Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2008., 09:57   #1
Question 40+ što dalje? - Prenešenost

Kada se dogodi ono što nitko ne priželjkuje- da beba nikako ne želi van nakon termina, kako onda ide sa pregledima kod doktora ?
U mom slučaju moja ginekologica u domu zdravlja me više ne pregledava, rekla je 2 dana prije termina da idem gledat plodnu vodu u bolnicu, te da se nas dvije od sad viđamo samo za uputnice.
Došla sam u Vinogradsku i nakon pregleda rekao mi doktor- kontrola za 1 tjedan, što se meni čini ful dugo, ali ja sam mislila ok to je za plodnu vodu, sad ću morat svaka dva dana na ctg.
Od soc. gin sam dobila uputnicu za ctg i odem ja za dva dana opet u Vinog. ali doktor mi opet gleda plodnu vodu, a od ctg-a ništa, samo onaj mali aparatić na par sekundi da se čuje srce i isto kaže kontrola za 1 tjedan.
I sad se ja brinem jer stalno sam čitala kak se mora ići svaka dva dana,a oni u Vinog. to prakticiraju tek kada se napuni 41.tjedan.

Druga stvar- plodna voda- meni je na prvom pregledu bila bistra, da bi dva dana kasnije bila mlječna. Mene strah da ne postane mekonijska u roku tih tjedan dana, mislim šta beba može biti tako dugo u toj vodi ako se to desi, budući da se u samo dva dana ona promjenila iz bistre u mlječnu.
Mojoj susjedi je bila mekonijeva plodna voda samo 1 dan iza termina i zato su je inducirali.
Uglavnom ja umirem od straha, veliki sam paničar , jelda ? ili nisam ?
šta vi mislite ?

Zadnje uređivanje vanjaa : 04.03.2008. at 13:44.
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 10:23   #2
I meni je sl. Ocito im je tek 41tj fora. Ja tek 7.3. idem kod gina pa onda tek na ctg i plodnu vodu! Svasta!
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 10:23   #3
Ja nisam paničar, ali ako će mi se to dogoditi visit ću u Vinogradskoj svaki drugi dan, pa nek izvole čeprkati po meni, a ne da se nešto dogodi bebici. Lijepo ću ih tražiti da mi gledaju vodu i poslušaju bebu i baš me zanima kak bi našli načina da me istjeraju van!
Koji doktor ti je bio na pregledu?
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 10:29   #4
Quote:
Parallel Universe kaže: Pogledaj post
Koji doktor ti je bio na pregledu?
Prvi put je bio Ivičević-Bakulić, a drugi put Butorac.
Bila sam u petak, što znači da tek u petak trebam opet doć, ali otići ću u četvrtak, napravit ću se glupa, kao da je prošlo tjedan dana.
Ali kakve ti simptome imaš mislim da ti nećeš dočekat 40 tj. Budeš ti ranije, blago tebi.
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 10:31   #5
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
I meni je sl. Ocito im je tek 41tj fora. Ja tek 7.3. idem kod gina pa onda tek na ctg i plodnu vodu! Svasta!
a ti ideš na Sveti duh ? Znači i oni tako, a u Petrovoj to rade svaka dva dana ! Sad mi je žao što nisam u Petrovoj
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 10:35   #6
Ma i na Sv Duhu inace,ali mi gin nije dao uputnicu
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 10:46   #7
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Ma i na Sv Duhu inace,ali mi gin nije dao uputnicu
Sigurno ti nije dao uputnicu jer plodna vode se može gledati tek kad si otvorena 1 cm najmanje da ti mogu ugurati tu neku tubu unutra. Mislim da si negdje napisala da nisi ništa otvorena , pa je to sigurno zato.
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 10:47   #8
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
I meni je sl. Ocito im je tek 41tj fora. Ja tek 7.3. idem kod gina pa onda tek na ctg i plodnu vodu! Svasta!
Ja isto idem u Vinogradsku, ali jednom docu kojeg znam, tak da budu mi sad
u cetvrtak radili ctg, i uvijek je tako bilo u 38. tj a vodi mi 3. trudnocu,
bas cudno, i citala sam da se u tom vremenu radi ctg.
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 10:48   #9
Quote:
vanjaa kaže: Pogledaj post
Sigurno ti nije dao uputnicu jer plodna vode se može gledati tek kad si otvorena 1 cm najmanje da ti mogu ugurati tu neku tubu unutra. Mislim da si negdje napisala da nisi ništa otvorena , pa je to sigurno zato.
A sto ako se ne otvorim do samog poroda?
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 10:49   #10
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
Ja isto idem u Vinogradsku, ali jednom docu kojeg znam, tak da budu mi sad
u cetvrtak radili ctg, i uvijek je tako bilo u 38. tj a vodi mi 3. trudnocu,
bas cudno, i citala sam da se u tom vremenu radi ctg.
Moze se ici tada, ali obavezno je tek poslije termina, ako je sve ok.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 10:51   #11
Quote:
vanjaa kaže: Pogledaj post
Kada se dogodi ono što nitko ne priželjkuje- da beba nikako ne želi van nakon termina, kako onda ide sa pregledima kod doktora ?
U mom slučaju moja ginekologica u domu zdravlja me više ne pregledava, rekla je 2 dana prije termina da idem gledat plodnu vodu u bolnicu, te da se nas dvije od sad viđamo samo za uputnice.
Došla sam u Vinogradsku i nakon pregleda rekao mi doktor- kontrola za 1 tjedan, što se meni čini ful dugo, ali ja sam moslila ok to je za plodnu vodu, sad ću morat svaka dva dana na ctg.
Od soc. gin sam dobila uputnicu za ctg i odem ja za dva dana opet u Vinog. ali doktor mi opet gleda plodnu vodu, a od ctg-a ništa, samo onaj mali aparatić na par sekundi da se čuje srce i isto kaže kontrola za 1 tjedan.
I sad se ja brinem jer stalno sam čitala kak se mora ići svaka dva dana,a oni u Vinog. to prakticiraju tek kada se napuni 41.tjedan.

Druga stvar- plodna voda- meni je na prvom pregledu bila bistra, da bi dva dana kasnije bila mlječna. Mene strah da ne postane mekonijska u roku tih tjedan dana, mislim šta beba može biti tako dugo u toj vodi ako se to desi, budući da se u samo dva dana ona promjenila iz bistre u mlječnu.
Mojoj susjedi je bila mekonijeva plodna voda samo 1 dan iza termina i zato su je inducirali.
Uglavnom ja umirem od straha, veliki sam paničar , jelda ? ili nisam ?
šta vi mislite ?
za plodnu vodu, mislim da su mi u Vinogradskoj od 40.tj-41. svaki drugi dan
kontrolirali plodnu vodu, ali to je zivo mucenje svaki drugi dan u bolnicu ici
radje bi da su me ostavili i porodili.
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 11:12   #12
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
za plodnu vodu, mislim da su mi u Vinogradskoj od 40.tj-41. svaki drugi dan
kontrolirali plodnu vodu, ali to je zivo mucenje svaki drugi dan u bolnicu ici
radje bi da su me ostavili i porodili.
Ma i ja bi da me porode, umjetno, nema veze, jer ovako ću se raspuknut. Neznam kak ću ja rodit kad je bebač prije dva mjeseca ( 32 tj,) imao na uzv-u preko 2500 kg, kolki je sad
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 11:14   #13
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
A sto ako se ne otvorim do samog poroda?
Charlys je napisala da je nju doktor ručno otvorio 1 cm, valjda onda tako
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 12:04   #14
Quote:
vanjaa kaže: Pogledaj post
Neznam kak ću ja rodit kad je bebač prije dva mjeseca ( 32 tj,) imao na uzv-u preko 2500 kg, kolki je sad
pa to je u principu mala beba
mislim, normalne veličine, ali među manjima
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 12:38   #15
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pa to je u principu mala beba
mislim, normalne veličine, ali među manjima
među manjima?? a moj je prošli tjedan imao (35.tj trudnoće) samo 1900 grama...
moj je mala beba....
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 12:43   #16
Beba koja ima u 32tjednu 2500 je giga beba, moj je s 33+5 imao 2200 i reko mi je ginekolog da je mali ogroman i da mogu očekivati 4200 na porodu
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 13:02   #17
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pa to je u principu mala beba
mislim, normalne veličine, ali među manjima
Ajd sad sam se dobro nasmijala, jedva čekam da vidim kolko će imat kad se rodi
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 13:04   #18
u 32 +5 tjednu moja beba je imala 1950 g a to je normalna težina, a sad sam 34 +5 tj.

mislim da je 2500 g u 32 tjednu teža beba, a ne manja kako kaže Lali Puna
Audrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 13:06   #19
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
Beba koja ima u 32tjednu 2500 je giga beba, moj je s 33+5 imao 2200 i reko mi je ginekolog da je mali ogroman i da mogu očekivati 4200 na porodu
Moj će onda imati oko 5 kg jer ja nikako da rodim, ajoj, stvarno me strah kak ću to preživjet
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 13:10   #20
meni je moj gin govorio da ce mi mala imat preko 4kg,a kad sam je rodila imala samo 3kg
prenijela sam 10dana,svaki drugi dan sam isla na pregled,3.dan od prenosenja sam se otvorila samo mrvicu i onda mi je gledao pl vodu
ctg svaki dan po sat vremena
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:34.