Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2016., 16:41   #1
U HR najmanje cijenjeni poduzetnici

Moglo bi se reći gotovo neprijatelji, skoro uvijek se ih blati i pljuje, jedan cijenjeni međunarodni institut tvrdi da Hrvati od svih naroda u EU najmanje cijene svoje poduzetnike. To nije dobro za nikoga, ni za narod ni za poduzetnike.

Zašto je to tako i da li će se to promijeniti?

Dobar komentar ovdje:

http://www.novilist.hr/Komentari/Blo...edno-zanimanje
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 18:30   #2
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Moglo bi se reći gotovo neprijatelji, skoro uvijek se ih blati i pljuje, jedan cijenjeni međunarodni institut tvrdi da Hrvati od svih naroda u EU najmanje cijene svoje poduzetnike. To nije dobro za nikoga, ni za narod ni za poduzetnike.

Zašto je to tako i da li će se to promijeniti?

Dobar komentar ovdje:

http://www.novilist.hr/Komentari/Blo...edno-zanimanje
Meni isto nije jasno zasto je to tako.

Evo pogledaj sto Rimcu na rade na ovoj temi iznad.
jim rogers12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 19:40   #3
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Moglo bi se reći gotovo neprijatelji, skoro uvijek se ih blati i pljuje, jedan cijenjeni međunarodni institut tvrdi da Hrvati od svih naroda u EU najmanje cijene svoje poduzetnike. To nije dobro za nikoga, ni za narod ni za poduzetnike.

Zašto je to tako i da li će se to promijeniti?

Dobar komentar ovdje:

http://www.novilist.hr/Komentari/Blo...edno-zanimanje
komentar Mudrinića? Jesi ti prolupao

promijeniti će se kada polusvijet tipa rimac, rajić, todorić, rohatinski, orešković nestane iz ove zemlje...
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 20:04   #4
Quote:
jim rogers12345 kaže: Pogledaj post
Meni isto nije jasno zasto je to tako.

Evo pogledaj sto Rimcu na rade na ovoj temi iznad.
Vidim o Rimcu, možda sve nije "kosher" sa njime, ali ipak nekako radi i zapošljava ljude. Dali bi bilo bolje da sa tatinim novcem se provodi negdje na Karibima, ne bi?

Hrvatska ne ce nikad naprijed, ako se ne pokrene malo poduzetništvo, i to bi trebao biti jedan od najvažnijih zadataka sadašnje vlade.

@9009: i Mudrinić nešto zna, ako Todorić, Rimac, Rajić itd nestanu, objasni, kako bi odmah bilo bolje, ne vjerujem!
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 20:09   #5
Predrasuda je utemeljena devedesetih u privatizacijama i sprezi sa politikom, i svime što je loše po tržišno gospodarstvo, ometajući su faktori blabla, to je danas puno bolje ali treba još bolje.. Imaš tu ipak i neki misaoni sklop iz bivšeg režima (prešao je i na mlade nažalost tako da nisu poduzetni) klima nije poduzetna, i naravno država ili vlade i politika je takva da to ne gura u smjeru koji bi pogodovao ekonomskoj realnosti. Treba raditi a sve je posloženo tako da se ne isplati.
Inače i nelegalni biznis je biznis, samo da navedemo kao primjer, stvar je u okviru ili uvjetima igre. Zato je recimotako afrika u banani ili latinska amerika..
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 20:15   #6
Još i dalje prevladava razmišljanje iz prošlog režima. Nažalost, generacije oko moje nisu puno drugačije, jer su ih odgajali roditelji kojima je u glavu nabijeno da je poduzetništvo zlo.

Sad tu klimu spoji sa našim pravosuđem i nema ti pomoći.

Administracija je treća stvar. Ništa nije dostupno, nikakve točne informacije ne možeš saznati, svaka budala zakone tumači kako mu paše, itd...

Ako ove tri stvari netko promjeni, nema tog idiota u politici koji će spriječiti investicije, samo da ne prčkaju po sudstvu i administraciji i da to funkcionira.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 20:30   #7
Odličan Facebook komentar Zvonimira Despota:

"U Hrvatskoj je pritisak na mala i srednja poduzeća neizdrživ, velike korporacije ga još i mogu izdržati, a takav je pritisak i u zemljama jugoistočne Europe, jer su se regulacije predtranzicijskog vremena ispreplele s novim propisima. Nikad nitko u Hrvatskoj nije napravio čišćenje tih propisa pa razne inspekcije i poreznici zbog nekonzistentnosti svih tih propisa svakome mogu naći nešto za kaznu od nekoliko tisuća kuna.
Zato pitam opet, gdje su te tako grlato najavljivane reforme? Dokad cemo slusati lazi i obmane? Treba li doista Hrvatska postati jos gora od Grcke? Gospodo na vlasti i u oporbi, sramite se! Jeste li placeni od poreznih obveznika da radite za dobro drzave i naroda ili za vlastiti dzep? Ili ste doista uvjereni da je vas put ispravan, a da smo svi mi drugi budale i ovce? Saberite se konacno ako mozete ili nas pustite na miru, dajte drugima prostor! Svakim danom politika i politicari postaju sve gadljiviji i nesnosljiviji! Na kraju, tko ce ostati u Hrvatskoj? Pitanje je trenutka kad ce se urusiti cijeli sustav, a sad vec tonemo u sve veci politicki kaos!"

Bravo Zvonimir!
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 21:20   #8
Ne, naš narod kolektivo ne roni suze za nasim poduzetnicima, ne roni.
To je splet bas ovog sto je rekao Mudrinic u clanku iz prvog posta, narod je pokupio najgore iz komunizma i najgore iz kapitalizma , pa tako i naši vrli "poduzetnici".

Što veća firma to veća kaljuža i lakse skrivaju muljaze, sve se vodi na visem nivou.
Jbt koliko firmi danas zaposljava ove za strucno osposobljavanje , konkretno trenutno se ceka od pocetka godine da se provedu ti zahtjevi za SO.Vecini tih firmi se zivo fucka za te radnike, bitno im je samo da dobiju radnika koji ce raditi - besplatno.

Ne kazem da taj SO nemoze zavrsiti pozitivno za radnika, moze i ponekad zavrsi, ali vise je slucajeva da nakon godinu dana radnik dobije nogu, i ovi uzmu nekog drugog prek SO.Zato kaj je besplatno.
Jak si mi "poduzetnik", nema kaj.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 21:26   #9
Zakoni losi, pravosudje lose, preveliki porezni pritisak.
Ima odlicnih poduzetnika u Hr i postenih, ali o njima se nece citati u novinama, na zalost.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 22:23   #10
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Ne, naš narod kolektivo ne roni suze za nasim poduzetnicima, ne roni.
To je splet bas ovog sto je rekao Mudrinic u clanku iz prvog posta, narod je pokupio najgore iz komunizma i najgore iz kapitalizma , pa tako i naši vrli "poduzetnici".

Što veća firma to veća kaljuža i lakse skrivaju muljaze, sve se vodi na visem nivou.
Jbt koliko firmi danas zaposljava ove za strucno osposobljavanje , konkretno trenutno se ceka od pocetka godine da se provedu ti zahtjevi za SO.Vecini tih firmi se zivo fucka za te radnike, bitno im je samo da dobiju radnika koji ce raditi - besplatno.

Ne kazem da taj SO nemoze zavrsiti pozitivno za radnika, moze i ponekad zavrsi, ali vise je slucajeva da nakon godinu dana radnik dobije nogu, i ovi uzmu nekog drugog prek SO.Zato kaj je besplatno.
Jak si mi "poduzetnik", nema kaj.
Pa zašto, taj kriminal, muljaže, nitko ne zaustavi, političari su odgovorni za to i oni bi trebali uvesti red, a godinama se baš ništa ne radi u tom pogledu. A najgore, narod šuti!

Svi se bune, Makedonci, Crnogorci, Bosanci, Srbi, samo Hrvati potulr glavu i šute. Šutnjom biti će još gore!

@nasmijano nebo: šteta što ne čitamo o sposobnim i poštenim poduzetnicima, daj bar ti navedi par pozitivnih primjera.

Zadnje uređivanje Blues Dada : 21.04.2016. at 22:43.
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 22:46   #11
Uzrok su nekoliko zasebnih specifičnosti. U Hrvata poduzetništvo tradicionalno nije interesantno niti cijenjeno zanimanje. Ima to puno veze sa prevladavajućim katoličanstvom i stavom da je 'kraljevstvo nebesko siromašnih'. Vjera uči da je dobro biti siromašan a loše bogat, što ima dobrih strana ali ne pogoduje poduzetničkoj klimi. Za razliku od nas, protestantizam štuje rad, biznis i zaradu.

Ljudi ne cijene poduzetnike, ne podržavaju ih. Mnogi ne razmišljaju uopće o poduzetništvu. Kao reakcija poduzetnici koji uspiju ne sjećaju potrebu vratiti dug društvu i gledaju isključivo svoju korist. Neki i sele biznis van kada im uspije. Uglavnom poduzetnici i narod si međusobno rade obostranu štetu.

To je najveći pojedinačni uzrok našeg općeg lošeg stanja. Za takav mentalitet paradoksalno najbolje je uređenje socijalizam jer ljudi vole raditi za druge a ne pokretati svoj biznis. Moguće je da smo gadno pogriješili prilikom odabira sistema.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 23:18   #12
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
komentar Mudrinića? Jesi ti prolupao

promijeniti će se kada polusvijet tipa rimac, rajić, todorić, rohatinski, orešković nestane iz ove zemlje...
http://www.jutarnji.hr/-mudrinic-nem...imke-/1081401/




Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Uzrok su nekoliko zasebnih specifičnosti. U Hrvata poduzetništvo tradicionalno nije interesantno niti cijenjeno zanimanje. Ima to puno veze sa prevladavajućim katoličanstvom i stavom da je 'kraljevstvo nebesko siromašnih'. Vjera uči da je dobro biti siromašan a loše bogat, što ima dobrih strana ali ne pogoduje poduzetničkoj klimi. Za razliku od nas, protestantizam štuje rad, biznis i zaradu.

Ljudi ne cijene poduzetnike, ne podržavaju ih. Mnogi ne razmišljaju uopće o poduzetništvu. Kao reakcija poduzetnici koji uspiju ne sjećaju potrebu vratiti dug društvu i gledaju isključivo svoju korist. Neki i sele biznis van kada im uspije. Uglavnom poduzetnici i narod si međusobno rade obostranu štetu.

To je najveći pojedinačni uzrok našeg općeg lošeg stanja. Za takav mentalitet paradoksalno najbolje je uređenje socijalizam jer ljudi vole raditi za druge a ne pokretati svoj biznis. Moguće je da smo gadno pogriješili prilikom odabira sistema.
To uopće nije točno. Moj otok je prije II svj. rata imao privatnu flotu od 20-tak motornih jedrenjaka.
Sada imamo poduzetnike ala mater jebat: https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=183
Dakle čovjek je diplomirani megabiznisčar. (po broju biznisa koja obavlja)

A najbogatiji biznismen je onaj koji vozi jahticu Rab-720 (60 000 eura). Tome je gradska političarka namijestila posao kopanja , postavljanja i održavanja kabela. Ima 10-tak bagerića i 30 zaposlenika.
Da ja kupim bagerić od 30 000 eura mogao bih samo kopati nekima jame za masline ili pak crne jame za privatne kuće. Dok ne vratim kredit bih bio na minilalcu. A nakon toga opet , jer bi mi bagerić ostario pa bi ga morao skupo održavati.
Dakle, minimalac do kraja života. Jer nemam vezu za dobiti državni posao.

Zadnje uređivanje krena : 21.04.2016. at 23:30.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 23:36   #13
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Uzrok su nekoliko zasebnih specifičnosti. U Hrvata poduzetništvo tradicionalno nije interesantno niti cijenjeno zanimanje. Ima to puno veze sa prevladavajućim katoličanstvom i stavom da je 'kraljevstvo nebesko siromašnih'. Vjera uči da je dobro biti siromašan a loše bogat, što ima dobrih strana ali ne pogoduje poduzetničkoj klimi. Za razliku od nas, protestantizam štuje rad, biznis i zaradu.

Ljudi ne cijene poduzetnike, ne podržavaju ih. Mnogi ne razmišljaju uopće o poduzetništvu. Kao reakcija poduzetnici koji uspiju ne sjećaju potrebu vratiti dug društvu i gledaju isključivo svoju korist. Neki i sele biznis van kada im uspije. Uglavnom poduzetnici i narod si međusobno rade obostranu štetu.

To je najveći pojedinačni uzrok našeg općeg lošeg stanja. Za takav mentalitet paradoksalno najbolje je uređenje socijalizam jer ljudi vole raditi za druge a ne pokretati svoj biznis. Moguće je da smo gadno pogriješili prilikom odabira sistema.
Evo,ja nisam vjernik nego ateist.
U hr imamo mnogo problema ali mislim da je najveći problem to što su plaće kakve jesu.
Da su one ok ljudi bi radili.
A zašto su plaće male?
Zbog države tj. poreza,administracije i sl. ali i zbog gledanja vlastite koristi poduzetnika.

Možete pričati kako se ne može ovo ono,ali netko tko stoji u mjestu na dnu i ne napreduje u poslu može slobodno zatvorit firmu.
Kada ne bi bilo toliko nezaposlenih takvi bi prvi propali,a ovako se još postavljaju kao da su najjači...
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 00:10   #14
@krena, kako je sve svršilo sa tim objektima na otoku Žutu, da li su srušeni i Mudrinić kažnjen?
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 05:59   #15
U srcu sezone bi udruženo svi poduzetnici trebali krenuti u masovni štrajk.otpustiti sve radnike i zatvoriti tvrtke.pa da vidimo dalje kako biste vi komunisti i socijalisti sebi osigurali egzistenciju. Evo 6 sati ujutro a ja radim.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 08:46   #16
Quote:
more kaže: Pogledaj post
U srcu sezone bi udruženo svi poduzetnici trebali krenuti u masovni štrajk.otpustiti sve radnike i zatvoriti tvrtke.pa da vidimo dalje kako biste vi komunisti i socijalisti sebi osigurali egzistenciju. Evo 6 sati ujutro a ja radim.
Ne radis nego visis na forumu.
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 08:52   #17
Quote:
more kaže: Pogledaj post
U srcu sezone bi udruženo svi poduzetnici trebali krenuti u masovni štrajk.otpustiti sve radnike i zatvoriti tvrtke.pa da vidimo dalje kako biste vi komunisti i socijalisti sebi osigurali egzistenciju. Evo 6 sati ujutro a ja radim.
A tko ti brani da nađeš pošteni posao? I dalje ćeš raditi do 6 ujutro ali za 20 kn/h.
vamvam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 09:32   #18
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Moglo bi se reći gotovo neprijatelji, skoro uvijek se ih blati i pljuje, jedan cijenjeni međunarodni institut tvrdi da Hrvati od svih naroda u EU najmanje cijene svoje poduzetnike. To nije dobro za nikoga, ni za narod ni za poduzetnike.

Zašto je to tako i da li će se to promijeniti?

Dobar komentar ovdje:

http://www.novilist.hr/Komentari/Blo...edno-zanimanje
Zato sto su svi redom lopovi koji su pokrali pare Todorić stigao na magarcu iz Imotskog bez prebijene pare i pokrao pare,Rimac(Rajmak) ukro Kutle ukro Đambo ukro Prpić ukra privarija Tadeschi ukro Kerum ukro kad budu kao njemački poduzetnici i budu davali plaće ko oni i budu poštovali radnike ko hans i Dietrich unda mere

Ne samo sto su oni ukrali vec se tako i odnose prema radnicima lopovski i zato ih mrze zakaj naši radnici u njemackoj ne mrze svoje poduzetnike vec ih ljube u guzicu
Kod njizi ti je deviza sve u životu šta imam sam ukra samo sam diplomu kupija
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 11:01   #19
Poduzetništvo u Hrvatskoj nije imao lijepu povijest. Do 1990 nije postojalo. od `90 do `08 se je pod krinkom poduzetništva sve pokralo, ali nikoga nije bilo briga jer je država prosperirala na kredit i svi su imali novca. A od 08 do danas nitko nema novca, traži se dežurni krivac i svi koji prismrde poduzetništvu su automatski neprijatelji.
Cyathea Roka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 13:13   #20
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Vidim o Rimcu, možda sve nije "kosher" sa njime, ali ipak nekako radi i zapošljava ljude. Dali bi bilo bolje da sa tatinim novcem se provodi negdje na Karibima, ne bi?
Ne,najbolje i najpostenije bi bilo da mu tatek i on (ako se navodi navedeni na temi o Rimcu pokazu istinitima) gule u bajbukani,kako i prilici zemlji u kojoj funkcionira pravosudje.
Aha,da,pa mi pricamo o RH,nezavisno i posteno pravosudje je za nas jos uvijek SF

Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Hrvatska ne ce nikad naprijed, ako se ne pokrene malo poduzetništvo, i to bi trebao biti jedan od najvažnijih zadataka sadašnje vlade.
Je da,pa da im njihove firme preko kojih izvlace pare (preko namjestenih natjecaja) dobiju konkurenciju.
Sta je Vama,pa to je smisao svih politickih garnitura u RH, unazad 25 ( i vise ) godina.

Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
@9009: i Mudrinić nešto zna, ako Todorić, Rimac, Rajić itd nestanu, objasni, kako bi odmah bilo bolje, ne vjerujem!
Da,Mudrinic zna kako prodati telekomunikacije stranoj drzavi i onda se slucajno uguzit u sam vrh te iste firme nakon politickog angazmana.
Sve slucajnost,jbg
Todoric zna kako od vlasnika cvjecarnice postati najbogatiji Hrvat,Rajic kako od vozaca cisterne postati milijarder, a Rimac kako prodavati fino upakiranu maglu.
Sve ogledni primjeri poduzetnistva na rvacki nacin.
Samo u Apsurdistanu

Nego,kad smo vec kod poduzetnistva,Vi ste,koliko sam uspio pohvatati,dio hrvatske emigracije,i vidim da ste vrlo uspjesni.
Bio bi red da Vi i ostali poput vas (clanovi uspjesne hrvatske emigracije) dodjete natrag na djedovinu i pokrenete malo i srednje poduzetnistvo,jer smo mi ovdje ocito prenesposobni za takvo nesto.

A kada to ucinite,dodjite ovdje na forum aer nakon izvjesnog vremena, pa nam napisite svoje dojmove
__________________
"nisi tu da mislis, cijepi se, pizda ti materina"

Zadnje uređivanje heziod : 22.04.2016. at 13:28.
heziod is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:54.