Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2012., 13:53   #1321
Unatoč svim preporukama "ne stavljati bijele fuge", ja se na bijelim pločicama u maloj kuhinji i kupaonici ipak odlučila na bijele epoxy fuge. Iskustvo je vrlo kratko. Naime, nisam zadovoljna. Keramičar je pločice postavio besprijekorno, ima iskustva sa epoxyem, međutim kao da su fuge na podu malo preduboke i prljavština ostaje na njima i ne ide baš dolje kao što se piše. Da li se može epoxy fuga nadopuniti?
Mislim da se kod epoxy fuge treba odlučiti na nešto širu fugu jer se ona lakše formira. Uglavnom, svi su mi preporučili sive fuge pa ako ih i ne uspijem super održavati bit će to to. Sad sam uglavnom malo razočarana zbog očekivanja. Fuge su Mapei Kerapoxy (tako nekako)..
brankaGV is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2012., 14:26   #1322
ja sam isto žarko željela bijele fuge, al su me svi odgovorili od toga. stavili antracitne u kuhinju, a u kupanicu ću svijetlo sive. ne želim bit rob kuće i stalno ih prat i ribat.
marija82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 16:18   #1323
KERLITE

Hitno, da li mi netko može reći okvirnu cijenu KERLITE podnih pločica, nemogu nigdje na netu naći, pa ako netko zna otprilike cijenu po m2, PLEEASE!!!!!
tip_na_kauču is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 00:24   #1324
Quote:
tip_na_kauču kaže: Pogledaj post
Hitno, da li mi netko može reći okvirnu cijenu KERLITE podnih pločica, nemogu nigdje na netu naći, pa ako netko zna otprilike cijenu po m2, PLEEASE!!!!!
Ako misliš na 3,5mm debele ploče Kerlite onda ti je raspon cijena od 500tinjak do 700tinjak kunića.
vldxmr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 17:49   #1325
Quote:
tip_na_kauču kaže: Pogledaj post
Hitno, da li mi netko može reći okvirnu cijenu KERLITE podnih pločica, nemogu nigdje na netu naći, pa ako netko zna otprilike cijenu po m2, PLEEASE!!!!!
Ispričavam se što u ovoj temi tek tako upadam...
Kad kažeš Kerlit, misliš li baš na taj tip pločice ?
Jer to ti se generalno svodi na tkz. think pločice, u naravi i dalje porculanske pločice debljine od 3 do 4 mm, sa mrežicom ispod, ili bez nje.
Cijene se kreću od 500 kn, pa do 2000 kn po m2, ovisno o proizvođaču, i dimenziji, naime dimenzije mogu ići do 1000mm x 3000 mm....
ukoliko nešto trebaš konkretno, javi se na pm.
__________________
Budi ponosan !!

Zadnje uređivanje DUJE3 : 01.08.2012. at 17:56.
DUJE3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 09:15   #1326
Gdje u Zagrebu ima dobar izbor pločica koje imaju na skladištu tj. koje ne treba čekati jer moramo kupiti pločice što prije?
__________________
Sve je, zapravo, muzika samo ...
snick is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 12:08   #1327
Da li netko zna čime se mogu ofarbati pločice u kupaonici?
luna103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 00:11   #1328
Quote:
snick kaže: Pogledaj post
Gdje u Zagrebu ima dobar izbor pločica koje imaju na skladištu tj. koje ne treba čekati jer moramo kupiti pločice što prije?
poslao sam privatnu poruku
hangover123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 20:45   #1329
Quote:
snick kaže: Pogledaj post
Gdje u Zagrebu ima dobar izbor pločica koje imaju na skladištu tj. koje ne treba čekati jer moramo kupiti pločice što prije?
Ovisi koju klasu trebaš?

Ove jeftinije ima večina ali malo bolje se obično i čekaju.

Ovako iz prve ruke: Fero Term, Kera Term, Tim Novak, Vodotehnika, EMDE Interiors pa guglaj
gizmic1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 14:35   #1330
čišćenje gres pločica

Pomoć, molim!

U kuhinji na podu imam postavljene gres pločice krem boje i to nepolirane. Nedavno sam čula da su trebale biti premazane nekakvom zaštitom nakon postavljanja, a nisu i ne sjećam se da mi je majstor o tome išta govorio. Na njima se stalno vide nekave fleke koje se nedaju očistiti.

Je li kasno za to premazivanje, čime se to radi i kako ih inače najbolje čistiti? Hvala
krila leptira is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 20:55   #1331
Quote:
krila leptira kaže: Pogledaj post
Pomoć, molim!

U kuhinji na podu imam postavljene gres pločice krem boje i to nepolirane. Nedavno sam čula da su trebale biti premazane nekakvom zaštitom nakon postavljanja, a nisu i ne sjećam se da mi je majstor o tome išta govorio. Na njima se stalno vide nekave fleke koje se nedaju očistiti.

Je li kasno za to premazivanje, čime se to radi i kako ih inače najbolje čistiti? Hvala
To štu si ti pločice "gres" ne znači ništa, naime i polirane pločice danas u 90 % slučajeva su od gres porculana.....
Ti imaš mat pločice, koje vjerovatno imaju veće upijanje, pa na njima ostaju te kako kažeš "fleke"....postoji sredstvo, a koliko znam, u toj kategoriji kod nas možeš nabaviti sredstva za čiščenje od proizvođa ; sika, te fila...obje tvornice jako dobre, sa kvalitetnim proizvodima.

i da te utješim, i polirane pločice znaju imati isti problem...jednostavno smjesa, to jest glina kao osnovni materijal, proces pečenja, te završni sloj, ne ispadnu kako treba....i skloniji su upijanju većem nego što bi trebale biti....
tvornice obično te serije poslije prebacuju u komercijalnu klasu, ili ih čak izbacuju iz proizvodnje....
__________________
Budi ponosan !!
DUJE3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 23:08   #1332
i mi smo u potrazi za pločicama za kupaonu na katu, našla one koje mi se sviđaju, raspon cijene oko 120 kn(taman u budžetu), ali jedna bordura dođe 80 kn..i mislim da to nije moguće za onu običnu tanju borduru. štoviše prije 4 godine smo kupili takve iste pločice ali samo u drugoj boji i bordura je bila 30 kn. u nijednom drugom dućanu ne mogu naći identične pločice (jer mislilm da ovaj lanac želi malo opelješiti ljude), tamo di smo kupovali prijašnje više ne drže pločice.savjet za neki dobar dućan s velikim izborom molim
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 13:01   #1333
Quote:
toka13 kaže: Pogledaj post
i mi smo u potrazi za pločicama za kupaonu na katu, našla one koje mi se sviđaju, raspon cijene oko 120 kn(taman u budžetu), ali jedna bordura dođe 80 kn..i mislim da to nije moguće za onu običnu tanju borduru. štoviše prije 4 godine smo kupili takve iste pločice ali samo u drugoj boji i bordura je bila 30 kn. u nijednom drugom dućanu ne mogu naći identične pločice (jer mislilm da ovaj lanac želi malo opelješiti ljude), tamo di smo kupovali prijašnje više ne drže pločice.savjet za neki dobar dućan s velikim izborom molim
Bordure ti se proizvode sve manje i manje, sada ih zamjenjuju inox lajsne, ili velikoformatne pločice koje se postavljaju bez ičega, dakle bez tih dekorativnih umetaka...
U pravilu bordure su strašno skupe, i nije rijedak primjer da koštaju skuplje od kompletnih pločica.
Vidi možeš li smajiti broj bordura, slagajući ih po vertikali možda, na glavni zid, umjesto horizontalnog polaganja....
__________________
Budi ponosan !!
DUJE3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 21:15   #1334
Quote:
DUJE3 kaže: Pogledaj post
Bordure ti se proizvode sve manje i manje, sada ih zamjenjuju inox lajsne, ili velikoformatne pločice koje se postavljaju bez ičega, dakle bez tih dekorativnih umetaka...
U pravilu bordure su strašno skupe, i nije rijedak primjer da koštaju skuplje od kompletnih pločica.
Vidi možeš li smajiti broj bordura, slagajući ih po vertikali možda, na glavni zid, umjesto horizontalnog polaganja....
kod tih pločica nema tih ukrasnih, već ide bordura, i na lajsnu sam pomislila ali onda izgleda totalno bezlično pločica.
ma sve znam, ali kužim da bordure onih većih klasa pločica mogu biti skuplje i jesu, ovo nije ništa extra. bordure u toj klasi pločica su uvrh glave do kojih 45 kn. a ja baš zapnem za ove koje su problematične. u tom dotičnom lancu ima nepravilnosti u cijenama, a nije im prvi put da za nešto stave nenormalnu cijenu, pa ju za mjesec snize. a odgovor zašto je tako-ne kreiraju oni cijene već slovenci...ali to je za neke druge teme.
toka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 13:31   #1335
Molim pomoć!Opremamo kuću i sad smo u fazi odabira pločica. Budući su kuhinja i blagovaona u jednom a nastavlja se dnevna soba, a prije svih tih prostorija je hodnik, ja bi da su pločice u svim tim prostorijama iste. Najviše mi se zasad sviđaju ove:

http://www.arredamento.it/forum/view...?f=13&t=101668 - Marazzi Treverk Rovere, dim 30x120

al čitam na netu da su one gres , bez glazure. Zanima me što mislite o održavanju? Ne želim glancati svaki dan...
njoka83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 15:53   #1336
Ja svoje marazzi pločice održavam bez poblema. Ne razumijem se u to i ne znam što točno znači gres, ali uglavnom moje podne pločice nisu niti glatke niti sjajne, i kao što sam rekla ne rade nikakve probleme
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 14:12   #1337
Quote:
njoka83 kaže: Pogledaj post

al čitam na netu da su one gres , bez glazure. Zanima me što mislite o održavanju? Ne želim glancati svaki dan...
Bez glazure, ili taj famozni gres, znaći da su pločice, tj. tkz. "biskvit", ili "tijelo" pločice u istoj boji, dakle istog sastava.
Španjolski proizvođači koriste termin, colorrmassa.....to nema nikakve veze s održavanjem, to jest čiščenjem.
I polirane pločice, koje se uglavnom lakše održavaju od mat pločica, kada govorimo o unutrašnjem uređenju, su u 95% slučajeva gres....
što to u konačnici donosi ??
Pa ako ti pločica pukne, ili se odlomi njen dio na površini, to oštećenje biti će manje vidljivo, jer ispod gornjeg sloja, nije više kao prije, bijela, ili crvena površina ( pasta bianca, pasta rosso ), već je iste boje, sastava kao gornji dio pločice....
Kod ovih pločica od marazzija, vodi računa da ti pločice budu ravne, jer se radi o velikoj dimenziji, i pogotovo kod talijana, javlja se "stomak", "skije" efekt....
__________________
Budi ponosan !!
DUJE3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 18:44   #1338
.

Quote:
njoka83 kaže: Pogledaj post
Molim pomoć!Opremamo kuću i sad smo u fazi odabira pločica. Budući su kuhinja i blagovaona u jednom a nastavlja se dnevna soba, a prije svih tih prostorija je hodnik, ja bi da su pločice u svim tim prostorijama iste. Najviše mi se zasad sviđaju ove:

http://www.arredamento.it/forum/view...?f=13&t=101668 - Marazzi Treverk Rovere, dim 30x120

al čitam na netu da su one gres , bez glazure. Zanima me što mislite o održavanju? Ne želim glancati svaki dan...
Pločice koje ti se sviđaju su super. Ugradili smo ih više od 1000 m2 i meni izgledaju pre pre dobro ! Za odrzavanje se ne teebas bojati. odrzavaju se kao i sve druge keramičke pločice.

Zadnje smo radili jedan lokal sve podove u te plocice, a na zid smo lijepili pločice kerlit 3 mm debljine !

Još bolje podovi izgledaju u kombinaciji pločica 120 x 20 i 120 x 30, s tim da je omjer 3:1 u korist formata 120 x 30.

Fuga treba biti max. 1 mm, s tim da treba paziti kako se slaže, jer ove krace stranice imaju uzeti brid i ako se stave bez fuge, nakon fugiranja ispadne fuga 1 mm, ista kao i na duzim stranicama, koje obicno nemaju uzeti brid, vec su duze strane ratificirane.

Moj savjet vam je da pločice postavljate sa posmikom tj. pomakom od 1/3 .

__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 18:50   #1339
.

Ovo je ljepljeno na OSB ploču :

__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 21:18   #1340
Aoife, Duje3 i kermaičar, hvala puno na info. Strah me da npr ne kapne crno vino na pločicu, a budući će to neko vrijeme biti kuća za najam, ja ne uspijem odmah skužiti fleku i ona se upije zbog te neglazure. A pločice su mi super jedino bi ja malo svijetliju fugu od ove na slici, možda za nijansu. Al opet ne presvijetlu jer smo se već zeznuli i u konobu stavili krem fugu a oko kuće crvena zemlja !!!
Duje3, znači da pregledam svaku pločicu prije nego ih postavimo?
njoka83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.