sam počeo čuvati svinje roditelja pri kraju šeste godine po poljima i šumama ! Imao sam nesreću da pređem tisuće kilometara pješice i vozilima po većem broju država Europe i Afrike ! Da nije tako bio bih tupaviji i ne bih mogao ovo pisati i predlagati sve kontra Beča , Beograda i hrvatskih političara u Zagrebu ! Trenutno imam 2 liječnička uvjerenja da sam u glavi i tjelesno zdrav !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 20:28   #76
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
STRATEGIJA RAZVOJA POLJOPRIVREDE REPUBLIKE HRVATSKE

Ministar poljoprivrede Ivan Tarnaj , 1994 g. u predgovoru tekstu napisao je ; >Uvjeren sam kako će unatoč teškoćama koje su usporavale njegovu pripremu , ovaj dokument biti u mogućnosti Hrvatskom Saboru i hrvatskom narodu pružiti kvalitetnu , suvremenu i realnu viziju hrvatskog sela i poljoprivrede ! O napisanom od strane Tarnajevih > autora > raspravu su vodili zastupnici 1995 g. !

Danas 15. 08. 2012 . , ja pišem Strategiju koja će biti poslana na 20 adresa ! Narednih dana mora se osnovati Povjerenstvo za pisanje 5 Zakona , koji bi bili Strategija ! Dio te Strategije su i posebni članci za privatnu i državnu zemlju u 119 izumrlih sela !

Ustavnu osnovu za pisanje Zakona imamo u 5 članaka Ustava !

Jakovina neka predstavi svoju !

Ja na ovoj stranici mogu predstaviti moj prijedlog , a čitatelji Foruma neka vrednuju ! Za razliku od Jakovine koji nema pojma o poljoprivredi , ja sam počeo čuvati svinje roditelja pri kraju šeste godine po poljima i šumama ! Imao sam nesreću da pređem tisuće kilometara pješice i vozilima po većem broju država Europe i Afrike ! Da nije tako bio bih tupaviji i ne bih mogao ovo pisati i predlagati sve kontra Beča , Beograda i hrvatskih političara u Zagrebu ! Trenutno imam 2 liječnička uvjerenja da sam u glavi i tjelesno zdrav !
Đuro. Badave Ti trud. Naše lažne političke elite nemaju namjeru služiti većini, već manjini s kojom su povezani materijalno i politički. U ovoj zemlji vladaju izabrani od manjine i njima služe, a samo ih ulica može pomesti sa scene.
__________________
V.Gotovac: "Ono što je umrlo u Moskvi, umrijet će i ovdje."
Fantom47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 20:55   #77
meni je danas bilo žao ministra, hitili ga pred kameru sa lesarom, ovaj ga sažvakao a sve konce drži linić. nije fer.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 15:47   #78
Quote:
Fantom47 kaže: Pogledaj post
Đuro. Badave Ti trud. Naše lažne političke elite nemaju namjeru služiti većini, već manjini s kojom su povezani materijalno i politički. U ovoj zemlji vladaju izabrani od manjine i njima služe, a samo ih ulica može pomesti sa scene.
Dio škole sam učio u Zagrebu ! U jednom predmetu smo učili o metodi pokušaja !
To znači da pojedinac ili skupina ljudi želi nešto promijeniti , ali je unaprijed svjesna da ono što žele ne mora biti realizirano !

Umjesto ulice možemo ih pomesti sa scene ali izboriti se za neke bitne zakone ili drugačiji Ustav putem referenduma !

Danas sam poslao pismo predsjedniku HDSSB dr. Šišljagiću , predsjedniku Hrvatskih laburista , Lesaru , sutra ide don Grubišiću - moram mu još dio dokumentacije obraditi , sutra ću odnijeti jednom od dožupana HSS !

O čemu se radi ? članak 85 Ustava ; Pravo predlagati zakone ima svaki zastupnik , klubovi zastupnika i radna tijela Hrvatskog sabora te Vlada Republike Hrvatske !
Sada ministar Jakovina u ime Vlade priprema izmjene Zakona o poljoprivrednom zemljištu ! Napisani Nacrt zakona je lakrdija !

Pitanje je sada da li napisani u tekstu koji imaju status opozicije po šemi odlučivanja , žele napisati i uputiti drugi prijedlog zakona na donošenje ?

Ako žele onda će se osnovati Odbor za sakupljanje 10 % potpisa i izaći na ulicu i pokušati sakupiti preko 415 ooo potpisa koje su namjerno ostavili HDZ i SDP prilikom zadnjih izmjena Ustava !

Ako do ovoga dođe , tada će Hrvati i državljani Hrvatske po prvi puta o tom iznimno bitnom Zakonu moći odlučiti ; ZA ili PROTIV
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 09:20   #79
[QUOTE=Đuro Japaric;40855113]Dio škole sam učio u Zagrebu ! U jednom predmetu smo učili o metodi pokušaja !
To znači da pojedinac ili skupina ljudi želi nešto promijeniti , ali je unaprijed svjesna da ono što žele ne mora biti realizirano !

Gospodine Đuro, Vaša volja, briga, istrajnost i uložen trud oko poljoprivrede i pratećih zakona zavređuje svaku pohvalu i moglo bi inspirirati mnoge mlade ljude. Zakoni, kako kažete, postoje, no iz dosadašnje prakse pokazalo se da se (općenito) ne poštuju jer našim političarima napredak RH nije važan ako to nije i njihov interes, ali ne i samo njihov....

'Nije slučajno da je uništena poljoprivreda u Slavoniji'
- Ne treba nam primjer Novog Zelanda da vidimo kako je u cijelom svijetu na djelu politika oduzimanja resursa od naroda. Dovoljno je vidjeti što se događa u Slavoniji, koja je prije više od stotinu godina mogla proizvesti hranu za cijelu Austro-Ugarsku, a koja danas ni samu sebe ne uspijeva prehraniti. Unatoč krizi i gladi, milijun hektara slavonske zemlje danas je neobrađeno, što nije nimalo slučajno. Baš naprotiv, i to je dio svjetske kampanje oduzimanja prirodnih resursa od ljudi. Čipiranjem lijekova za ljude svjetski globalizatori žele, pak, postići potpuno kontrolu nad svakim čovjekom u svijetu. U tijelu će ostati čip pomoću kojega će se svakoga moći pratiti i kontrolirati. Globalizatorska elita se, naime, boji ljudi, jer su svjesni da im rade zlo, zbog čega i uvode ovako restriktivne mjere kontrole. Pomoću čipova se, osim toga, može i upravljati ljudima, jer se tako može djelovati na mozak pojedinca. No, umetanje čipova u lijekova samo je još jedan korak u pravcu zadiranja u biologiju čovjeka, jer takvo zadiranje od strane farmaceutskih industrija postoji odavno, zbog čega i imamo toliko mnogo novih bolesti u svijetu, bolesti kakvih u mojoj mladosti nije bilo, ili su bile vrlo rijetke – zaključuje mr. Dragan Hazler.
http://www.dnevno.hr/vijesti/svijet/...ti/958651.html
Objektivnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 09:36   #80
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
meni je danas bilo žao ministra, hitili ga pred kameru sa lesarom, ovaj ga sažvakao a sve konce drži linić. nije fer.

siroće.
odmah se sjetim plaćice i benificija.
najrađe bi se rasplakala.

nek prereže te konce
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:59.