Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2013., 10:57   #4681
Quote:
mrgud34 kaže: Pogledaj post
Plastične ti se savijaju na suncu
Glede buke roleta, najbolje je kada se u vodilicama roleta nalaze četkice. tamo gdje je guma, kažu da također buči kao da ni nema ništa.
Potpisujem post kolege mrguda
Ako su samo gume na vodilicama, lamele imaju previše "lufta" te na vjetru udaraju previše.. Bar meni ...
ako je postavljen onaj nekakav filc ili štogod je u vodilici onda je to svedeno na minimum
didda is offline  
Old 11.06.2013., 16:01   #4682
Quote:
mrgud34 kaže: Pogledaj post
Plastične ti se savijaju na suncu
Glede buke roleta, najbolje je kada se u vodilicama roleta nalaze četkice. tamo gdje je guma, kažu da također buči kao da ni nema ništa.
U redu, znači tražit da baš bude s četkicama.
A vidim da su se ove malo savile, ali nije toliko strasno, mogu se uvući skroz u kutiju (a stare su vjerojatno 15-ak godina; mi smo u stanu nekih 10-11).
Više me brine da ne bi kod prve tuče došlo do toga da ne se ne mogu uvući u kutiju. Promjene od sunca su relativno blage, promjene od tuče bi vjerojatno bile veće i naglije.
Sjecko is offline  
Old 13.06.2013., 23:10   #4683
PVC stolarija - Marlex (Aluplast) i Melcir-Židov (Rehau)

Poštovani,
tražim trenutno koju PVC stolariju ugraditi u stan u zgradi staroj 30 god. Živim u VŽ pa mi je (na preporuku) prva opcija bio Marlex. Ponuda za 4 prozora 1360x1380 i balkonska vrata 790x2200 je bila cca. 11.300kn. Prozori imaju Aluplast IDEAL 6000 profil, tri stakla, komarnike, bez roleta.
Vaša iskustva s MARLEX stolarijom?
Surfajući po forumu vidim da ste nahvalili Rehau profile pa sam u blizini našao Melcir-Židov tvrtku za PVC stolariju iz Rehau profila. Ponudu još nisam dobio, ali mi se čine OK na prvu loptu (gospođa ugodna na telefonu, pokušava dati pravi savjet umjesto prodati najskuplju varijantu). Imate li iskustva s navedenom tvrtkom?

Također, isplati li se za zgradu staru 30 god., bez termo izolacije uzimati trostruka stakla. Toplinska izolacija ustupa prioritet zvučnoj izolaciji.

Hvala unaprijed za odgovore.
Voithl is offline  
Old 15.06.2013., 18:12   #4684
Moze li ukratko odgovor sta je bolje pvc ili alu prozor? Obzirom da je prozor na suncu veci deo dana, dosta izlozen kisi, vetru... Naravno, interesuje me da neko ko se stvarno razume kaze koliko su price o stetnom uticaju pvc stolarije na zdravlje coveka istinite?

Takodje, ako sam dobro skontala, bolja su stakla koja su punjena argonom?
__________________
The sound in my ears
Hopey is offline  
Old 18.06.2013., 15:18   #4685
Kupujem dekorativni alu panel za vrata pa me zanima da li je potrbno ojačanje na panelu i čemu ono služi
andrear1 is offline  
Old 19.06.2013., 19:38   #4686
Sluzi tom da neko ne uzme sjekiru i lupi po sredini panela i panel uleti u stan...
gogo2409 is offline  
Old 19.06.2013., 22:28   #4687
Quote:
andrear1 kaže: Pogledaj post
Kupujem dekorativni alu panel za vrata pa me zanima da li je potrbno ojačanje na panelu i čemu ono služi
sama riječ ti kaže, da ojača panel. Ojačanje nije nužno stoga proizvode panele i bez ojačanja. A ako netko hoće provaliti ima puno lakših načina nego nositi sikiru sa sobom
savus is offline  
Old 21.06.2013., 08:45   #4688
Imam trokrilni drveni prozor i sad kad bi ga promjenio smanjio bi ga za jedno krilo tj sad bi bio dvokrilni.i imam pitanje za majstore da li se taj pvc prozor može montirati a da se to jedno krilo mnje zatvori s ytongom naknadno kad ga oni montiraju jel kad bi ga prije zatvorio rupa od druga dva krila bi bila velika a kuća je mala prizemnica a teško se baš dogovorit da oni dođu u toćno određen dan.Unaprijed hvala na odgovoru na ovoj mojoj dilemi.
Slatkacura is offline  
Old 21.06.2013., 10:24   #4689
Quote:
Slatkacura kaže: Pogledaj post
Imam trokrilni drveni prozor i sad kad bi ga promjenio smanjio bi ga za jedno krilo tj sad bi bio dvokrilni.i imam pitanje za majstore da li se taj pvc prozor može montirati a da se to jedno krilo mnje zatvori s ytongom naknadno kad ga oni montiraju jel kad bi ga prije zatvorio rupa od druga dva krila bi bila velika a kuća je mala prizemnica a teško se baš dogovorit da oni dođu u toćno određen dan.Unaprijed hvala na odgovoru na ovoj mojoj dilemi.
Naravno da možete ako je to na kući .
Plavi-9 is offline  
Old 23.06.2013., 18:48   #4690
Nadam se da sam na pravom mestu da postavim pitanja.Ovako,tice se pvc prozora,imam nekoliko nejasnoca.Ako je postavljen prozor dobar zvucni izolator da li to automatski znaci i da je dobar termoizolator?Da li je bolja spoljna roletna ili unutrasnja sto se tice izolacije ili to nema veze?Cime mogu da se podmazu mehanizmi koji sluze za zatvaranje pvc prozora?Imam ponudu prozora profila Weiss i Winkhouse okova,dimenzije prozora su 160 sa 120 i cena je 125 evra,da li je to dobra ponuda sto se tice odnosa cena-kvalitet.Kakvi su to profili i okovi,da li su neki skart ili imaju odredjeni kvalitet?Sve sugestije,saveti i odgovori dobro bi dosli.Unapred hvala
wolfsburg is offline  
Old 24.06.2013., 12:01   #4691
Quote:
wolfsburg kaže: Pogledaj post
Nadam se da sam na pravom mestu da postavim pitanja.Ovako,tice se pvc prozora,imam nekoliko nejasnoca.Ako je postavljen prozor dobar zvucni izolator da li to automatski znaci i da je dobar termoizolator?Da li je bolja spoljna roletna ili unutrasnja sto se tice izolacije ili to nema veze?Cime mogu da se podmazu mehanizmi koji sluze za zatvaranje pvc prozora?Imam ponudu prozora profila Weiss i Winkhouse okova,dimenzije prozora su 160 sa 120 i cena je 125 evra,da li je to dobra ponuda sto se tice odnosa cena-kvalitet.Kakvi su to profili i okovi,da li su neki skart ili imaju odredjeni kvalitet?Sve sugestije,saveti i odgovori dobro bi dosli.Unapred hvala
Oba profila su Turske proizvodnje i ni jedan ti baš ne obećava dugotrajnost, a ni neku izolaciju. Jedino što ti takvi proizvođači mogu garantirati je - niska cijena, jer već samim izborom profila se vidi da im ni ostala oprema nije neke kvalitete.
Takvi prozori su dobri jedino za šupe i pomoćne prostorije gdje se rijetko ili uopće ne otvaraju.
lik24 is offline  
Old 24.06.2013., 12:58   #4692
Da li če se smanjiti cijene pvc stolarije ulaskom Hrvatske u EU?
žek is offline  
Old 25.06.2013., 20:11   #4693
Quote:
žek kaže: Pogledaj post
Da li če se smanjiti cijene pvc stolarije ulaskom Hrvatske u EU?
cijene stolarije se nece mjenjati gotovo nista...

za vise informacija o stolariji
[email protected]
schabic is offline  
Old 26.06.2013., 09:32   #4694
Quote:
wolfsburg kaže: Pogledaj post
Nadam se da sam na pravom mestu da postavim pitanja.Ovako,tice se pvc prozora,imam nekoliko nejasnoca.Ako je postavljen prozor dobar zvucni izolator da li to automatski znaci i da je dobar termoizolator...


Nije nužno. Npr. Low E stakla ti neće puno pomoći kod zvuka, ali su za toplinsku izolaciju neizostavna. Ako u kutijama za rolete imaš stiropor,to je dobro za toplinu ali nedovoljno za zvuk...
ssm is offline  
Old 26.06.2013., 13:31   #4695
Hvala ssm
wolfsburg is offline  
Old 26.06.2013., 23:17   #4696
ima li itko iskustva sa firmom RES IMMOBILES GRAĐENJE iz Vukovara? Kakva je kvaliteta njihovih proizvoda ? Hvala unaprijed!
jurazg82 is offline  
Old 27.06.2013., 11:45   #4697
trebam preporuku za firmu koja bi napravila 2 prozora 140x140 sa roletama i klupicama,a da nije preskupa..za zg..
zna netko kolko bi to približno koštalo!?
tena10 is offline  
Old 27.06.2013., 13:27   #4698
Slatkacura kaže:
Imam trokrilni drveni prozor i sad kad bi ga promjenio smanjio bi ga za jedno krilo tj sad bi bio dvokrilni.i imam pitanje za majstore da li se taj pvc prozor može montirati a da se to jedno krilo mnje zatvori s ytongom naknadno kad ga oni montiraju jel kad bi ga prije zatvorio rupa od druga dva krila bi bila velika a kuća je mala prizemnica a teško se baš dogovorit da oni dođu u toćno određen dan.Unaprijed hvala na odgovoru na ovoj mojoj dilemi.

Quote:
Plavi-9 kaže: Pogledaj post
Naravno da možete ako je to na kući .
Znam da se moze ali oni nece montirati prozor ako nije sa svih strana zatvorena rupa.
Slatkacura is offline  
Old 27.06.2013., 13:37   #4699
Ma većina ugrađivaća ti pod normalno nude uslugu smanjenja veličine otvora prozora. Svi imaju svoje zidare.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Old 27.06.2013., 23:32   #4700
Quote:
tena10 kaže: Pogledaj post
trebam preporuku za firmu koja bi napravila 2 prozora 140x140 sa roletama i klupicama,a da nije preskupa..za zg..
zna netko kolko bi to približno koštalo!?

SD.MONT Sisak
Profil: Rehau
Okov: GU
http://sdmont.webs.com/
E-mail. [email protected]
schabic is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:32.