Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2014., 21:29   #41
hmm pomalo je tema otišla u krivom smjeru, najviše radi te teze o malom tržištu.

to je relativan pojam. da sam predložio proizvodnju automobila koji pri većim brzinama mijenjaju boju (i da znam kako izvest to), ne bi se isplatilo, jednostavno, tu bi i Njemačka bila malo tržište. da sam govorio o jahtama koje same plove, opet, malo smo tržište i da smo 10x veći.

ali govorio sam o trivijalnosti poput industrije pića - tu nismo mali. godišnje svatko od nas (prosjek, jel) popije 62 litre gaziranih napitaka, malo li je? uzmimo tu i BH, srpsko, eventualno slovensko-cg-kos-mk (jednostavnije ex-yu) tržište, to je 20 milijuna ljudi što je već nezanemarivo tržište. zašto je tu problem napraviti neku inovaciju? s vremenom bi, možda, bila kakva bila, postala i popularna u susjednim srednjoeuropskim zemljama isl... samo što nitko ne pokušava. i da, ovo piće uopće ne zahtjeva da se dnevno prodaje u jako velikim količinama da bi bilo isplativo.

primjer sa sapunom je odličan, evo što Saponia nije bila pametna pa otkupljivala po Dalmaciji smilje (kao što su to Francuzi radili), lavandu, smreku, i sto drugih čuda. onda naprave neki fini sapun koji 'ladno može biti i suvenir, ali ne! oni rade one sapune od kojih ti se ruke osuše i kakve Turci rade za 2 kune. dobar je primjer i slovenski Delmaris, godinama su vladali tržištem konzerviranih riba s povrćem, sada su ipak manje važni.

a ako je problem pokretanje inovacija, onda eto državi prilike da nešto promjeni nabolje.
__________________
408 Request Time-out

Your browser didn't send a complete request in time.
mario_t is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 21:40   #42
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Mala no name firma iz no name zemlje nema što tražiti na tom tržištu. Da karikiram, dali bi radije na EU tržištu kupio talijanske ili bugarske cipele?
odeš u Pitarello pa kupiš Albanske cipele talijanskog dizajna :P

Quote:
cojone kaže: Pogledaj post
Evo jedna stvar interesantna , sapuni koji se izraduju kod kuce il u manjem domacinstvu. Ulaganje je minimalno , malo kemije koja se nabavi za sicu te kalupi + etericna ulja. No zanimljivo da kod nas nema ljudi koji se s tim bave ( mozda ima al se ne prodaju preko ebaya i slicnih stranica ) a lova je solidna s ozbirom da jedan sapun dode oko 5-10 dolara. Zapelo mi e za oko jer mi cura narucuje talijanske na bazi lavande i par mediteranskih biljaka a nije da mi nemamo toga !?
Quote:
cojone kaže: Pogledaj post
http://www.ebay.com/itm/Aphrodite-Pu...item417ed98aaa

by greece * nie italija moja greska
ovi sastojci nikako ne prelaze 10 kn
Nemam pojma kolko prelaze sastojci. Ali kdo nas da ispuniš sve formalnosti treba jako puno kuna i živaca. Pisao je jedan forumaš koji je htio raditi baš sapune. Svaku "mješavinu" tj recepturu treba posebno testirati, dobiti potvrdu što košta cca 12 000 (ako sam dobro zapamtio) dakle 4 vrste sapuna= 50 000kn samo osnovna papirologija. Gdje je još prostor, uređenje prostoram rdovno plaćanje doprinosa i sl izdaci a prodaješ stvar koja je danas realno luksuz (jer malo tko će dati 30kn za jedan sapun).

Quote:
Bongo kaže: Pogledaj post
Je, a srdela-snack je propala iz vise razloga. Jedan je vjerojatno upitna lokacija koja je bila blizu placa na Kvatricu... dakle, imas 5-10 starih restorana/zalogajnica i ti sada ides uvaliti nesto novo... na mjesto gdje ljudi dolaze kupiti nesto na plac i/ili vjerojatno - pojesti burek ili hamburger..
I onda im pokusas uvaliti srdele koje bi takve ljude drzale 2 sata...

Umjesto da su odabrali neke lokacije oko banaka gdje bi isle mlade bankarke koje se hrane shakeovima i ljekovitim travama u kefiru..

Srdela Snack je zapravo super primjer hrvatskog biznisa - profesorska ekipa se sjetila cuclati pomoc od drzave (nekih par mil. eura) radi njihovog projeka, mozda neki znanstveni rad ili doktorat padne jos, a ako prodje prodje..

tocnije, ekipa koja nije radila u direktnoj prodaji..
Umjesto da su pokupili/platili managera iz McDonaldsa, da im odabere najfrekventnije lokacije, itd. itd...

Klasicna prica, hrvatski biznis nastaje ili samo na korupciji, pa dok ide ide... ili na nekom novcu koji padne s neba, pa se pokusa nesto napraviti od toga... tek manji dio naprave ljudi sa pravim poslovnim iskustvom..
A i oni koji spadaju u te kategorije su oni kojima je Zagreb centar univerzuma, pa nema teorije da bi se islo nesto okolo prodavati.. o kreativnosti da ne govorim
Slično Srdela-snacku je i propali Daily fresh, tzv fensi-urbana zdrava hrana, na dobrim lokacijama ali ipak malčice preskupa. Pa izgleda da im nije bilo dovoljno prometa.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 21:44   #43
Quote:
mario_t kaže: Pogledaj post
ali govorio sam o trivijalnosti poput industrije pića - tu nismo mali. godišnje svatko od nas (prosjek, jel) popije 62 litre gaziranih napitaka, malo li je? uzmimo tu i BH, srpsko, eventualno slovensko-cg-kos-mk (jednostavnije ex-yu) tržište, to je 20 milijuna ljudi što je već nezanemarivo tržište. zašto je tu problem napraviti neku inovaciju? s vremenom bi, možda, bila kakva bila, postala i popularna u susjednim srednjoeuropskim zemljama isl... samo što nitko ne pokušava. i da, ovo piće uopće ne zahtjeva da se dnevno prodaje u jako velikim količinama da bi bilo isplativo.
.
Vidiš, opet je tržište problem. Tržište u smislu da vlasnik trgovačkog lanca određuje što će se prodavati kod njega.
Tako da novo piće može proći ili kao neki low-cost proizvod za 2-3 kune (kao ono što puni Fami i slični) pa će kupovati ekipa koja pazi svaku kunu,a reklama nije ni potrebna) ili kvalitetan a i skup proizvod, koji zahtjeva OSVAJANJE tržišta, plaćanje police, borbu s ostalim brandovima i slično, što nije jeftino.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 22:03   #44
Kina ima free shiping za sve sto je proizvedeno u kini,znaci drzava im subvencioniram postarinu,sto nasi ne kopiraju sistem od njih ako najjaca ekonomija svijeta ima takav sistem,ali glupi ko kurac kako to inace biva nitko nece to realizirat,a ove iz poste placamo i krpamo ionako iz drzavnog proracuna,da to uvedu mislim da bi se ekonomija digla pa barem za 10 posto.ebay majka,koja se lova tamo vrti to nije humano,steta sto nemaju statiskitku koliko je iz koje drzave poslano paketa u mj dana naprimjer,kina prevladava to je sigurno ali cisto da vidim o kojoj brojki se radi.

Dosta kupujem s ebay-a ali kad sam kod nekog selera vidio 1 600 000 feed backova na dupe sam pao,pa da je pola dolara zaradio na artiklu a vjerojatno je vise,pogledajte koja suma ide za porez,to je samo jedan prodavač a ima ih milion iz kine sigurno,mi neka ih imamo 50 000,da svaki mjesecno da 10 kuna u proracun to je pol milje kuna,nek 300 000 ode za financiranje lopovske hrvatske poste,200 000 ostane.

Ali steta da se mali covjek okoristi internetom steta.Jednostavno s nasom postarinom to nije isplativo i niko nece kupavat od nas,sad ce neko pista o malim i velikim ribama sto je po meni debilizam,konkretan primjer je sapun da ga npr proda po 30 kuna,prirodni sapun home made imao bi kupca,10 ode za materijal,5 drzavi i 15 proizvodacu svi sretni i zadovoljni.Ali kad za taj isti sapun od npr 90 grama postarina u Englesku kosta 40 kuna ko ce ga kupit za 10 eura pa nije zlatan jbt.

Zadnje uređivanje gogo2409 : 27.08.2014. at 22:09.
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 22:55   #45
Aha, aj pokaži izračun di od sapuna koji košta 30kn 5 ide državi, 10 materijal a 15 proizvođaču?
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 23:01   #46
Sad ti mene podjebavas sa sitnicama, 7.5 kn ide drzavi.Glupost pises a smisao je bila sasvim 10.
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 23:18   #47
Quote:
gogo2409 kaže: Pogledaj post
Kina ima free shiping za sve sto je proizvedeno u kini,znaci drzava im subvencioniram postarinu,sto nasi ne kopiraju sistem od njih ako najjaca ekonomija svijeta ima takav sistem,ali glupi ko kurac kako to inace biva nitko nece to realizirat,a ove iz poste placamo i krpamo ionako iz drzavnog proracuna,da to uvedu mislim da bi se ekonomija digla pa barem za 10 posto.ebay majka,koja se lova tamo vrti to nije humano,steta sto nemaju statiskitku koliko je iz koje drzave poslano paketa u mj dana naprimjer,kina prevladava to je sigurno ali cisto da vidim o kojoj brojki se radi.

Dosta kupujem s ebay-a ali kad sam kod nekog selera vidio 1 600 000 feed backova na dupe sam pao,pa da je pola dolara zaradio na artiklu a vjerojatno je vise,pogledajte koja suma ide za porez,to je samo jedan prodavač a ima ih milion iz kine sigurno,mi neka ih imamo 50 000,da svaki mjesecno da 10 kuna u proracun to je pol milje kuna,nek 300 000 ode za financiranje lopovske hrvatske poste,200 000 ostane.

Ali steta da se mali covjek okoristi internetom steta.Jednostavno s nasom postarinom to nije isplativo i niko nece kupavat od nas,sad ce neko pista o malim i velikim ribama sto je po meni debilizam,konkretan primjer je sapun da ga npr proda po 30 kuna,prirodni sapun home made imao bi kupca,10 ode za materijal,5 drzavi i 15 proizvodacu svi sretni i zadovoljni.Ali kad za taj isti sapun od npr 90 grama postarina u Englesku kosta 40 kuna ko ce ga kupit za 10 eura pa nije zlatan jbt.

Istina,
dosta stvari sam probao ili htio probati preko ebay-a ali poštarina te ubije što god da probaš. Neke stvari su se i prodavale, al zarada uz poštarinu je smiješna. Previše posla za premalo para.

Ekipa koja upravlja državom i stvara zakone nema pojma o pojmu. Standardna hrvatska stvar.
A Hrv. Pošta je priča za sebe - djelatnici em neznaju koje usluge nude em ne znaju koliko koštaju, "glomazni paket" procjenjuju odokativnom metodom, pakete gube ili ne dostavljaju na lokaciju gdje bi trebali, itd...

Žalbe ne pomažu jer djlatnici niti znaju da trebaju zaprimiti žalbu niti kome je proslijediti, a ako i uspije doći do odgovornih kažu da je to riječ primatelja paketa protiv riječi poštara a oni naravno vjeruju poštaru.

Tuga...

Sori na OT.
no_style is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 23:26   #48
Quote:
gogo2409 kaže: Pogledaj post
Sad ti mene podjebavas sa sitnicama, 7.5 kn ide drzavi.Glupost pises a smisao je bila sasvim 10.
ne podjebavam. Tvoja računica možda paše ako prodaš 1000 sapuna mjesečno. Ako prodaš 400 ne paše. a pogotov ne paše ako prodaš 100 komada.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 00:01   #49
Sad ti kompliciras do zla boga ali kad tjeras mak na konac i ja cu,100 sapuna mjesecno moze proizvest doma u sustavu opg-a ko od zajebancije ja mislim da netreba vise od 5 dana,100 sapuna x zarada od 12.5 kn = 1250kn ciste zarade,u tih 5 dana racunam da je isao kupit sastojke brat trave i sta ti ja znam,jer to je 90gx100=900g sastojaka ,neka je 50 posto trava tj ljekovitog bilja,to je jbt 450 grama to uberem za 3 sata puzeci,usput moze sta ja znam prodavat cajeve ako ce se vec fokusirat na ljekovito bilje,vrecice lavande za ormar,i eto ti jedan profitabilan opg koji ce samo preko ebay-a zaradit koju tisucu kuna,pocetci su teski,ali ako drzava to podrzi,da neke smjernice izvedivo je..Problem je u drzavi ne da ljudi nece radit.

Sad bi ti ja mogo navest svoj primjer ali neda mi se pisat biblije ispast ce da se hvalim,serem ili sta ti ja znam.Tema je odlicna ali je useru ljudi poput tebe sa cjepidlacenjem oko 2.5 kn u porezu koji sam i onako figurativno naveo.

Btw ako proizvede 1000 sapuna racunaj da ce mu se zarada povecat,na vece kolicine ce uzimat materijal za proizvodnju,investirat mozda u postupak izrade,pa ce za 2 godine proizvodit 2000 u mjesec dana,istina bog sve to ovako na papiru ljepo izgleda ali nije neizvedivo samo da drzava izade u susret malim poduzetnicima od kojih zivi a ne jebe ih 5 posto.Pausal zna i moja baba naplatit.
gogo2409 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 00:05   #50
Quote:
mario_t kaže: Pogledaj post
Nedavno sam, baš kao i vi - vjerujem - čitao o fantastičnom urodu neretvanskih mandarina i o opasnosti da se nema gdje plasirati - barem dobar dio, zbog ruskih sankcija EU i još ponekim državama. Ukratko, urod od 80 tisuća tona mandarina zvuči kao zaista lijepa brojka, no zapravo jako loše zvuči da će nemali dio toga završiti u Neretvi jer se neće imati gdje s njima.

I onda sam se, doslovno u 15 sekundi razmišljanja, dosjetio ideje - zašto neki domaći proizvođač, npr Vindija, ne bi otkupio par tisuća tona, od toga napravio par tisuća litara soka od mandarina a od toga (primjer, jasno) energetsko piće s visokim udjelom voća (20% npr) i nazvao ga kako ga već želi nazvati (Dalmatia, Mandarino, Energy M, Neretvano, Baba Manda's juicy enery drink). Razlozi? Tržište energetskih napitaka još uvijek raste, i 20ak godina nakon pojave i popularizacije Red Bulla. Mi u Hrvatskoj nemamo valjda niti jednog proizvođača ali zato kupujemo na stotine tisuća litara austrijske, njemačke, srpske pa i makedonske, poljske, češke... vode sa šećerom. Zašto? Kako je moguće da nikome nije palo na pamet da se bori s ovima s nekim donekle inovativnim proizvodom?

Sve ovo je, kako sam rekao, samo jedan primjer. No kad sam god van Hrvatske, divim se asortimanu njihovih proizvođača i čudim se kako naši, kad već nemaju vlastite ideje, ne kopiraju tuđe? Zašto imamo samo čokoladno mlijeko, a ne i vanilija mlijeko, keks mlijeko... kao što to ima srpski Imlek? Zašto nitko ne proizvodi muffine ili kroasane? Zašto nitko ne iskorištava dalmatinske, istarske, ličke i ostale posebnosti onoliko koliko bi mogao? Primjera je bezbroj, i ne tiču se samo prehrambene industrije.

Zašto će sada Ikea ubiti naše proizvođače namještaja, tko im je branio igrati se bojama, dizajnom, funkcijama? Nekoć sam imao neki krevet naših proizvođača - najjeftiniji mogući, jedini kakav smo mogli imati. Zašto je imao toliko oštre rubove da svaki put trebaš paziti kad je dijete u blizini kao da je mina u pitanju?

Koči li politika inovacije (ili možda, ne potiče dovoljno), ili smo glup narod koji iste niti ne traži niti ne može proizvesti?
Neki to već rade:



Mogao bi to napraviti recimo i Maraska Zadar. Ali ne pod tim imenom , jer su morali mijenjati i naziv običnog ruma


Inače ova tvornica već radi običan sirup za razvodnajvanje od mandarina.

A može se i ovo napraviti:


Najvažnije je gdje i kome prodati. Na ovakav način jako malo: http://manjada.org/lacodelama/

Zadnje uređivanje krena : 28.08.2014. at 00:12.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 00:52   #51
http://www.ebay.com/itm/eShave-Manda...item43b31e62ca

zanimljivo
cojone is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 00:56   #52
Quote:
gogo2409 kaže: Pogledaj post
Sad ti kompliciras do zla boga ali kad tjeras mak na konac i ja cu,100 sapuna mjesecno moze proizvest doma u sustavu opg-a ko od zajebancije ja mislim da netreba vise od 5 dana,100 sapuna x zarada od 12.5 kn = 1250kn ciste zarade,u tih 5 dana racunam da je isao kupit sastojke brat trave i sta ti ja znam,jer to je 90gx100=900g sastojaka ,neka je 50 posto trava tj ljekovitog bilja,to je jbt 450 grama to uberem za 3 sata puzeci,usput moze sta ja znam prodavat cajeve ako ce se vec fokusirat na ljekovito bilje,vrecice lavande za ormar,i eto ti jedan profitabilan opg koji ce samo preko ebay-a zaradit koju tisucu kuna,pocetci su teski,ali ako drzava to podrzi,da neke smjernice izvedivo je..Problem je u drzavi ne da ljudi nece radit.

Sad bi ti ja mogo navest svoj primjer ali neda mi se pisat biblije ispast ce da se hvalim,serem ili sta ti ja znam.Tema je odlicna ali je useru ljudi poput tebe sa cjepidlacenjem oko 2.5 kn u porezu koji sam i onako figurativno naveo.

Btw ako proizvede 1000 sapuna racunaj da ce mu se zarada povecat,na vece kolicine ce uzimat materijal za proizvodnju,investirat mozda u postupak izrade,pa ce za 2 godine proizvodit 2000 u mjesec dana,istina bog sve to ovako na papiru ljepo izgleda ali nije neizvedivo samo da drzava izade u susret malim poduzetnicima od kojih zivi a ne jebe ih 5 posto.Pausal zna i moja baba naplatit.
sad ovo boldano ponovi 5-6 puta pa možda skužiš zašto i jesmo u kurcu.
A) država koči a ne potiče
B) u komercijalnu proizvodnju ičeg ne ideš dok se ne izvježbaš kao zaposlenik kod nekog ili u nekoj hobi proizvodnji. Inače visoko letiš a nisko padaš.

Trenutno se ne bavim ikakvom komercijalnom proizvodnjom, a sve ono što sam sam pokušavao ili što je ostatak obitelji pokušavao me navelo na jedan jako jednostava zaključak: U početku trebaš bar 3-4 puta više vremena i više troškova proizvodnje nego što je normalno, i bez ozbiljnog ulaganja u proizvodnju nećeš daleko doći. Ili ćeš imati jako puno fizičkog posla ili loš proizvod).
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 08:25   #53
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
odeš u Pitarello pa kupiš Albanske cipele talijanskog dizajna :P
Gdje su cipele fizički napravljene je nevažno, važno je da iza njih stoji talijanska pamet, talijanski dizajn i talijansko ime koje garantira kvalitetu...
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 08:39   #54
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
sad ovo boldano ponovi 5-6 puta pa možda skužiš zašto i jesmo u kurcu.
A) država koči a ne potiče
B) u komercijalnu proizvodnju ičeg ne ideš dok se ne izvježbaš kao zaposlenik kod nekog ili u nekoj hobi proizvodnji. Inače visoko letiš a nisko padaš.

Trenutno se ne bavim ikakvom komercijalnom proizvodnjom, a sve ono što sam sam pokušavao ili što je ostatak obitelji pokušavao me navelo na jedan jako jednostava zaključak: U početku trebaš bar 3-4 puta više vremena i više troškova proizvodnje nego što je normalno, i bez ozbiljnog ulaganja u proizvodnju nećeš daleko doći. Ili ćeš imati jako puno fizičkog posla ili loš proizvod).
Ljudi ne znaju da je vrlo teško biti privatni poduzetnik. Čak i oni koji su školovani i imaju iskustvo u nekoj branši, u tom istom samostalnom biznisu propadnu.
A pogotovo ako nemaš političku pozadinu.
Moj rođak ima ženu koja je dipl. hoteljer i nije nikad našla pravi posao u struci. Nego je prodavala karte za jednodnevne izlete. Specijalizirala je bila otok KRK.
Nakod 10 godina je bila jako dobra u tom poslu. Pa su ona i njehin kompanjon odlučili kupiti brod i sami se baviti tim poslom.
Odmah su u startu ujebali stvar. Kupili su brod na zatvorenoj licitaciji i ponudili duplo veću cijenu. Netko im je savjetovao da brod vrijedi 100 000 eura,.
Tek su kasnije saznali da je prodavatelj imao kupca za 50 000 eura , ali se ipak odlučio za zatvorenu licitaciju.
Normalno, to je bilo na krediti, a jamac je bio i brod i stan.
Mislili oni dovesti brod na KRK i početi sa poslom. I došli oni tamo, a tamo ih dočekala zatvorena vrata. Naime nisu mogli dobiti stalni vez na javnoj rivi. A razlog je bio što je konkurencija potplatila lučku kapetaniju da može biti samo jedna brod na rivi.
A prijatelj nije mogao brod sidriti jer je imao ručno vitlo za sidro.
Tako su na kraju ljeta imali čisti gubitak od 10-20 000 eura. Partner je odustao od biznisa, a prijatelj je prodao stan. Ali to nije bilo dovoljno, jer su godinama stvarali samo gubitke.
Totalno su bankrotirali, a gospođa je pobjegla u Njemačku raditi na crno da izbjegne vjerovnike.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 08:42   #55
Quote:
mario_t kaže: Pogledaj post
ali govorio sam o trivijalnosti poput industrije pića - tu nismo mali. godišnje svatko od nas (prosjek, jel) popije 62 litre gaziranih napitaka, malo li je? uzmimo tu i BH, srpsko, eventualno slovensko-cg-kos-mk (jednostavnije ex-yu) tržište, to je 20 milijuna ljudi što je već nezanemarivo tržište. zašto je tu problem napraviti neku inovaciju? s vremenom bi, možda, bila kakva bila, postala i popularna u susjednim srednjoeuropskim zemljama isl... samo što nitko ne pokušava. i da, ovo piće uopće ne zahtjeva da se dnevno prodaje u jako velikim količinama da bi bilo isplativo.
Ja tvrdim da jesmo mali i kao tržište i kao kompanije sa novcem kojim raspolažu a ti me lako demantiraš- otvaranje tvrtke te košta 10 kn i samo hrabro naprijed
Kad govoriš o širenju, u Istri se odavno proizvodi i pije Pašareta a ne da se nije proširila na srednjeeuropske zemlje nego nije ni preko Učke.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 08:51   #56
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Gdje su cipele fizički napravljene je nevažno, važno je da iza njih stoji talijanska pamet, talijanski dizajn i talijansko ime koje garantira kvalitetu...
To se najbolje vidi u našoj firmi. Mi za švabe radimo ove plave bušilice na slici:
http://werkzeug-neu.de/produkte/werk...maschinen.html

Ali nigdje ne piše da su napravljene u Hrvatskoj. Sve pločice na njoj su njemačke. Normalno i cijena je njemačka.
Oni strojeve prodaju za 40 000 eura , a mi ih napraviom za 15 000 eura.

Ja kažem rukovodstvu da napravimo kako to rade kinezi: snime proizvod, nešto izmijene i prodaju pod svojim imenom.
To se može napraviti, ali tvoju bušilicu neće nitko kupovati ako cijena nije duplo manja od njemačke. Onda ispada da si na istome kao da radiš za švabe.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 09:15   #57
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Kod nas bi samo poštarina koštala cca 30 kn unutar Hrvatske, a za van garant puno više (to sa poštarinom mi nikako nije jasno da možeš kupiti nešto iz Kine za 50 kn i da se to nekome uopće isplati slati. Za dostavu jebene pizze je minimum narudžba od 30 kn). A ako pogledaš na dnu stranice brojač posjeta vidjet ćeš da to možda i nije neki posao od kojeg bi se dalo dobro (ili ikako) živjeti.
Bio je jedna čovijek koji se bavio online prodajom. Uglavnom rekao je da online dučan u hrvatskoj je užasno za otvoriti, (npr online dučan mora imati WC za kupce) i istovremeno da mu je jeftinije i kvalitetnije otići do bregane i od tamo poslati pošiljku nego da šalje iz hrvatske.

Jednako tako pamtim priču od nekom tipu koji je kupio prek ebay-a iz kine bateriju te istu platio 183 kune. Za poslati istu tu bateriju u kinu HP traži 180 kuna.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 09:17   #58
Ljudi shvatite već jednom da proboj NOVOG proizvoda široke potrošnje tipa sok košta milijune i najčešće završi neuspjehom, i kod nas i svuda u svijetu. Jednostavno je tako, ljudi imaju formirane navike i to nije lako srušiti, u to treba uložiti hrpu love, a ishod je vrlo neizvjestan. Nemojte mi sad mahati sa iPhonom, vidiš kako se on probio bla bla.. Na jedan koji se probije dođe ih barem deset koji propadnu. A svejedno treba platiti razvoj, početnu proizvodnju i marketing. Evo primjer iz Rijeke, naša lokalna firma JGL koja važi za poprilično uspješnu (upravo dižu novi pogon u Rijeci vrijedan 400 milijuna kuna) prije par godina probala se probiti sa nekakvom kozmetičkom linijom Adrience, znači x različitih kremica, pomadica bla bla. Utukli su ogroman novac u to i gdje je Adrience danas? Nema ga. Pliva se pokušala u Americi probiti sa Sancturom, nema više ni Sancture ni Plive.

Nemojte to miješati sa kućnim manufakturama "ja i žena miješamo domaći džem od bresaka", to su vrlo različite priče.
Bankei is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 12:49   #59
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ljudi ne znaju da je vrlo teško biti privatni poduzetnik. Čak i oni koji su školovani i imaju iskustvo u nekoj branši, u tom istom samostalnom biznisu propadnu.
A pogotovo ako nemaš političku pozadinu.
Moj rođak ima ženu koja je dipl. hoteljer i nije nikad našla pravi posao u struci. Nego je prodavala karte za jednodnevne izlete. Specijalizirala je bila otok KRK.
Nakod 10 godina je bila jako dobra u tom poslu. Pa su ona i njehin kompanjon odlučili kupiti brod i sami se baviti tim poslom.
Odmah su u startu ujebali stvar. Kupili su brod na zatvorenoj licitaciji i ponudili duplo veću cijenu. Netko im je savjetovao da brod vrijedi 100 000 eura,.
Tek su kasnije saznali da je prodavatelj imao kupca za 50 000 eura , ali se ipak odlučio za zatvorenu licitaciju.
Normalno, to je bilo na krediti, a jamac je bio i brod i stan.
Mislili oni dovesti brod na KRK i početi sa poslom. I došli oni tamo, a tamo ih dočekala zatvorena vrata. Naime nisu mogli dobiti stalni vez na javnoj rivi. A razlog je bio što je konkurencija potplatila lučku kapetaniju da može biti samo jedna brod na rivi.
A prijatelj nije mogao brod sidriti jer je imao ručno vitlo za sidro.
Tako su na kraju ljeta imali čisti gubitak od 10-20 000 eura. Partner je odustao od biznisa, a prijatelj je prodao stan. Ali to nije bilo dovoljno, jer su godinama stvarali samo gubitke.
Totalno su bankrotirali, a gospođa je pobjegla u Njemačku raditi na crno da izbjegne vjerovnike.


Da ne ispadne sve crno , znam masu primjera uspjeha no isto tako i ovakvih prica . Krediti
Najcesci su kafici , no nije ni bankrot velika stvar vise je do mentaliteta balkanskog gdje niko ne voli uspjeh

Netko je toj gospodi trebao objasniti razliku izmedu prodaje karata ( di je bia muz ) i upravljanja svojom firmom. No u sustini jednostavno nemozes kupovat brod od 100 000 eura i ne dovest strucnjaka koji ce to pregledat te procijenit makar u konacnici platia 101k eura .Prodavac je odigra igru , na njemu ne lezi nikakva krivica . Nedavno sam narucia plazmu od 5k kuna i provea sam otprilike 2-3 sata ispred kompa citajuci recenzije.
pa ti vidi


P.S
Nego ajmo na homemade sapune , ima li tko da posjeduje tocne podatke o naplati paketica pri slanju ?
RH- EU
cojone is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 13:06   #60
Kako se to radi na zapadu

http://www.absolut.com/en/products/absolut-mandrin/
http://www.absolutdrinks.com/en/drin...589.1409223608

malo off , interesantno da je to palo na um svedaninu .
cojone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:29.