Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Pogledaj rezultate ankete: KUNA: Devalvacija ili status quo?
Devalvacija - pa naravno, treba stvari dovesti na svoje mjesto 67 40.61%
Status quo - u ovoj situaciju najbolje ja ostane čvrsta kuna 98 59.39%
Glasovatelji: 165. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2014., 10:13   #5241
Ma noaha sam bacio na ignore pa sad vidim samo postove mkovaca. Pa sam odgovorio
Inace strogo pazim da ne vrijedam nikoga po bilo kojoj osnovi.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 10:53   #5242
Nije mi jasno zašto se uopće natežete kad mislite isto ?! Pa svima su plaće 3x manje nego što bi trebale biti (i nego što jesu u Zapadnoj Europi), i doktorima i profesorima i ministrima. I meni. I vama. Rekao bi da je veći problem u ljudima koji primaju plaće a ne rade ništa. Uopće nije bitan iznos te plaće. Doktori sigurno nisu u toj kategoriji. A bogami ni ja
gFlores is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 13:13   #5243
Svacije se place trebaju preispitivati konstantno. Pogotovo ako dolaze iz proracuna, nekako imam dojam da privatni sektor vrlo efikasno provodi mjere nadzora rada i efikasnosti, a u drzavnom sektoru je dovoljno da si dugo studirao, puno se odricao, i imas odgovornost, kako je netko argumentirao visoke place jedne odredene skupine koja se placa iz drzavnog proracuna, da bi imao prihode 4 ili vise puta vece od prosjecne place u hrvatskoj. A pritom posao koji si obavio nije bas vazna stavka.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 13:30   #5244
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Svacije se place trebaju preispitivati konstantno. Pogotovo ako dolaze iz proracuna
Naravno da treba, samo imas jedan veliki problem ako mislis da ce place lijecnika pasti na nivo koji si ti u svojoj glavi zamislio.

Nece, kako u Hrvatskoj tako niti u nekoj drugoj zemlji, ma bila ona siromasna ili bogata.

Lijecnici bili oni u privatnom ili javnom sustavu su uvijek bili i bit ce puno bolje placeni od prosjecnog radnika. To je zato sto ne moze svaka budala postati lijecnik.

Ono sto ti ne razumijes, trziste ponude i potraznje.

Quote:
nekako imam dojam da privatni sektor vrlo efikasno provodi mjere nadzora rada i efikasnosti
Da, zato place stalno i rastu.

Quote:
a u drzavnom sektoru je dovoljno da si dugo studirao, puno se odricao, i imas odgovornost, kako je netko argumentirao visoke place jedne odredene skupine koja se placa iz drzavnog proracuna, da bi imao prihode 4 ili vise puta vece od prosjecne place u hrvatskoj
Argument visoke place dolazi iz samih trzisnih odnosa ponude i potraznje. Sve ostalo je nista drugo nego tvoje trabunjanje kojim dokazujes da ne razumijes osnovne ekonomije.

Lijecnici u svakoj zemlji imaju min dva do tri puta vece place od prosjeka. Postoji dobar razlog zasto je to tako.

Dakle, lijecnici mogu imati umjesto 18.000 kn placu od nekakvih 9.000 kn. Samo onda prosjecna placa u drzavi nece biti 5.500 kn nego 3 do 3.500 kn. Lupam, nemoj me shvatiti doslovno.

Quote:
A pritom posao koji si obavio nije bas vazna stavka
Pa sto nisi rekao? Budemo onda na mjesto skupih lijecnika zaposlili cistacie pa neka onda one lijece ljude. Sto sve covjek od tebe nece procitati, to je naprosto nevjerovatno.

Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Da je po meni firmama koje drze monopol zakonski bi bilo zabranjeno strajkati. Dakle drzavni lijecnici definitivno spadaju u tu grupu.
Samo u Hrvatskoj ili u cijelom svijetu? Ali nesto vidim da tvoje dubokoumne prijedloge ne prihvacaju u jednoj Njemackoj ili Austriji.

Da ista znas o Ustavu i pravi Hrvatske onda bi znao da nije moguce zabraniti strajk. Ali o tome znas gotovo nista kao i o vecini tema.

Quote:
Odem kod privatnog specijaliste, napravi mi testove i napise diagnozu, i kaze mi odi kod svog doktora po recept za ove ljekove.
Sad to isto probaj napraviti kada tesko obolis. Ili ces onda prvom prilikom trcati u drzavnu bolnicu?

Quote:
I onda mi se doktor kad mu dodem s diagnozom napisanom, dakle sav posao sreden, nesto bahati i mudruje. I to radi za 20000 kuna mjesecno. To treba jako dobro prelistat sve.
Upravo doktori opce prakse su prosli sustav privatizacije. Velika vecina njih je u zakupu prostora.

Sto ti to dokazuje ? Da privatizacija nuzno ne donosi nikakve ustede niti rast kvalitete usluge.

I tako doktori opce prakse od radnika pod drzavom postali privatnici koji za isti posao koji su prije radili danas stvaraju ogroman profit. I sve to na racun poreznih obveznika.

Sto bi rekli, privatizacija na hrvatski nacin.

Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
A ti sebastiane, ako mislis da imas ikakve ovlasti da mi oduzmes pravo govora, koje mi je garantirano ustavom rh, molim te iskoristi tu ovlast. U protivnom bilo bi bolje tebi da sutis jer spamas thread nepotrebnim postovima bez ikakvih korisnih informacija. Hvala na razumjevanju.
Jedini tko spama i trolla po ovom topicu si ti.

Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
Ma noaha sam bacio na ignore pa sad vidim samo postove mkovaca.
Ignore kad sam te javno prokazao kao neznalicu.

Quote:
Inace strogo pazim da ne vrijedam nikoga po bilo kojoj osnovi.
Da, to smo imali prilike vidjeti iz komunikacije sa mnom. Cijeli niz postova nista drugo nego uvreda na uvredu bez jednog jedinog argumenta.
Noach is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 15:00   #5245
sve po starom

http://www.index.hr/vijesti/clanak/s...va/776019.aspx
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 21:59   #5246
Quote:
gFlores kaže: Pogledaj post
Nijedna od tih metoda ne znači izlazak iz krize. Sve je to pretakanje iz šupljeg u prazno, tipično za ekonomsku "znanost". Izlaz iz krize je jedino moguć kad ovu vojsku lažnih/premladih umirovljenika i državnih uhljeba/niškoristi prebaciš u proizvodnju/industriju ! Ili ih ispališ na Mars ili Mjesec ovisno što im je draže. Sve drugo je obično sranje i to ne samo kod nas nego i u većem dijelu Europe.
A u koju bi ih ti " industrijsku proizvodnju" prebacio, kad smo ugasili i dalje gasimo industrijske pogone.

Ni ispaljivanje na Mars ili Mjesec ne dolazi u obzir.

To je skup poduhvat a znaš u kakvom su nam stanju finacije,da to napravimo zadužili bi sljedećih 10 pokoljenja hrvata ako ne i više
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 12:42   #5247
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
A u koju bi ih ti " industrijsku proizvodnju" prebacio, kad smo ugasili i dalje gasimo industrijske pogone.

Ni ispaljivanje na Mars ili Mjesec ne dolazi u obzir.

To je skup poduhvat a znaš u kakvom su nam stanju finacije,da to napravimo zadužili bi sljedećih 10 pokoljenja hrvata ako ne i više
E pa jebiga, nešto što si uništavao 20 godina ne možeš vratiti u 3 dana. Treba se okrenuti proizvodnji a to je proces koji će trajati bar 10-15 godina. A što se tiče ciljanja Mjeseca ne mora to biti super-precizno ispaljivanje, znaš kako se kaže: Gadjajte mjesec. Cak i ako ga promasite, zavrsit cete medju zvijezdama.
gFlores is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 20:07   #5248
Quote:
gFlores kaže: Pogledaj post
E pa jebiga, nešto što si uništavao 20 godina ne možeš vratiti u 3 dana. Treba se okrenuti proizvodnji a to je proces koji će trajati bar 10-15 godina. A što se tiče ciljanja Mjeseca ne mora to biti super-precizno ispaljivanje, znaš kako se kaže: Gadjajte mjesec. Cak i ako ga promasite, zavrsit cete medju zvijezdama.
Slažem se da se treba okrenuti proizvodnji i da za to treba vrijeme no za to treba svoriti uvjete i krenuti.

Sa ovakvom monetarnom fiskalno i gospodarskom politikom(da ne nabrajam dalje) teško da ćemo ikad krenuti, jer za sada samo padamo.

http://www.jutarnji.hr/zvonimir-bale...kune-/1036852/

Još bolje da promaše mjesec, što dalje to bolje
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 22:00   #5249
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Yep...

Novi gral - fiksni tečaj (uz VK).

A kada turisti i odluče doći u RH onda ga nafilaju ka princes krofnu da i ovi što i donesu nešto ojra, paze di će potrošit.
I obrnuto - oslabe kunu pred zimu da nam uvozni dizel/plin ode u nebesa.

Bitno da sustav CB-banke-Država funkcionira i da se pare talože - za nedaj Bože.
seno is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 17:23   #5250
Sutra srednji tečaj HNB-a ide na skoro 7,67 kn...
__________________
...Mostar Stolac Neum i Čapljina hrvatska je stara djedovina, gdje su došli vječno će ostati to je zemlja gdje žive Hrvati...
hercegovac1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 13:13   #5251
Mlohava ćuna ili krznena životinjica prešla 7,67, približava se opasno 7,69 kad je bila negdje 2003, no to nije još ništa, po meni je to uvertira za približavanje sve više 7,8 pa onda negdje dalje i na 8. Naravno može i hnb upalit štampariju pa ode nebu pod oblake ali mislim da se neće to dogodit tako skoro makar hnb potrošio sve devizne rezerve za branjenje kune i Vujčić prodao oba dva bubrega da je spasi.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 14:57   #5252
Neće doć na 8 kuna. Bacit će guverner kolut za spašavanje.

Od 105 europskih banaka, 25 ih je palo stres test. Toliko o stabilnom bankarskom sustavu u europi
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 15:17   #5253
je, a jedna od njih je i Erste grupa


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Bongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 15:28   #5254
Quote:
Noach kaže: Pogledaj post
Ono sto ti ne razumijes, trziste ponude i potraznje.
...........
Druze, ono sto ti ne razumijes
zakon ponude i potraznje ne vrijedi svuda.
Tek toliko.
__________________
Forumas Deere ne postoji za mene
znanost2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 18:50   #5255
Quote:
Upravo doktori opce prakse su prosli sustav privatizacije. Velika vecina njih je u zakupu prostora.

Sto ti to dokazuje ? Da privatizacija nuzno ne donosi nikakve ustede niti rast kvalitete usluge.

I tako doktori opce prakse od radnika pod drzavom postali privatnici koji za isti posao koji su prije radili danas stvaraju ogroman profit. I sve to na racun poreznih obveznika.

Sto bi rekli, privatizacija na hrvatski nacin.
Dao si loš primjer privatizacije (privatna liječnička praksa). Tu se ne radi toliko o privatizaciji nego o daljnjoj socijalizaciji zdravstva ali ovaj puta na račun pružatelja usluga (to jest liječnika, stomatologa, ljekarnika i ostalih uključenih u lanac zdravstvene zaštite) kroz nakaradno postavljenu regulativu. Čim se plaća 'glavarina', to jest plaćanje koje nije samo za obavljeni posao, čim postoje postavljeni gornji limiti koliko smiješ pacijenata obraditi u nekom vremenu - to nije privatizacija u pravom smislu te riječi. O neplaćanju neću trošiti riječi.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 19:28   #5256
Predsjednički kandidat Ivan Sinčić u svom programu ima kao jedan od glavnih ciljeva koje biostvario u slućaju pobjede na izborima, monetarnu politiku i devalvaciju kune.

Malo me čudi da se na ovoj temi nije proanalizirao taj dio njegovog programa , nego se diskusija vodi na njegovom pdf-u
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 08:39   #5257
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
Mlohava ćuna ili krznena životinjica prešla 7,67, približava se opasno 7,69 kad je bila negdje 2003, no to nije još ništa, po meni je to uvertira za približavanje sve više 7,8 pa onda negdje dalje i na 8. Naravno može i hnb upalit štampariju pa ode nebu pod oblake ali mislim da se neće to dogodit tako skoro makar hnb potrošio sve devizne rezerve za branjenje kune i Vujčić prodao oba dva bubrega da je spasi.
Ništa ne brini.......kuna će biti stabilna do zadnjeg gospodarskog subjekta, to nam jamči guverner osobno.......rekao sam vam pred dvije godine da ćemo mi propasti od deflacije i precijenjene kune a ne od inflacije i devalvacije.......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 10:58   #5258
sinoc u OTVORENOM ..gosti Ribic i Cvjetojevic
http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...ma/792657.aspx

Quote:
Rasprava se potom usmjerila na različite ekonomske smjernice u pojedinim zemljama, Ribić je zagovarao "kvantitativno olakšanje" koje je nedavno usvojila Europska središnja banka i koje u suštini pretpostavlja stvaranje novog novca, dok je Cvetojević rekao da ne možemo trošiti novac kojeg nemamo."""

pa QE je jedini nacin da se provede stednja i dobije gospodarski rast.
klizanjem kune , bi se smanjila potrosnja ( svega uvoznoga ) i konacno provele mjere stednje ....te povecala domaca proizvodnja zbog povecane konkurentnosti.

sad mi nije jasno kako ovako pametan covjek Cvjetojević Saša( http://poslovno.biz/sasa-cvetojevic-zivotopis/ ) moze lupati ovakve gluposti da bi sa QE trosili novac koji nemamo.

Ili je predstavnik uvoznicko/trgovackog lobilja il je totalni Lapan.

izgleda da su tek sad vidljive posljedice kupovine ispita na EFZG-u
dBase is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 13:30   #5259
Quote:
dBase kaže: Pogledaj post
sinoc u OTVORENOM ..gosti Ribic i Cvjetojevic
http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...ma/792657.aspx




pa QE je jedini nacin da se provede stednja i dobije gospodarski rast.
klizanjem kune , bi se smanjila potrosnja ( svega uvoznoga ) i konacno provele mjere stednje ....te povecala domaca proizvodnja zbog povecane konkurentnosti.

sad mi nije jasno kako ovako pametan covjek Cvjetojević Saša( http://poslovno.biz/sasa-cvetojevic-zivotopis/ ) moze lupati ovakve gluposti da bi sa QE trosili novac koji nemamo.

Ili je predstavnik uvoznicko/trgovackog lobilja il je totalni Lapan.

izgleda da su tek sad vidljive posljedice kupovine ispita na EFZG-u
U indeksu su to malo krivo napisali. Cvetojević je za novac koji nemamo govorio u kontekstu javnog duga i Ribićeve mantre o tome kako su se oni odrekli silnih milijardi, a Ribić je počeo govoriti o QE kao da taj novac završava u proračunu. Ribić je spomenuo i USA samo mi nije jasno zašto obzirom da su tamo rezali na fiskalnoj strani.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 13:57   #5260
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
U indeksu su to malo krivo napisali. Cvetojević je za novac koji nemamo govorio u kontekstu javnog duga i Ribićeve mantre o tome kako su se oni odrekli silnih milijardi, a Ribić je počeo govoriti o QE kao da taj novac završava u proračunu. Ribić je spomenuo i USA samo mi nije jasno zašto obzirom da su tamo rezali na fiskalnoj strani.
Meni nije jasno zasto taj Cvjetojevic prica o stvarima koje ne razumije
S obzirom da je on poduzetnik, bilo bi mi puno prihvatljivije da je pricao kako je kuna preskupa, odnosno da je potreban puno jeftiniji novac za pokretanje icega.
kunski krediti ..kamata 8 %

a sta se tice USA , ..mislim da se proracun tamo nije smanjivao ..vec naprotiv konstantno raste
dBase is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:11.