Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2013., 06:20   #621
Nisam pobjegao nego sam bio baniran. Tamo si napisao toliko budalaština da je nehumano da te sramotim odgovorom, pomješao si crkvene oce, biblijske knjige.... jadan pišeš da se Jeronim kastrirao, a kastrirao se Origen i tako dalje.... jednom riječju nemaš pojma o temo o kojoj sa toliko drskosti pišeš...
__________________
Sjeti se vale da si more!
ripaparazzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 09:56   #622
Quote:
ripaparazzo kaže: Pogledaj post
Nisam pobjegao nego sam bio baniran. Tamo si napisao toliko budalaština da je nehumano da te sramotim odgovorom, pomješao si crkvene oce, biblijske knjige.... jadan pišeš da se Jeronim kastrirao, a kastrirao se Origen i tako dalje.... jednom riječju nemaš pojma o temo o kojoj sa toliko drskosti pišeš...
kako te nije stid tako neiskreno lagati.........bio si baniran kao i ja tjedan dana , a odgovora nema vec mjesec dana(unatoc pozivu)..........................prva guzo ,sa ovakom arogantnoscu upadas u jamu sve dublje...................
bestvy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 10:48   #623
Quote:
bestvy77 kaže: Pogledaj post
kako te nije stid tako neiskreno lagati.........bio si baniran kao i ja tjedan dana , a odgovora nema vec mjesec dana(unatoc pozivu)..........................prva guzo ,sa ovakom arogantnoscu upadas u jamu sve dublje...................
Vidim da imaš problema sa sa razumjevanjem, pa ću ti ljubazno ponoviti. Bio sam baniran, a kad sam vidio kakve bljuvotine pišeš nisam ni htio odgovoriti. Ne razlikuješ Origena od Jeronima, a pokušavaš debatirati o Bibliji. Svaka rasprava sa tobom je gubljenje vremena jer nemaš znanja što je manji problem, nisi inteligentan što je veći i ne želiš učiti što je najveći. A copy paste sa stranih ateističkih smetlarskih stranica može svako, a to je tvoj krajnji domet. I ne maltretiraj ljude sa svojim sektaštvom na ovoj temi.
__________________
Sjeti se vale da si more!
ripaparazzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 12:17   #624
Quote:
ripaparazzo kaže: Pogledaj post
Vidim da imaš problema sa sa razumjevanjem, pa ću ti ljubazno ponoviti. Bio sam baniran, a kad sam vidio kakve bljuvotine pišeš nisam ni htio odgovoriti. Ne razlikuješ Origena od Jeronima, a pokušavaš debatirati o Bibliji. Svaka rasprava sa tobom je gubljenje vremena jer nemaš znanja što je manji problem, nisi inteligentan što je veći i ne želiš učiti što je najveći. A copy paste sa stranih ateističkih smetlarskih stranica može svako, a to je tvoj krajnji domet. I ne maltretiraj ljude sa svojim sektaštvom na ovoj temi.
Osjecam obavezu da vas upoznam sa pravom osobom -ripaparazzo !
Samonazvanim krscaninom i vjernikom , koji je nazalost samo jedan obican lazov i arogantni podmukli provokator vecine ostalih ,hrabar u pokvarenom vrijedjanju ali samo posto je anonimno iza ekrana!
Neznam dali ce se ovaj post izbrisati ili ce ostati ali nadam se da ce vas sto vise procitati podmuklu i pokvarenu poruku koju mi je napisao:

"Jadniče bolje bi bilo da si dao prvu godinu, nego da se sramotiš po formu. Sve što znaš je drkanje po igricama i pisanje na brojnim forumima i brojinim nickovima. Roditelji ti našli posao jer si nesposoban za išta. Ti si niko i ništa, niškoristi, parazit ovog društva, guzičar kojeg su roditelji uvalili, a neko pošten i sposoban nije radi tebe dobio posao. Da sam beskarakterno smeće kao ti ili tvoj najbolji prijatelj ubio bi se!"

...stoga kako vidimo ,licemjer mi savjetuje da se ubijem ,iako podrzava svoju vjeru gdje je samoubojstvo strogo zabranjeno...
...ovo je tipican primjer kada je netko stjeran u kut zbog svojih pogresnih i laznih izjava , i kada mu nepreostaje nista drugo nego da prizna da nije u pravu , on bolesno vrijedja do granice bahatosti...........
...osim toga nepripadam nikakvoj sekti,nikome...ja sam samo covjek!!!
Covjek koji je zbog katastrofalne egzistencije morao nastavita buducnost u inozemstvu...i sve sto sam stekao stekao sam svojom krvlju....to bi bio jedan pristojan odgovor na ovaj bolesni post ,ukratko...
Upamtite ovog pogresnog forumasa za vasu dobrobit !
bestvy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 20:45   #625
Quote:
ripaparazzo kaže: Pogledaj post
Pokretač ove teme je Jehovin svjedok i pokušao je iskoristiti temu da nam prodaje svoje sektaško učenje. Jehovini svjedoci su jedna od 40 000 kršćanskih sekti. Svaka od tih sekti ima svoje eksluzivno tumačenje Biblije i po njima samo je to tumačenje ispravno. Svi ostali su u zabludi vjeruju u sotonine laži, itd.

Budući da se ne mogu od ostalih razlikovati po svetom i produhovljenom životu, sekte izmišljaju nova učenje koji im kao daju legitimitet jedine Božje crkve, skupštine, naroda... Ako jedan katolik pita jehovca jesu li vaši članovi bolji ljudi nego oni u Katoličkoj crkvi, jehovac će odgovoriti da svugdje ima dobrih i loših ljudi. Katolik ga zatim pita zašto da onda pređe u tabor jehovaca, a ovaj mu odgovara zato što samo mi imamo biblijsku istinu.

Sve te svadljive i dosadne kršćanske sekte - adventisti, jehovci, pentehostalci... funkcioniraju na principu sličnom piramidalnoj prodaji, svako vara glupljeg od sebe, odnosno onog ispod sebe, a naravno da oni koji su u vrhu piramide ne vjerujuju u budalaštine kojima vrbuju naivne, mnogi od njih uopće nisu vjernici. Većina tih sekti dolazi iz SAD-a, mnoge su produžena ruka cie i drugih obavještajnih službi.

Osim gore navedenog, najveći je problem što čovjek u takvim sredinama duhovno nazaduje. Recimo, prosječan adventist čita spise njihove proročice koja je napisala 100 000 stranica, a kad pročitaš jednu stranicu pročitao si ih sve. Spisi su joj puni nezdrave patetike i ispraznog moraliziranja. Jednom klasičnom adventistu sve se to onda reflektira u životu, pa su njihove sredine licemjerne, opterećene grijesima, ogovaranjem... Za čovjeka je bolje da nikad ne upozna vjeru, nego da bude član jedne takve sekte.

Sve te sekte uopće nisu sposobne Bibliju gledati duhovnim očima. Većina njih odbacuje jezik simbola, ezoterijski smisao Biblije, ne poznaju gemantriju, odnosno sve to nazivaju sotoninim djelom. A Biblija je puna simbola, samo, simboli nam se otvaraju onoliko koliko smo se mi spremni otvoriti njima. Biblija je riznica istinske mudrosti, duhovnosti i prosvjetljenje, ali, da bi hodali po vodi moramo prvo izaći iz čamca predrasuda, dogmi, strahova....
Ne slažem se u mnogo čemu s Jehovinim svjedocima, ali u jednom imaju pravo, a to je da je Trojstvo dogma koja ne postoji u Bibliji.

Ti kao dobar poznavalac Biblije (takav si se ovdje predstavio), trebao bi to znati.

Isus nikada nije spomenuo da su Bog neke tri vječne osobe, a Apostoli NIKADA nisu ni čuli za Trojstvo. Tako ti je to. Dapače.
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 00:39   #626
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Ne slažem se u mnogo čemu s Jehovinim svjedocima, ali u jednom imaju pravo, a to je da je Trojstvo dogma koja ne postoji u Bibliji.

Ti kao dobar poznavalac Biblije (takav si se ovdje predstavio), trebao bi to znati.

Isus nikada nije spomenuo da su Bog neke tri vječne osobe, a Apostoli NIKADA nisu ni čuli za Trojstvo. Tako ti je to. Dapače.
Da se postedim truda;
Quote:
Bynw kaže: Pogledaj post
U pocetku stvori Bog... Post 1, 1 Bog (heb. Elohim) se doslovno prevodi kao bogovi. Iako uvijek ima znacenje jednine, ukazuje na jednoga Boga.
Bynw is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 01:26   #627
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Ne slažem se u mnogo čemu s Jehovinim svjedocima, ali u jednom imaju pravo, a to je da je Trojstvo dogma koja ne postoji u Bibliji.

Ti kao dobar poznavalac Biblije (takav si se ovdje predstavio), trebao bi to znati.

Isus nikada nije spomenuo da su Bog neke tri vječne osobe, a Apostoli NIKADA nisu ni čuli za Trojstvo. Tako ti je to. Dapače.
Pa jesam li ja rekao da zastupam učenje o trojstvu? A u Bibliju se može svašta učitati, pa i trojstvo.
__________________
Sjeti se vale da si more!
ripaparazzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 12:02   #628
Quote:
Bynw kaže: Pogledaj post
Da se postedim truda;
Bog u Bibliji ima dva značenja.

Jedno je VJEČNO postojanje koje se naziva Bog.

Drugo je SILA koja je napravila svemir i nas ljude, koja se također naziva Bog.

Vječni Bog po meni nije osoba, pa samim time ne postoje ni tri vječne osobe.

SILA koje je napravila svemir i nas ljude, dakle taj Bog, nije oduvijek već je ROĐEN. To i SAM Isus kaže da je rođen od vječnoga Boga. Naravno da tu mislim na Vansvemirsku (Vanzemaljsku), Inteligenciju. To je za mene onaj pravi Bog Biblije, koji je rekao:"Načinimo čovjeka na svoju sliku!". Dapače.
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 23:03   #629
Bog postoji oduvijek i zauvijek. Pisano je: "Prije mene nije bilo nijednog ni poslije mene ga nece biti,ja sam alfa i omega" Bog je to rekao. A Isus nije Bog nego bozji sin i prije je bio kao duhovno bice sa Bogom na nebu ali se je morao utjeloviti kroz Mariju da bi mogao dati zivot za nas. I poceo vazno zadatak propovijedanja dobre vijesti o bozjem kraljevstvu koje i danas nastavljaju njegovi ucenici. Amen.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2013., 23:34   #630
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Bog postoji oduvijek i zauvijek. Pisano je: "Prije mene nije bilo nijednog ni poslije mene ga nece biti,ja sam alfa i omega" Bog je to rekao. A Isus nije Bog nego bozji sin i prije je bio kao duhovno bice sa Bogom na nebu ali se je morao utjeloviti kroz Mariju da bi mogao dati zivot za nas. I poceo vazno zadatak propovijedanja dobre vijesti o bozjem kraljevstvu koje i danas nastavljaju njegovi ucenici. Amen.
Isus je Bog lično, kao utelotvrenje Realnosti u Iluziji, ili Avatar. Dakle, to je Jedan Isti Večni Bog koji se u skladu sa duhovnom potrebom, kao i u skladu sa potrebom da direktno interveniše među ljudima kao Spasitelj. (da nije toga, cela planeta bi kolapsirala zbog oštećenja njene sure koja se oštećuje putem talasa negativnim misli ljudi, iako to ljudi o tome ne znaju ništa, jer ne znaju ni učinak sopstvenih talasa negativnih misli i stresova na njihove aure)

To je Bogo-čovek koji se na planeti među ljudima manifestovao više puta, donevši među izbuljene ljude uvek božanske norme ponašanja i mišljenja u skladu sa vremenom i kulturom u kojoj se pojavio, i po pravilu su posle Njega nastajale velike religije koje su nama danas poznate, iako u najvećem smislu imaju jako malo od onoga što je bilo Njegovo izvorno učenje.

Dakle, Isus jeste Bog u formi čoveka, koji se manifestuje direktno među ljude da bi ih poučio da su oni esencijalno isto što i On, ali da to tek trebaju spoznati, da su s Njim Jedno koliko je i On i svima njima-nama.

Amen = Om
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 00:07   #631
U strasnoj ste zabludi i neznanju. ccccccccc...
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 00:20   #632
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
U strasnoj ste zabludi i neznanju. ccccccccc...
Moramo se pomoliti da nam Bog dade milosti. I on će nam ih dati. Samo je pitanje na koji i kakav naćin ?!?
Samo da nam ne dade na način kako je to dao velikim inkvizitorima koji su se molili Bogu da lakše prepoznaju vraga u ženi. I Bog ih je uslišio i poduplao im njihovu efikasnost paljenja vještica na lomači
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 01:47   #633
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
U strasnoj ste zabludi i neznanju. ccccccccc...
šta god mislili, istina i dalje stoji i postoji.. ona ne zavisi od toga da li neko misli ovako i onako, zato je ljudima teško dokazati koliko najčešće lutaju u svojim glavama u tom smislu da se gnjave sa "dokazivanjem njihove istine" gde se frustriraju bez potrebe iznova i iznova padajući uvek na istoj grešci, ili im smeta da neko drugi misli kao da je važnije šta drugi misli od njihovog ličog.

To da li je neko u zabludi ili ne apsolutno ništa ne znači u ovoj situaciji, ali čisto iz običnog ugla diskusije - ko je taj koji može bilo kome izreći argumente na ovakvoj temi da mu jednostavno skrene pažnju i navede nekog da se malo dublje zamisli o istoj, praktično niko, stoga nečija tvrdnja bez iole truda da postavi nekakav argument još manje je vredna.

Te tako i ja mogu izreći. Ne, nisam ja u zabludi! Ako nisam ja, onda neko mora..
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 01:52   #634
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Moramo se pomoliti da nam Bog dade milosti. I on će nam ih dati. Samo je pitanje na koji i kakav naćin ?!?
Samo da nam ne dade na način kako je to dao velikim inkvizitorima koji su se molili Bogu da lakše prepoznaju vraga u ženi. I Bog ih je uslišio i poduplao im njihovu efikasnost paljenja vještica na lomači
Spalili su milion ljudi tada, iako, Vatikan na prvom mestu, verovatno sakrivaju te podatke kao da se radi o nekoliko stotina, barem sam naišao u nekoj "diskaveri" emisiji na takvu priču o nekim spiskovima i nekim opravdanim presudama i pravednim i regularnim suđenjima.
Kontam, kad su već krenuli da prave te silne spiskove najpre nije bilo kraja svim onim koji su bili trn u oku, koga su sve mrzeli iz dna duše, a usput se "poseklo" koliko duša ište, ludilo nema meru.

Posekli su sve humane osobe, sve iscelitelje, kostolomce i sve koji "nose đavola u koži", vidovite ljude, altruiste, različite, nepodobne, sve koje komšija prijavi, svakako i potencijalne "političke protivnike" bez zavođenja u registar.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 03:21   #635
Da. Kriva religija je odgovorna za krv mnogih. Na zalost i za krv svetih. Ali jos malo i doci ce im to na naplatu na Najvisem sudu ! Odgovarat ce za to bez brige budi. Ima jedan sud kojem nitko nece pobjeci. Onaj najpravedniji. Amen. Jer pisano je: “Koliko još, Svevišnji Gospodine, sveti i istiniti, nećeš suditi i osvetiti krv našu na onima koji žive na zemlji?” (Otkrivenje 6:10). Babilon Veliki, majka bludnicama i gadostima zemaljskim, duboko je upleten u te događaje i zato će snositi odgovornost kad dođe vrijeme da se odgovori na to pitanje.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 07:42   #636
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Da. Kriva religija je odgovorna za krv mnogih. Na zalost i za krv svetih. Ali jos malo i doci ce im to na naplatu na Najvisem sudu ! Odgovarat ce za to bez brige budi. Ima jedan sud kojem nitko nece pobjeci. Onaj najpravedniji. Amen. Jer pisano je: “Koliko još, Svevišnji Gospodine, sveti i istiniti, nećeš suditi i osvetiti krv našu na onima koji žive na zemlji?” (Otkrivenje 6:10). Babilon Veliki, majka bludnicama i gadostima zemaljskim, duboko je upleten u te događaje i zato će snositi odgovornost kad dođe vrijeme da se odgovori na to pitanje.
Taj "sud" je Zakon koji se trenutno dešava, ne brini ni ti, nema čekanja u redu za to, tome nije kriva religija već samo oni čija su to ična dela tada kada su činjena, Zakon je istog toga trenutka takođe delovao - to što neki nisu odmah svesni Zakona, to je sasvim normalno i prirodno, ali ga ne mogu zaobići jer je on upravo Zakon. Posledice toga traju svakako ali božanski Zakon nije nekakav ljudski apelacioni sud koji se muči s birokratijom ili čeka "Sudnji dan", u večnosti tako nešto ne postoji, u večnosti ne postoji vreme prema tome se ne čeka ni na šta, adok u našoj ravni se to odvija istog momenta, džaba proklinjanje.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 13:11   #637
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Da. Kriva religija je odgovorna za krv mnogih. Na zalost i za krv svetih. Ali jos malo i doci ce im to na naplatu na Najvisem sudu ! Odgovarat ce za to bez brige budi. Ima jedan sud kojem nitko nece pobjeci. Onaj najpravedniji. Amen. Jer pisano je: “Koliko još, Svevišnji Gospodine, sveti i istiniti, nećeš suditi i osvetiti krv našu na onima koji žive na zemlji?” (Otkrivenje 6:10). Babilon Veliki, majka bludnicama i gadostima zemaljskim, duboko je upleten u te događaje i zato će snositi odgovornost kad dođe vrijeme da se odgovori na to pitanje.

KRIVA RELIGIJA !!??

Znači da su odmah na samom početku bile krive kršćanske religije: http://hr.wikipedia.org/wiki/Popis_k...rkvi_i_pokreta
Crkve nastale prije 1700.

Katoličanstvo od 1054. raskolom prvobitnog kršćanstva
Pravoslavlje od 1054. raskolom prvobitnog kršćanstva
Protestantizam je općenit naziv za sva kršćanska vjerska učenja koja su se odijelila od katolicizma nakon reformacije u 16. stoljeću.


A TVOJI su se pojavili dosta kasno

Crkve nastale poslije 1700.

Nova crkva osnovana u Londonu 1787., po idejama Emanuela Swedenborga (1688.-1772.) (umro 15 godina ranije). Procjenjuje se da ima 25,000-30,000 sljedbenika.
Mormoni - osnovao ih Joseph Smith 1830. (danas se zovu Crkva Isusa Krista Svetaca posljednjih dana) Procjenjuje se da ima 13 milijuna vjernika.
Ekskluzivna braća 1847.
Kristova braća 1848.
Kršćanska znanost 1876.
Jehovini svjedoci 1881.
Škola kršćanskog jedinstva 1891.
Nova apostolska crkva 1906.
Rastafarijanstvo 1930. bazirano na idejama Edwarda Wilmota Blydena (1832.-1912.) i Marcusa Garveya (1887.-1940.)


Jesu li se prvi kršćani molili Bogu. Valjda jesu. Ali im to nije pomoglo da ne dođe do prvog raskola. A valjda su se i ovi kasnije molili Bogu. Ali opet je dolazilo do raskola.

Zadnje uređivanje krena : 01.07.2013. at 13:53.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 23:15   #638
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Ako nije bed pa da kažeš koje su to''zatvorene''biblioteke?S tim da nadovežeš koje su to informacije iz ''prve ruke''?
A da su ostale u kutu povijesti,zaboravljene a evo sad..otkrivene.
Jer imam filing kao da znaš''istinu'',pa da čujem otprilike što je to.
To su biblioteke-knjižnice koje se nalaze u prostorima određenog učilišta. Pravilo je da se ne posuđuju niti iznose van prostora-čitaonice.
Informacije koje sam "dobila" su korisne za onoga tko ih može razumjeti i primjeniti u osobnom razvoju.
Moja istina za tebe može imati sasvim drugo značenje. Kužiš što želim reći?
Prenošenje "istine" je i odgovornost. Ne mogu pisati ovako na forumu zato što mi se piše, priča, ili mislim da ja znam.
Čovjek koji želi učiti sigurno će doći u određeno vrijeme do određenih osoba i saznanja.

krena@,
Hvala.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 02:19   #639
Aha, jer pisano je : "Molite,+ i dat će vam se! Tražite, i naći ćete! Kucajte, i otvorit će vam se!+ 8 Jer tko god moli, prima.+ Tko god traži, nalazi. I tko god kuca, otvorit će mu se."
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 21:42   #640
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
To su biblioteke-knjižnice koje se nalaze u prostorima određenog učilišta. Pravilo je da se ne posuđuju niti iznose van prostora-čitaonice.
Informacije koje sam "dobila" su korisne za onoga tko ih može razumjeti i primjeniti u osobnom razvoju.
Moja istina za tebe može imati sasvim drugo značenje. Kužiš što želim reći?
Prenošenje "istine" je i odgovornost. Ne mogu pisati ovako na forumu zato što mi se piše, priča, ili mislim da ja znam.
Čovjek koji želi učiti sigurno će doći u određeno vrijeme do određenih osoba i saznanja.

krena@,
Hvala.
I što kažu te informacije?

Je li svemir sam od sebe nastao, ili ga je neka Inteligencija dizajnirala?

To je ključno pitanje, sve ostalo se svodi upravo iz toga odgovora.
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:15.