Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2016., 14:26   #21
Quote:
more kaže: Pogledaj post
U srcu sezone bi udruženo svi poduzetnici trebali krenuti u masovni štrajk.otpustiti sve radnike i zatvoriti tvrtke.pa da vidimo dalje kako biste vi komunisti i socijalisti sebi osigurali egzistenciju. Evo 6 sati ujutro a ja radim.
E,pricamo o pravom poduzetnistvu a ne o : "imam 3 apartmana koja iznajmljujem,zaradim u 3 mjeseca, i od toga zivim cijelu godinu,a ostalo vrijeme hladim jajca" poduzetnistvu
__________________
"nisi tu da mislis, cijepi se, pizda ti materina"
heziod is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 14:38   #22
Vidim i ti imaš realnu sliku
Sve se samo napravi, rashladni uređaji se sami popravljaju, roba sama dolazi na mjesta za prodaju, hrana se sama skuha, web stranice se same održavaju, komunicira se vikanjem s brda na brdo, kvarovi se samorješavaju...
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 15:35   #23
Quote:
heziod kaže: Pogledaj post

Nego,kad smo vec kod poduzetnistva,Vi ste,koliko sam uspio pohvatati,dio hrvatske emigracije,i vidim da ste vrlo uspjesni.
Bio bi red da Vi i ostali poput vas (clanovi uspjesne hrvatske emigracije) dodjete natrag na djedovinu i pokrenete malo i srednje poduzetnistvo,jer smo mi ovdje ocito prenesposobni za takvo nesto.

A kada to ucinite,dodjite ovdje na forum aer nakon izvjesnog vremena, pa nam napisite svoje dojmove
Jednom sam se nesto raspitivao o poduzetništvu u HR, ali to je teško i komplicirano. Poduzetništvo, samo po sebi nije lako, a ako ti prave prepreke i teškoće, ima drugih zemalja, gdje to lakše i gdje te drže za ruku i pokušaju pomoci na svaki mogući način. Pa čak i velike kompanije, sa puno novaca, ne žele ulagati u HR.

@more: ovo mi se sviđa, da svi otiđu u štrajk, ali to se ne ce nikad dogoditi.

@hilda: imaš pravo, ni iznajmljivanje apartmana nije lako.
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 16:17   #24
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Vidim i ti imaš realnu sliku
Sve se samo napravi, rashladni uređaji se sami popravljaju, roba sama dolazi na mjesta za prodaju, hrana se sama skuha, web stranice se same održavaju, komunicira se vikanjem s brda na brdo, kvarovi se samorješavaju...
Ma nisam ni rekao da je lako (gdje to tocno tvrdim? ),eventualno sam se mozda krivo izrazio.
My point was, mislim da ovdje pricamo o poduzetnistvu (koje bi nas trebalo ekonomski pomaknuti sa mrtve tocke) na cijelom teritoriju RH,a ne o turizmu koji je fokusiran (uglavnom) samo na obalu.
Uostalom, moje skromno misljenje je da je lakse (lakse,ali ne i lako,da se razumijemo) nekom pokrenut biznis iznajmljivanja apartmana nego nekom tko ima neku novu ideju i treba krenut od potpune nule (pronaci ulagace,izvore financiranja i uz to vjesto eskivirat podmetanja od strane osoba (sa politickom pozadinom) koje bi se osjetile ugrozeno od strane tog poduzetnika).

Nadam se da sam se sad bolje izrazio
__________________
"nisi tu da mislis, cijepi se, pizda ti materina"
heziod is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2016., 20:24   #25
Ono sto sam u biti htjela reci svojim upisom je da je poduzetnistvo u turistickoj sezoni puno vise od iznajmljivaca apartmana (sto si ti naveo kao primjer poduzetnistva na post od more o prekidanju rada u jeku sezone). Svi mi iz cijele HR radimo i za to. Gradevinci, proizvodaci i dobavljaci razne opreme i usluga. Nije turizam samo zimmer frei.
Jos samo da shvate da svake godine sezona ponovo dode, pa da opremu i radove za sljedecu naruce odmah po zavrsetku sezone ili bar odmah na pocetku godine . A ne mjesec dana do pocetka sezone , uz cudenje kako ne moze prije bit gotovo
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 00:39   #26
Quote:
more kaže: Pogledaj post
U srcu sezone bi udruženo svi poduzetnici trebali krenuti u masovni štrajk.otpustiti sve radnike i zatvoriti tvrtke.pa da vidimo dalje kako biste vi komunisti i socijalisti sebi osigurali egzistenciju. Evo 6 sati ujutro a ja radim.
Što bi se time trebalo postići?
Btw nema mi smisla da to što ti radiš od 6h ujutro i "možeš"/moraš znači da i ostali moraju biti isto "sretni" kao i ti.
Nije cilj da je svima najlošije kako bi se oni kojima je najlošije tješili kako je drugim ljudima isto nego je cilj da svima bude bolje.

Bolje rješenje je da svi radnici krenu u štrajk i zahtijevaju veći minimalac.
Još nisam sreo dobrog poduzetnika.
Dobar poduzetnik je onaj koji ima zadovoljne radnike i zadovoljnu firmu(financije).
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 02:48   #27
Quote:
blackdragons kaže: Pogledaj post
Što bi se time trebalo postići?
Btw nema mi smisla da to što ti radiš od 6h ujutro i "možeš"/moraš znači da i ostali moraju biti isto "sretni" kao i ti.
Nije cilj da je svima najlošije kako bi se oni kojima je najlošije tješili kako je drugim ljudima isto nego je cilj da svima bude bolje.

Bolje rješenje je da svi radnici krenu u štrajk i zahtijevaju veći minimalac.
Još nisam sreo dobrog poduzetnika.
Dobar poduzetnik je onaj koji ima zadovoljne radnike i zadovoljnu firmu(financije).
Rijetko kada su radnici zadovoljni, uvijek je nesto bolje kod drugoga, ili je puno boljemu inozemstvu.
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 10:53   #28
Kad budu davali 3000E plaću ko Njemci onda ćemo ih voliti, i kad izgubiš posao da imaš 1000E socijalnu pripomoć dok nenađeš novi posel ko DE onda ćemo ih još više voljeti a ne daju sirotinji 2500kn , a ni sa 5000kn nemožeš niš steći u životu to ti je za hranu i režije , a u Njemačkoj konobar zaradi više nego ovdje doktor, ovo je klasičan Bangladeš
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 11:24   #29
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Rijetko kada su radnici zadovoljni, uvijek je nesto bolje kod drugoga, ili je puno boljemu inozemstvu.
Za razliku od poslodavaca koji, kada zarade milion, plaču jer nisu zaradili dva miliona i kukaju da nemaju para. Uglavnom, ova klasna podjela na poslodavce i radnike je malo glupa.
vamvam is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 11:32   #30
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Kad budu davali 3000E plaću ko Njemci onda ćemo ih voliti, i kad izgubiš posao da imaš 1000E socijalnu pripomoć dok nenađeš novi posel ko DE onda ćemo ih još više voljeti a ne daju sirotinji 2500kn , a ni sa 5000kn nemožeš niš steći u životu to ti je za hranu i režije , a u Njemačkoj konobar zaradi više nego ovdje doktor, ovo je klasičan Bangladeš
nedostaje ti u kalkulaciji životni rashodi njemačke plaće vs hrvatske

meni je u njemačkoj 1500€ neto plaće bio ekvivalent hrvatske plaće od 5000kn neto

ni sa jednom ne možeš ništa u životu već preživivljavanje od prvoga do prvoga
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 12:15   #31
1500e je ekvivalent plaće u Hr od 2500kn , a prosječna je gore veća znači ovdje 5500kn = 2500eura , ovdje početnik inženjer ili pravnik ima 5000kn a gore 2500e , ti imas 1500e ovdje bi dobio 2500kn , gore doktor ima 5000e a ovdje 10.000kn , gore je hrana jeftinija auti su jeftiniji stanovi su malo skuplji u Berlinu ima za 1800e kvadrat a u ZG 1500e kamate 2% na kupnju stana gore muž i zena pravnica i inženjer Plate ratu za stan iz malog đepa nemoj mi uspoređivat naše bauštelce oni su irelevantni o čem pričamo uspoređuješ najbolju državu na svijetu sa Bangladešom i govoriš da imaju isti standard kaj ti je rista ispast ce da je bolje živit u Hr nego u najjacoj ekonomskoj sili na svijetu koja je svima san, znaci Dacia je ista ko Mercedes

Zadnje uređivanje Loui : 23.04.2016. at 12:49.
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 13:24   #32
Quote:
heziod kaže: Pogledaj post
E,pricamo o pravom poduzetnistvu a ne o : "imam 3 apartmana koja iznajmljujem,zaradim u 3 mjeseca, i od toga zivim cijelu godinu,a ostalo vrijeme hladim jajca" poduzetnistvu
gdje ćeš boljeg poduzetništva od primjera s kojim se sprdaš?
jel imaš proizvod? imaš, apartman
jel imaš tržište? imaš
3 mjeseca rada, 9 mj češanja jaja. loše?
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 13:36   #33
Mislim da je mislio na bahatost forumaša "more" koji se tu kurči kako radi već od 6 sati a mi ostale komunjare ne želimo raditi ili kojagod već fora je bila. Pa mu je ovaj uzvratio sa time. Ne znam šta ste se svi sad toga uhvatili.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 13:39   #34
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
gdje ćeš boljeg poduzetništva od primjera s kojim se sprdaš?
jel imaš proizvod? imaš, apartman
jel imaš tržište? imaš
3 mjeseca rada, 9 mj češanja jaja. loše?
Bila sam skepticna prema iznajmljivacima ali uvidjeh da imaju itekako puno posla-cscenje nakon svakog gosta,biti mu na usluzi jer trazi vise nego da je negdje u hotelu gdje ga nitko puno ne dvori, biti spreman i sposoban za stalne popravke , ulaganja u namjestaj i sl jer vise se nitko ne zadovoljava starim ofucanim namjestajem, ako su na interentu primaju kritike nezadovoljnog gosta koje trajno ostaju-mozes samo upisati komentar na komentar...ug ima tu dosta posla. KOnkurencija je velika jer ugl svi traze blizinu mora ili centar. Ako pogledate koliko kosta 1 frizider, namjestaj itd itd a sve je to pptrosna roba jer onaj ko nije vlasnik-gosti. nece paziti na te stvari ni odrzavati kako treba niti ga je briga a onda su i cijene najma takve kakve jesu.
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 13:47   #35
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Ono sto sam u biti htjela reci svojim upisom je da je poduzetnistvo u turistickoj sezoni puno vise od iznajmljivaca apartmana (sto si ti naveo kao primjer poduzetnistva na post od more o prekidanju rada u jeku sezone). Svi mi iz cijele HR radimo i za to. Gradevinci, proizvodaci i dobavljaci razne opreme i usluga. Nije turizam samo zimmer frei.
Jos samo da shvate da svake godine sezona ponovo dode, pa da opremu i radove za sljedecu naruce odmah po zavrsetku sezone ili bar odmah na pocetku godine . A ne mjesec dana do pocetka sezone , uz cudenje kako ne moze prije bit gotovo
E to je istina. Uvijek se cudim kad sjednem na kavu u svibnju u Vodicama a oko mene majstori drndaju a gazda popravlja zardinjere. I tako svake godine.
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 13:53   #36
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Rijetko kada su radnici zadovoljni, uvijek je nesto bolje kod drugoga, ili je puno boljemu inozemstvu.
To je tako samo u hr i sličnim državama.
A to se samo može zahvaliti kapitalizmu kojeg svi kao hvale a pretvara nas u robove i robote.
A koliko vidim biti će samo gore kako tehnologija sve više i više napreduje.

Po meni EU je savršeno rješenje problema.
Kada bi se u svim državama Eu izjednačilo sve onda bi stvari nekako funkcionirale.
Ali to sve kada bi Eu bila ono što bi trebala biti a ne nešto što služi za bogaćenje njemačke.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 15:01   #37
Quote:
blackdragons kaže: Pogledaj post
Dobar poduzetnik je onaj koji ima zadovoljne radnike i zadovoljnu firmu(financije).
A di su tebi zadovoljni radnici i zadovoljna firma kad si tako pametan?

Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Kad budu davali 3000E plaću ko Njemci onda ćemo ih voliti, i kad izgubiš posao da imaš 1000E socijalnu pripomoć dok nenađeš novi posel ko DE onda ćemo ih još više voljeti a ne daju sirotinji 2500kn , a ni sa 5000kn nemožeš niš steći u životu to ti je za hranu i režije , a u Njemačkoj konobar zaradi više nego ovdje doktor, ovo je klasičan Bangladeš
A $$$$ za place samo dolazi s neba jelda? Slobodno otvori firmu i daj 3k eur place. Pokazi nam kako se to radi.
Forumskaluda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 15:38   #38
Quote:
Forumskaluda kaže: Pogledaj post
A di su tebi zadovoljni radnici i zadovoljna firma kad si tako pametan?



A $$$$ za place samo dolazi s neba jelda? Slobodno otvori firmu i daj 3k eur place. Pokazi nam kako se to radi.
Znači ideš na onaj besmisleni argument gdje kažeš kako ja nemam pravo reći ništa pošto nisam poduzetnik i nemam tvrtku.
Taj argument ti je toliko slab da ću ga ignorirati u potpunosti.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 16:00   #39
Quote:
blackdragons kaže: Pogledaj post
To je tako samo u hr i sličnim državama.
A to se samo može zahvaliti kapitalizmu kojeg svi kao hvale a pretvara nas u robove i robote.
A koliko vidim biti će samo gore kako tehnologija sve više i više napreduje.

Po meni EU je savršeno rješenje problema.
Kada bi se u svim državama Eu izjednačilo sve onda bi stvari nekako funkcionirale.
Ali to sve kada bi Eu bila ono što bi trebala biti a ne nešto što služi za bogaćenje njemačke.
To bi sve država trebala urediti, da radnici budu dostojno plaćeni, a da poduzetnici zarade toliko da imaju volje preuzeti rizik, ulagati novac i dovoljno zaraditi da imaju motivaciju za poduzetništvo, koje nije lako ni u normalnim državama.

@vamvam: ako žele zaraditi vise, misle najvjerovatnije i na svoje radnike, pa da i njima povećaju plaću i osiguraju bolje radne uvjete.
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2016., 17:06   #40
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
@vamvam: ako žele zaraditi vise, misle najvjerovatnije i na svoje radnike, pa da i njima povećaju plaću i osiguraju bolje radne uvjete.
Naravno da je to uvijek tako i naravno da su i zaposlenici uvijek vjerni firmi u kojoj rade i vlastite ambicije nastoje realizirati stvaranjem jedne sinergije unutar kolektiva. I na kraju sve one koji su bili dobri posjeti Djed Mraz i donese im poklone.
vamvam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.