Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2016., 23:56   #81
Quote:
tokyobynight kaže: Pogledaj post
S minimalcem u Njemačkoj, bez ikakvih doplataka, olakšica ukoliko si oženjen i sl. imaš 1200€, oko 9000kn. S tom plaćom možeš normalno živjeti, jesti, priuštiti si neka osobna zadovoljstva, uštediti si za mobitel, komp, auto, otić na more, staviti nešto sa strane itd...
Ne znam u kojoj je to Njemackoj tako jeftin zivot, ali u ovoj u kojoj ja zivim 1200 Eura ti izadje samo dvosobni stan s rezijama za mjesec dana.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 08:22   #82
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Ne znam u kojoj je to Njemackoj tako jeftin zivot, ali u ovoj u kojoj ja zivim 1200 Eura ti izadje samo dvosobni stan s rezijama za mjesec dana.
Ako zivis u Minhenu ili Berlinu (Bolje cetvrti), da. Inace si potpuno u krivu ili baljezgas gluposti o kojima nemas pojma.

Dvosoban stan (45 m²), s rezijama i parkingom kosta oko 650€ - 800€
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 11:12   #83
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Ne znam u kojoj je to Njemackoj tako jeftin zivot, ali u ovoj u kojoj ja zivim 1200 Eura ti izadje samo dvosobni stan s rezijama za mjesec dana.

Dakle, ovo je karta sa cijenama stanova za kvadraturu od 70akm2.
Znači ti meni navodiš pod jedan, najskuplje stanove u Munchenu, a pod dva, stan od 70m2 za jednu osobu. Pa iznajmi onda stan od 150 kvadrata i plaćaj ga 2500€, ko ti brani.

Ovaj o kojem ja pričam je u Munchenu, na dijelu karte gdje su cijene između 700 i 750€, znači nije uži centar, dijele 2 osobe i frend plaća 350€, stan je cca 65m2.
Mjesečne režije su cca 100€
tokyobynight is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 19:32   #84
Razumljivo je da neki idu van jer ovdje nemaju kruha, ali čudne su mi bajke da vani samo čekaju nas da nam daju dobro plaćene poslove. Silne spominjane zarade ovdje nadvisuju jedna drugu. Imaju oni svojih obrazovanih kojima su prvenstven namijenjeni dobro plaćeni poslovi. Nama se nude samo ako njihovih nema dovljno (IT, zdravstvo) ili ako je naš 3x bolji (rijetkost).

Ostalo su poslovi koje oni iz nekog razloga neće ili ne mogu raditi, većina njih su lošiji poslovi. Malo mi je glupo povjerovati da se nama nudi hrpa dobro plaćenih poslova dok je istovremeno u Njemačkoj 30-40% Nijemaca na minimalcu. Znači naš čovjek koji ovdje životari ode u Njemačku i opet životari zbog skupljeg života ali samo malo manje.

Ovi što zagovaraju nebenjobe ii rad do besvijesti vani, lakše im je nešto ukrasti pa završiti u zatvoru. Jednako će 'dobro' živjeti a ne budu morali raditi 12h dnevno
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 20:17   #85
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Razumljivo je da neki idu van jer ovdje nemaju kruha, ali čudne su mi bajke da vani samo čekaju nas da nam daju dobro plaćene poslove. Silne spominjane zarade ovdje nadvisuju jedna drugu. Imaju oni svojih obrazovanih kojima su prvenstven namijenjeni dobro plaćeni poslovi. Nama se nude samo ako njihovih nema dovljno (IT, zdravstvo) ili ako je naš 3x bolji (rijetkost).

Ostalo su poslovi koje oni iz nekog razloga neće ili ne mogu raditi, većina njih su lošiji poslovi. Malo mi je glupo povjerovati da se nama nudi hrpa dobro plaćenih poslova dok je istovremeno u Njemačkoj 30-40% Nijemaca na minimalcu. Znači naš čovjek koji ovdje životari ode u Njemačku i opet životari zbog skupljeg života ali samo malo manje.

Ovi što zagovaraju nebenjobe ii rad do besvijesti vani, lakše im je nešto ukrasti pa završiti u zatvoru. Jednako će 'dobro' živjeti a ne budu morali raditi 12h dnevno
daj reci roli,kaj si ti imao u startu u hrvatskoj?

jesi li sam sve stvorio,netko ti ostavio?
mjesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 20:25   #86
Quote:
mjesam kaže: Pogledaj post
daj reci roli,kaj si ti imao u startu u hrvatskoj?

jesi li sam sve stvorio,netko ti ostavio?
Imao sam volju i 2000 posuđenih EUR, to je bilo dovoljno. Mene su financirali izvana, ovdje uglavnom zasad nema kapaciteta niti volje ni znanja pa niti sklonosti za tako nešto.

Dakle domaći nisu ništa dali, ali su zato uzeli, ostali dužni itd Ne dugujem ništa ovom društvu pa ipak ne pljujem po državi i okolini kao mnogi ovdje.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 21:45   #87
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Razumljivo je da neki idu van jer ovdje nemaju kruha, ali čudne su mi bajke da vani samo čekaju nas da nam daju dobro plaćene poslove. Silne spominjane zarade ovdje nadvisuju jedna drugu. Imaju oni svojih obrazovanih kojima su prvenstven namijenjeni dobro plaćeni poslovi. Nama se nude samo ako njihovih nema dovljno (IT, zdravstvo) ili ako je naš 3x bolji (rijetkost).

Ostalo su poslovi koje oni iz nekog razloga neće ili ne mogu raditi, većina njih su lošiji poslovi. Malo mi je glupo povjerovati da se nama nudi hrpa dobro plaćenih poslova dok je istovremeno u Njemačkoj 30-40% Nijemaca na minimalcu. Znači naš čovjek koji ovdje životari ode u Njemačku i opet životari zbog skupljeg života ali samo malo manje.

Ovi što zagovaraju nebenjobe ii rad do besvijesti vani, lakše im je nešto ukrasti pa završiti u zatvoru. Jednako će 'dobro' živjeti a ne budu morali raditi 12h dnevno
Ovaj post je fantastican primjer apsolutnog nepoznavanja zapadnog nacina zivota I razmisljanja. Veoma je tesko povjerovati da netko tko toliko malo zna o zaposljavanju u velikim zapadnim korporacijama dijeli savjete na forumu.

U USA korporacije zaista ne zanima vase podrijetlo, boja koze, spol ili bilo sto drugo. Kad se raspise natjecaj za posao I javi se Hrvat ili Amerikanac nema apsolutno nikakve razlike osim njihove kvalifikacije za taj posao Zapravo potice se raznolikost I mnoge firme imaju kvote koje moraju popuniti sa manjinama ili zenama.

Ako zbog niceg drugog iseljenje iz Hrv je pozeljno kako bi se izbjeglo negativno razmisljanje ljudi poput Rolandusa koji misle da diskriminacija I korupcija vlada u citavom svijetu kao sto je to slucaj u Hrv. Gospodine u zapadnog svijetu se cijeni znanje I nista drugo.
Speer1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 21:50   #88
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Imao sam volju i 2000 posuđenih EUR, to je bilo dovoljno. Mene su financirali izvana, ovdje uglavnom zasad nema kapaciteta niti volje ni znanja pa niti sklonosti za tako nešto.

Dakle domaći nisu ništa dali, ali su zato uzeli, ostali dužni itd Ne dugujem ništa ovom društvu pa ipak ne pljujem po državi i okolini kao mnogi ovdje.
nisam mislio na biznis,nego općenito,kakva ti je startna pozicija bila.

ali ne trebaš odgovoriti ako je preprivatno.
mjesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 21:56   #89
Quote:
Speer1 kaže: Pogledaj post
U USA korporacije zaista ne zanima vase podrijetlo, boja koze, spol ili bilo sto drugo. Kad se raspise natjecaj za posao I javi se Hrvat ili Amerikanac nema apsolutno nikakve razlike osim njihove kvalifikacije za taj posao Zapravo potice se raznolikost I mnoge firme imaju kvote koje moraju popuniti sa manjinama ili zenama.
Ovo je fantastičan primjer nepoznavanja situacije,

ne kažem da se ne može (kao i u hrvatskoj) ali da razno razna bratstva omogućuju bolje pozicije omogućuju.

isto tako,ako netko kaže da je slučajnost da u hrpi korporacija (ne samo financijskim) židovi ne vode glavnu riječ onda ću mu reći da laže.

pogledaj tko je na čelu goldman sacsha,tko je na čelu jp morgana?

tko može srušiti svaki zakon u kongresu?

koliko ima crnaca u vrhu?

malo na europu.

koliko u vrhu francuske ima crnaca,od političara i sl.?

koliko ih ima u njemačkoj (druga,treća generacija)?

nemojte mi samo pričati o jednakosti.

nemojte!
mjesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 23:18   #90
Quote:
mjesam kaže: Pogledaj post
Ovo je fantastičan primjer nepoznavanja situacije,

ne kažem da se ne može (kao i u hrvatskoj) ali da razno razna bratstva omogućuju bolje pozicije omogućuju.

isto tako,ako netko kaže da je slučajnost da u hrpi korporacija (ne samo financijskim) židovi ne vode glavnu riječ onda ću mu reći da laže.

pogledaj tko je na čelu goldman sacsha,tko je na čelu jp morgana?

tko može srušiti svaki zakon u kongresu?

koliko ima crnaca u vrhu?

malo na europu.

koliko u vrhu francuske ima crnaca,od političara i sl.?

koliko ih ima u njemačkoj (druga,treća generacija)?

nemojte mi samo pričati o jednakosti.

nemojte!
Ne bih o Europi. Nisam upoznat.

Tko je na celu J.P.Morgana? Tko je u izvrsnom odboru? Zasto je nekoliko Hrvata I Srba u srednjem menadzmentu? Zasto ima toliko Indijaca I Azijata u toj velebnoj banci? Zasto su crnci sasvim pristojno zastupljeni u menadzmentu? Zasto je zena CFO u JPMC?

Ponesto o jednakosti I pravu na uspjeh za svakoga bez obzira na podrijetlo. Naravno da je to tesko shvatiti iz Hrv perspektive diskriminacije I korupcije.
Speer1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 12:56   #91
Quote:
Speer1 kaže: Pogledaj post
U USA korporacije zaista ne zanima vase podrijetlo, boja koze, spol ili bilo sto drugo. Kad se raspise natjecaj za posao I javi se Hrvat ili Amerikanac nema apsolutno nikakve razlike osim njihove kvalifikacije za taj posao Zapravo potice se raznolikost I mnoge firme imaju kvote koje moraju popuniti sa manjinama ili zenama.

Ako zbog niceg drugog iseljenje iz Hrv je pozeljno kako bi se izbjeglo negativno razmisljanje ljudi poput Rolandusa koji misle da diskriminacija I korupcija vlada u citavom svijetu kao sto je to slucaj u Hrv. Gospodine u zapadnog svijetu se cijeni znanje I nista drugo.
U Americi posebno u Californiji si diskiminiran prilikom zapošljavanja na neke istitucije ako si bjelac muškarac ili azijat pojašnjeno ovdje https://www.youtube.com/watch?v=g60ON91ClLA
__________________
Obrati se i vjeruj evanđelju
Ako tko misli da je mudar među vama na ovome svijetu, neka bude lud da bude mudar. Jer mudrost ovoga svijeta ludost je pred Bogom. Ta pisano je ; On hvata mudre u njihovom lukavstvu. I opet; Gospodin poznaje namisli mudrih one su isprazne.
dernakamal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 23:27   #92
Quote:
tokyobynight kaže: Pogledaj post
Dakle, ovo je karta sa cijenama stanova za kvadraturu od 70akm2.
Sto je u Münchenu normalna kvadratura za dvosobni stan, rjetko ih se nadje od 50m2 dvosobnih.

Quote:
tokyobynight kaže: Pogledaj post
Znači ti meni navodiš pod jedan, najskuplje stanove u Munchenu, a pod dva, stan od 70m2 za jednu osobu. Pa iznajmi onda stan od 150 kvadrata i plaćaj ga 2500€, ko ti brani.
Govorim po vlastitom iskustvu. Dvosobni stan, moj je mrvu manji od 70m2, u centru, zivim sam u njemu. Nije nista najskuplje, jer cjenu ne odredjuje prvenstveno lokacija, sto se vidi na tvojoj karti, nego ekskluzivnost zgrade. Ako je zgrada nova novcata onda su stanovi daleko skuplji. Ako je lokacija tipa Schwabing ili Maxvorstadt ili Lehel onda moze biti bitno vise nego sto pise na tvojoj karti koja zbraja sve skupa valjda pa daje prosjek.
Ne treba mi 150m2, da mi treba iznajmio bi si takav. Meni je dvosobni stan taman i to mi je nekako dugorocno odrzivo sto se tice komfora.

Quote:
tokyobynight kaže: Pogledaj post
Ovaj o kojem ja pričam je u Munchenu, na dijelu karte gdje su cijene između 700 i 750€, znači nije uži centar, dijele 2 osobe i frend plaća 350€, stan je cca 65m2.
Mjesečne režije su cca 100€
Pa super ako je njima to u redu, ali to je situacija da imas roommate-a.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 09:16   #93
Minhen, Minhen, Minhen - uvijek je ta usporedba...

https://en.wikipedia.org/wiki/List_o..._by_population

Koliko njih je vecih i propulzivnijih od Slavonskog Broda, Osijeka, Rijeke, pa i Zagreba...
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 09:16   #94
Quote:
mjesam kaže: Pogledaj post
nisam mislio na biznis,nego općenito,kakva ti je startna pozicija bila.

ali ne trebaš odgovoriti ako je preprivatno.
Rekao sam, 2000 posuđenih EUR (koji su me skupo koštali). Drugo ništa nisam dobio niti mi je tko u RH pomogao (ni oni koji su mogli). 'Pomogli' su mi više ljudi izvana, ali ne zbog mene nego zbog posla i to tako da su vjerovali u mene.

Stan nisam morao plaćati. Dakle ne mislim da sam prošao nešto naročito, ali ni naročito loše. Kako si napraviš tako ti je.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 09:26   #95
Quote:
Speer1 kaže: Pogledaj post
Ne bih o Europi. Nisam upoznat.

Tko je na celu J.P.Morgana? Tko je u izvrsnom odboru? Zasto je nekoliko Hrvata I Srba u srednjem menadzmentu? Zasto ima toliko Indijaca I Azijata u toj velebnoj banci? Zasto su crnci sasvim pristojno zastupljeni u menadzmentu? Zasto je zena CFO u JPMC?

Ponesto o jednakosti I pravu na uspjeh za svakoga bez obzira na podrijetlo. Naravno da je to tesko shvatiti iz Hrv perspektive diskriminacije I korupcije.
Speer nit je moje nepoznavanje fantastično nit je tvoje poznavanje fantastično, iako sam u postu mislio na EU a ne SAD.

Vjerujem da svatko ima šansu u USA, ali neki imaju veće šanse. Ako tvrdiš suprotno onda sam sebe diskreditiraš kao relevantnog sugovornika.

Dovoljno je znati za razna beta, kapa pi bratstva kojima su zagarantirani najviši položaji u društvu. Dovoljno je znati da nijedan hispanoamerikanac niti katolik nije bio predsjednik (katolik je ubijen).

Vjerujem da je USA zemlja prilika, puno više nego većina drugih zemalja. Ali i tamo vrijede nepisana hijerarhijska pravila na granici šovinizma. No likovi koji se informiraju iz dirigiranih medija nisu u to upućeni ili ne žele biti (da li se prepoznaješ to je na tebi).

Dakle USA je istinski zemlja prilika, no za neke malo većih prilika uz malo manje truda. No za nas koji smo navikli na malo i to je dovoljno dobro.

I za kraj, korupcija je u USA 10x veća nego u Hrvatskoj. To je tamo prihvatljivi način ponašanja a ne kažnjivo djelo.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 17:37   #96
Quote:
Speer1 kaže: Pogledaj post
U USA korporacije zaista ne zanima vase podrijetlo, boja koze, spol ili bilo sto drugo. Kad se raspise natjecaj za posao I javi se Hrvat ili Amerikanac nema apsolutno nikakve razlike osim njihove kvalifikacije za taj posao Zapravo potice se raznolikost I mnoge firme imaju kvote koje moraju popuniti sa manjinama ili zenama.

Ako zbog niceg drugog iseljenje iz Hrv je pozeljno kako bi se izbjeglo negativno razmisljanje ljudi poput Rolandusa koji misle da diskriminacija I korupcija vlada u citavom svijetu kao sto je to slucaj u Hrv. Gospodine u zapadnog svijetu se cijeni znanje I nista drugo.
Ovo dvije boldane rečenice se međusobno isključuju, ako "se cijeni samo znanje i ništa drugo" čemu onda kvote za raznolikost? To onda znači da će netko tko nema najbolje znanje dobiti posao jer je crnac/žena/transseksualac, dok će onaj koji ima najadekvatnije znanje izvisiti jer nije u kategoriji 'ugroženih manjina'
andrea88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2016., 19:14   #97
Quote:
Speer1 kaže: Pogledaj post
Ne bih o Europi. Nisam upoznat.

Tko je na celu J.P.Morgana? Tko je u izvrsnom odboru? Zasto je nekoliko Hrvata I Srba u srednjem menadzmentu? Zasto ima toliko Indijaca I Azijata u toj velebnoj banci? Zasto su crnci sasvim pristojno zastupljeni u menadzmentu? Zasto je zena CFO u JPMC?

Ponesto o jednakosti I pravu na uspjeh za svakoga bez obzira na podrijetlo. Naravno da je to tesko shvatiti iz Hrv perspektive diskriminacije I korupcije.



Na celu (CEO) je J. Dimon (EMBA Harvard ) u izvrsnom odboru od 11 ljudi je jedan African -American .

Od kada je zena CFO u JP Morgan -Chase ? Sta nije vise Ashley Bacon ?
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 13:38   #98
cini se da se u zapadnom svijetu jos mozda i vise radi ali ako je suditi po prosjecnim zaradama onda se barem i zaradi vise. to mi se cini najveca razlika
bemark is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 23:43   #99
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
Na celu (CEO) je J. Dimon (EMBA Harvard ) u izvrsnom odboru od 11 ljudi je jedan African -American .

Od kada je zena CFO u JP Morgan -Chase ? Sta nije vise Ashley Bacon ?
Ashley Bacon - Chief Risk Officer

Marianne Lake - CFO. Prije nje je bio Doug Braunstein
Speer1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:18.