Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2014., 21:55   #21
Quote:
maximum9 kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Fali mi zadnja godina za upis na faks, završio sam trogodišnju inače, a trenutno se prekvalificiram da imam završenu tu 4., e sad, to doškolovanje traje do 7. mjeseca slj. godine, najkasnije, možda još pola mjeseca više, da bi dobio diplomu i sve potrebno. Imam li ja šanse tj. mogu li pisati državnu i ako uspijem započeti akademsku godinu na jesen i konačno upisati/krenuti na faks? Nisam upoznat sa procedurom niti informiran pa ako bi mi netko htio pojasniti...
Pozdrav,tako sam i ja,završila sam trogodišnju srednju školu i u pučkom učilištu završila tu 4.godinu.Isto mi je trajala ko i tebi. Možeš pisati maturu na jesenskom roku ali se trebaš početi pripremati u 2-3 mj. i pitanje ti je dali bi upao u faks koji želiš jer su na jesenskom roku većinom svi popunjeni. Mislim da ti je bolje da završiš to i onda se preko zime pripremaš za maturu i u proljeće ideš pisati,to sam ja napravila,završila sam u 7 mj. taj 4.razred i sad ću se početi pripremati za maturu i u proljeće pisat. Mislim da ti je tako bolje a ti kako god hoćeš. Sretno
Petra5553 is offline  
Old 06.11.2014., 10:22   #22
Kad ćemo moć odabrati fakultete i prijavit maturu?
__________________
That's the secret to life - replace one worry with another. ^^
randomcakezZ is offline  
Old 06.11.2014., 13:45   #23
Quote:
Alexiss kaže: Pogledaj post
Kad ćemo moć odabrati fakultete i prijavit maturu?
sve ti se objavi na stranicama NCVVO-a. Oni ti daju korisničko ime i lozinku za prijavu na stranici "Postani student" i tamo se ulogiraš i prijaviš faks a prijave za maturu su ti negdje u 11-12.mj ako ideš na ljetni rok..a ako ideš na jesenski onda su ti 5-6.mj
Petra5553 is offline  
Old 06.11.2014., 14:56   #24
Quote:
Petra5553 kaže: Pogledaj post
sve ti se objavi na stranicama NCVVO-a. Oni ti daju korisničko ime i lozinku za prijavu na stranici "Postani student" i tamo se ulogiraš i prijaviš faks a prijave za maturu su ti negdje u 11-12.mj ako ideš na ljetni rok..a ako ideš na jesenski onda su ti 5-6.mj
- prijave ispita dm za ljetni rok su do 01.02.2015., fakulteti se mogu prijavljivati sve do srpnja 2015., osim iznimaka na kojima se traže dodatne provjere znanja, testovi fizičke spreme ili sl.- a oni posebno napišu do kada je rok prijava (npr. ove godine se na mef rijeka moglo prijaviti samo do 05.2014., mef zg negdje do lipnja,zbog prijemnog i slanja dodatne dokumentacije)
- prijave za jesenski rok počinju tek kad se zaključe rezultati sa ljetnog roka, znači tek negdje krajem srpnja 2015.
- savjet : već prije nego dobijete korisničke podatke odite na postani student i pogledajte što traže pojedini studijski programi, jer se znalo desiti da ljudi ne pošalju dodatnu dokumentaciju, da se zaborave prijaviti do određenog roka,pa ne mogu pristupiti prijemnom ili psiho testu,itd.; pogledajte koje razine predmeta traži željeni faks, da ne bi bilo da netko prijavi B razinu, a traži se A...malo se upoznajte sa "postani student", svašta se tamo dobrog može naći,pročitajte brošuru od lani, osim datuma polaganja dm malo toga se mijenja iz godine u godinu
mandy444 is offline  
Old 06.11.2014., 19:50   #25
Quote:
Petra5553 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,tako sam i ja,završila sam trogodišnju srednju školu i u pučkom učilištu završila tu 4.godinu.Isto mi je trajala ko i tebi. Možeš pisati maturu na jesenskom roku ali se trebaš početi pripremati u 2-3 mj. i pitanje ti je dali bi upao u faks koji želiš jer su na jesenskom roku većinom svi popunjeni. Mislim da ti je bolje da završiš to i onda se preko zime pripremaš za maturu i u proljeće ideš pisati,to sam ja napravila,završila sam u 7 mj. taj 4.razred i sad ću se početi pripremati za maturu i u proljeće pisat. Mislim da ti je tako bolje a ti kako god hoćeš. Sretno
Da, padalo mi je to napamet kao tebi i razmišljao sam, da bi mogao ipak pričekati još pola godine i pisati, al' to mi je nekako predugo morao bih još godinu dana čekati... Ne znam kolika je šansa da upadnem na željeni, ali da, pošto je jesenski rok, onda vjerojatno vrlo minimalna...
maximum9 is offline  
Old 06.11.2014., 20:11   #26
Quote:
maximum9 kaže: Pogledaj post
Da, padalo mi je to napamet kao tebi i razmišljao sam, da bi mogao ipak pričekati još pola godine i pisati, al' to mi je nekako predugo morao bih još godinu dana čekati... Ne znam kolika je šansa da upadnem na željeni, ali da, pošto je jesenski rok, onda vjerojatno vrlo minimalna...
da u tome je i problem..ah kaj sad,ak možeš nađi si negdje posao preko zime i radi da si iskoristiš barem malo zimu..da nisi doma cijelo vrijeme kao ja.
Petra5553 is offline  
Old 06.11.2014., 20:37   #27
Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta priopćilo je da u školskoj godini 2014./2015. neće biti promjena u državnoj maturi.

Ministarstvo je, podsjeća se u priopćenju, još 7. svibnja dalo suglasnost na Kalendar polaganja državne mature u ovoj školskoj godini, koji je objavljen i na internetskim stranicama Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja (NCVVO). U Kalendaru su navedeni obvezni i izborni predmeti te datumi i vrijeme polaganja ispita državne mature, koji će se provoditi u ljetnom roku od 5. do 30. lipnja 2015. i u jesenskom roku od 26. kolovoza do 11. rujna 2015. U Kalendaru nema ni izmjena u popisu izbornih predmeta u odnosu na prošlu godinu, ističe se.

NCVVO, dodaje MZOS, radi na dubinskoj analizi državne mature, koja bi trebala biti gotova do kraja godine. Na temelju te analize pripremit će se prijedlozi poboljšanja u budućoj provedbi državne mature i to će biti podloga za donošenje konačnih rješenja, uz usuglašavanje stajališta svih sudionika.

Očekuje se da će analiza pokazati potrebu provedbe ispita državne mature nakon završetka nastavne godine kako bi se maturanti rasteretili dvostrukog pritiska vezanog uz zaključivanje ocjena u završnom razredu i pristupanje ispitima državne mature, čime bi se školama omogućila kvalitetnija organizacija ispita državne mature, zaključuje MZOS.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 07.11.2014., 22:07   #28
Je l' izašao popis lektire za maturu? Ako je, gdje? Ako ne, kad izlazi?
smoke9 is offline  
Old 08.11.2014., 00:58   #29
Quote:
smoke9 kaže: Pogledaj post
Je l' izašao popis lektire za maturu? Ako je, gdje? Ako ne, kad izlazi?
Stranice NCVVO-a, ispitni katalozi 2014./2015., desno na margini.

1. Camus, Albert, Stranac
2. Cihlar Nehajev, Milutin, Bijeg
3. Dostojevski, Fjodor Mihajlovič, Zločin i kazna
4. Držić, Marin, Dundo Maroje
5. Flaubert, Gustave, Gospođa Bovary
6. Goethe, Johann Wolfgang, Patnje mladoga Werthera
7. Kafka, Franz, Preobrazba
8. Krleža, Miroslav, Gospoda Glembajevi
9. Krleža, Miroslav, Povratak Filipa Latinovicza
10. Marinković, Ranko, Ruke (novele: Ruke, Zagrljaj, Anđeo, Prah)
11. Poe, Edgar Allan, Crni mačak
12. Salinger, Jerome David, Lovac u žitu
13. Sofoklo, Antigona
14. Šimić, Antun Branko, Preobraženja
15. Šoljan, Antun, Kratki izlet
MaturanticaZg is offline  
Old 08.11.2014., 10:24   #30
Počinjem kartonirat i brisat postove koji nemaju veze s ovom temom. Izvolite pronać temu u koju vam pitanje odgovara, ali to nije ovdje.
Rakkatakka is offline  
Old 10.11.2014., 14:04   #31
Jel i ostali još uvijek ne mogu prijavit ispite i fakultete ili sam to samo ja?
__________________
That's the secret to life - replace one worry with another. ^^
randomcakezZ is offline  
Old 10.11.2014., 14:15   #32
Quote:
Alexiss kaže: Pogledaj post
Jel i ostali još uvijek ne mogu prijavit ispite i fakultete ili sam to samo ja?
Prijave počinju tek 1.12. ( barem je tako bilo svih ovih 5 godina )
Verbeia is offline  
Old 11.11.2014., 11:46   #33
Quote:
Alexiss kaže: Pogledaj post
Jel i ostali još uvijek ne mogu prijavit ispite i fakultete ili sam to samo ja?
ne možeš još..od 1.12 do 1.2 su prijave za maturu a nakon toga odabireš fakultete
Petra5553 is offline  
Old 13.11.2014., 09:04   #34
Pozdrav pročitah sve al nisam još našla info. Stariji/dupli sam maturant, i superzadovoljna rezultatima državne, ali sad bih dodatno položila još jedan izborni predmet. Ide li to tako jednostavno? Samo prijavim jedan izborni koji mi se nadoda na rezultate od prije ili?

EDIT: Da nadodam, zanima me također koliko se u tom slučaju plaća jedan dodatni ispit i ako moram platit za novu potvrdu o položenim ispitima ili je to pokriveno ako platim za polaganje dodatnog predmeta.
__________________
Putešestvije stopom i biciklom bez para po Europi i Amerikama

Zadnje uređivanje Balančana : 13.11.2014. at 09:15.
Balančana is offline  
Old 13.11.2014., 10:29   #35
Quote:
Balančana kaže: Pogledaj post
Ide li to tako jednostavno? Samo prijavim jedan izborni koji mi se nadoda na rezultate od prije ili?
Da, upravo tako.

Quote:
Da nadodam, zanima me također koliko se u tom slučaju plaća jedan dodatni ispit i ako moram platit za novu potvrdu o položenim ispitima ili je to pokriveno ako platim za polaganje dodatnog predmeta.
Ispit se plaća 175 kn, a potvrda o položenim ispitima se ne plaća.
Verbeia is offline  
Old 13.11.2014., 19:29   #36
upisan na maturu

Pa ovako,zavrsila sam srednju ove godine i naravno pisala drzavnu maturu,no,nisam upala na zeljeni fakultet sada bi htjela opet pisati,pa sada neznam,gdje da se prijavim,kako,kako da placam te ispite i sve,jer na stranici NCVVO-a ne pise nista konkretno u vezi nas koji smo zavrsili,kako i sto..pa nebi htjela nesto zezunuti a nema nigdje e-mail koristna da bi im poslala upit..pa ako netko zna kako i sto da napravim,bila bi vam jako zahvalna.
Betmenka is offline  
Old 13.11.2014., 19:39   #37
Quote:
Betmenka kaže: Pogledaj post
gdje da se prijavim,kako
Uđi u svoj account sa starim podacima, trebalo bi šljakati. Prijave ispita najvjerojatnije će trajati u periodu od 1.12 do 1.2. ( barem je tako bilo prošlih godina )
Quote:
kako da placam te ispite
Cijena jednog ispita je 175 kn. Prošle godine rok za plaćanje je bio negdje do 30.4. Novce uplaćuješ na račun ncvvo-a ( to će ti sve pisati na stranici kad prijaviš ispite ).
Quote:
nema nigdje e-mail koristna da bi im poslala upit
Ima

mail : [email protected]
tel : 01 4501 899
Verbeia is offline  
Old 14.11.2014., 09:26   #38
Betmenka upišeš staru korisničku oznaku,lozinku i pin , ne klikneš na prijavi se već na završila sam .....nakon 2009. i želim se aktivirati. dobit ćeš nove podatke sms-om na broj mob. koji je upisan u postani student, sa novom kor. oznakom (više nisi [email protected] već [email protected]), novu lozinku, pin i tan. s njima se odmah možeš prijaviti i provjeriti jesu li ti ostali dobri podaci o ocjenama iz škole i sa dm. tek nakon 1.12. možeš prijavljivati ispite. još samo nisam sigurna da li ćeš morati slati prijavnicu poštom na ncvvo; dat će obavijest kad bude vrijeme.
mandy444 is offline  
Old 17.11.2014., 20:19   #39
Jel zna netko jel se možemo prijavit u sustav na postani student?
mare0809 is offline  
Old 17.11.2014., 20:36   #40
Quote:
mare0809 kaže: Pogledaj post
Jel zna netko jel se možemo prijavit u sustav na postani student?
Ne može se prijaviti, prijave će vjerojatno krenuti od 1.12. ( a možda i kasnije )
Verbeia is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:23.