Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2014., 21:35   #5301
Crijevna Candida

Pozdrav!
Imam 19 godina i već dvije godine imam problema sa napuhavanjem trbuha. Dugo nisam mogla shvatiti radi čega je to i nedavno sam švrljajući po internetu zaključila da bi to mogla biti candida. Otišla sam doktoru i ustanovilo se da je i sad sam tjedan i pol na toj nekakvoj dijeti i prvih tjedan dana sam primjetila da mi se stanje popravlja, trbuh mi se nije uopće napuhavao. I sad, zadnjih par dana opet se napuhuje, a stalno se držim dijete, nisam pojela ništa što ne smijem. Nije mi jasno. Da li je moguće da radi to zato što pijem kontracepcijske pilule? Glupo mi zvuči da bi bilo samo zbog toga, ali čitala sam da kontracepcija pospješuje njihov razvoj, a želim ih se riješiti, smeta mi taj ogroman trbuh
LanaT22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 12:02   #5302
Dakle ja sam bila kod ginekologa na godišnjem pregledu nedavno. Pitao me jel imam kakvih problema ili sam samo dosla na pregled. Rekla sam mu da je uglavnom sve ok, ali da se ne mogu nikako riješiti gljivične infekcije i da mi se stalno vraća i kada je se kao i riješim. On ti meni na to da bi se trebala manje prati
Mislim jednom dnevno (ljeti i dvaput, ali jedan put je samo sa čistom vodom) se tuširam. Ne znam koliko bi trebala uopće smanjiti iako to uopće ne želim. Ne koristim više nikakve gelove za intimno područje. To perem čistom vodom jer nakon konstantnih upala mislim da je tako najbolje.
...Kendra... is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 12:34   #5303
ja sam se riješila gljivica sa Bio Kult Candeom. bar za sad
prvo su se javljale par puta na godinu. a otkad sam počela imati redovite odnose dva mjeseca sam stalno imala gljivice. prošlo bi pa za bi za par dana opet počeo svrbež i neka nelagoda. rješavala sam ih canestenom, i češnjak sam probala al stalno su se ponovo javljale.
tada sam odlučila kupiti bio kult i sada već pijem mjesec i pola i sve je super od onda.
plavuša777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 23:37   #5304
Pozdrav, da sad ne skrolam mahnito 100 dana (znam,znam, lijena sam )
ako sumnjam na infekciju kandidom, moram li baš kod ginekologa ili mogu možda dobit neke tabletice i kod liječnika opće prakse?
i da li se Bio Kult Candea može nabaviti u slobodnoj prodaji i koja je cijena ili je na recept?
unaprijed zahvaljujem
__________________
Carpe Diem.... Life is short - don't waste it....

Zadnje uređivanje Coffee93 : 22.04.2014. at 23:43.
Coffee93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 09:37   #5305
BioCult Kandee nema na recept. Košta oko 130 kn. Imaš je u ljekarnama Farmacia. Oni imaju mrežu po čitavom gradu. AL možda nađeš i u ostalim privatnim ljekarnama.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 03:00   #5306
Bok cure! Trebala bi mi pomoć...

Pred recimo mjesec dana sam bila kod ginekologice i rekla mi je da imam gljivičnu infekciju te da si kupim vaginalete i svaki dan stavim jednu, i tako 7 noći. Nije mi navela koje vaginalete... e sad, ja sam u međuvremenu završila u bolnici i bila sve do prošlog tjedna te sam u međuvremenu dobila i menstruaciju, tako da sam odlučila to što prije sada započeti. Da napomenem da mi se čini da sam dobila tu infekciju (bijelkasti, sirasti iscjedak, neugodnog mirisa) nakon što sam počela sa spolnim odnosima sa novim dečkom... bila sam u ljekarnama i rekle su mi tete da ne znaju što da mi daju jer mi ginekologica nije ništa specifično navela.
Zanimalo bi me, je li ima neka djevojka ovdje sa sličnim problemom i što mi savjetujete da uzmem? Znači navela je samo da 7 noći stavljam vaginalete... ne znam ni koje ni što. Da kažem i dečku da se liječi? Kako, što? Ako mi možete dati neke preporuke i ako mi možete navesti cijene uz to molim vas... hvala puno!
daisyhill is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 13:37   #5307
Može biti svašta. Odi kod ginekologa, ponovo!
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 17:25   #5308
Quote:
Esthelle kaže: Pogledaj post
Može biti svašta. Odi kod ginekologa, ponovo!
Zvala sam ju bila da ju podsjetim o svom 'slučaju' te da ju pitam je li mi potreban još jedan pregled i rekla je da nije te da se savjetujem sa ljekarnikom koje vaginalete uzeti. Da mi je ona rekla što je, a da se ja nadalje savjetujem.
Ne znam što učiniti sad hah.
daisyhill is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 18:13   #5309
Quote:
daisyhill kaže: Pogledaj post
Zvala sam ju bila da ju podsjetim o svom 'slučaju' te da ju pitam je li mi potreban još jedan pregled i rekla je da nije te da se savjetujem sa ljekarnikom koje vaginalete uzeti. Da mi je ona rekla što je, a da se ja nadalje savjetujem.
Ne znam što učiniti sad hah.
Pa sta ti pise na nalazu? Ako ti nije nesto jasno, imas svako pravo traziti da ti objasni iznova.
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 20:37   #5310
Canasten vaginalete mozes kupiti bez recepta. Reci u ljekarni da trebas pakovanje od 7kom i isto uzmi canasten kremu sa kojom mazes vanjski dio spolovila.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 23:43   #5311
Quote:
nikica pr kaže: Pogledaj post
Žene pomažite neznam više što da radim?!? Gljivice mi se stalno vračaju dajte neki provjereni ljek da ih spriječim!!!
Ne vidim da itko piše o važnosti prehrane u sprečavanju pojavljivanja infekcija. Evo jako dobar link:

http://www.poliklinika-harni.hr/Antikandida-dijeta.aspx
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 09:40   #5312
jučer mi je ginekolog potvrdio trudnoću, a od sinoć osjećam svrbež i peckanje. mislim da je candida u pitanju, ali ne znam koliko je to opasno s obzirom na trudnoću i što mi je najbolje napraviti. ginekolog mi ne radi prije ponedjeljka.
mateama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 10:43   #5313
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Canasten vaginalete mozes kupiti bez recepta. Reci u ljekarni da trebas pakovanje od 7kom i isto uzmi canasten kremu sa kojom mazes vanjski dio spolovila.
To je dobar savjet - samo ako se kod nje radi o gljivicnoj infekciji. Njoj ginekologinja nije ni rekla o cem se radi. Iscjedak neugodnog mirisa najcesce upucuje na bakterijsku infekciju.
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 10:45   #5314
Quote:
Tempion kaže: Pogledaj post
Ne vidim da itko piše o važnosti prehrane u sprečavanju pojavljivanja infekcija. Evo jako dobar link:

http://www.poliklinika-harni.hr/Antikandida-dijeta.aspx
Ja sam si unistila zdravlje sa antikandida dijetom, a svaki normalni lijecnik nikad ti to nece ni spomenuti. Ako si zelis zaribati zdravlje do maksimuma, go for it.
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 12:19   #5315
Quote:
Esthelle kaže: Pogledaj post
Iscjedak neugodnog mirisa najcesce upucuje na bakterijsku infekciju.

Gljivični íscjedak nema nikakav miris, bar je kod mene tako bilo.
Quote:
Esthelle kaže: Pogledaj post
Ja sam si unistila zdravlje sa antikandida dijetom, a svaki normalni lijecnik nikad ti to nece ni spomenuti. Ako si zelis zaribati zdravlje do maksimuma, go for it.
Stvarno
Ja sam jedno vrijeme zapela za prebacivanje na takvu prehranu, ali sam brzo odustala.

Paradoksalno je to da bi antikandida dijetom hranila nastali miom na maternici. Pa ti budi pametan.

Odlučila sam nastavit po starom, uz što manje rafiniranog šećera.

Jel itko od vas probao ionsko srebro i je li to uopće pametno?
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 14:31   #5316
Quote:
mateama kaže: Pogledaj post
jučer mi je ginekolog potvrdio trudnoću, a od sinoć osjećam svrbež i peckanje. mislim da je candida u pitanju, ali ne znam koliko je to opasno s obzirom na trudnoću i što mi je najbolje napraviti. ginekolog mi ne radi prije ponedjeljka.
Vagisan vaginalete. Može ih se kupiti u ljekarni. Oko 70kn, ali svakako pitaj ljekarnika još za mišljenje
...Kendra... is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 15:00   #5317
Quote:
mateama kaže: Pogledaj post
jučer mi je ginekolog potvrdio trudnoću, a od sinoć osjećam svrbež i peckanje. mislim da je candida u pitanju, ali ne znam koliko je to opasno s obzirom na trudnoću i što mi je najbolje napraviti. ginekolog mi ne radi prije ponedjeljka.

Mozes acidosalus vaginalete. Ja ih preventivno stavljam svaki mj. (sada sam 21tt) i raspitala sam se dal smijemo u T iako pise da smijemo
Aerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 16:12   #5318
Quote:
mateama kaže: Pogledaj post
jučer mi je ginekolog potvrdio trudnoću, a od sinoć osjećam svrbež i peckanje. mislim da je candida u pitanju, ali ne znam koliko je to opasno s obzirom na trudnoću i što mi je najbolje napraviti. ginekolog mi ne radi prije ponedjeljka.
Kandidu ima svaka druga trudnica u trudnoći, nije to ništa vanserijski. U ponedjeljak se odi posavjetovat sa ginekologom, a ako je kandida u pitanju, prepisat će ti antimikotske vaginalete tipa rojazol, kanesten.

Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Stvarno
Ja sam jedno vrijeme zapela za prebacivanje na takvu prehranu, ali sam brzo odustala.

Paradoksalno je to da bi antikandida dijetom hranila nastali miom na maternici. Pa ti budi pametan.

Odlučila sam nastavit po starom, uz što manje rafiniranog šećera.

Jel itko od vas probao ionsko srebro i je li to uopće pametno?
Užasno sam bila pala sa kilažom i imunitet mi se pošemerio, užas živi.

Nisam probala ionsko srebro, mislim da ne može škoditi, a sad koliko je efikasno, to stvarno ne znam.
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 15:04   #5319
mene brine to da me ništa ne pecka ni ne svrbi, a ni ne boli kod spolnog odnosa.
ali konstantno imam sirasti iscjedak, ima malo neugodan miris, nadutost, bezvoljnost, iscrpljenost... skoro svi simptomi candide osim onih... :O
ne mogu do svojeg ginekologa jer nejdem baš doma iz zga gdje sam na faksu, a nemam para za privatnike... :/
probat ću uzet nešto u ljekarni i nabavit lactogyn sapun za intimnu njegu...
češnjak bi konzumirala da ne moram bit od jutra do sutra na faksu... -_-
__________________
Carpe Diem.... Life is short - don't waste it....
Coffee93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 12:10   #5320
Quote:
Coffee93 kaže: Pogledaj post
mene brine to da me ništa ne pecka ni ne svrbi, a ni ne boli kod spolnog odnosa.
ali konstantno imam sirasti iscjedak, ima malo neugodan miris, nadutost, bezvoljnost, iscrpljenost... skoro svi simptomi candide osim onih... :O
ne mogu do svojeg ginekologa jer nejdem baš doma iz zga gdje sam na faksu, a nemam para za privatnike... :/
probat ću uzet nešto u ljekarni i nabavit lactogyn sapun za intimnu njegu...
češnjak bi konzumirala da ne moram bit od jutra do sutra na faksu... -_-
Ima više sojeva kandida, i postoji jedan soj koji ne izaziva baš tipične simptome kao Candida albicans. Takvi sojevi su rijeđi, ali nisu da ne postoje.
Savjetujem ti da učiniš bris cerviksa, znam da na HZJZ kad izoliraju candidu, detaljno napišu koji su soj našli i na koju djelatnu tvar antimikotika najbolje djeluje. Sretno!
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:15.