Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2010., 02:36   #181
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Cuj imas 'zracenja' i 'zracenja' i vidim da upotreba te iste rijeci zbunjuje.......... itd....
to si sve tak lijepo meni elaborirala kao da ja to ne znam. drugim curama, koje svaki mjesec rade UZV po sat vremena treba skrenuti pozornost, ne meni. no, čini se da će one nastaviti sa svojom praksom jer ipak idu k privatnicima i to dosta plaćaju pa si misle, "neka bude sve pregledano". tako da bolje da završimo, da nas moderatori ne kartoniraju.
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 07:49   #182
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
to si sve tak lijepo meni elaborirala kao da ja to ne znam. drugim curama, koje svaki mjesec rade UZV po sat vremena treba skrenuti pozornost, ne meni. no, čini se da će one nastaviti sa svojom praksom jer ipak idu k privatnicima i to dosta plaćaju pa si misle, "neka bude sve pregledano". tako da bolje da završimo, da nas moderatori ne kartoniraju.
Pa očito ne znaš i gledaš vrlo usko u smislu da se UZV koristi samo za gledanje anomalija (down i slično i zbog moguće odluke o pobačaju) i da nakon 25. tjedna nije potreban.
UZVom se detektira zastoj u rastu, protoci krvi, opće stanje fetusa na koje se može utjecati pravovremenom reakcijom.
Ne ide se na ultrazvuk zato da bi se slikalo ili naplatilo.

Što se tiče inozemstva i brojeva pregleda i ultrazvuka.. pa jednostavno, država plaća minimum i potiče "prirodni pristup" jer manje košta.Nije to zbog fetusa niti zbog rodilje
Pogledajte statistike pa ćete vidjeti gdje je najviša stopa smrtnosti novorođenčadi.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 07:49   #183
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
to si sve tak lijepo meni elaborirala kao da ja to ne znam. drugim curama, koje svaki mjesec rade UZV po sat vremena treba skrenuti pozornost, ne meni. no, čini se da će one nastaviti sa svojom praksom jer ipak idu k privatnicima i to dosta plaćaju pa si misle, "neka bude sve pregledano". tako da bolje da završimo, da nas moderatori ne kartoniraju.
Oprosti, usporedjivala si u svom postu kompjutere i ultrazvuk i izgledalo je kao da je jedina razlika 'direktno' i 'indirektno' a ne da su to posve razlicite vrste zracenja, s razlicitim ucincima
Toliko od mene!
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 07:52   #184
Quote:
penelop@ kaže: Pogledaj post

Što se tiče inozemstva i brojeva pregleda i ultrazvuka.. pa jednostavno, država plaća minimum i potiče "prirodni pristup" jer manje košta.Nije to zbog fetusa niti zbog rodilje
Pogledajte statistike pa ćete vidjeti gdje je najviša stopa smrtnosti novorođenčadi.
Cekaj, gdje, u Engleskoj ili na Novom Zelandu (o njima sam ja pisala)? Ne bih rekla.

Ne slazem se. Naravno da postoje slucajevi gdje je klinicki potrebno, ali za vecinu normalnih trudnoca--nema dokaza da ucestali ultrazvuci doprinose boljem ishodu trudnoce.
(ako ima, molila bih referencu, moze i na pp da zbilja prestanem offtopicariti)
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 07:57   #185
Cure, sve ste već rekle i fakat ste OFF na kvadrat! Otvorite temu o UZV ili ju nađite ako već postoji pa tamo nastavite raspravljati o štetnosti ili neštetnosti UZV-a...
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 08:13   #186
da se vratimo na cijene, moj doktor je privatnik - socijalac,što znači da radi većinom preko HZZO ali ponekad i privat i radi UZV za cijenu od 100 kn. napravi 2D i 3D ali na kratko. radi mi UZV stalno, kad god ja želim jer se to uvijek plaća. al da me "sat vremena gleda", to ne.
koliko plaćate 4D? na to bih jednom željela ići.....
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 08:43   #187
Mislim da ova tema nema smisla, ako uz cijenu ne napisete i tko vam je doktor
Rina6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 08:52   #188
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
da se vratimo na cijene, moj doktor je privatnik - socijalac,što znači da radi većinom preko HZZO ali ponekad i privat i radi UZV za cijenu od 100 kn. napravi 2D i 3D ali na kratko. radi mi UZV stalno, kad god ja želim jer se to uvijek plaća. al da me "sat vremena gleda", to ne.
koliko plaćate 4D? na to bih jednom željela ići.....
Pa taj 4D uzv ti tak i traje otprilike- sat vremena! nećeš to valjda raditi svaki pregled ja sam ga napravila jednom u trudnoći i doktor mi je svaki organčić bebe izmjerio,svaku kost,sve sve! i kad mi je rekao da je sve uredno,nemam potrebe više ić na to! a i košta 500 kn...malo mi je tu mač
Na običnom se ultrazvuku isto sve jako dobro vidi
-Aya- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 10:23   #189
evo cijenik harnija za ovu godinu http://www.poliklinika-harni.hr/pdf/Cjenik_2010.pdf
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 11:41   #190
ja bih voljela ako netko zna recentne cijene 3d-4d uzva u Zagrebu, da tu napiše!

I još uvijek se mislim dal je bitno 3d ili 4 d...navodno j 4d bolji...a koliko je to stvarno bitno, ne znam....-
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 16:13   #191
Ne znam koliko je štetan-jer to sa sigurnošću nitko još ne može potvrditi-ali ni odbaciti, jednostavno, vrijeme će pokazati....a nadam se da nije, jer sam ih do svog 24. tjedna uradila masu...i uradit ću ih dosta. Odbila sam prenatalne testove-znači, pobačaj i te granice mi nisu važne...ali mi je itakako nužno raditi u zadnjem tromjesečju trudnoće UZV radi odluke hoću li ići na carski ili prirodno, radi dijabetesa i veličine fetusa....s druge strane, da nisam išla na UZV-ne znam kako bih vidjela hematome i uzimala terapiju (iako, sad se pitam je li i to ima smisla....).

Što se tiče vaginalnih pregleda...i njih sam prošla previše...i zbog toga sam u ranoj trudnoći morala uzeti antibiotik ( a nikad nisam imala bakterije u životu) Nego, kako se može drugačije provjeriti "otvorenost" itd?
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 16:25   #192
ja sam kod dr. Škvorca u Samoboru - pregled i UZV platim 300kn... idući tjedan mi vjerojatno radi 3D, pa ću javiti koliko košta
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 19:13   #193
Ja sam s narucila u polikliniku pronatal kod dr Djelmis jeli zna tko cijene pregleda tamo radimo na trudnoci pa moramo sve pretrage napraviti
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 19:34   #194
nety, ja sam tamo, prvi put platila pregled i uzv 300kn, a kad sam isla opet, uzv i uzimanje briseva500, s tim da sam preko recepta isla zbog briseva. moram ju pitati jel ima 4d uzv, jel bi htjela na to u kasnijoj trudnoci, a toliko pametovanja na ovoj temi, bez ijednog konstruktivnog odgovora koliko je 4d ko kojeg privatnika. tema je cijene pregleda i uzv, a ne dal je stetan il ne!
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 19:53   #195
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
ja sam kod dr. Škvorca u Samoboru - pregled i UZV platim 300kn... idući tjedan mi vjerojatno radi 3D, pa ću javiti koliko košta
evo javljam samo da sam i 3D s pregledom platila 300kn
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 20:46   #196
Quote:
nety kaže: Pogledaj post
Ja sam s narucila u polikliniku pronatal kod dr Djelmis jeli zna tko cijene pregleda tamo radimo na trudnoci pa moramo sve pretrage napraviti
prije tjedan dana sam platila pregled i uzv 600 kn

Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
nety, ja sam tamo, prvi put platila pregled i uzv 300kn
marta, kad si to bila? ja sam ostala neugodno iznenadjena sa cijenom, mislim da je to jedna od vecih u zg.
__________________
InsAnity is hereditary; you get it from your children
danila is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 11:54   #197
a joj, 600kn?? si dobila racun, mozda zato? fakat mi je to previse! pa ne mre nekom biti ovako, nekom onako
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 22:48   #198
ja sam bila u viliju,platila 600 kn - 4D , i prilozila sam u poreznoj,pa cemo vidjeti hoce li biti kakav povrat od toga
__________________
T&N Moje zvrke :) ; stize i treca u 01.2014. ;)
bijela orhideja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 22:44   #199
Cure koje su radile ctg privatno u Zagrebu..Koliko košta ta pretragica?
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 08:16   #200
Poliklinika Podobnik:
- prvi pregled i ultrazvuk - 400,00 Kuna
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:41.