Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2016., 17:55   #1
Punomoć za prodaju vozila

Mama ima nekog starog golfa i ona bi da ja to riješim.

Da skratim, mora li ona sa mnom kod bilježnika ovjeriti punomoć za prodaju, ili mogu ja s njenom osobnom, ili ona može sama s mojim podacima?

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 18:16   #2
Mora ona.

JB ima funkciju da prati da vlasnik osobne i nitko drugi stavi svoj potpis na ugovor.

(osim ako taj drugi ima punomoc vlasnika osobne (a za punomoc opet moras u JB))
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 18:17   #3
A šta nije jednostavnije kad nađeš kupca da ona ode kod bilježnika potpisat/ovjerit kupoprodajni? Šta će ti punomoć?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 18:49   #4
Quote:
perich kaže: Pogledaj post
Mama ima nekog starog golfa i ona bi da ja to riješim.

Da skratim, mora li ona sa mnom kod bilježnika ovjeriti punomoć za prodaju, ili mogu ja s njenom osobnom, ili ona može sama s mojim podacima?

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
Ona sama sa tvojim podacima. Ne treba joj ni tvoja osobna
alf12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 22:34   #5
Kako napravit u idućem slučaju- bratić ošao u Kanadu, auta se nije rješio dok je bio tu, pretpostavljam da su to muke samo takve da uspijem sad ja prodati auto i prepisati na drugu osobu...
Blackened is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 22:55   #6
Quote:
perich kaže: Pogledaj post
Mama ima nekog starog golfa i ona bi da ja to riješim.

Da skratim, mora li ona sa mnom kod bilježnika ovjeriti punomoć za prodaju, ili mogu ja s njenom osobnom, ili ona može sama s mojim podacima?

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
Ali pazi da kod prodaje auta skinete tablice s auta i plati mu probne i odjevite ga odmah na mupu nedaj svoje tablice ni za živu glavu jer nece ga švercer prepisat na sebe neželi platit porez vec ce ga odmah prodavat dalje s maminog imena i vozat se mjesecima na njeno ime i pravit kazne jer mup nezna da je auto prodan jer za ugovor nezna nitko osim vas i biljeznika
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 22:55   #7
Quote:
Blackened kaže: Pogledaj post
Kako napravit u idućem slučaju- bratić ošao u Kanadu, auta se nije rješio dok je bio tu, pretpostavljam da su to muke samo takve da uspijem sad ja prodati auto i prepisati na drugu osobu...
Nope. Samo nek ode u konzulat i napravi punomoć. Kao da je otišao našem bilježniku.

@Loui - ne baljezgaj. Ako onaj koji kupi ne prijavi auto na sebe u roku 15 dana stari vlasnik ide s ugovorom na MUP i sve se regulira ... i dodatno sljedi kazna novim vlasniku radi "zaboravnosti". Pa samo nek se zajebava i ne prijavljuje auto na sebe.

Propustio si da su KONAČNO rješili taj čvor.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 23:07   #8
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Nope. Samo nek ode u konzulat i napravi punomoć. Kao da je otišao našem bilježniku.
A dobro, usput jednom kad ide do Vancouvera, ima samo 700 km .
Blackened is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 00:26   #9
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Nope. Samo nek ode u konzulat i napravi punomoć. Kao da je otišao našem bilježniku.

@Loui - ne baljezgaj. Ako onaj koji kupi ne prijavi auto na sebe u roku 15 dana stari vlasnik ide s ugovorom na MUP i sve se regulira ... i dodatno sljedi kazna novim vlasniku radi "zaboravnosti". Pa samo nek se zajebava i ne prijavljuje auto na sebe.

Propustio si da su KONAČNO rješili taj čvor.
a zašto bi nakon 15dne išao na mup i trošio benzin i izlazio s posla i maltretirao se i tom šverceru pravio neugodnost da mi dolazi prijetit doma da sam ga naguzio i tražit 700kn da mu namirim za kaznu jer sam ja kriv što sam ga prijavio , i ogrebe mi auto ispred kuće i polije ga solnom kiselinom ili me zašaketa znamo kakvi su šverceri hahari , bolje brate elegantno skinut tablice i na mup s prometnom i ugovorom odjavit i kupit mu probne, a meni na mupu nisu dali da odjavim bez tablica i prometne samo s ugovorom , kaže e to je procedura odite gore u sobu kod jedne aždaje pa te ona izvrijeđa kaj vi mislite dođite drugi put pa opet te jebe i jedva na kraju umolio
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 07:21   #10
Lujač pomalo. Previše tv-a gledaš.
Tko ne prepiše auto 15 dana sam si je kriv.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 08:20   #11
svako normalan odmah prepisuje drugi dan auto, jer sam treba da mu sjedne kakva kazna pa nek ne mogu prepisat... ovako ja njega odmah rijesim i gotovo... u utorak sam dotero auto iz zg, u srijedu u 9 ujutro je vec imo moje tablice na sebi...

moj auto je oso u zg, ima rok do 15.12 da ga prepise ako ne bude ja ode prijavit... i to je to...


a da sam iso vadit probe muka mi vec od tog svega, plati ovo, plati ono, de žig vamo de žig tamo... osim toga kod nas mup radi do 3h aljudi rade do 4 i ne mogu nikako nit odjavit nit išta... slobodan dan moras uzet kad ides prepisat auto
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 09:39   #12
A šta kad ga švercer proda trećoj osobi sa tvog imena direktno lažiraju tvoj potpis jer imaju "bilježnika" pa onda produže regu na tvoje ime bez tvoje osobne jer imaju "svog ćloveka" na tehničkom, pa jos plate osiguranje na tvoje ime i tebi dolaze svaki mjesec uplatnice i plaćaš im regu jos godinu dana jer si "ti potpisao" a na sudu dokazuj da nisi i to godinama onda ce ti trošak probnih biti sitnica za to, frendu policija došla u 4 ujutro da ga tuku jer je prodao auto budali koji je napravio scenu u autu sa frendovim tablicama zabio se u stup pijan sjedio u auto i počeo tući svoju curu pa su pobjegli iz auta ostavili ga na sred ceste a ljudi prijavili i murka ovom došla doma ponoći da je kao zlostavljač a ovaj ih blijedo gleda jer budala nije skinuo tablice
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 09:49   #13
Ovaj đabalebac kojem sam ja prodao auto nije ga htio prepisat na sebe 6mj ja ga zvao a on me pravi budalom sad ću sutra ću prekosutra ću a auto je odmah prvi dan stavio u oglas po skupljoj cijeni s mojim tablicama , ja otišao na mup na šalter a teta mi se smije pa jeste li vi normalni kak da ja auto odjavim samo sa ugovorom trebate mi donijeti tablice i prometnu , ja reko pa kak ako mi ovo švercersko đubre neda , a ona veli odite na kat u kancelarije kod jedne nadrkane babe koja me izvrijeđala i izbacila iz kancelarije da sam ja kriv što nisam skinuo tablice, kaze bude go on prepisao kaj ste nestrpljivi i tako ja ko budala čekao 6mj ova neće odjaviti, i kad je istekla rega i jos 14 dana dođem i ova preko kurca prihvati moj pismeni zahtjev da mu policija dođe doma da mu oduzmu tablice i prometnu jeeeedva
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 09:54   #14
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
A šta kad ga švercer proda trećoj osobi sa tvog imena direktno lažiraju tvoj potpis jer imaju "bilježnika" pa onda produže regu na tvoje ime bez tvoje osobne jer imaju "svog ćloveka" na tehničkom, pa jos plate osiguranje na tvoje ime i tebi dolaze svaki mjesec uplatnice i plaćaš im regu jos godinu dana jer si "ti potpisao" a na sudu dokazuj da nisi i to godinama onda ce ti trošak probnih biti sitnica za to, frendu policija došla u 4 ujutro da ga tuku jer je prodao auto budali koji je napravio scenu u autu sa frendovim tablicama zabio se u stup pijan sjedio u auto i počeo tući svoju curu pa su pobjegli iz auta ostavili ga na sred ceste a ljudi prijavili i murka ovom došla doma ponoći da je kao zlostavljač a ovaj ih blijedo gleda jer budala nije skinuo tablice
Staaari mooooj!

Okušaj se kao scenarist.

Ili još bolje, ne izlazi uopće kuće, jer sve je moguće. Al prije nego se zatvoriš u kuću, napravi jednu stvar. Provjeri jesi li još uvijek upisan kao vlasnik svog stana ili je stan već na nekoj trećoj osobi. Znaš ono, lažiranje tvog potpisa, prijepis stana na "kupca"... i tako dalje...pa ti dokazuj na sudu...
Mislim, ima svega danas i takvi scenariji se nekom i dogode, ali daj, malo manje drame u životu. Bit će ti lakše.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 11:14   #15
Znam zezam se malo
I jos nesto ovaj kojem sam prodao auto kad mu je istekla rega nije imao love za registraciju vec se vozio s mojim tablicama neregistriran dok mu ja nisam poslao murku na vrata kuc kuc i za šiju vraćaj tablice bilmezu mamlazski gazap
Sigurno su ga glavom na haubu ruke na leđa raširi noge pa malo pendrekom po jajima ozada e neka ti baš sam guštao kad li on mene zove kmeči ajjjjj zakaj ste mi to napravili

Reko a sad me zoveš smradu a 6mj se nisi htel javit
Reko sve će tebe svit naučit kad te tata i mama nisu naučili
Misliš se zajebavat sasvitom misliš ti to je Alajbegova slama i Duratbegov dolac i Hasina lokva oće to oće samo kad se nameči,
Bićeš ti meni mekši po leđima nego po trbuhu ristane mali, sve će to svit naučit, neće ti koža valjat ni za opanaka
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 12:17   #16
radi se o golfu 1 realne vrijednosti 500€. ne vjerujem da mu se za 50 kn poreza isplati uopce izbjegavat ili zajebavat.
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 00:03   #17
Ma ovo sad s pravom da odjaviš s kpu je milina. Pa neka on ne prepisuje.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 08:37   #18
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
moze li prijevod?
nemoj molim te sve dijalekte koristiti
odluci se za jedan....

moze prijevod na derventski...i ja sam blizu pa cu skuzit...

a seks je seks...bitno je da se tura a tko kome to ce se jos vidjeti...
znaci soderas smije tebe zezati a ti njega ne?tako sam ja iscitao sto si napisao....

i ja sam prije davao tablice na autu....i jednom se opekao...
prodao auto u sibenik,i za mene je slucaj rijesen,nakon nekoliko mjeseci stize kazna za brzu voznju i zamisli auto je i dalje u ZG...
i u toj noci zaustavljen kad mu je rega istekla i zato dobio kaznu ja.....
e reko neces majci i ja u Lucko s kupoprodajnim....jer to se cuva
i rijesio za pet min...
sta je s autom i kaznama bilo boli me patka...

probne stvarno nisu skupe kao sto kazes....s time se slazem...spustis mu cijenu za probne i ciao
Zašto bih išao u Lučko i opravdavao se kad je elegantnije skinut odmah tablice
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 19:23   #19
Quote:
Blackened kaže: Pogledaj post
A dobro, usput jednom kad ide do Vancouvera, ima samo 700 km .
Vjeruj mi, CDRW ti je dao najbolji mogući savjet, jer Kanada nije članica Haške konvencije pa ti ovjera nekog kanadskog tijela ne moze ići po relativno jednostavnoj proceduri Haške konvencije - apostille, već mora ići posebna procedura nadovjere, dok to postignete, auto istrune već 3 puta.

Tako da ti je HR konzulat/ambasada jedina opcija, koliko god daleka bila.
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:40.