Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2004., 18:54   #81
Primarno jastvo-jedinstvo;

Sveta Tereza Avilska u poređenju stanja ljubavi s odajama zamka u kojima duša boravi ovo stanje naziva duhovnim vjenčanjem duše sa svojim Zaručnikom. U ovom stanju kao posljednje koje se fizički može pratiti kretanjem energije po tijelu, subjekt djelovanja-jastvo putem volje pronalazi u samom sebi objekt. Objekt više nije projiciran van jastva nego se pronalazi u samom sebi kao samog sebe. Ovo je povratak trojedinstva gdje se sjedinjuju subjekt, objekt i volja, ili duh, duša i tijelo s okolinom u jedinstvo početka u stanju primarnog jastva. Jastvo u sebi pronalazi svoj izvor i svoje počelo; u sebi pronalazi svog Ljubljenog, svog Boga kao suštinu samog svog bića. To je primarno jastvo kao izvorište bića, dodirna točka između očitovanog i neočitovanog, između ljudskog i Božanskog. Spoznajom ovog stanja jastvo pronalazi samog sebe u svima, shvaća da je isto počelo u svim ljudima, cijelo čovječanstvo, cijeli univerzum je jedno jedino biće, Jedno u svima. To Jedno jastvo susreće u samom sebi kao onoga tko sobom jest. No ovo nije i posljednje stanje transformacije čovjeka jer je kao posljednje na očitovanoj razini ipak vezano uz svijet privida koji u sebi nema temelj. Za potpunu preobrazbu ostvareni čovjek u stanju jedinstva treba početi konačno nadilaženje samog sebe.

Čisto jastvo;

U primarnom jastvu, u stanju savikalpa samadhija po yogi, jastvo je sjedinjeno s jednom polarnošću neočitovanoga. Zato se govori o duši kao zaručnici a Bogu kao Zaručniku. To stoga što je Bog jedini muški, jedini davajući princip u Postojanju. No Bog je ujedno Boginja, jedini primajući princip, žensko. Kao izvorište, muško tako je i utočište ili žensko. Bog je nespolan po sebi, a kao takvog Ga treba i duša ili jastvo ostvariti u sebi. No prije toga treba prijeći prag između očitovanog i neočitovanog, treba umrijeti u sebi da bi došlo do uskrsnuća. U čovjeku nema ništa postojano, ništa vječno i zato ono jastvo u primarnom jastvu mora umrijeti u Bogu, mora se svo predati Bogu i ostvariti stanje čistog jastva. Svijest se povlači iz svijeta, a svijet joj se čini kao san u kojem je nekoć sanjao čovjek. Kako sviješću više nije u svijetu nego svo u Bogu, jastva više nema. Jer u Bogu tmine nema , u Njemu je sve savršeno i tako jastvo biva izdignuto nakon sjedinjenja volja u čisto jastvo, u Nirvanu ili Satori. Čovjek više ne živi nego živi Krist u njemu. Bog se nastanjuje u tijelu, čovjek postaje Dvorac u kojem stanuje Stvarnost. Prvi stupanj ovog sjedinjenja je pronalaženje jedne polarnosti kao sebe a potom i one druge. Sjedinjenjem u stanje hermafrodita čovjek ostvaruje potpunost čistog jastva. Kao što je prepoznavanjem primarnog jastva u svim ljudima i bićima ostvario u sebi jedinstvo sa svima postajući jedno s Jednim, tako u stanju čistog jastva čovjek prepoznaje Jednog kao sebe, njemu Jedan jest. On jest u Životu, Počelu, Izvoru i Utočištu svih stvorenja. No to nije opet sjedinjenje po biti u smislu da se bit čovjeka gubi već jastvo pronalazi i prepoznaje Boga kao samog sebe, kao ono što je oduvijek težilo biti. Konačna preobrazba čovjeka završava suobličenjem primarnog jastva, jedinstva duha, duše i tijela u samu transcendenciju, Paranirvanu, Uzašašće i Uskrsnuće tijelom, ili jezikom alkemije pretvaranjem olova u Zlato. To je eventualno deveto stanje ali o tome se može samo nagađati jer će to biti ono `što oko ne vidje a uho nije čulo.`
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2004., 16:19   #82
Quote:
*010# kaže:
Nemoj na sve to gledati tako negativno, imam feeling kao da govoriš o konzumiranju tripova.

Nikad se više ne vratiš kao isti, i poslije imaš feeling da nemaš kamen gdje bi glavu naslonio(pogledaj Novi Zavjet), kao da si na čardaku ni na nebu ni na zemlji, u jedan svijet si tek zagazio a drugi nisi u cjelosti napustio. I imaš "zadatak" očitovati ono "odozgo" na zemlji, biti svjetionik, a to nije lagano, to je križ!!!
Eto, osobno, baš se koljem na poslu koji me ne ispunjava, ali ga moram raditi da imam za kruh, to ti je to u grubo...
To što kažeš mi je kristalno jasno.
Da, raskorak je veliki...zašto misliš da si "svetionik" tj. kome bi mogao biti?
Ne radi li se o nečem sasvim ličnom?
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2004., 00:05   #83
kak se veli ?

kunsdaljini?

ili samo kundaljini?

ili možda kundalini?

navodno je bitno kako se pojedne stvari izgovaraju,

posebno ime boga,

opss Boga
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2004., 00:29   #84
Ja mislim da se ipak Zove kjunaljnji

Kaj vi mislite o tome
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2004., 10:41   #85
Quote:
bipolar2000 kaže:
To što kažeš mi je kristalno jasno.
Da, raskorak je veliki...zašto misliš da si "svetionik" tj. kome bi mogao biti?
Ne radi li se o nečem sasvim ličnom?
Biti svjetionik, kako sam se izrazio, nije za nekoga drugoga, nego prvenstveno za sebe, da budem/budes to sto jesi, a ne da te onaj "stari svijet" sputava. Kad to jesi, tada doista jesi svjetionik za sve ono staro. Naravno, gledano iz perspektive novoga. Za neke druge si trn u oku.
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2004., 16:27   #86
Quote:
*010# kaže:
Biti svjetionik, kako sam se izrazio, nije za nekoga drugoga, nego prvenstveno za sebe, da budem/budes to sto jesi, a ne da te onaj "stari svijet" sputava. Kad to jesi, tada doista jesi svjetionik za sve ono staro. Naravno, gledano iz perspektive novoga. Za neke druge si trn u oku.
Da, nisam bila načisto na šta si mislio.
Jasno, hvala
bipolar2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2004., 01:32   #87
Quote:
jimmy jazz kaže:

pogle moj post iznad

svatko prica nekaj svoje..
a vidim da ti nemres bez foruma!
 
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 09:53   #88
Quote:
Baphomet kaže:
Možda sam staromodan ali čim netko psuje taj je po meni daleko od ikakvog "prosvjetljenja".

Pretjerano spominjanje spolnih radnji ili genitalija u nastupu ljutnje je, po meni, psihološki problem kojeg nekakvi "pravi" duhovnjaci ne bi smjeli imati.
Srecom pa mozemo reci da je to samo jedno misljenje tj. pretpostavka. Nase vidjenje kakav bi probudjeni trebao biti, zar ne?
__________________
Jesam... (i nista s tim nisam dobio) :)
Jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 10:10   #89
Quote:
no,zanima me ima li tko kakvih iskustava sa budenjem kundalini energije?
Prvo kundalini je snaga nesvjesnog. Snaga potenciajlnog zivota u uspavanom stanju.
Drugo, budjenje kundalini zavisi od nivoa osvescenog kao i od nivoa prane u tijelu.
Trece, moguca su budjenja kundalini i bez tehnika rada, ali najcesce su kratortajna ili su na astralno pranicnom nivou.
Konacno budjenje kundalini ne moze da se desi bez upoznavanja sustine zivota.

Bilo koji rad na kundalini je opasan, za licnost. Katkada zbog jakih izliva energije moguce su i ficke posljedice pa i smrt.

Svi efetci koje neko osjeca a misli da je kundalini je obicna igra prane na nivou astrala ili mentala.
Jedino kazulano budjenje je potpuno budjenje kundalini. Naravno ukljucujuci i ove ispod i isto vrijeme.

Sustinski ne postoje tehnike budjenja kundalini. Vec tehnike koje ciste susumnu. Ciscenje susumne je preduslov radi prolaza energije. Ako ona nije prociscena kundalini moze krenuti jednim od sledeca dva prolaza, sto r4esultira raznim mocima. Kao sto je neko rekao kundalini moze ostati zaglavljena u nekoj od cakri i to pojacava kako vrline te cakre. Ali to nije budjenje.

Sto se tice da li ona moze biti djelomicno probudjena.
Pa veoma malo ljudi nema barem djelomicno probudjenu kundalini. Ali to se ne racuna. Ili je u sahasrari ili nije. Nema sredine. To je najbolji i najsigurniji stav. Ego nema prilike da uziva u svojoj "probudjenosti".

Budjenje kundalini moze biti praskovito, ali isto tako i neprimjetno.
Ako je praskovito, to je najcesce zbog rada sa panajamama ili seksualnim tehnikama. Ako je neprimjetno to je zbog rada sa tehnikama svjesnosti, karma joge, bhakti joge i slicno.
Praskovito budjenje traje nekoliko stotinki. Desi se jako osvjetljenje tijela iznutra. Oslobadjanje ogromne kolicine energije, koje dovodi do toga da tijelo u momentu postaje oznojeno(kao da si izasla ispod tusa). Prekidaju se sve mentalne kalkulacije, emocija nema vremena da reaguje. Tj. da se ispravim. NISTA unutar tebe tj tvog mentalno emotivnog sklopa nema vremena da reaguje. .... da dalje ne pricam....

Ako selis tu vrstu igre.
Prvo sto treba da vidis kom tipu licnosti pripadas. Mozda je za tebe pranajama ili nesto slicno mozda nije. No, to ce vidjeti najbolje neko ko vec duze vremena radi s tim i ima iskustva. Ne obracaj paznju na brijacine nekog ko ti govori kako to mozes sama. Naravno da je i to moguce ali tek nakon nekoliko godina prakse uz majstora.

Izdrzati snagu probudjenja nesvjesnog je uzasno tesko.
Ali postoji opcija po kojoj ces znati da li si spremna za to budjenje.
Ako mozes da posmatras bilo koju reakciju, misaono-emotivnu bez uplitanja i sa distance, onda postoji vjerovatnoca da ces izdrzati budjenje kundalini. Ako to nije slucaj, radi dalje na distanciranju.

Sretno.
__________________
Jesam... (i nista s tim nisam dobio) :)
Jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 11:10   #90
Quote:
Jesam kaže:

...
Izdrzati snagu probudjenja nesvjesnog je uzasno tesko.
Ali postoji opcija po kojoj ces znati da li si spremna za to budjenje.
Ako mozes da posmatras bilo koju reakciju, misaono-emotivnu bez uplitanja i sa distance, onda postoji vjerovatnoca da ces izdrzati budjenje kundalini. Ako to nije slucaj, radi dalje na distanciranju.

Sretno.
hvala na trudu i detaljnom odgovoru! osjecam da je ispravan.
 
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 10:54   #91
Konkretno, da lije IKADA ITKO podizanjem kundalinija doživio prosvjetljenje??????????
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 23:09   #92
Quote:
grizli veli:
Konkretno, da lije IKADA ITKO podizanjem kundalinija doživio prosvjetljenje???????
sinko moj,
prosvjetljenje moš doživjet ak dovoljno dugo ližeš budine pete, spomenika mislim,
što će ti kundalini?
i sve te popratne pojave?
kameni kamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 00:14   #93
Quote:
grizli kaže:
Konkretno, da lije IKADA ITKO podizanjem kundalinija doživio prosvjetljenje??????????
Svako probudjenje je podizanje kundalini.

Moze biti praskovito ili skoro pa neosjetno.
__________________
Jesam... (i nista s tim nisam dobio) :)
Jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 00:27   #94
da li se moze probuditi kundalini kroz inicijaciju i reiki praksu?
 
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 00:37   #95
Quote:
masterblaster kaže:
da li se moze probuditi kundalini kroz inicijaciju i reiki praksu?
Za reike ne znam, posto to nikada nisam radio.
Za inicijaciju me trebas konkretnije pitati.
Na koju inicijaciju mislis?
__________________
Jesam... (i nista s tim nisam dobio) :)
Jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 00:47   #96
Quote:
Jesam kaže:
Za reike ne znam, posto to nikada nisam radio.
Za inicijaciju me trebas konkretnije pitati.
Na koju inicijaciju mislis?
mislila sam na reiki incijaciju.
ali sad kad si spomenuo, o kojoj inicijaciji bi mi ti mogao vise reci?
 
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 01:02   #97
Quote:
masterblaster kaže:
mislila sam na reiki incijaciju.
ali sad kad si spomenuo, o kojoj inicijaciji bi mi ti mogao vise reci?
Ima dosta inicijacija.
O tome pise dosta Swami Satyananda
Tako da tamo u njgovim knjiga i na sajtu mozes dosta naci o tome.
Jer bi mi trebalo mnogo vremena da ti objasnim vise o tome.

Ja sam licno imao dvije inicijacije. Jedna na pocetku rada u tantri, a druga tantricka nakon 7 godina prakse.
__________________
Jesam... (i nista s tim nisam dobio) :)
Jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 01:06   #98
Quote:
Jesam kaže:
Ima dosta inicijacija.
O tome pise dosta Swami Satyananda
Tako da tamo u njgovim knjiga i na sajtu mozes dosta naci o tome.
Jer bi mi trebalo mnogo vremena da ti objasnim vise o tome.

Ja sam licno imao dvije inicijacije. Jedna na pocetku rada u tantri, a druga tantricka nakon 7 godina prakse.

hm, trenutno imam doma posudenu Kundalini Tantra - Swami Satyananda Saraswati. to je taj stricek?
mozes li mi opisati te inicijacije?
 
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 01:13   #99
Quote:
masterblaster kaže:
hm, trenutno imam doma posudenu Kundalini Tantra - Swami Satyananda Saraswati. to je taj stricek?
mozes li mi opisati te inicijacije?
Da bas u toj knjizi imas te inicijacije.

Prva je bila pranayama. Obajsnjenje ces u toj knjizi naci.
Druga je bila tantricka isto tako ima u knjzi.
Posto je moj ucitelj bio ucenik satjanande.

Jer je stvarno kasno a moram jos nesto odraditi i ujutro na posao. Zbog toga mi se ne da pisati o inicijacijama.

Mozda neki drugi put. Ako bude prilike.
__________________
Jesam... (i nista s tim nisam dobio) :)
Jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 01:15   #100
Quote:
Jesam kaže:
Da bas u toj knjizi imas te inicijacije.

Prva je bila pranayama. Obajsnjenje ces u toj knjizi naci.
Druga je bila tantricka isto tako ima u knjzi.
Posto je moj ucitelj bio ucenik satjanande.

Jer je stvarno kasno a moram jos nesto odraditi i ujutro na posao. Zbog toga mi se ne da pisati o inicijacijama.

Mozda neki drugi put. Ako bude prilike.
ok, citala bum knjigu.
hvala na trudu!
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:25.