Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2009., 20:39   #2001
Quote:
goredolje kaže: Pogledaj post
Ipak, citam i stekao sam dojam da se ovdje puno prica mi smo dobri i radimo puno, ali po osjecaju, sjecanju i znanju znam koliko nastavnika lose radi i sto nam je tu nam je, u istom smo kosu s njima. Treba borbu provoditi i iznutra
Slazem se, ali pitanje je kako..?
frupy is offline  
Old 20.09.2009., 13:52   #2002
Nikako nazalost. Bar mislim.
Puno je vise neradnika od radnika. I nije dovoljno samo biti radnik. Znam radnike koji svejedno lose poucavaju ili pak previse poklanjaju ocjene.
Jedini nacin je da oni "dobri" svojim primjerom utjecu na ostale, a pitanje je koliko je to moguce kad su dobri u izrazitoj manjini.
Osim toga vecina nas (ovdje) mislimo da smo dobri, a nismo tako dobri.

Smatram da se trebamo na poslu druziti s kolegama slicnih shvacanja i tako barem odrzati svoje ideale. Ako usput uspijemo popraviti nekog nastavnika ljencinu, neznalicu, bit ce to uspjeh.
I ne pretjerivati s prepricavanjem losih situacija. To je boljka mnogih. Vise pricati, baviti se onime sto nas veseli. To nije lako, jer o problemima tipa "ne uce", "ne slusaju", "ne zanima ih", "ne znaju nista" mozemo pricati skoro sa svakim. Izraziti pak sto nas ispunjava ne mozemo pred svakim, jer tad ocekujemo da ce nas slusatelj razumjeti, s nama u istom uzivati ...
goredolje is offline  
Old 20.09.2009., 18:28   #2003
jel mi može netko reći koliki je dodatak ako netko ima doktorat znanosti i radi u srednjoj školi kao profesor? Hvala.
Andronico is offline  
Old 20.09.2009., 18:35   #2004
Quote:
Andronico kaže: Pogledaj post
jel mi može netko reći koliki je dodatak ako netko ima doktorat znanosti i radi u srednjoj školi kao profesor? Hvala.
Kao i u ostalim javnim službama - 8% magisterij znanosti, 15% doktorat. Ako ne promijene kolektivni ugovor...
Vojky is offline  
Old 20.09.2009., 23:32   #2005
Quote:
jel mi može netko reći koliki je dodatak ako netko ima doktorat znanosti i radi u srednjoj školi kao profesor? Hvala.
A zašto bi zaposlili nekog s doktoratom i plaćali ga više kad mogu naći nekog pripravnika s tek završenim fakultetom i plaćati ga manje? O daaaa...
__________________
Always too much talkin'
Not enough eatin' brains
dramarama is offline  
Old 21.09.2009., 16:22   #2006
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Prije nekoliko dana me uhvatila tajnica skole u kojoj sam se zaposlila da trebam mijenjati osobnu iskaznicu jer moram imati adresu grada u kojem sam se zaposlila da me moze prijaviti sto je meni totalno nelogicno. Imam svoje trajno prebivaliste u zupaniji u kojoj sam rodjena, a zaposlila sam se u drugoj zupaniji na 6 mjeseci. Logicnije mi je da ovdje prijavim boraviste, to joj odnesem zajedno s zdravstvenom iskaznicom, a nemam zasto praviti novu osobnu iskaznicu zbog toga sto sam dobila posao u drugoj zupaniji i to na 6 mjeseci, zar ne?
JAo sta cu jos procitati, ja sam radila isto u drugom gradu i nista nije trebalo mijenjati. ona te prijavljuje bez ikakvih vecih procedura, imas ugovor na odredeno vrijeme i to je to. Samo mjesto boravišta prijavi u policiji i njima doneses potvrdu i to je to. )) eto i mene skoro u Zd ... trazit stan, pa onda potraga za poslom... si lako nasla stan?(offtopic)
mawa.dalmatinka is offline  
Old 22.09.2009., 21:30   #2007
Posao profesora/nastavnika

Da li je moguce da ja kao drzavljanin BiH predajem u skoli negdje u Hr. ? Slobodno budite iskreni, da znam koje su mi sanse, da ne saljem aplikacije na konkurse?

Bicu duboko zahvalna na iskrenosti.
Klepsidra is offline  
Old 22.09.2009., 22:20   #2008
hm...ja sam profesorica u kninu.ima dosta kolega koji su porijeklom otamo premda svi zive u kninu.ali budem sutra upitala tajnicu pa ti javim
bljakfujkaka is offline  
Old 22.09.2009., 23:19   #2009
ajd , kako god odgovor dobro ce mi doc, da se ne provalim i ne prijavim na konkurs
Klepsidra is offline  
Old 23.09.2009., 08:54   #2010
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Da li je moguce da ja kao drzavljanin BiH predajem u skoli negdje u Hr. ? Slobodno budite iskreni, da znam koje su mi sanse, da ne saljem aplikacije na konkurse?

Bicu duboko zahvalna na iskrenosti.
Ovako, prvo moraš naučiti savršeno hrvatski jezik jer teško da će netko tko govori bosanski dobiti posao u hrvatskoj školi. Drugo, trebaš aplicirati na škole gdje su direktori isključivo Bosanci ili u nekoj vezi s Bosnom. Znam da to prolazi. Treće, moraš iskopati debelu vezu, budući ni mi u Hrvatskoj ne dobivamo takve poslove i za to treba debela veza, jer drukčije ne ide.
profesoricarx is offline  
Old 24.09.2009., 16:47   #2011
Quote:
mawa.dalmatinka kaže: Pogledaj post
JAo sta cu jos procitati, ja sam radila isto u drugom gradu i nista nije trebalo mijenjati. ona te prijavljuje bez ikakvih vecih procedura, imas ugovor na odredeno vrijeme i to je to. Samo mjesto boravišta prijavi u policiji i njima doneses potvrdu i to je to. )) eto i mene skoro u Zd ... trazit stan, pa onda potraga za poslom... si lako nasla stan?(offtopic)
Ma na kraju je tako i bilo, ova tajnica je pomijesala boraviste i prebivaliste tako da sam samo prijavu o boravistu donijela i to je to.
Ne bas, zvala sma jako puno oglasa i na kraju sam nasla stan kod bivse gazdarice jer mi je to jedino odgovaralo.
Dugonoga is offline  
Old 25.09.2009., 09:10   #2012
A koliko je lako/teško dobiti posao u školi?
Čujem da je u zadnje vrijeme dosta teško...
jasna19 is offline  
Old 25.09.2009., 13:33   #2013
Dosta teško!!! Dosta!!!
mišica27 is offline  
Old 25.09.2009., 19:16   #2014
Quote:
Dugonoga kaže: Pogledaj post
Ma na kraju je tako i bilo, ova tajnica je pomijesala boraviste i prebivaliste tako da sam samo prijavu o boravistu donijela i to je to.
Ne bas, zvala sma jako puno oglasa i na kraju sam nasla stan kod bivse gazdarice jer mi je to jedino odgovaralo.
Eee i mislila sam tako iako sam ja dobivala oko 2000 kuna putnih troskova svaki mjesec prema mjestu prebivalista :P
) uff ja gledam po netu stanove ali svi traze studente..a bas bi tila neku garsonjericu ili jednosoban negdi blize centru

Evo pripremila zamolbe i saljem sutra na 9 osnovnih skoli za početak pa ćemo viditi.. ne predajem se!! a poslala sam u poličnik prije par dana za 6 sati tjedno na neodredeno, pa cemo viditi..samo da je zadarska zupanija hihi ..
mawa.dalmatinka is offline  
Old 25.09.2009., 19:45   #2015
2k putnih troškova? :O Pa to je za 50 kilometara puta?
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Old 25.09.2009., 21:11   #2016
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
2k putnih troškova? :O Pa to je za 50 kilometara puta?
oko 40tak km u jednom smjeru
mawa.dalmatinka is offline  
Old 25.09.2009., 22:31   #2017
Woah! :O Ja imam 30... *vadi kalkulator*
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Old 26.09.2009., 11:44   #2018
Quote:
mawa.dalmatinka kaže: Pogledaj post
Eee i mislila sam tako iako sam ja dobivala oko 2000 kuna putnih troskova svaki mjesec prema mjestu prebivalista :P
) uff ja gledam po netu stanove ali svi traze studente..a bas bi tila neku garsonjericu ili jednosoban negdi blize centru

Evo pripremila zamolbe i saljem sutra na 9 osnovnih skoli za početak pa ćemo viditi.. ne predajem se!! a poslala sam u poličnik prije par dana za 6 sati tjedno na neodredeno, pa cemo viditi..samo da je zadarska zupanija hihi ..
Nemoj ih slati postom, to ti skoro pa nitko ne otvara, tj. neki otvaraju neki ne, ali bit ces sigurnija ako te ravnatelj vidi jer onda mu mozes reci jos nesto sto si u zamolbi zaboravila, a i upoznat ce te i procijeniti.

Ima li mozda netko primjer kako se pisu nastavni planovi i programi, moram predati do kraja mjeseca, a ne znam kako se pisu.
Dugonoga is offline  
Old 26.09.2009., 15:16   #2019
Ima tu nekakav prilično siromašan plan http://www.oup.com/word/elt/hr/mjese...istopad-09.doc, pa i tu http://www.os-asenoe-zg.skole.hr/dok...d=172&dm_dnl=1

Proguglaj, ima toga još, uglavnom su u tabličnom formatu.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Old 26.09.2009., 15:45   #2020
pa obično svaki izdavač uz knjigu ima već napisan plan i program, ja ti mogu poslati na mail moj za njemački i engleski za OŠ, za knjige kojima ja radim
charlizeos is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:45.