Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2010., 19:37   #61
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
ovo će opet biti glupost,
-kao oni tip što se penje na vulkane
-kao grof axelrode
- kao Nora
- kao surečenice

i bezbroj ostalih gluposti koje ne testiraju znanje. Ne znam uopće šta testiraju.
a zakaj se nikom ne sviđa kaj možda testiraju malo i našeg logičnog zaključivanja, mislim lako je nabubat sve i odgovarat bez razmišljanja
monni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 19:38   #62
Quote:
glumac1991 kaže: Pogledaj post
a mene je strah kašljanja kihanja i ostalih nepredvidivih reakcija pa ništ neću ćuti,a ja sam i po prirodi malo nagluh
ahahahahah xD
da to,, nagluh, pogotovo kad se treba koncentrirat
i onda što se više trudiš to manje čuješ xD
__________________
Vjerujem u Svašta, ne štujem ništa. There are no such things as forgiveness or forgetting, just absence of intelligence and wit to revenge.
PluGGerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 19:40   #63
Quote:
monni kaže: Pogledaj post
a zakaj se nikom ne sviđa kaj možda testiraju malo i našeg logičnog zaključivanja, mislim lako je nabubat sve i odgovarat bez razmišljanja
tužno je što neki ljudi uče danima, tjednima, mjesecima prije za taj test i onda stave to tvoje 'logičko zaključivanje' koje svaki seljo može proć ako ima malo sreće i ako se bar nečega sjeća. ustvari mozda i malo bolje, jer ne razmišlja o ničemu već reagira impulzivno.
tako da nemoj pričati gluposti, već razmisli malo o čem govoriš. test je idiotan.
ako je lako nabubat sve, onda vjerujem da znaš svako pitanje ovoga svijeta. jesam li u krivu?
__________________
Vjerujem u Svašta, ne štujem ništa. There are no such things as forgiveness or forgetting, just absence of intelligence and wit to revenge.
PluGGerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 19:43   #64
To je dobro, da izjednači štrebere s ostalima - logičko zaključivanje
lolwtf is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 19:45   #65
nema svaki seljo logiku, zato i je seljo.
a tvoja ne štima, jer to što je lako nabubat ne vuče za sobom zaključak da ja sve znam.
i ne, ne pričam gluposti.
CAE i ini cambridgeovi ispiti iz engleskog su složeni na isti princip ko ovaj na maturi.
ajmo ih sve proglasit idiotima
monni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 19:47   #66
Quote:
lolwtf kaže: Pogledaj post
To je dobro, da izjednači štrebere s ostalima - logičko zaključivanje
mhm, pogledaj pitanja, pa mi reci gdje njima tu ima logike
u nori se opisuje dio.. 'njegova svojina'
i 'upravljanje njenom voljom i svijesti' logikom bi išlo samo prema svojini, malo većim razmisljanjem tj, onim zašto je ona otišla bi bilo bi ovo drugo.
i naravno da sam stavila ovo drugo, jer ulazi dublje u temu.
ali ne! bio je ovo prvo =)
__________________
Vjerujem u Svašta, ne štujem ništa. There are no such things as forgiveness or forgetting, just absence of intelligence and wit to revenge.
PluGGerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 19:48   #67
Quote:
monni kaže: Pogledaj post
nema svaki seljo logiku, zato i je seljo.
a tvoja ne štima, jer to što je lako nabubat ne vuče za sobom zaključak da ja sve znam.
i ne, ne pričam gluposti.
CAE i ini cambridgeovi ispiti iz engleskog su složeni na isti princip ko ovaj na maturi.
ajmo ih sve proglasit idiotima
ovaj engleski je nešto sasvim drugo, moraš razumjet i način govora, ljudske emocije etc. nije čisto 'plain'
i taj test na demo verziji je po meni odličan
nema veze sa štrebanjem, već čistim znanjem.
ali hrvatski je promašaj i stojim iza toga što kazem
__________________
Vjerujem u Svašta, ne štujem ništa. There are no such things as forgiveness or forgetting, just absence of intelligence and wit to revenge.
PluGGerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 19:54   #68
ja sam se osvrnula i na engleski, netko je spomenuo priču s vulkanima.
pa to i je koncipirano tak da možeš odgovorit uz znanje ali i promišljanje.
ok, na hrvatskom je bilo svačeg, ali bilo je isto stvari koje nemre riješit seljo neg osoba koja malo koristi svoj mozak.
tu je tema engleski, pa eto, želim svima sutra sreću
monni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 19:55   #69
osoba bez ikakvog znanja hrvatskog jezika može bez problema rješiti 60% ispita iz hrvatskog.
To je glupo, jer ipak se treba klasificirati učenike po znanju, jer inače bi svi samo išli u mensu po rezultate testa inteligencije, i po tome bi se krojila lista za faks. ( zapravo, srednja škola je onda i nepotrebna. )
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 19:58   #70
Već vidim sutra komentare tipa ovog...


Aaaaa Bušili(ili kopali,kovali,orali,lupali,kosili,klesali,tesali,. ..) su nešto cijeli ispit kraj škole nisam ništa čuo!

Nixxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 20:04   #71
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
osoba bez ikakvog znanja hrvatskog jezika može bez problema rješiti 60% ispita iz hrvatskog.
To je glupo, jer ipak se treba klasificirati učenike po znanju, jer inače bi svi samo išli u mensu po rezultate testa inteligencije, i po tome bi se krojila lista za faks. ( zapravo, srednja škola je onda i nepotrebna. )
ok, imaš pravo, ali ovo ne vrijedi u slučaju engleskog.
istina, državnom maturom se mjeri znanje stečeno u srednjoj a ne inteligencija, al meni je uvijek nekako drago kad daju zadačić-dva di i mozak uključim
monni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 20:17   #72
meni samo bog dragi može pomoć da ja sutra imam bar 50% riješenog..joj
glumac1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 20:25   #73
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
osoba bez ikakvog znanja hrvatskog jezika može bez problema rješiti 60% ispita iz hrvatskog.
Don't look at me. 60% ti je čisto tolko da na eseju pokažeš da si pismen i da znaš nešto opće kulture(baščanska ploća i sl. stvari). Drugo mi ni netreba. Zajebi realizam, romantizam ili kaj već ima.

Quote:
glumac1991 kaže: Pogledaj post
meni samo bog dragi može pomoć da ja sutra imam bar 50% riješenog..joj
Sumnjam da će ti pomoći jer ga nisi spellao s velikim početnim slovom lol ;P
lolwtf is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 20:27   #74
Quote:
lolwtf kaže: Pogledaj post
Don't look at me. 60% ti je čisto tolko da na eseju pokažeš da si pismen i da znaš nešto opće kulture(baščanska ploća i sl. stvari). Drugo mi ni netreba. Zajebi realizam, romantizam ili kaj već ima.



Sumnjam da će ti pomoći jer ga nisi spellao s velikim početnim slovom lol ;P
ne radi mi ta tipka za veliko slovo ja je iščupao iz tipkovnice još prije mjesec dana
glumac1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 21:42   #75
Ljudi, smije li se pisati po ispitnoj knjižici? Pošto ne smijem imati olovku, onda kemijskom? Tako mi je lakše, dok slušam nešto zabilježiti.. kada tako radim na vježbi bude mi gotovo sve točno, ako ne.. ajme meni majko mila. Zna netko pouzdano? Nije to ništa puno, tek tako sitno i malo?
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 21:44   #76
Ako želiš možeš i crtati po ispitnoj knjižici.
 
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 21:49   #77
jesam ja jedina koja se baš ništa nije spremala za sutra? bih li trebala?
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 21:51   #78
Quote:
-Cyclone- kaže: Pogledaj post
Ako želiš možeš i crtati po ispitnoj knjižici.
Zbiiiiiiiiiilja? Hvala ti, uljepšao si mi dan
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 21:56   #79
Quote:
moon girl kaže: Pogledaj post
jesam ja jedina koja se baš ništa nije spremala za sutra? bih li trebala?

ja jednom poslušala zvučni zapis sa moje mature i to je to...od državne san do sad naučila da, ubila se od učenja ili samo prolistala knjigu, sve se svede na sreću; tako da...
__________________
Što god napravio sa životom, svejedno je; sudbina ti je odavno zapisana...
coollerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2010., 22:11   #80
ma u pravu si ti zapravo -.-. ljuta sam na maturu
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.