Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2009., 20:08   #61
Quote:
hermesis kaže: Pogledaj post
P.S. nemoj samo učit bio/kem/fiz za prijamni nego vježbaj i praktični dio, manuelnu spretnost. uglavnom taj praktični dio se odnosi na neki test percecije gdje moraš zaokružiti pravilnu kompoziciju na papiru (nešto moraš kockice slagat i rastavljat u glavi). drugi dio prektičnog je da moraš gađat čavliće u rupicu, mislim da bacaš po 2 čavlića u jednu rupicu, a treći je da moraš savinut bakrenu žicu u pravilni oblik ključa. ali raspitaj se još kakav je taj praktični danas, moja sestra je bila na prijamnom 1999/2000, ali mislim da je isti. Za čavliće i ključ ti štopaju vrijeme i o vremenu ovise bodovi tako da poradi i na brzini, ne samo preciznosti


zvuci uzasno! nemam pojma di da to vjezbam!

ajde ljudi, ako netko ima nesto vise informacija neka se javi!
 
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 22:27   #62
@alpagueur
hvala na odgovorima.

sad sam pogledala na internetu i za taj test se dobije 60 bodova
 
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 12:47   #63
moja sestra nije vježbala čavliće, to nemaš gdje provježbat. Ona je vježbala samo oblikovanje ključeva iz bakrene žice i onaj test s kockicama. mislim da ti te testove imaju psiholozi u domu zdravlja. bar je moja sestra nabavila te testove za stomatologiju kod lokalne psihologinje na domu zdravlja.
hermesis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 16:34   #64
uuuu, morat cu otic pogledat i ja... nekako mi se ne cini lako, a mozda i je...
a koliko je tvoja sestra nosila bodova iz srednje ako znas? ja ih imam malo...
 
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 17:10   #65
maksimum, prošla je sve 4 godine s 5.0, hehe
ali bez brige budi, ako dobro napišeš prijamni, možeš se i s lošijim ocjenama upisat.

uči bio/kem/fiz do 6 mjeseca i onda par dana provježbaj praktični dio. možda sam malo i pretjerao s ovim praktičnim, ljudi prođu i bez da su spremali praktični dio, ali jako je dobro prije provježbat, u svakom slučaju

Zadnje uređivanje hermesis : 07.02.2009. at 17:17.
hermesis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 18:55   #66
da bar imam bolje ocjene iz skole... ali kad sam se sjetila da bi stomatologiju u 9. mjesecu, prije sam mislila da cu na filozofski... sad bi se najrade ubila!
 
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 18:27   #67
Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
Ovo govorim iz druge ruke, tako da uzmi to s dozom rezerve. Faks odnosno, gradivo koje moraš savladati na faksu nije posebno teško i ostaje ti poprilično slobodnog vremena. Kažem opet, iz druge ruke, ne studiram stomatologiju. Ali čak i da nije tako, uz bolju organizaciju vremena, imat ćeš i slobodnog vremena.
Tako je, s dozom rezerve jer slobodnog vremena ostaje malo, zato je organizacija vremena koju si naveo majka. Najveći 'oduzimač vremena i iscrpljujući faktor' je šetanje po različitim lokacijama.

http://studenti.sfzg.hr/ --> ovo je stranica studenata stomatologije na kojoj imate forum, priključite mu se i pročitajte o svemu što vas zanima, jer je o tome već ispisano milijardu topica i savjeta : )

Sretno!
__________________
Maloenergijska negazirana osvežilna bezalkoholna pijača iz rastlinskih izvlečkov : D
yaTzna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 21:48   #68
prodajem sve materijale za upise! detaljnije u:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=422653
guitar_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 15:09   #69
Quote:
iva_556 kaže: Pogledaj post
zvuci uzasno! nemam pojma di da to vjezbam!

ajde ljudi, ako netko ima nesto vise informacija neka se javi!

Ja sam bila na prijemnom prije 2 god. Nisam ni ja vježbala ništa, al kad dođes budeš vidjela da je fakat lagan. Zato nemaj brige,
alessia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 16:11   #70
Quote:
alessia kaže: Pogledaj post
Ja sam bila na prijemnom prije 2 god. Nisam ni ja vježbala ništa, al kad dođes budeš vidjela da je fakat lagan. Zato nemaj brige,
nadam se da je!
 
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 18:06   #71
ugl sve zavisi o vama kolko ste i kako ucili i o VOLJI.

Zadnje uređivanje Freakzoid : 14.02.2009. at 18:16.
Freakzoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 18:16   #72
.
Freakzoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 00:06   #73
Thumbs up

pozdrav svima!!
imam jedan malo drugaciji problem od ostalih... naime, student sam ekonomskog fakulteta kojeg privodim kraju, ali zadnju godinu dana razmisljam o tome kako sam totalno fulao struku te da me zanima druga... a to je stomatologija
imam 23 godine i ostalo mi je jos nekoliko ispita do kraja.. sigurno je da necu ove godine na prijemni iz stomatologije, al ja to kao na vrijeme (god. dana u naprijed .. za pocetak tu na forumu a kasnije mozda i kod strucnjaka...
zanima me vase misljenje o tome da na prijemni idem sa 24., dali sam jedini? kakve su mi sanse da se uklopim s obzirom na to da sa ekonomista i da sa isto tako i srednju ekonomsku zavrsio, bio., kem. i fiz. gotovo nije niti bilo. Imam veliku zelju ali neznam kolike su mi sanse da ju ostvarim?
help! vasa misljenja, savjete, podrska, kritike.. sve prihvacam...HVALA
LIJEPI POZDRAV SVIMA I SRETNO ONIMA KOJI OVE GODINE IDU NA PRIJEMNI I KOJI SU NA VRIJEME NARAVNO SHVATILI STO ZELE JEDNOG DANA RADITI I U TOME BITI JAKO DOBRI!
markeccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 10:33   #74
Quote:
markeccc kaže: Pogledaj post
pozdrav svima!!
imam jedan malo drugaciji problem od ostalih... naime, student sam ekonomskog fakulteta kojeg privodim kraju, ali zadnju godinu dana razmisljam o tome kako sam totalno fulao struku te da me zanima druga... a to je stomatologija
imam 23 godine i ostalo mi je jos nekoliko ispita do kraja.. sigurno je da necu ove godine na prijemni iz stomatologije, al ja to kao na vrijeme (god. dana u naprijed .. za pocetak tu na forumu a kasnije mozda i kod strucnjaka...
zanima me vase misljenje o tome da na prijemni idem sa 24., dali sam jedini? kakve su mi sanse da se uklopim s obzirom na to da sa ekonomista i da sa isto tako i srednju ekonomsku zavrsio, bio., kem. i fiz. gotovo nije niti bilo. Imam veliku zelju ali neznam kolike su mi sanse da ju ostvarim?
help! vasa misljenja, savjete, podrska, kritike.. sve prihvacam...HVALA
LIJEPI POZDRAV SVIMA I SRETNO ONIMA KOJI OVE GODINE IDU NA PRIJEMNI I KOJI SU NA VRIJEME NARAVNO SHVATILI STO ZELE JEDNOG DANA RADITI I U TOME BITI JAKO DOBRI!
Ako misliš upast najvjerojatnije ćeš morat položit razliku tih predmeta (bilogija, fizika i kemija) u nekoj gimnaziji, najbolje privatnoj, koja ima dozvolu Ministarstva za to budući da ih nisi slušao i plus državna matura iduće godine. Tako su meni rekli... ljudi upisuju faks i sa 40, nikad nije kasno ako stvarno znaš šta želiš radit i ako si odlučio... Eto moram i ja to sve polagat...
 
Odgovori s citatom
Old 16.06.2009., 18:45   #75
zamolio bih nekog tko studira stomatologiju da mi se javi na PM! hvala
Maxum is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 23:19   #76
moze li mi neko rec koliko se triba ucit na stomatologiji jeli faks zahtjevan da li trazi dan nocno strebanje kolike su knjige ????''''''
zivko18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 22:05   #77
koliko je zastupljena fizika?? koliko god je ima? može li neko reć više o psihomotoričkom testu..npr navest pitanja i pojasnit 3 bakrene žice XD?? zahvaljuem
__________________
no inspirejsn at d moment
brunette is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 09:52   #78
@zivko18

treba učiti, nema zajebancije. jedno 2-3 sata na dan najmanje i to sad na početku. kasnije će trebati i više. knjige su debele

@brunette

fizika nije strašna, čak bi rekao nešto kao u srednjoj možda nešto teža. dakle psihomotorika... 1.dio-imaš psihotest i pitanja su ti tipa imaš 2 kocke na čijim stranama su različiti slikice tj oblici ali su kocke drukčije okrenute i sad ih moraš vrtit u glavi i skužiti dal su jednake i onda ispod zaokružuješ T (točno) ili N (netočno) i samo je taj tip pitanja. štopaju ti kolko se sječam 3 minute za 1 stranu i to većina ne uspije riješiti ni pola strane, a i imaš negativne bodove tak da ostaviš ono kaj nisi sigurna. 2.dio-dobiješ 3 bakrene žice koje moraš saviti prema obliku kojeg oni objese na ploču, nama su stavili ključ. isto tako štopaju za svaki ključ određeno vrijeme, znači moraš napraviti 3 ključa od tih žica. 3.dio-stavljanje čavlića u rupice. sjedneš pred ispitivača, jednu ruku držiš na stolu dok sa drugom moraš uzeti po 3 čavlića odjednom i staviti u jednu rupicu na jednoj drvenoj ploči sa rupama i tako dok ih sve ne popuniš, a ima jedno 40-ak rupica. isto štopaju i tu je važna brzina...tak da je dobro da imaš nokte da možeš primiti čavliće. bilo bi dobro kad bi to vježbala doma, pomaže!
Maxum is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 20:17   #79
..koliko sam pratila temu o DM shvatila sam da fizika zapravo nije obavezna za položit u izbornom dijelu, zapravo da između bio, kem i fiz se boduje samo predmet iz kojeg imamo najveći broj bodova. True or false???

Ja spremam kemiju i biologijiu za izborni dio uz višu razinu sva tri osnovna predmeta ( nadam se da se boduju više od osnovne razine), je li to dovoljno ili da uzmem i fiziku??


-mare =)
__________________
....riječi su isto kao i gomila ljudi-nije nužno znati za sve
odaberi za sebe samo one prave... =)
*mare =)* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 14:55   #80
@maxum-puno hvala na odg...al nekako mi se sve to čini nemoguća misija, iako ipak neću odustat od pokušaja upisivanja stomatologije
@mare-pa čekaj zašto uzimat sva tri predmeta, kad se boduje samo JEDAN?! mislim ja planiram uzet samo jedan, al opet mi nije jasno oće li netko tko uzme sva tri predmeta-bio, kem, fiz, bez obzira na rezultate, bit u boljoj poziciji glede upada na fax od mene? ja smatram da ne, jer lijepo piše i izjasnili su se da se boduje samo jedan od izbornih predmeta hmm..nadam se da sam u pravu
__________________
no inspirejsn at d moment
brunette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:30.