Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Sportska oprema

Sportska oprema Od kupaćih gaća do trkaćih konja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2007., 10:46   #1
Bicikl preko granice

Pozdrav,

Situacija je sljedeća:
Imam bicikl u Austriji koji sam kupio prije skoro 2 godine, imam i račun, bicikl je koštao 500 eura.

E sad, ja bih taj bicikl prenio autom preko granice (Macelj) u Hrvatsku, tj. vozio bih si ga tamo amo kako mi bude trebalo već.

Koji je pravni okvir za to? Pogotovo za ovaj prvi prijenos. Da li mi se isplati pokazati račun ili bih bolje prošao da pustim bicikl na procjenu carinicima? Postoji li način da prođem bez carine, pošto je bicikl star skoro 2 godine?
Da li je netko već nešto slično radio? Koji su savjeti?
Ako bih plaćao carinu, koliko bi me to došla?

Eto, puno pitanja
Hvala na odgovorima!
AlterNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 19:22   #2
Pa pređeš carinu normalno- valjda se vidi da je bicikl rabljen? Ak te netko nekaj pita, kažeš da si bio negdje na vožnji kod frendova. Mislim da se carina ne plaća za bicikle, nego samo PDV, znači 22%. Al pitanje je, 22% od čega, nemaš račun, a sumnjam da bi oni išli radit procjenu.. Ma, uopće se nemoj zamarat time. Samo nemoj baš uglancat bic kad ga voziš preko, nek se vidi da je stari. Nemaš problema.
darkovsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 09:53   #3
Quote:
darkovsky kaže: Pogledaj post
Pa pređeš carinu normalno- valjda se vidi da je bicikl rabljen? Ak te netko nekaj pita, kažeš da si bio negdje na vožnji kod frendova. Mislim da se carina ne plaća za bicikle, nego samo PDV, znači 22%. Al pitanje je, 22% od čega, nemaš račun, a sumnjam da bi oni išli radit procjenu.. Ma, uopće se nemoj zamarat time. Samo nemoj baš uglancat bic kad ga voziš preko, nek se vidi da je stari. Nemaš problema.
Pa bicikl je, makar star skoro 2 godine, ko nov, a i inače je mrak -->
http://www.merida-bikes.co.uk/merida...atts_miami.jpg

Šta ako njima padne na pamet da sam ja taj bicikl ukrao negdje ako im kažem da nemam račun?
AlterNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 11:02   #4
Hm.. probaj naći negdje u našim zakonima o carinjenju, moguće da postoji nekakva zastara. U tom slučaju im možeš bez problema pokazat račun. Iako, opet ti velim, teško da može doći do problema, a i napravi neki đir po blatu prije nego kaj ideš.
darkovsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 15:25   #5
Napravi privremeni uvoz, nažalost to moraš raditi svaki put kad ulaziš u HR a to je skroz zajebancija, oduzme ti pol sata ili više na granici ... uglavnom sve to sucks, bolje ti je preći granicu na biciklu a auto ti netko drugi preveze
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 17:26   #6
stavi biciklu na krovni nosač - hrabro preko carine - na svako pitanje: idem na ljetovanje.

p.s. na biku se ne plaća carina samo pdv ali zato možeš vratiti austrijski mwst. kad izvezeš biku.
__________________
women - you can't with them... the end
zutiljuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 18:25   #7
Eto samo da javim ishod, dakle, nije bilo apsolutno nikakvih problema, carinik je samo pogledao prema bajku i nije ništa ni pitao!
AlterNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 18:16   #8
Stari moj, pored tog carinika granicu prelaze skupocijeni automobili s registracijama zemalja koje nemaju metra asfalta, a ti se uzrujavaš radi jednog bicikla...
Dylan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 11:15   #9
Quote:
Dylan2 kaže: Pogledaj post
Stari moj, pored tog carinika granicu prelaze skupocijeni automobili s registracijama zemalja koje nemaju metra asfalta, a ti se uzrujavaš radi jednog bicikla...

U pravu si, sljedeći puta ću probati prošvercati 10 robova u jaguaru!
WishFish is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 05:20   #10
A da ti deset robova u deset Jaguara prošverca deset bicikala?
Dylan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 14:39   #11
Quote:
Dylan2 kaže: Pogledaj post
A da ti deset robova u deset Jaguara prošverca deset bicikala?
Poduzetnički um, ha?
WishFish is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:57.