Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2015., 19:16   #1781
Quote:
12345- kaže: Pogledaj post
80 %



iako mi nikako nije jasno da mi nisu priznali odgovore u dva pitanja: Sabor Republike Hrvatske, a u rjesenju je Sabor ili Hrvatski sabor..mislim stvarno aaa

Sluzbeno ime institucije je Hrvatski sabor. Mozda malo cudno da nisu priznali jer vide da ne to-to. Žali se ako ne ides na ekonomiju, ako ides ne žali se


iOS/Tapatalk
schoolfriend22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 19:42   #1782
Quote:
schoolfriend22 kaže: Pogledaj post
Sluzbeno ime institucije je Hrvatski sabor. Mozda malo cudno da nisu priznali jer vide da ne to-to. Žali se ako ne ides na ekonomiju, ako ides ne žali se


iOS/Tapatalk
znam znam, ali onda ne trebaju priznavati ni samo Sabor, a to su stavili u rjesenjima...
ma vidit cu..nije mi bas toliko bitno...
12345- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 20:03   #1783
88 %
loncar777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 12:16   #1784
Quote:
schoolfriend22 kaže: Pogledaj post
Sluzbeno ime institucije je Hrvatski sabor. Mozda malo cudno da nisu priznali jer vide da ne to-to. Žali se ako ne ides na ekonomiju, ako ides ne žali se


iOS/Tapatalk

evoga njihov odgovor na zalbu naravno zalba je odbijena

Prigovori na 48.i 52. zadatak se odbijaju. Bilo je potrebno napisati točan naziv hrvatskog parlamenta (Hrvatski sabor), a ne Sabor RH ili HR Sabor.
pilip88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 23:01   #1785
Pozdrav,
ima li netko najnoviju skriptu za PiG?
Roora is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 10:57   #1786
pozdrav,
može li mi netko odgovoriti da li se knjiga politika i gospodarstvo,udžbenik za 4. gimnazije,Benić-Vulić,šk-2014.godina puno razlikuje od one koja je literatura za maturu tj. ona knjiga u kojoj je samo autor Đuro Benić
el8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 17:01   #1787
Priprema li se već netko?
Pogubna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 15:54   #1788
Pozdrav svima,

Evo baš gledam što mi sve treba za položiti Politiku i Gospodarstvo na državnoj maturi. Lagano bi se počela pripremati. Obzirom da sam srednju školu odavno završila, da li mi može tko pomoći i pouzdano reći gdje mogu nabaviti obveznu literaturu za ovaj ispit (Split i okolica)?

Hvala puno na odgovoru.
mrvica i zvijer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 14:48   #1789
I ja bih se isto poceo pripremati.
Pa svi kazu da je dovoljan udzbenik iz srednje skole. To imas u katalogu na ncvvo. Sad se ne sjecam autora.. odavno sam to imao u 4. razredu gimnazije pa sam zaboravio.
__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
Denis Waltley
petty_crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 15:22   #1790
Pošto je 4 knjige iz obavezne literature vezano za 4. razred srednje škole, koja je onda najbolje za pripremu? Glupo bi bilo uzimat sve 4 kada su sve za isti razred gimnazija, prepostavljam da je u svakom gradivo više manje isto.
MissMusica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 03:15   #1791
Ja čitam Ustav, zakone o izborima i usporedno u školi radimo po Alfinom udžbeniku za gimnaziju
Pogubna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2020., 17:42   #1792
Pozdrav!
Jedno pitanje je li ima netko možda pdf verziju gimnazijskog udžbenika iz Politike i gospodarstva?
Imei is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2020., 03:20   #1793
Pozdrav ljudi, evo malo da se sramotim, meni nije bas najjasnije kako se točno bira vlada. Dakle, idu parlamentarni izbori i biramo 150 zastupnika u Sabor.. svi su oni zapravo su miješanih stranki.. ali svakako jedna stranka mora pobijedit da bi nastala vlada? kako vlada nastaje, otkud se ministri stvore? Sta je sa strankama? Jesu svi ministri nužno iz iste (pobjedničke) stranke?
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2020., 23:50   #1794
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, evo malo da se sramotim, meni nije bas najjasnije kako se točno bira vlada. Dakle, idu parlamentarni izbori i biramo 150 zastupnika u Sabor.. svi su oni zapravo su miješanih stranki.. ali svakako jedna stranka mora pobijedit da bi nastala vlada? kako vlada nastaje, otkud se ministri stvore? Sta je sa strankama? Jesu svi ministri nužno iz iste (pobjedničke) stranke?
151 zastupnik*
10 izbornih jedinica po 14 zastupnika = 140 + 8 zastupnika manjina + 3 dijaspora.
Ne bira se Vlada na izborima. Biraš zastupnike. Na temelju jednakog, općeg, neposrednog, tajnog glasanja. Onda se ide u Sabor. Pa osoba koja ima više od 76 ruku dobije mandat za sastav Vlade. Onda se Vlada potvrđuje u Saboru od strane zastupnika. Zato Vlada ima političku odgovornost. Za razliku od Predsjednika koji ima [B]pravnu odgovornost[/B. A to znači da ga ne može srušiti Sabor, već o odgovornosti u konačnici odlučuje Ustavni sud.(sabor 2/3 pa 2/3 Ustavni sud)

Djeco draga, preko Ustava vam je puno puno lakše učiti nego iz ičega drugoga. I ponovite prethodne mature...

Do sada je mislim samo jednom bilo 76 zastupnika iz jedne stranke i čista pobjeda (SDP prije ove vlade?!).
Za Vladu je potrebno 76 ruku od 151. Mandatar koji ima dosta ruku dobije ovlast da predloži Vladu(predsjednik mu da to jel'), a onda mu treba 76 ruku za potvrdu Vlade. Mora imati većinu.
Odmah po sastavljanju Vlade, a najkasnije u roku od 30 dana od prihvaćanja mandata, mandatar je dužan program Vlade i Vladu predstaviti Hrvatskom saboru i zatražiti glasovanje o povjerenju.
Vlada stupa na dužnost kad joj povjerenje iskaže većina svih zastupnika u Hrvatskom saboru.
. Plus dodatni rokovi.

Kažem vam, učite po Ustavu, najlakše. Ustav nije težak, pitak je, i sjednite i nabubajte to

Pitanja vam se dosta vrte. Iz dosade sam riješavao mature, to je stvarno ali stvarno pljuga i 50 % je opća kultura, ako pratiš tv i čitaš portale znaš...ž
PiG je najlakši izborni.
Pawrent is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2020., 03:46   #1795
Hvala
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2021., 00:14   #1796
Quote:
Jobi kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, evo malo da se sramotim, meni nije bas najjasnije kako se točno bira vlada. Dakle, idu parlamentarni izbori i biramo 150 zastupnika u Sabor.. svi su oni zapravo su miješanih stranki.. ali svakako jedna stranka mora pobijedit da bi nastala vlada? kako vlada nastaje, otkud se ministri stvore? Sta je sa strankama? Jesu svi ministri nužno iz iste (pobjedničke) stranke?
Vlada nastaje od broja zastupnika koji u Saboru sklope sporazum tj.koaliciju.
Zgomba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2021., 00:26   #1797
Ima li netko trinomovu skriptu iz politike i gospodarstva možda?
histrionn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2021., 22:54   #1798
Treba li ti više? Trinomovu nemam, ali imam neke druge, a imaš i Profilov priručnik na internetu.
oli.vetr.ee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:14.