Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2009., 01:58   #201
Quote:
Haber kaže: Pogledaj post
Pozdrav Usporeni. Možeš mi reći gdje si nabavio hrastovinu. I ja razmišljam o istom. Svaka čast na hrabrosti. Kad završiš kuću, možeš postati prodajni savjetnik bez beda.
Hrastovinu sam nabavljao u šumi, u trupcima, što iz privatnih sječa, što iz šumarija. Ustvari, nabavljao (čitaj "tražio") ju je vlasnik pilane koji mi je pilao planjke.

Inače, nakon što sam odlučio graditi kuću od nove hrastovine, prva ideja je bila da kupim gotove, ispilane planjke (što uopće nije bila loša ideja), nakon toga mi je palo na pamet da sam obilazim lagere u šumi i kupujem trupce (nakon što sam samo vidio prvi lager, zaključio sam da je to totalno naivno i nadobudno ), tek je odluka da nabavku trupaca prepustim profesionalcu bila pun pogodak!! Pogotovo što je "moj" profesionalac u taj posao uložio maksimalan trud i trupce kupovao kao da ih kupuje za sebe!

Što se tiče hrabrosti,.... nadam se da na kraju neće ispasti hrabrost=ludost!

I ne znam otkud ti da bih mogao biti prodajni savjetnik, mislim da bih, i to eventualno, mogao biti samo kupovni.

Btw, tvoje razmišljanje o brvnari je u početnoj fazi, ono, za sad samo postoji želja, bez nekog plana o tome kad, što i gdje bi počeo?
Ili si već u fazi "realizacije", u smislu da si već kontaktirao domaće i ino proizvođače brvnara, gledao stare posavske kuće za preseliti,...?

Zadnje uređivanje Usporeni : 14.08.2009. at 02:06.
Usporeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 07:52   #202
Smile

Quote:
Usporeni kaže: Pogledaj post
Hrastovinu sam nabavljao u šumi, u trupcima, što iz privatnih sječa, što iz šumarija. Ustvari, nabavljao (čitaj "tražio") ju je vlasnik pilane koji mi je pilao planjke.

Inače, nakon što sam odlučio graditi kuću od nove hrastovine, prva ideja je bila da kupim gotove, ispilane planjke (što uopće nije bila loša ideja), nakon toga mi je palo na pamet da sam obilazim lagere u šumi i kupujem trupce (nakon što sam samo vidio prvi lager, zaključio sam da je to totalno naivno i nadobudno ), tek je odluka da nabavku trupaca prepustim profesionalcu bila pun pogodak!! Pogotovo što je "moj" profesionalac u taj posao uložio maksimalan trud i trupce kupovao kao da ih kupuje za sebe!

Što se tiče hrabrosti,.... nadam se da na kraju neće ispasti hrabrost=ludost!

I ne znam otkud ti da bih mogao biti prodajni savjetnik, mislim da bih, i to eventualno, mogao biti samo kupovni.

Btw, tvoje razmišljanje o brvnari je u početnoj fazi, ono, za sad samo postoji želja, bez nekog plana o tome kad, što i gdje bi počeo?
Ili si već u fazi "realizacije", u smislu da si već kontaktirao domaće i ino proizvođače brvnara, gledao stare posavske kuće za preseliti,...?
Ja sam u fazi istraživanja. Imam zemlju, imam lovu i sad važem. Trenutno mi je najbliža opcija, preseljenje jedne kuće iz Petrinje, a preuređivali bi mi je dečki iz GORANGRAD. Je si čuo za njih? Imaš li ti nekog majstora za preporučiti. Rado bih kupio i nove planjke, ali fakat ne znam gdje, a da ne koštaju "milijun". Inače hrastovina mi je jedina opcija, ne volim mekano drvo, nemreš u njega niti čavel zabiti kak spada. Bok
Haber is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 07:58   #203
Quote:
Haber kaže: Pogledaj post
Ja sam u fazi istraživanja. Imam zemlju, imam lovu i sad važem. Trenutno mi je najbliža opcija, preseljenje jedne kuće iz Petrinje, a preuređivali bi mi je dečki iz GORANGRAD. Je si čuo za njih? Imaš li ti nekog majstora za preporučiti. Rado bih kupio i nove planjke, ali fakat ne znam gdje, a da ne koštaju "milijun". Inače hrastovina mi je jedina opcija, ne volim mekano drvo, nemreš u njega niti čavel zabiti kak spada. Bok
Ak ti nije problem, pošalji mi ime svog profića, i gdje mu je pilana, da ga malo zvrcnem. Novo je novo.
Haber is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 21:22   #204
Vrlo zanimljiva tema.

Osobno mi se više sviđa opcija da se od stare hrastovine, dakle od jedne ili više starih drvenih kuća, napravi jedna nova kuća.

Sukladno tome, evo par linkova:

- www.forum.gorica.hr/index.php/topic,2874.60.html – Obnova starih drvenih kuća (detalji, majstori...)

- www.forum.hr/showthread.php?t=244278 - Tradicionalna drvena kuća

- www.forum.hr/showthread.php?t=88912 - Drvena kuća za preseliti

- www.forum.hr/showthread.php?t=93244

- http://www.leder.hr/scitarjevo.aspx - Rekonstrukcije i preuređenja tradicionalnih drvenih kuća

- http://www.majstor.hr/teme/2003/10/a...cat-drvo.shtml – Obnova stare drvene kuće (bojanje izvana)

- http://www.mmpi.hr/userdocsimages/20...cnik-17-22.pdf - Kako obnoviti i sačuvati drvenu posavsku kuću - Kvalitetnu obnovu posavske kuće omogućuje i izvanredna građa od hrasta lužnjaka koja se i nakon stoljetne uporabe odlikuje tvrdoćom i trajnošću. Kuće od hrasta lužnjaka izuzetno su ugodne za stanovanje jer drvo ima sposobnost upija-nja viška vlage iz zraka, a odličan je i toplinski izolator. Osim navedenih prednosti, drvo se mnogo brže osuši nego zid od opeke ili betona. Zbog načina oblikovanja i gradnje posavska je kuća od atmosferskih utjecaja zaštićena i bez ikakve kemijske zaštite jer su ugradnjom “krovaca”, gradnjom trijemova, prigradnjom “kolnica” (sušâ) drvene stijenke zaštićene na najučinkovitiji i najjeftiniji način. Lošija osobina gradnje drvetom jest njegova sklonost izvijanju, “vintanju”, a drvo katkad zaškripi jer “radi”. No, brižljivim postupanjem pri sanaciji i adaptaciji drvena kuća omogućuje najzdravije stanovanje u vlažnim posavskim predjelima.

- http://www.mmtpr.hr/UserDocsImages/d...cnik-23-34.pdf - Tehničke upute za obnovu drvene kuće

- www.slohra.org/files/Vjesnik.pdf - Područje Lonjskoga polja za nekoliko bi sezona moglo biti nova turistička
atrakcija kontinentalne Hrvatske ukoliko se istim tempom nastavi obnova starih drvenih kuća.

- http://www.interijernet.hr/hr/arhite...k.php?id=56581 - Arhitekt Vlado Petričević, autor ovog projekta, Vam opisuje kako se može urediti i osuvremeniti stara drvena kuća i pritom riješiti problem ekološke gradnje i zaštite baštine

Zadnje uređivanje Talis : 18.08.2009. at 21:33.
Talis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 21:59   #205
Što se tiče novih drvenih kuća (alternativa brvnari), evo jednog zanimljivog promišljanja:

- http://www.majstor.hr/teme/2005/08/M...DrvenaKuca.pdf – Opis i fotke MODULARNE DRVENE KUĆE

- http://www.centarnekretnina.net/HR/w...t-klik-dom.htm - "Klik dom", novi projekt lako gradive obiteljske kuće, arhitekta Ivice Plaveca, u potpunosti je hrvatski proizvod drvenih montažnih kuća čiji kvadrat stoji oko 500 do 600 eura, a osim privlačne arhitekture i dizajna, osobitost Klik doma u odnosu na druge drvene montažne kuće je što su visoko individualizirane, tako da svaka kuća u konačnici izgleda posve drugačije.

- www.gradimo.hr/8982.aspx - Hrvatske modularne kuće

Zadnje uređivanje Talis : 18.08.2009. at 22:07.
Talis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 22:27   #206
Quote:
Haber kaže: Pogledaj post
Rado bih kupio i nove planjke, ali fakat ne znam gdje, a da ne koštaju "milijun". Inače hrastovina mi je jedina opcija, ne volim mekano drvo, nemreš u njega niti čavel zabiti kak spada. Bok
U "Plavom oglasniku" možeš naći hrastovine: Ljudi prodaju šume, prodaju se hrastovi na panju ili već srušeni i izvučeni do ceste, prodaju se već izrezane planjke...ili možeš otići na http://www.hrsume.hr/?FlashID=6100&L...D=172&bnr=6791 - u izborniku biraj "Uprave šuma", izaberi onu upravu koja ti je najbliže i nazovi, raspitaj se za cijenu i kvalitetu hrasta koji se nudi - isti možeš kupiti "na panju" (za one koji ne znaju: stablo još nije srušeno, što znači da ga moraš sam srušiti, izvući iz šume, otpiliti grane, utovariti na kamion) ili ti šumarija može obaviti sve prethodno navedene radnje (što će povisiti cijenu), a ti samostalno organiziraj utovar i prijevoz.

Koliko je to isplativo raditi ovisi o količini, pa prosudi sam nakon što sve troškove staviš na papir (stablo, rušenje, prijevoz, obrada, sušenje...).

Osobno sam u više navrata kupovao solidne hrastove planjke putem malog oglasnika: treba birati neko (ne previše) zabačeno selo, odeš tamo, vidiš robu, ako ti je OK, mahneš vlasniku (obično nekom starcu koji će jedva dočekati da se riješi robe koja mu ionako samo trune, uglavnom na otvorenom ili ima bisera koji planjke skroz zamotaju u najlon) novčanicama pred nosom, srušiš cijenu i kupiš planjke daleko povoljnije nego u "najjeftinijoj trgovini".

Zadnje uređivanje Talis : 18.08.2009. at 22:37.
Talis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 18:27   #207
Quote:
Haber kaže: Pogledaj post
Ja sam u fazi istraživanja. Imam zemlju, imam lovu i sad važem. Trenutno mi je najbliža opcija, preseljenje jedne kuće iz Petrinje, a preuređivali bi mi je dečki iz GORANGRAD. Je si čuo za njih? Imaš li ti nekog majstora za preporučiti. Rado bih kupio i nove planjke, ali fakat ne znam gdje, a da ne koštaju "milijun". Inače hrastovina mi je jedina opcija, ne volim mekano drvo, nemreš u njega niti čavel zabiti kak spada. Bok
Sorry, ne odgovorih ti do sad jer prošli tjedan imah gužvu - prevozih planjke s pilane ne grunt pa ne stigoh na forum.

I ja sam dugo vagao.
Da sam našao odgovarajuću staru kuću, vjerojatno bih ju preselio.

Ali,... kuće koje sam gledao bile su u dosta lošem stanju ili su imale neku drugu "manu".
Sve su bile niske (maximalno 220 cm do greda),... obično je trebalo mijenjati prvi ili čak više (dva ili tri) redova planjki jer su bile trule,... zbog postojećih "rupa" (prozora i vrata) bio bih ograničen u organizaciji prostora,... zbog relativno male širine (najšira kuća koju sam gledao bila je široka 5 m) imao bih tavan neiskoristiv za napraviti prostorije u kojoj bih mogao stajati,.... a uz to su u zadnjih godinu ili dvije stare drvene kuće jako poskupile.

Eto, to su bili neki od razloga zbog kojih sam odustao od preseljenja stare kuće.

O GORANGRADU znam toliko koliko vidjeh na njihovom site-u, a po ono što tamo vidjeh rekao bih da rade vrhunski .

Još nešto o "vaganju", po nekim mojim računicama (a dosta vremena provedoh u računanju jer baš nemam puno love za uložiti u gradnju), moja kućica od novih planjki me neće koštati puno više (ako čak ne prođem jeftinije) nego da sam selio staru.
Iz trupaca (koji su me koštali možda nešto malo više nego što bih platio staru kuću) sam, uz planjke i tavanske grede, dobio i SVU dasku za pod u prizemlju (colericu), "plafon" (4 cm), daskanje krova (2cm), sendvič zid tavana (colericu), a lako moguće da će mi na kraju nešto i ostati . A svu tu dasku (ili bar dobar dio) bih, kod seljenja stare kuće morao kupiti (a to nije mala količina) jer bi stara bila neiskoristiva.

Ako tome dodam da zbog debljine planjki i "feder" spoja vjerojatno neću morati oblagati nutarnje zidove, da ću imati raspored prostorija koji želim, tavan na kojem ću moći napraviti 2 sobe "normalne" visine,... na debelom sam dobitku.

Majstora za preporučiti nemam. Upoznao sam dvojicu cimemrmana (jedan preko 70, a drugi preko 80 godina) i niti jedan od njih ne bi mogao preuzeti izvedbu radova (moju kućicu planiram raditi sam, s frendovima, uz povremene konzultacije s "mlađim" cimermanom).

Još samo malo osvrt na ono što je napisao Talis. On se vjerojatno puno više razumije u drvo od mene. Ja sam od samostalne kupovine trupaca odustao već nakon posjete prvom šumskom lageru s hrastovinom. To je hrpetina trupaca i moraš biti znalac da bi kupio minimalnu količinu drveta za ono što ti treba i mislim da bih, da sam ih sam kupovao, imao bar 20 % manju iskoristivost. Vjerojatno bi mi se isto desilo da sam kupujem stare planjke. Na kraju bih imao puno dvorište neiskorištenih planjki ili njihovih komada. Također mi se opcija kupovine više kuća koje bih složio u jednu čini malo preskupom (ili sam ja imao nesreću da sam gledao samo "preskupe" kuće).
Ne znam, možda griješim, ali mi se opcija prepuštanja kupovine i organizacije prijevoza profiću čini najpovoljnijom.

Haber, eto, to su moja iskustva, ne vjerujem da sam napisao nešto što već sam ne znaš ili što već nisi čuo od nekog drugog, ali, ako misliš da ti na bilo koji način mogu pomoći, rado ću to učiniti.
Usporeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 18:45   #208
Quote:
Haber kaže: Pogledaj post
Ak ti nije problem, pošalji mi ime svog profića, i gdje mu je pilana, da ga malo zvrcnem. Novo je novo.
I ja sam pristalica razmišljanja "Novo je novo".

Javi mi se na PM, ostavi tel. broj ili napiši neki drugi način na koji bih ti se mogao javiti i dati broj i podatke o "mojem" profiću. Čovjek je više nego korektan i nemrem mu broj sam tak staviti javno na forum.
Usporeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 19:07   #209
Rezultati prošlotjednog rada, prvi kamion planjki istovaren na gruntu. )



Na ovoj fotki (dok su još bile na pilani) se bolje vidi kak ustvari izgledaju. )

Usporeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 01:02   #210
Question

Danas sam se vozio cijeli dan (ca. 400 km) i pogledao 6 kuća za preseliti. I zaključak je vrlo sličan tvome Usporeni. Jedna kuća je u izvrsnom stanju, ali najviše me smeta mala svijetla visina ca. 220 do 230cm. A ja bih htio imati 260 + Raspored koji je staromodan, bez kupaone. Pa onda dok sve to izmjeniš, prekrojiš, zaključiš, da nema smisla. A ostale kuće koje sam vidio su groblje.
Haber is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 16:00   #211
Quote:
Haber kaže: Pogledaj post
Danas sam se vozio cijeli dan (ca. 400 km) i pogledao 6 kuća za preseliti. I zaključak je vrlo sličan tvome Usporeni. Jedna kuća je u izvrsnom stanju, ali najviše me smeta mala svijetla visina ca. 220 do 230cm. A ja bih htio imati 260 + Raspored koji je staromodan, bez kupaone. Pa onda dok sve to izmjeniš, prekrojiš, zaključiš, da nema smisla. A ostale kuće koje sam vidio su groblje.
I kod mene su najveći razlozi odustajanja od preseljenja stare drvene kuće bili nedovoljna visina, nepraktičan raspored i prenizak tavan (uz nekvalitetne planjke i nerazumnu cijenu).

Dobio sam tvoj PM, danas imam laganu gužvu na poslu, javit ću ti se čim se stiša, vjerojatno još danas poslijepodne.

Zadnje uređivanje Usporeni : 24.08.2009. at 16:29.
Usporeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 17:34   #212
Smile

Inače, tvoje planjke mi na fotkama izgledaju odlično.
Haber is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 17:41   #213
Quote:
Haber kaže: Pogledaj post
Inače, tvoje planjke mi na fotkama izgledaju odlično.
Hvala.
Svi koji su ih vidjeli uživo, kažu da su prekrasne. Nigdje bjelike, 4 lica, 12 cm debele,....
Iskreno, žao mi je što sam ih morao pokriti da ne kisnu i zaštiti od direktnog sunca pa ne mogu guštati gledajući ih.

I jako se veselim nastavku radova. Najradije bih odmah počeo slagati kućicu.
Usporeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 23:00   #214
Quote:
Haber kaže: Pogledaj post
Inače, tvoje planjke mi na fotkama izgledaju odlično.
Poslal sam ti PM.
Usporeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 17:34   #215
Usporeni, planjke lepo zgledaju, ali:

1./ Jesi li izmjerio postotak vlage u planjkama (svaki ozbiljniji stolar trebao bi imati uređaj kojim se to može napraviti) ?

2./ O postotku vlage u planjkama ovisi hoćeš li odmah krenuti s gradnjom ili ih dodatno sušiti.

Podsjećam, drvo se nakon sušenja smota, raspuca - ukratko: radi.

Stoga oprez, da ne kreneš u gradnju s "mokrim" planjkama jer ćeš kasnije požaliti !

"Kućica" koju spominješ, da li je namijenjena za konstantni ili povremeni (vikendica) boravak ?
Talis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 23:15   #216
Quote:
Talis kaže: Pogledaj post
Usporeni, planjke lepo zgledaju, ali:

1./ Jesi li izmjerio postotak vlage u planjkama (svaki ozbiljniji stolar trebao bi imati uređaj kojim se to može napraviti) ?

2./ O postotku vlage u planjkama ovisi hoćeš li odmah krenuti s gradnjom ili ih dodatno sušiti.

Podsjećam, drvo se nakon sušenja smota, raspuca - ukratko: radi.

Stoga oprez, da ne kreneš u gradnju s "mokrim" planjkama jer ćeš kasnije požaliti !

"Kućica" koju spominješ, da li je namijenjena za konstantni ili povremeni (vikendica) boravak ?
Hvala, moj (a i drugih ljudi) dojam je da su uživo još ljepše ,


1. Nisam mjerio vlagu u planjkama. I slažem se s tobom da bi svaki ozbiljniji stolar trebao ima uređaj za mjerenje vlage. Ljudi koji se puno više razumiju u drvo od mene su mi rekli da je za furnirsku (stolarsku) hrastovinu jako bitno da je potpuno suha, ali da je za tesarsku (grede, krovište,...) jedino bitno da je približno "ista generacija" (podjednako suha).

2. Ako sve bude po planu, početi ću graditi slijedeće godine (cca godinu i pol nakon sječe), neovisno o postotku vlažnosti.

Btw, nakon što sam čuo da se hrastovina mora sušiti 1cm za godinu (čuo sam 2 verzije, da se računa cm sa svake strane i da se računa cm ukupno), odlučio sam se posavjetovati sa strukom i iskustvom.
U razgovoru s dvojicom starih cimermana (jedan 70 i nešto, a drugi preko 80 godina), pitao sam ih koliko su sušili hrastovinu od koje su gradili kuće. Rekli su mi da su pravili kuće od onog što je tko imao i da su čak znali graditi od svježe srušenog drveta. Na pitanje zar se tako svježe planjke nisu "motale", "izbacivale",... dobih odgovor: "ma nemre to nikam, ak se dobro poveže moždanicima!".

Poslije, dok sam razmišljao o tom odgovoru, čak sam našao i logiku:
Nepobitno je da drvo "radi" dok se suši. Znači, radi na bilo koji način bilo uskladišteno (bilo na paletama, uvezano i stegnuto, bilo složeno u zidove, povezano moždanicima i pritisnuto teretom krova,...). Čak bi moglo biti da je bolje sušiti ga složenog u kuću, jer će tako svaku planjku držati dvije susjedne + pritisak krova. I ako dođe do nekog "savijanja", sve če ići zajedno, "sraslo" jedno uz drugo (na paletama su planjke puno "labavije" povezane jer nema moždanika i nisu pritisnute teretom krova).

U svakom slučaju, hvala ti na savjetima. A kak će na kraju sve ispasti, ne znam. Ovo mi je tek prva drvena kuća koju pravim , dvojicu "mojih" cimermana nisam pitao koliko su ih napravili, ali mislim i nadam se da znaju što pričaju.

A i nestrpljiv sam čekati 12 godina da se drvo osuši.

E da, za sad je plan da to bude vikendica (cca 8m x cca 6m), a da li će tako i ostati, ne garantiram.
Btw, zašto te zanima koju će funkciju imati "kućica"?
Usporeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 00:39   #217
Quote:
Usporeni kaže: Pogledaj post
Btw, zašto te zanima koju će funkciju imati "kućica"?
Kad je u pitanju gradnja vikendice, ljudi obično imaju "ležerniji" pristup, ali kad se gradi nešto za cijeli život onda treba biti ozbiljan i napraviti posao "kak se šika".
Pomislih da želiš nešto na brzinu sklepati, međutim čini se da su ti namjere furt seriozne
Dakle, mudro i hrabro - naprijed !

Zadnje uređivanje Talis : 27.08.2009. at 00:41. Reason: Smajlić viška
Talis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 12:37   #218
Quote:
Talis kaže: Pogledaj post
Kad je u pitanju gradnja vikendice, ljudi obično imaju "ležerniji" pristup, ali kad se gradi nešto za cijeli život onda treba biti ozbiljan i napraviti posao "kak se šika".
Pomislih da želiš nešto na brzinu sklepati, međutim čini se da su ti namjere furt seriozne
Dakle, mudro i hrabro - naprijed !
Ovo s vikendicom ti je mudro. I logično.


Btw, odluka da kućicu gradim od novih planjki nije donešena naprečac, prije toga cca godinu dana razmatrah sve opcije (preseljenje stare, kupovina gotove brvnare od domaćih i ino prozvođača,... čak jedno vrijeme razmišljah o gradnji ytongom ili drvobetonskim blokovima,...), razgovarah s puno ljudi (frendovima građevinarima, cimermanima, ljudima koji se bave drvetom,...),....

E sad, to što odluka nije donešena naprečac ne znači da je mudra (nadam se da je ), u svakom slučaju, planjke su na gruntu i nema nazad.

Iskreno, ne bojim se. Ak su naši stari prije više od 100 godina mogli graditi drvene kuće, s tehnologijom koju su tad imali, ne vidim razloga da mi, s tehnologijom koju danas imamo, ne možemo napraviti nešto takvo.
Usporeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 14:21   #219
Quote:
Usporeni kaže: Pogledaj post
Iskreno, ne bojim se. Ak su naši stari prije više od 100 godina mogli graditi drvene kuće, s tehnologijom koju su tad imali, ne vidim razloga da mi, s tehnologijom koju danas imamo, ne možemo napraviti nešto takvo.
Apsolutno se slažem.
Želim ti puno sreće i uspjeha u gradnji.
Nadam se da ćeš objaviti koju fotku kad gradnja krene.
Što se tiče savjeta i ostalih informacija, iako sam u ovom miljeu laik, nastojat ću ti pomoći koliko god budem mogao.
Talis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 14:31   #220
Quote:
Talis kaže: Pogledaj post
Apsolutno se slažem.
Želim ti puno sreće i uspjeha u gradnji.
Nadam se da ćeš objaviti koju fotku kad gradnja krene.
Što se tiče savjeta i ostalih informacija, iako sam u ovom miljeu laik, nastojat ću ti pomoći koliko god budem mogao.
Hvala na željama.

A fotki će sigurno biti. Samo da radovi krenu.

A što se tiče savjeta, informacija,... dapače. Kak ono kažu, svi ljudi sve znaju.
Usporeni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:49.