Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2016., 08:38   #21
Postoje vam i sposobni ljudi koji uspiju nesto u ovoj drzavi bez veza i uhljebljivanja. Ali na takve necete naici u lokalnoj birtiji a vjerojatno ni ovdje na forumu pa se stvara iluzija da ih nema jer ekipa u birtiji i na forumu trkelja o tom 0-24/7/365...
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 10:05   #22
A kad se ovdje sve gleda crno bijelo.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 14:02   #23
Koji grad u Hr je po vama, nakon Zagreba, najbolji za mogućnost zapošljavanja? Čini se Rijeka ili Istra, ali imate li neka saznanja?
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 15:44   #24
Vjerujem da sve ovisi o struci.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 21:20   #25
A Rijeka, ali nazalost, grad je jako propao zadnjih 20 godina, prvo je Zagreb pa dugo nista pa Rijeka. Sto nije unistila HDZ-ova centralizacija, unistila je SDP-ova lokalna vlast, a ljudi i dalje glasaju po inerciji, iz istog razloga zasto u Dalmaciji glasaju za HDZ. "Partizani-Ustase" korelacija, jel...
penava is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 23:08   #26
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
Koji grad u Hr je po vama, nakon Zagreba, najbolji za mogućnost zapošljavanja? Čini se Rijeka ili Istra, ali imate li neka saznanja?
Mislima da je Istra kaj se tiče pokretanja vlastitog biznisa. OPG, tradicijski poslovi (to jednako dobro ide i u ZG-u). Rijeka se raselila po okolnim naseljima

Quote:
penava kaže: Pogledaj post
A Rijeka, ali nazalost, grad je jako propao zadnjih 20 godina, prvo je Zagreb pa dugo nista pa Rijeka. Sto nije unistila HDZ-ova centralizacija, unistila je SDP-ova lokalna vlast, a ljudi i dalje glasaju po inerciji, iz istog razloga zasto u Dalmaciji glasaju za HDZ. "Partizani-Ustase" korelacija, jel...
Slažem se djelomično, propala je ali ne toliko a dosta obrta i firmi se preselilo u okolna mjesta kao i stanovništvo, cijene su manje itd. a kako je i Gorski kotar dio županije, on je bio u katastrofalnom stanjum cijeli kraj je izgubio mljekarsku industriju, ali lagano se diže s drugim djelatnostima
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 12:45   #27
Ja živim i radim u Zagrebu i mogu reći da se Zagreb pretvorio u grad uhljeba i mediokriteta. Oni normalni uvelike iseljavaju u svijet gdje imaju mogućnosti za profesionalno napredovanje a ovi što dolaze u ZG dolaze isključivo kako bi se negdje uhljebili i što manje radili. Najveći dio su djeca dalmoša i hercegovaca kojima obično roditelji na crnoj lovi zarađenoj u turizmu kupe ili iznajme stan i onda djeca tu studiraju i rade. U 90% to su ljudi kojima se zapravo i ne da baš nešto pretrgnuti od posla i nemaju želje za naučiti nešto novo jer imaju zaleđe u obliku roditelja. I nije to sad neki lokal rasizam ili ksenofobija glede dalmoša i hercegovaca nego činjenice jer se danas do brze love može doći samo radeći u turizmu na moru i neprijavljujući prihod što se opet može najlakše u turizmu. Slavonija je već mrtva a slavonci odlaze pretežno u svijet ili rade sezonski na moru, zagorci su već odavno po svijetu, ličani također. A naš balkanski mentalitet radi to da od djece radimo invalide nesposobne za život, koliko samo vidim nesposobnih 30 godišnjaka koji žive na račun roditelja.
Uglavnom, nesposobni građani, nesposobna vlada.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 15:08   #28
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Ja živim i radim u Zagrebu i mogu reći da se Zagreb pretvorio u grad uhljeba i mediokriteta. Oni normalni uvelike iseljavaju u svijet gdje imaju mogućnosti za profesionalno napredovanje a ovi što dolaze u ZG dolaze isključivo kako bi se negdje uhljebili i što manje radili. Najveći dio su djeca dalmoša i hercegovaca kojima obično roditelji na crnoj lovi zarađenoj u turizmu kupe ili iznajme stan i onda djeca tu studiraju i rade. U 90% to su ljudi kojima se zapravo i ne da baš nešto pretrgnuti od posla i nemaju želje za naučiti nešto novo jer imaju zaleđe u obliku roditelja. I nije to sad neki lokal rasizam ili ksenofobija glede dalmoša i hercegovaca nego činjenice jer se danas do brze love može doći samo radeći u turizmu na moru i neprijavljujući prihod što se opet može najlakše u turizmu. Slavonija je već mrtva a slavonci odlaze pretežno u svijet ili rade sezonski na moru, zagorci su već odavno po svijetu, ličani također. A naš balkanski mentalitet radi to da od djece radimo invalide nesposobne za život, koliko samo vidim nesposobnih 30 godišnjaka koji žive na račun roditelja.
Uglavnom, nesposobni građani, nesposobna vlada.
da,tog sam svjestan,da naš mentalitet sve manje čak raspoznaje granicu između javnog i privatnog sektora...

što se tiče ovog drugog,zaista radi se o činjenicama,a ne rasizmu.

Ali ono što su prije rata bili Srbi,danas su Hercegovci.

I to ne djeca,nega oni (ali i ostatak BiH) se drži nekog starog "čoporativnog načina života" tako da su na skoro svim pozicijama i već izvan Zagreba...

Što se tiče Zagoraca,oni su dosta orijentirani na Sloveneniju pa i Austriju tako da vljda više idu na onu stranu.

A Slavonci,najtragičnije,nakon II.svj.rata su naseljeni također Hercegovci tamo,koji su danas u politici,poduzetništvu,a pravi Slavonci idu u policiji,vojsku i van...
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 20:47   #29
sam si sebi dao odgovor!

Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
e ja sam u ovoj 1/3,tj.moji roditelji,niti su se uhljebili-u svome gradu koji je dosta i blizu zg,niti će mi kupiti stan,posao ili nešto treće..

znači,krećem iz nule,s nekim oobrazovanjem,nekim "istraživanjima" stvari koje me zanimaju i sl...
A gle,onda kaj da ti kazem...mislim da ti nit Zg nece nesto dati previse u zivotu...
Znam da se nekome tko je dosao iz Petrinje,ZG cini kao griki polis...al to relativno brzno splasne kada realnost pokuca na vrata...
sve je u ZG skupo kao i u bilo kojem zapadnoeuropskom gradu...
sem eto jos alkohola(eto recimo to mene drzi npr) i klope...koji su jos uvijek jeftiniji i stanarina je "bagatela"....
ostalo sve isto ili skuplje...
prilika nema puno ovdje
vecinom ih sve pokupe ovi jadnici preko stranaka/rodjaka/zaseoka i tako...
A i ako dobijes posao kojim slucajem
znaj sljedece...
dok je posao dosao do tebe prosao je nekoliko "filtera"...
da bi opravdao sebe moras pokrivat i gore spomenute jadnike(u pravilu debile,sto od znanja sto od socijalizacije koju nisu prosli) koji su ti nadredjeni a posao dobili prek stele..
U prijevodu moras radit i za sebe i njega...

Naravno ovo sve ne vrijedi,ak si vrhunski(endem)strucnjak u nekom podruciju i trebas svima...
al nevjerujem da jesi,jer nebi postavljao ovdje takva glupa pitanja...

U princpu kaj ti hocu reci..ak vec moras prodavat guzicu,onda je prodavaj tamo gdje je mozes materijalizirat,ak me kuzis..
neka sex ne bude for free..


ps i eto dosao je i taj dan,moram se slozit u velikom dijelu sa kolegom Kerefekom u svezi sa goren iznesenim,
upravo to,danas dolaze u ZG iz provincije vrhunski uhljebi i bas to mediokriteti..
jer se u to grad i pretvara...usluzne i drzavne strukture,
ovo malo tvornica sto radi ili ce se sami odselit ili ce ih odselit te na tim mjestima napravit satnove/sopingcentre,jer za drugo nista nit nema potrebe..hehe
Dakle usluga,trgovina,konobari,drzavni uljebi...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 23:29   #30
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Iako živim nedaleko od Zagreba,od mnogo ljudi sam,unazad koju godinu,već čuo-mali,čim završiš,odi u Zagreb.

Je li zg,gledano u hrvatskim okvirima glede jezika i sl, danas jedino mjesto gdje se može nešto ostvariti što kao radnik.što kao neki poduzetnik-što mi je krajnji cilj.?

Već,mislim,da sam o tome pričao glede Istanbula i sl, svjestan sam da u tom surovom svijetu među velikima možeš biti jako siromašan,ali i dobrostojeći.
Nekako sam uvjerenja da ja mogu biti najbolji ugostitelj,frizer ali šta mi to vrijedi ako sam u mjestu gdje 30% ne radi, a od ostalih 50% je na minimalcu.

Vaše mišljenje,iskustva?
Kakav Zagreb. Ja živim u Zagrebu i nema tu kruha. Mislim, imam posao, stanarina mi je mala, ali sad da ostvariš neku karijeru ovdje - good luck. Ja već sebi pripremam izlaznu strategiju da odem iz ove države jer ovdje nema nade. Čim dalje od Balkana, tim bolje.
gigra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 13:28   #31
da..moram priznati da je zagreb grad jednih prilika.
centralizam je jak.u bit sve je u zg.
samo moramo shvatiti da je najveci poguratelj toga drzavna vlast koja je centralizirana i fakulteti.
fakulteti su ti koji daju inekciju gospodarstvu grada zagreba.
__________________
Doktrina emocijama postaje alat kojim se oblikuje mindset masa, čime se pokusava ugurati totalni izostanak racionalne analize.
Značenje riječi: REGIJA=Srbija+BiH+Crna Gora+Hrvatska
revo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2016., 15:44   #32
Quote:
revo kaže: Pogledaj post
da..moram priznati da je zagreb grad jednih prilika.
centralizam je jak.u bit sve je u zg.
samo moramo shvatiti da je najveci poguratelj toga drzavna vlast koja je centralizirana i fakulteti.
fakulteti su ti koji daju inekciju gospodarstvu grada zagreba.
to i sam mislim,i s obzirom na broj stanovnika,broj zaposlenih,ima potencijala,odnosno tržišta.

iako,sad malo gledam statistike.

Zagreb od 2012. gubi 7-8000 zaposlenih,odnosno cca.1,5-2% zaposlenih,što je dosta.

http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=1037
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 22:48   #33
Evo što o tome govore naši zadrani: http://www.zadarskilist.hr/clanci/28...ali-nemamo-sto
Toliko puta sam poželio vratiti se, no svjestan sam da za povratak nema mogućnosti. Jer, ako se malo odmaknemo od posla, pitanje koje si također postavljam je: mogu li ja u Zadru naći svoj krug ljudi, svoj krug ambicioznih ljudi, pojedinaca koji su nešto stvorili? Želio bih biti dio jednog takvog ozračja, no postoje li takvi ljudi u Zadru?, upitao se Jakov Kolega

Gosti tribine jednoglasno su se složili da Zadar ne pruža mogućnosti razvoja ambicioznim pojedincima

Zatvorenost Zadra kao sredine glavna je kočnica mladih Zadrana koji žive u Zagrebu, istaknuto je u petak u COIN-u, na tribini "Zalud zlato cilog svita - Mit ili realnost?", u nakani da se vrate u rodni grad. Svoja su razmišljanja na tu temu podijelili: Marko Mišulić, osnivač i direktor Rentlia, Marko Baus, osnivač dizajnerskog studija Parabureau, Jakov Kolega, basist benda Pavel, project manager tvrtke Agrarno savjetovanje i osnivač Zadar Craft Beer Festivala, Mare Milin, samostalna umjetnica i profesionalna fotografkinja te Renato Švorinić, ravnatelj HNK Zadar i basist jazz sastava Black Coffee.

Rezimirajući svoje razloge zašto su ostali izvan Zadra (osim Švorinića) gosti tribine gotovo su se jednoglasno složili oko činjenice da Zadar ne pruža mogućnosti razvoja ambicioznim pojedincima.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.