Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2009., 10:43   #4841
Quote:
Goleo kaže: Pogledaj post
Moja mama je jučer izgubila bitku s melanomom...samo je prestala disati, ugasila se kao šibica kada dogori...
Primi moju iskrenu sućut.
Na žalost, naše mame nam nitko ne može vratiti, ali nas sigurno čuvaju odozgo.
FIŽA is offline  
Old 22.02.2009., 11:36   #4842
Znate li kome bih se mogla obratiti za kupnju preparata od ljekovitih bilja?

Teta mi boluje od raka gušterače i za par dana ćemo znati hoće li je slati na kemoterapiju. Vidjela sam na tv-u kad su razgovarali o pomoći tih preparata pa bih kupila što bude bilo potrebno.

Hvala puno.
roxanne10 is offline  
Old 22.02.2009., 17:04   #4843
Dragi moji,
samo da vas kratko pozdravim. Nemam puno vremena,pa uletim katkad.

Prvo, iskrena sućut onima koji su izgubili svoje najdraže. Nek budu ponosni što su ih imali, i imaju ih negdje gore, i od tamo su sigurno uz njih.

@5ivy, neopisivo mi je drago zbog tvoj tate. Držite se!

Moj tata ide u utorak na prve pretrage. Scintigrafija kostiju. Poslije ćemo dog. termin za jetru i kičmu.
Iznutrica nam igra, ali čvrsto vjerujem da ćemo imati razloga za slavlje.

A što se tiče doktora, to je živa tuga. U svakom otpusnom pismu bubaju neistine, čak brkaju lijevu i desnu stranu pluća...Katastrofa!
Ali sve se to zaboravi kad te dobri nalazi podignu.

Budite i dalje jaki, veseli i vjerujte!
win is offline  
Old 22.02.2009., 17:04   #4844
Quote:
Goleo kaže: Pogledaj post
Moja mama je jučer izgubila bitku s melanomom...samo je prestala disati, ugasila se kao šibica kada dogori...
Goleo,iskrena sućut...
ivmaos is offline  
Old 22.02.2009., 18:47   #4845
Iskrena sućut svima koji su ostali bez svojih najdražih.

a ti Lilly jesi li razmišljala o kakvoj operaciji?

uključen mi je Instantmail i točna mailadresa ali ipak me ne informiše, jel i kod drugih ovako bilo i kako su se riješili toga?
london-vienna is offline  
Old 22.02.2009., 21:52   #4846
Draga Goleo, iskrena sućut Tebi i cijeloj obitelji.
Barreth is offline  
Old 23.02.2009., 01:34   #4847
Quote:
5ivy kaže: Pogledaj post


otkad je krenula prošle godine čitava priča o bolesti stalno sam imala neki čudan osjećaj da se meni to ne događa i da ću se probuditi. neke stvari koje je donijela operacija više ne možemo vratiti, ali kad sam čula ovako dobre vijesti stvarno sam se osjećala kao da sam se probudila iz groznog sna!
želim ti od sveg srca da mami bude dobro...samo moraš čvrsto vjerovat da će se to desit. možda glupo zvuči al ja stvarno već godinama vjerujem u onu Coelhovu - 'kada nešto stvarno jako želiš cijeli svijet će se urotiti da to i dobiješ'! A kada čuješ dobre vijesti onda ćemo ovdje svi imati virtualni tulum! držite se svi!
Mislim da manje vise svi prolazimo kroz taj film da vise ne znamo sto je san a sto je java.

Mala ispravka.. izreka nije Coelhova al ju je iskoristio. Zaboravila sam cija je.

Mislim da je za sve nas prikladnija jedna kineska:

Budite pazljivi kad nesto pozelite. Moze se ostvariti.

Samo pozitivno i visoko duhom, vjerovat i nikad ne odustat!
Puse svim borcima!
ko_ka is offline  
Old 23.02.2009., 01:38   #4848
Quote:
Robert01 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Evo još malo sramote za našu birokraciju.

Već sam tu puno puna pisao i tražio savjete za jednu djevojku staru 26g koja je oboljela od oseosarkoma.
Nažalost, bolest je toliko uznapredovala da spasa više nema. Unatoč amputaciji desne noge bolest se proširila na oba plućna krila i napreduje dosta velikom progresijom. Od samog starta, tj. dijagnoze u 03/2007 je po PHD-u pisalo da je riječ o mezenhimalnom tumoru viskog stupnja malignosti uz destruktivan rast. U 04/2008, malo prije amputacije noge onkolog u Njemačkoj ga je klasificirao GRADUS III...Iako se oseosarkom relativno uspješno liječi ovdje je bila riječ o agresivnom gadu...
Cura je nažalost totalno propala, ne jede skoro mjesec dana, kašlje, ima bolove...ono užas...i sada smo bili prikupili svu dokumentaciju i zadnji nalaz i otpusno pismo sa Jordanovca na kojem su dijagnoze ispisane na pola A4 stranice, jedna gora od druge i to sam predao na HZMO da njihova komisija za invaliditet izda potvrdu na temelju koje bi cura bila oslobođena plaćanja dopunskog zdrastvenog osiguranja i dobila naljepnicu invalidnosti za auto da se može parkirati na mjesto za invalide....još ja pitam da li će to biti dovoljno, kaže mi zaposlenik na Hzmo da najvjerovatnije hoće kad vide otpusno pismo...

Kad ono šipak, danaS zovu iz HZMO Rijeka (odjel za vještaćenje invalidnosti) i traže da se cura pojavi u Rijeci na Kantridi da njihov povjerenik-vještak utvrdi o čemu je točno riječ!!!!!

Možete li vi to zamisliti? Uopće ih ne interesira da je bolest u terminalnoj fazi i da jednostavno cura više nije sposobna za transport i tramak po njihovim prostorijama za vještačenje...

Žalosna hrvatska birokratska priča....
Ostala sam bez komentara. Tuzna prica
ko_ka is offline  
Old 23.02.2009., 01:44   #4849
Quote:
5ivy kaže: Pogledaj post
kad sam bila s tatom na Jordanovcu prvi put na hodniku je kraj nas bila jedna prekrasna mlada cura, kratke kose (tek izrasle nakon kemoterapije) u invalidskim kolicima zbog amputirane desne noge...sjedila je tamo dugo i sve osoblje bolnice ju je znalo. došla je iz nekog drugog grada na pregled i čekala jer ju nije imao tko pregledat+rendgen se pokvario .

totalno sivilo bolnice i ona tako lijepa i mlada tamo čeka...ta slika će mi ostat uu sjećanju čitav život. danima sam pričala svima kako trebamo bit sretni i zahvalni na zdravlju i opisivala taj prizor...i kad god se tog sjetim zapitam se dal netko odozgora uopće gleda kaj se tu događa?! i zašto nema pravde...jer ona sigurno nije nikom ništa skrivila..

ne znam da li govorimo o istoj osobi, ali u svakom slučaju mi je užasno, užaso žao ...taj dan u bolnici sam bila bijesna jer ju nema tko pregledat jednako kao i sad kad sam ovo pročitala
nema pravde ni zakona po kojem se biraju koje ce zapasti najteze zivotne borbe

"Covjek nije nikad tako nesretan kao sto misli, ni tako sretan kao sto se nadao"

mene ljudi ne razumiju kad kazem da sam sretna jer sam ujutro otvorila oci, ustala se, prosetala se i nasmjesila se sto je novi dan poceo vec me truju kukanjem kako nemaju ovo pa nemaju ono.. a cinjenica je da dok te ne zapadnu problemi sa zdravljem nisi ni svjestan koliko si prije bio sretan.
ko_ka is offline  
Old 23.02.2009., 01:46   #4850
Quote:
Goleo kaže: Pogledaj post
Moja mama je jučer izgubila bitku s melanomom...samo je prestala disati, ugasila se kao šibica kada dogori...
Iskrena sucut.

Ugasila se al nije nestala. Ostala je u tvom liku, srcu, mislima i pratit ce te jos dugo dok se necete opet sresti.
ko_ka is offline  
Old 23.02.2009., 07:29   #4851
[QUOTE=Goleo;18962942]Moja mama je jučer izgubila bitku s melanomom...samo je prestala disati, ugasila se kao šibica kada dogori...:QUOTE]

Žao mi je, primi moje iskreno saučešće.
ruzica44 is offline  
Old 23.02.2009., 07:34   #4852
Nešto mi nije jasno vezano uz suprugovu bolest. Zašto ga doktor neće slati na scintigrafiju kosti, zbog bolova koje trpi, isto kao i zbog nalaza Rtg-a kostiju i kralježnice, a koje sam mu donijela, gdje se izričito traži scintigrafija kostiju?
I kako uopće mogu odvesti muža na scinitgrafiju, treba li preporuka specijaliste?
I nije mi jasno, ako je moj suprug toliko zdrav, kako to doktor kaže da jedino od čega boluje je PTSP, zašto mu je loše? Nije to psihičko oboljenje, to je fizička bol.
Ustvari, ne znam što da mislim. Toliko je zdrav, a nije mu dobro! Ne znam ni što da radim.
ruzica44 is offline  
Old 23.02.2009., 08:49   #4853
Quote:
Goleo kaže: Pogledaj post
Moja mama je jučer izgubila bitku s melanomom...samo je prestala disati, ugasila se kao šibica kada dogori...
Goleo, moja iskrena sućut!
noemy is offline  
Old 23.02.2009., 13:06   #4854
Ponavljam poruku. Tko zna, može mi poslati kontakt na PM.

Znate li kome bih se mogla obratiti za kupnju preparata od ljekovitih bilja?

Teta mi boluje od raka gušterače i za par dana ćemo znati hoće li je slati na kemoterapiju. Vidjela sam na tv-u kad su razgovarali o pomoći tih preparata pa bih kupila što bude bilo potrebno.

Hvala puno.
roxanne10 is offline  
Old 23.02.2009., 13:20   #4855
Evo, ako će netko biti zainteresiran:

http://www.vecernji.hr/lifestyle/zdr...B48777BC0326.1

Ugledni francuski neuroznanstvenik i psihijatar, doktor David Servan-Schreiber, koji je svoju borbu s rakom opisao u knjizi 'Protiv raka – Nov način života', 26. veljače će odražti predavanje u Mimari.
FIŽA is offline  
Old 23.02.2009., 14:47   #4856
Quote:
Goleo kaže: Pogledaj post
Moja mama je jučer izgubila bitku s melanomom...samo je prestala disati, ugasila se kao šibica kada dogori...
Goleo, moja iskrena sućutu zbog tvog gubitka, želim vam cijeloj obitelji puno snage u daljnjem životu.
Lindsay is offline  
Old 23.02.2009., 16:15   #4857
Quote:
Goleo kaže: Pogledaj post
Moja mama je jučer izgubila bitku s melanomom...samo je prestala disati, ugasila se kao šibica kada dogori...
Budi snažna,nažalost ništa nisi mogla napraviti da to spriječiš...mogla si je samo još više VOLJETI, a to jesi.Vjeruj mi,i kako godine budu prolazile,tu ljubav...taj dio nje,kao nešto živo,osjećat ćeš uvijek u svom srcu.
mišica07 is offline  
Old 23.02.2009., 16:49   #4858
Quote:
FIŽA kaže: Pogledaj post
Evo, ako će netko biti zainteresiran:

http://www.vecernji.hr/lifestyle/zdr...B48777BC0326.1

Ugledni francuski neuroznanstvenik i psihijatar, doktor David Servan-Schreiber, koji je svoju borbu s rakom opisao u knjizi 'Protiv raka – Nov način života', 26. veljače će odražti predavanje u Mimari.
Nisu napisali da predavanje počinje u 19h

Ja idem. Moram shvatiti što je on to uspio izvesti, a mi nismo. Naime, imao je istu dijagnozu kao moja mama.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 23.02.2009., 17:13   #4859
Quote:
Goleo kaže: Pogledaj post
Moja mama je jučer izgubila bitku s melanomom...samo je prestala disati, ugasila se kao šibica kada dogori...
Moje iskreno saucesce! Drzi se
Mirjana1984 is offline  
Old 23.02.2009., 20:20   #4860
Quote:
ruzica44 kaže: Pogledaj post
Nešto mi nije jasno vezano uz suprugovu bolest. Zašto ga doktor neće slati na scintigrafiju kosti, zbog bolova koje trpi, isto kao i zbog nalaza Rtg-a kostiju i kralježnice, a koje sam mu donijela, gdje se izričito traži scintigrafija kostiju?
I kako uopće mogu odvesti muža na scinitgrafiju, treba li preporuka specijaliste?
I nije mi jasno, ako je moj suprug toliko zdrav, kako to doktor kaže da jedino od čega boluje je PTSP, zašto mu je loše? Nije to psihičko oboljenje, to je fizička bol.
Ustvari, ne znam što da mislim. Toliko je zdrav, a nije mu dobro! Ne znam ni što da radim.
Draga Ružice, nešto tu ne štima, samo ja stvarno ne znam što. Pozorno sam pratila stanje Tvog muža, on je imao natečenu glavu kada je bio na bronhoskopijama na Jordanovcu, a natečena glava se javlja kada nešto pritišće vratnu krvnu žilu. Da li su Ti opisali u otpusnom pismu zašto se to dogodilo? Da li Ti ulaziš kod liječnika kada ste na kontroli? Znaš, pacijenti puno toga zaborave pitati ili zaborave ono što su čuli, zato je tu pratnja, iako vrlo dobro znam da svi vole biti samostalni i kažu "a što ćeš mi ti?". To naši najmiliji više govore zbog toga da nas poštede eventualnih loših vijesti.
Pitam Te to zato jer ako je na nalazu radiolog napisao da treba obavezno scintigrafiju - zašto niste pitali - "doktore, a što s ovim? Što vi kažete na ovaj nalaz i hoćete li nam napisati preporuku za scintigrafiju?"
Međutim, još Ti nije kasno; ako na nalazu radiologa pište potrebna scintigrafija onda Ti liječnik opće prakse napiše uputnicu i Ti se dogovoriš u bolnici koja Ti je najbliža a radi tu pretragu o terminu. Mi smo to obavili u Osijeku. Pokušaj! Ništa te ne košta a skinuti ćeš si veliki teret sa srca, jer će nalaz, naravno, biti u redu Pozdrav!
Barreth is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:12.