Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2009., 14:59   #201
Quote:
danci1980 kaže: Pogledaj post
Neznam još dok nebude drugi nalaz gotov. Ali meni je pak rekao dr.da pijem taj UVIN H čaj, i rekao da ga trudnice smiju piti. Da niti jedna do sad nebi rodila koja ga je pila. Neznam valjda dr. ipak zna. Meni je sad 10tjedan.
ej ali ipak pripazi s uvin h čaj, ima i u njemu štetnih trava za trudnoću, neko mi je pisao koje ali nisam zapamtila. dobro se raspitaj dok ga nepočneš piti.
vukovarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 15:10   #202
Uvih H čaj je list Medvjetke...

Medvjetka izaziva kontrakcije maternice i može izazvati trudnove.... i zbog toga ali samo zbog toga se ne preporučuje trudnicama
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 15:23   #203
Quote:
Joel kaže: Pogledaj post
Zašto mene moj gin nije slao ni jednom na analizu urina?? Pa kad uopće šalje i dal možda čeka da se rješim utrića? Iako ne znam kakve veze bi to imalo jedno s drugim.
Jel piskis po trakici na pregledu? Inace ako je na trakici sve ok onda ne salju a ako se na trakici pokazu neki proteini ili bakterije onda salju na urinokulturu.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 15:24   #204
ovaj urin sad super. sterilan. prošli put je bilo nekakvih zavrzlama.

riješila sam se i candide.

i toga.

i to sve uz pomoć lavande i brusnica....ajme...bože....

još sad čekam nalaze za ureaplazmu, tek u petak...ako je i dalje 10 na 3, ostavit ću je tak, al ako se popela koncentracija....uf... onda ću vidjeti još šta ću al antibiotike neću.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 15:34   #205
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
još sad čekam nalaze za ureaplazmu, tek u petak...ako je i dalje 10 na 3, ostavit ću je tak, al ako se popela koncentracija....uf... onda ću vidjeti još šta ću al antibiotike neću.
ti koja sa popovima švrljaš..
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 16:02   #206
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ti koja sa popovima švrljaš..
ha ha ha.
užas. al da me ubiješ ne znam otkud mi ureaplazma.
počela sam se seksati sa svojim zaručnikom 26.7 2008e godine. ostala trudna 1.11 2008.

ja prije njega nikoga nisam imala. on kaže da je prije mene ama baš sa svakom koristio kondome. a ja ne koristim kondome, rekla sam mu, neću onda niti izgubiti nevinost s tobom ako nećemo za ozbiljno biti u vezi i ako ovo nije definitivno jer osjećam da te volim i da ne želim više nikoga osim tebe i samo s tobom jednog dana želim imati dijete, ja se trudnoće ne bojim, idemo na plodne neplodne dane i šta Sudbina bude htjela tako će biti, a on se složio jer eto ni on se nije bojao da ću ostati trudna s njim jer je očito osjećao isto što i ja.

i tako je Bog htio stvoriti našu bebu Adama i mi našeg Adama lijepo prihvatili kao dar Božji i sad mali Adam raste i razvija se i veseo je...i Adam je svojoj mamici dao novi smisao života i uveo je u svu puninu i blaženost egzistiranja

al ureaplazmu nisam htjela i zato sam ponajviše frustrirana jer nekako mi intuicija govori da je nisam dobila od dečka 1000% nego na neki totalno glup i banalan način i to je ono što me frustrira, taj apsurd totalni.
da je barem od seksa, rekla bih onda dečku "stvarno si kučka"
i mirna bosna.
ovako sam baš bijesna i ljuta.

al to je offtopic. uglavnom, valjda me kužiš.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 20:11   #207
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ha ha ha.
užas. al da me ubiješ ne znam otkud mi ureaplazma.
počela sam se seksati sa svojim zaručnikom 26.7 2008e godine. ostala trudna 1.11 2008.

ja prije njega nikoga nisam imala. on kaže da je prije mene ama baš sa svakom koristio kondome. a ja ne koristim kondome, rekla sam mu, neću onda niti izgubiti nevinost s tobom ako nećemo za ozbiljno biti u vezi i ako ovo nije definitivno jer osjećam da te volim i da ne želim više nikoga osim tebe i samo s tobom jednog dana želim imati dijete, ja se trudnoće ne bojim, idemo na plodne neplodne dane i šta Sudbina bude htjela tako će biti, a on se složio jer eto ni on se nije bojao da ću ostati trudna s njim jer je očito osjećao isto što i ja.

i tako je Bog htio stvoriti našu bebu Adama i mi našeg Adama lijepo prihvatili kao dar Božji i sad mali Adam raste i razvija se i veseo je...i Adam je svojoj mamici dao novi smisao života i uveo je u svu puninu i blaženost egzistiranja

al ureaplazmu nisam htjela i zato sam ponajviše frustrirana jer nekako mi intuicija govori da je nisam dobila od dečka 1000% nego na neki totalno glup i banalan način i to je ono što me frustrira, taj apsurd totalni.
da je barem od seksa, rekla bih onda dečku "stvarno si kučka"
i mirna bosna.
ovako sam baš bijesna i ljuta.

al to je offtopic. uglavnom, valjda me kužiš.
Nemojte mislit da se ureaplazma prenosi samo sexom. Ako često posjećujete bazene pokupiš je najčešće, i mojoj se šogorici to desilo u trudnoći sa 2 djetetom. Ili možeš pokupit na sanitarnim čvorovima(Wc).
__________________
Moji dečki 13.10.2009 i 30.09.2015
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 22:57   #208
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Jel piskis po trakici na pregledu? Inace ako je na trakici sve ok onda ne salju a ako se na trakici pokazu neki proteini ili bakterije onda salju na urinokulturu.
Ja da, na svakom pregledu i svaki put dosad je bilo sve ok.

Medjutim, meni se evo vec drugi put desilo da ne valjaju nalazi pretraga obavljenih u laboratoriju doma zdravlja. I svaki put strka panika, hitno trci u Petrovu nosit briseve i urinokulturu.

Trenutno cekam te zadnje nalaze iz Petrove,al najbitnije je sto se ja i dalje osjecam super. Dosta sam puta u zivotu imala upalu mjehura (jednom cak i bubrega) uzrokovanu escherihijom pa zaista znam prepoznati simptome cim se pojave.

Ozbiljno mislim da s tim laboratorijem u DZ nesto ne valja(rijec je o DZ Centar, podruznica kod dzamije, bivsa Studentska), ali iduci put necu vise tamo ici, nakraju ima i drugih labosa. Nemam se namjeru praviti pametna i kad mi lijecnik kaze idi obavi pretrage, ja ih napravim, nije to moja bransa da sad pametujem, ali malo mi je cudno da meni nije nista a nalazi kao ne valjaju. I onda dodje nalaz iz Petrove (tak je bilo zadnji put, u prvom mjesecu) ono - savrseno zdrava, sta sam ih opce dosla smetat

I kome sad vjerovat?
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 11:40   #209
Ne kuzim, u domu zdravlja ti nadju bakteriju a u petrovoj je sterilno?
A ovo za simptome, meni su u 11. mjesecu na urinokulturi u domu zdravlja nasli escherihiju, dobila antibiotike a nikakvih simptoma nisam imala.
Bas nikakvih. Poslje sam nastavila piti brusnicu i fala bogu nije se vratilo.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 14:41   #210
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ne kuzim, u domu zdravlja ti nadju bakteriju a u petrovoj je sterilno?
A ovo za simptome, meni su u 11. mjesecu na urinokulturi u domu zdravlja nasli escherihiju, dobila antibiotike a nikakvih simptoma nisam imala.
Bas nikakvih. Poslje sam nastavila piti brusnicu i fala bogu nije se vratilo.
Da, tocno to. I ja sam skroz zbunjena. U srijedu cu dobiti najnovije nalaze pa cemo vidjet.
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 14:49   #211
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
Ja da, na svakom pregledu i svaki put dosad je bilo sve ok.

Medjutim, meni se evo vec drugi put desilo da ne valjaju nalazi pretraga obavljenih u laboratoriju doma zdravlja. I svaki put strka panika, hitno trci u Petrovu nosit briseve i urinokulturu.

Trenutno cekam te zadnje nalaze iz Petrove,al najbitnije je sto se ja i dalje osjecam super. Dosta sam puta u zivotu imala upalu mjehura (jednom cak i bubrega) uzrokovanu escherihijom pa zaista znam prepoznati simptome cim se pojave.

Ozbiljno mislim da s tim laboratorijem u DZ nesto ne valja(rijec je o DZ Centar, podruznica kod dzamije, bivsa Studentska), ali iduci put necu vise tamo ici, nakraju ima i drugih labosa. Nemam se namjeru praviti pametna i kad mi lijecnik kaze idi obavi pretrage, ja ih napravim, nije to moja bransa da sad pametujem, ali malo mi je cudno da meni nije nista a nalazi kao ne valjaju. I onda dodje nalaz iz Petrove (tak je bilo zadnji put, u prvom mjesecu) ono - savrseno zdrava, sta sam ih opce dosla smetat

I kome sad vjerovat?
ako mislis na sediment urina koji ti rade u DZ (jer u dz koliko znam ne rade urinokulture) on nema nikakve veze sa urinokulturom...... sedimentacija ti moze mit ocajna dok ce ti urinokultura bit sterilna i obrnuto tj. da ti u u rinokulturi nadju neku od bakterija dok u sedimentu neces imat niti jednu (kod mene je bio ovaj drugi slucaj vec dva puta tj. i prva i druga trudnoca)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 14:54   #212
Bas sam ju mislila pitati zasto ju salju u Petrovu ako je vec napravila urinokulturu u domu zdravlja.
Ja sam u Runjaninovoj, tamo rade bas urinokulturu. Tj. vjerojatno salju u Mirogojsku ili gdje vec.
Ali u svakom slucaju, pijte brusnicu.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 15:19   #213
Da, malo sam se krivo izrazila. Dakle, sediment mokrace su radili i to ne valja i onda je to indikacija da me salju na urinokulturu. Bez brige ja se brusniciziram vec godinama...
eruditio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 15:30   #214
Quote:
eruditio kaže: Pogledaj post
Da, malo sam se krivo izrazila. Dakle, sediment mokrace su radili i to ne valja i onda je to indikacija da me salju na urinokulturu. Bez brige ja se brusniciziram vec godinama...
ma to ti nema nikakve veze draga...evo meni non stop sedimenti savrseni a urinokulture katastrofa.. i bas mi kaze ginicka da je to na zalost normalno i da ima pacijentica koje ima sediment pun bakterija a urinokulturu sterilnu i obrnuto kao kod mene
BTW: kod sedimenta urina je najgore ako se uzima u domu zdravlja u wc-u jer tada cesto ima mnogo bakterija....i recimo ako ces radit dva sedimenta , jedan recimo tako u domu zdravlja a drugi ces uzet doma nakon sta se operes nalazi ce ti se razlikovati totalno
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 15:38   #215
a treba li za taj sediment urina prva jutarnja mokraća? pitam jer živim daleko od doma zdravlja pa nema šanse da izduram do tamo i prije sam uvijek nosila od kuće uzorak, ali zašto bih ako ne moram. znam da za rinokulturu mora biti prvi jutarnji, srednji mlaz...

...o da, moji sedimenti su često bili uredni, a onda bi nalazi urinokulture pokazali zloćestu e.coli.
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 15:49   #216
Quote:
RazmaŽena kaže: Pogledaj post
a treba li za taj sediment urina prva jutarnja mokraća? pitam jer živim daleko od doma zdravlja pa nema šanse da izduram do tamo i prije sam uvijek nosila od kuće uzorak, ali zašto bih ako ne moram. znam da za rinokulturu mora biti prvi jutarnji, srednji mlaz...

...o da, moji sedimenti su često bili uredni, a onda bi nalazi urinokulture pokazali zloćestu e.coli.
ne mora..nije bitno kada ces se pomokrit...ali ja ti ne volim te domove zdravlja tj te njihove wc-e pa sam se uvijek pomokrila doma u onu casicu od urinokuture i to lijepo odnjela na sediment
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 15:52   #217
tako sam i ja, ali mi je prošli put od drmusanja u autobusu i tramvaju većina sadržaja završila u torbi!!!
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 15:58   #218
Quote:
RazmaŽena kaže: Pogledaj post
tako sam i ja, ali mi je prošli put od drmusanja u autobusu i tramvaju većina sadržaja završila u torbi!!!
, kupi u apoteci one epruvete za urin, one ti nece propustit nista pa se drmusaj do mile volje
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 16:00   #219
hm epruvete za urin ... baš ću potražiti... ove sterilne čašice se nisu baš iskazale
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 21:38   #220
nalaz

bok cure. evo i mene po prvi puta. trebam pomoc. U utorak cu napuniti 35. tjedana trudnoce. Prije par dana sam imala bolove u donjem djelu trbuha. Stalno sam morala ici mokriti, pocelo mi se neopisivo spavati, te sam imala osjecaj tezine u trbuhu i lagane grceve. Mislila sam da su to mozda lazni trudovi, s obzirom da mi je to prva trudnoca. Otisla sam na hitnu i dokt. mi je rekla da to nisu trudovi vec da imam pojacani vaginalni iscjedak, i da imam mokracnu infekciju. Sutradan sam otisla kod svoje dokt. i kada sam dala uzorak urina, slijedio je sokantni nalaz.
bakterije-mnogo, leukocita-mnogo, pl.epitel.-mnogo
sada trebam u ponedeljak ici na urinokulturu, da se ustanovi koja je to bakterija. Ja cu umrijeti do ponedeljka od brige. i jos 3 dana treba cekati nalaz. Sada pijem sok od brusnice i puno caja od brusnice.

jer je tko imao takav slucaj
jer mogu te bakterije stetiti djetetu
HELP PLEASE!!
lily8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:28.