Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2017., 22:08   #1
Golf 5 crna boja uni crna, deep perleffekt, razlika u nijansi

Postovanje,
Imam Golfa 5 iz 2006 godine, nije uvoz niti ista slicno zivim u Njemackoj i tu sam kupio auto, Nije imao udesa motor dobar sve ok ali kada ga slikam s blicom po mraku primjeti se drasticna razlika u nijansama boje .
S obe strane su mi vrata i krov cijeli tamniji od haube, i zadnjeg komplet dijela, znaci i svega ostalog, samo vrata i krov imaju istu nijansu , poklopac od rezervara je u boji vrata , po danu se to nista ne primjeti . Bas sam pokusao razmisljati i da je razbijan ne znam po kojoj logici bi tako bio lakiran da su samo vrata i krov u tamnijoj nijansi od svega ostalog. evo par slika pa pogledajte, bolje no da ista objasnjavam. da li mislite da bi se morao rijesiti ovog auta ?
NAPOMENA : Po danu je neprimjetno !!! I da , kao da imam osjecaj da sam ovo cak i primjetio na par petica, stvarno me izludjuje o.O

http://prntscr.com/ekuot5
http://prntscr.com/ekur2l
roby98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 22:58   #2
To će prije biti legendarna VW završna obrada.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 23:07   #3
Bila identicna tema ni prije mjesec dana.
Da ga vidim u oglasninku rekao bih da je auto bio razbijen. Jesi ti taj auto kupio novi ili rableni?
Drnda17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 06:43   #4
Rabljenog sam kupio, covjek potpisao da nije razbijan .
roby98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 06:57   #5
Opet ti...
Al nek si stavio slike...
Tu je farbano 100 posto..

Procitaj si sta u njemackoj ide po Unfallfrei...
Pa ce ti biti jasnije

Po meni je tu prednji kraj lakiran
Pogotovo prva slika to vjerno prikazuje...
__________________
Nije ni tebi lako

Zadnje uređivanje vhrkac : 17.03.2017. at 07:09.
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 07:30   #6
I zadnji kraj mu je u istoj boji kao naprijed , samo krov i vrata u istoj boji . Vrata s obe strane
roby98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 07:31   #7
Ili su mijenjani pojedini elementi koji su skinuti s drugog crnog golfa...
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 07:39   #8
A nista onda cu gledat da ga se rijesim posto me ovo brine malo .. inace po danu prelijep nista se ne skuzi al nemam volje vozat ga ako sumnjam da je razbijan .. malo sam razocaran al sta ces . Tako je s autima . Ovaj put 2.0 tdi gt sa 170ks i samo od "svabe".
roby98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 07:56   #9
Quote:
roby98 kaže: Pogledaj post
A nista onda cu gledat da ga se rijesim posto me ovo brine malo .. inace po danu prelijep nista se ne skuzi al nemam volje vozat ga ako sumnjam da je razbijan .. malo sam razocaran al sta ces . Tako je s autima . Ovaj put 2.0 tdi gt sa 170ks i samo od "svabe".
Polako. Svaki malo bolji autolakirer će ti znati točno reći o čemu se radi, i to nakon što ga u par minuta pregleda. Tko zna što je u pitanju. Znaš kako se auto lakira u tvornici? Prelakira se cijeli u komori pa se onda vrata skinu i odnesu. Pa se ugrađuje unutrašnjost auta i sl. i onda na kraju donesu vrata i montiraju ih gore. Što ako je neki Mehmet u tvornici imao loš dan pa na onim kolicima dovezao vrta od uni crnog golfa i montirao ih na ostatak golfa koji je u perla crnoj? Mala je vjerojatnost da se dogodi ovakav zajeb, ali obzirom da sam se u životu nagledao svakakvih 'nemogućih' situacija, sve opcije ostavljam otvorene. Zato pravac do nekog lakirera pa ćeš biti puno pametniji. A onda donesi konačnu odluku...
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 08:04   #10
Tako ce i bit . Svi cim vide sliku samo znaju rec lakiran i cao, u pravu si to za vrata, sve je moguce .. ali sta je s krovom hmm .. i uz sve to kao da mu se nocu promjeni boja pod blicom . Po danu je nemoguce ista primjetiti. Zato mi i je sve tako cudno . Vidit cemo sta strucnjak kaze
roby98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 08:43   #11
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Polako. Svaki malo bolji autolakirer će ti znati točno reći o čemu se radi, i to nakon što ga u par minuta pregleda. Tko zna što je u pitanju. Znaš kako se auto lakira u tvornici? Prelakira se cijeli u komori pa se onda vrata skinu i odnesu. Pa se ugrađuje unutrašnjost auta i sl. i onda na kraju donesu vrata i montiraju ih gore. Što ako je neki Mehmet u tvornici imao loš dan pa na onim kolicima dovezao vrta od uni crnog golfa i montirao ih na ostatak golfa koji je u perla crnoj? Mala je vjerojatnost da se dogodi ovakav zajeb, ali obzirom da sam se u životu nagledao svakakvih 'nemogućih' situacija, sve opcije ostavljam otvorene. Zato pravac do nekog lakirera pa ćeš biti puno pametniji. A onda donesi konačnu odluku...
U tvornici postoje završne kontrole a i mislim da imaju takav sistem da je skoro nemoguće da se desi ovo sa zamjenom vrata.

Ovako po slikama izgleda da je definitivno lakiran naknadno, najbolje da odeš nekom lakireru, vjerojatno će ti znat reć sve o tome još na ulazu u radionu.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 08:47   #12
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Što ako je neki Mehmet u tvornici imao loš dan pa na onim kolicima dovezao vrta od uni crnog golfa i montirao ih na ostatak golfa koji je u perla crnoj? Mala je vjerojatnost da se dogodi ovakav zajeb, ali obzirom da sam se u životu nagledao svakakvih 'nemogućih' situacija, sve opcije ostavljam otvorene. Zato pravac do nekog lakirera pa ćeš biti puno pametniji. A onda donesi konačnu odluku...
Ne znam, meni je ovo jako navuceno i ne vjerujem da se dogadja. Nekako mi se cini da su to malo kvalitetnije rijesili nego da se ljudi sa vratima setaju po skladistu i da moze nastati takav zajeb. Ima tu kontrole i svega.

Slazem se za lakirera, oni znaju dosta o tome i nejbolje je da pregledaju. I bila je slicna tema nedavno, tamo se dosta toga napisalo pa neka autor ove potrazi sto sve tamo pise. Mislim, auto je star 11 godina i ne moze se ocekivati da boja bude kao iz tvornice.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 08:55   #13
Pa autor ovih tema je isti...
Dobio je tamo sve odgovore

Ako te brine stavi ga na mobile i ciao...
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 09:05   #14
I ja sam gotovo siguran da se nije dogodila zamjena vrata u tvornicu u ovom slučaju, s tim primjerom sam samo htio skrenuti pozornost da može biti xy razloga zašto je nešto takvo i da se svašta može dogoditi i mogu biti razni uzroci. Bilo je takvih bisera po raznim tvornicama automobila da čovjek ne bi povjerovao. Svašta se u životu događa što bi se moglo staviti u rubriku "vjerovali ili ne".
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 11:57   #15
Mislim da je na tim trakama večina stvari idiot-proof. Nemože si jedan takav proizvođač dopustiti takve ludosti.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 12:03   #16
Iznenadio biš se što si sve VAG dopušta
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 14:11   #17
roby98, otvori servisnu ili pogledaj u prtljažnik gdje imaš naljepnicu sa PR kodovima. LC9Z je deep black. L041 je uni schwarz. Da ustanovimo u kojoj je boji prvotno lakiran
Ivo_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 15:47   #18
Pogledat cu .
Ali dao bih se okladiti da sam vidio par golfova s istim slucajem . Upravo sam prosao pored jednog i bas sam pogledo . Mozda im je to neka mana kao .
roby98 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 16:40   #19
O manama golfa 5 ovdje bi se dalo napisati omanju knjigu. Samo s natuknicama.

A recimo na corsi koju sam imao isto je branik nekako blesavo odudarao od ostatka auta. To sam vidjao na svim corsama iste boje. A nijansa je jednostavno vukla na tamnije s obzirom na kut svijetla i boju asfalta. Naravno nije auto bio nigdje razbijan.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 17:20   #20
LC9Z Je kod boje
roby98 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:30.