Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2007., 20:41   #41
Quote:
mladac kaže: Pogledaj post
...peckanje ti je pak vjerojatno zbog smanjene vlažnosti što je i normalno da se nećeš navlažit ako te boli
ako sam dobro skužila probali su i kad je bila napaljena pa ju je opet bolilo/peckalo...dakle, najvjerojatnije je nekakva infekcija
nina2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2007., 21:16   #42
Quote:
nina2007 kaže: Pogledaj post
ako sam dobro skužila probali su i kad je bila napaljena pa ju je opet bolilo/peckalo...dakle, najvjerojatnije je nekakva infekcija
I ja sam tako skontala, pa sam mišljenja da je to infekcija.
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 13:46   #43
...dakle,NoSensE, trk' kod ginića
nina2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 14:14   #44
A u slučaju da nije infekcija nego da si jednostavno jako osjetljiva dole pokušaj sa nevenovom masti. Ja sam imala groznih problema slične prirode i otkad koristim neven ide sve ko podmazano! Nit peće nit boli!
__________________
Banana republika
VivianVickson is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 15:02   #45
Quote:
VivianVickson kaže: Pogledaj post
A u slučaju da nije infekcija nego da si jednostavno jako osjetljiva dole pokušaj sa nevenovom masti. Ja sam imala groznih problema slične prirode i otkad koristim neven ide sve ko podmazano! Nit peće nit boli!
jojojoj, ne ne to nikako Nevenova mast je super za kožu, ali ne i za sluznicu dolje. Iako ti je koža dolje super kad se namažeš, sluznica trpi. Poremetiti ćeš pH flore i na kraju navući gljivice! Za dolje je jedino čista voda i jednom dnevno blagi šampon za intimnu njegu sa lakticidom.
Evo djevojke u prodaji je prvi peroralni probiotik za žene koji održava prirodnu floru vagine. Probiotik se zovi Lactogyn (http://www.lactogyn.com/)
Pročitajte malo na njihovom siteu, jer tamo se spominju upravo problemi koje vi spominjete.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 20:37   #46
a šta ti je rekao ginekolog?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2007., 23:57   #47
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
jojojoj, ne ne to nikako Nevenova mast je super za kožu, ali ne i za sluznicu dolje. Iako ti je koža dolje super kad se namažeš, sluznica trpi.
Poremetiti ćeš pH flore i na kraju navući gljivice! Za dolje je jedino čista voda i jednom dnevno blagi šampon za intimnu njegu sa lakticidom.
...potpisujem
nina2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 00:04   #48
Mi smo svoje rekle sad je na NoSensE da posluša savjete (ili ne )
Nego, čini se da nam je nestala ...nema povratne informacije od nje
Anyway, nadam se da se nije prepala nego da je lijepo otišla kod ginića i riješila svoj problem
nina2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 08:54   #49
Ivanicapeca kaže: (jojojoj, ne ne to nikako Nevenova mast je super za kožu, ali ne i za sluznicu dolje. Iako ti je koža dolje super kad se namažeš, sluznica trpi. Poremetiti ćeš pH flore i na kraju navući gljivice! Za dolje je jedino čista voda i jednom dnevno blagi šampon za intimnu njegu sa lakticidom.
Evo djevojke u prodaji je prvi peroralni probiotik za žene koji održava prirodnu floru vagine. Probiotik se zovi Lactogyn (http://www.lactogyn.com/)
Pročitajte malo na njihovom siteu, jer tamo se spominju upravo problemi koje vi spominjete)




Sad ste me zbunile?! Pa to mi je ginička preporučila! Koristim ga (po potrebi) već dvije godine, od kad sam bila na premazivanju zbog kondiloma pa mi je to sranje svu kožu dole izgrizlo, i stvarno nikada nisam dobila gljivice! Ne kužim!
__________________
Banana republika
VivianVickson is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 11:43   #50
Quote:
VivianVickson kaže: Pogledaj post
Ivanicapeca kaže: (jojojoj, ne ne to nikako Nevenova mast je super za kožu, ali ne i za sluznicu dolje. Iako ti je koža dolje super kad se namažeš, sluznica trpi. Poremetiti ćeš pH flore i na kraju navući gljivice! Za dolje je jedino čista voda i jednom dnevno blagi šampon za intimnu njegu sa lakticidom.
Evo djevojke u prodaji je prvi peroralni probiotik za žene koji održava prirodnu floru vagine. Probiotik se zovi Lactogyn (http://www.lactogyn.com/)
Pročitajte malo na njihovom siteu, jer tamo se spominju upravo problemi koje vi spominjete)




Sad ste me zbunile?! Pa to mi je ginička preporučila! Koristim ga (po potrebi) već dvije godine, od kad sam bila na premazivanju zbog kondiloma pa mi je to sranje svu kožu dole izgrizlo, i stvarno nikada nisam dobila gljivice! Ne kužim!
Čuj, ne znam, to ćeš morati pitati nju da ti objasni. Promijenila sam do sada 4 ginekologa koji o mnogočemu imaju različite stavove, ali svi imaju isti stav po pitanju što se smije, a što ne dolje stavljati.
Dakle, čista voda i ponekad šampon za intimnu njegu. Nikako čak ni sapun, ni kremice za bebe, posebno, jer dječja koža ima drukčiji pH od ženske sluznice.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 14:00   #51
Ja sam isto tako koristila nevenovu mast, i ne vidim problema glede njenog korištenja, sasvim fino mi pomogne kad me zategne, a nisam dobila gljivice niti nkakve druge infekcije, zato se ne slažem s vama jer kao VivianVickson imam praktično iskustvo. Osim toga znam staviti i Melem koji je isto odličan.

NoSensE svakako pođi do ginekologa da ti isključi infekciju.Znači, nek ti napravi sve briseve da budeš mirna. Ako ti sve bude u redu, a nastavi se peckanje i neugodan osjećaj, onda problem može ležati u naprimjer da ti je sluznica i koža iziritirana npr. možda si osjetljiva na omekšivać za robu, na tip uloška koji koristiš tijekom mjesečnice, izbjegavaj sintetičko donje rublje, dnevne uloške, itd. Ako se često tuširaš, to isto može biti problem.

Moja prija je više od godinu dana išla kod raznih ginekologa radi sličnih problema, samo je njoj došlo do toga da je boljelo kao rezanje noža. Većina ginekologa joj je rekla da umišlja i da ide doma pravit djecu i nek rađa. Tek zadnji je rekao da se vidi iziritiranost i jedno od pitanja koje joj je među prvima postavio je koliko često se kupa, a ona je manijak za tuširanje, pa se dnevno do 2 puta tušira. Dao joj neku kremu i rekao da smanji tuširanje. Tako je napravila i sad je sve u redu.
lunali is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2007., 15:19   #52
nisi spomenula koje kontracepcisko sredstvo koristite -> možda nije infekcija nego alergija na latex ili neki od sastojaka kondoma
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 12:21   #53
Bol pri spolnom odnosu

Molim samo ozbiljne odgovore.
Imam problem kod seksa,uvijek me nakon odnosa boli na ulazu, boli i međica i sve je uokolo otečeno...Nakon par dana se smiri, padne sex i sve ponovno.
Kako da riješim problem, znam da sam dosta uska, greška prirode...Da probam lubrikant?
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 14:50   #54
Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post
Molim samo ozbiljne odgovore.
Imam problem kod seksa,uvijek me nakon odnosa boli na ulazu, boli i međica i sve je uokolo otečeno...Nakon par dana se smiri, padne sex i sve ponovno.
Kako da riješim problem, znam da sam dosta uska, greška prirode...Da probam lubrikant?
Svakako lubrikant i to ga obilno nanesi imaš sad ovih od Durexa dosta dobrih. I daj neka te dečko malo više mazi i napaljuje. Produlji predigru.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 13:19   #55
Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post
Molim samo ozbiljne odgovore.
Imam problem kod seksa,uvijek me nakon odnosa boli na ulazu, boli i međica i sve je uokolo otečeno...Nakon par dana se smiri, padne sex i sve ponovno.
Kako da riješim problem, znam da sam dosta uska, greška prirode...Da probam lubrikant?
Ma, nema to veze što si ti uska. Vagina je elastična i nema šta biti bolno ako si opuštena. Igrajte se malo sa lubrikantom (obavezno na vodenoj bazi ako koristite kondome), neka predigra bude duža itd.
Nadam se da tip nije neki "razbijač", pa da zato boli.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 21:55   #56
možda si samo nježnija i imate žešći seks pa naotečeš. Dešava se. U svakom slučaju ako misliš da bi nešto moglo bit zlo i naopako posjeti liječnika (najbolje ginekologa). A slobodno i napišeš malo više detalja o svojem seksualnom životu i navikama. Koliko otprilike traje prosječni seksualni odnos, dal svaki puta imaš takve poslijedice?

I lubrikanti svakaka. mislim definitivno treba isprobati. ako pomažu super, a naštetiti ne mogu. Također i godine bi pomogle. Jesi li imala isti problem i prije ili se tek nedavno pojavio. Jesi li imala slične probleme i s prošlim partnerima ako ih je bilo?
Spreher is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 14:29   #57
Quote:
Spreher kaže: Pogledaj post
možda si samo nježnija i imate žešći seks pa naotečeš. Dešava se. U svakom slučaju ako misliš da bi nešto moglo bit zlo i naopako posjeti liječnika (najbolje ginekologa). A slobodno i napišeš malo više detalja o svojem seksualnom životu i navikama. Koliko otprilike traje prosječni seksualni odnos, dal svaki puta imaš takve poslijedice?

I lubrikanti svakaka. mislim definitivno treba isprobati. ako pomažu super, a naštetiti ne mogu. Također i godine bi pomogle. Jesi li imala isti problem i prije ili se tek nedavno pojavio. Jesi li imala slične probleme i s prošlim partnerima ako ih je bilo?


Oh, uvijek mi se to događa nakon odnosa, i prije sa bivšim i sad...Vlažna jesam i predigra dugo traje, sve 5 i onda ouch kad on treba ući i sljedeći dan...Ići ću uskoro kod jedne nove ginekologice pa možda mi ona kaže nešto više...
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 15:47   #58
Idi kod ginićke, možda imaš vaginalni septum (pregradu, nastaje u embrionalnom razvoju kada se 2 cijevi od kojih se formiraju vagina i maternica ne spoje dokraja, može biti po sredini vagine ili sastrane, a može nastati i septum himena ili maternice) koji otežava odnose...Imaš li možda i bolne menstruacije?
Ja eto imam taj vaginalni septum, ali nemam nikakvih tegoba, hvala bogu.
Nije da te plašim, ali svakako neka te teta detaljno pregleda i napravi UZV. Sretno!
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2008., 22:42   #59
Quote:
njetočkanezvanova kaže: Pogledaj post
Oh, uvijek mi se to događa nakon odnosa, i prije sa bivšim i sad...Vlažna jesam i predigra dugo traje, sve 5 i onda ouch kad on treba ući i sljedeći dan...Ići ću uskoro kod jedne nove ginekologice pa možda mi ona kaže nešto više...
onda bi ja rekao da je najpametnije prvo ukloniti sve medicinske sumnje. dakle trk ginekologu neka obavi sve pretrage i ispita sve mogućnosti. onda se razmišlja dalje...
Spreher is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 15:14   #60
Bolni spolni odnos

Svaki put kada se mazim sa dragim i kada idemo do kraja on kada ulazi u mene svaki prvi put mene boli. Iako je on stvarno super njezen mene opet boli. Kada to duze radimo, mislim par minuta duze imam neki ruzan osjecaj, nije bas bolan da bi zbog toga uzivanje prekinula ali nije ni ugodan. I sutradan me boli moja mala. Dragi moj stvarno nije grub, cak naprotiv, ali ne znam sigurno je do mene.
Stvarno mi vise ide na zivce sto sam jako osjetljiva sto se svega tice, nisam ja valjda izuzetak prirode.
Da li neka od vas drage moje ima ovakvih "problemcica", molim vas javite mi se da podjelimo iskustva, jer ne znam zbog cega je ovo ovako, da li sam ja preuska ili sta. pusica svima
sejla85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:28.