Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2011., 23:06   #21
Tako je, znamo da je limit za autobuse 100kmh!

Nego, ajmo realno, stvarno netko misli kupiti novog Aurisa? Ne sjećam se kad sam vidio zadnjeg novog na cestama Skoro pa da je i Opel Signuma više prodano
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 23:17   #22
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
u britaniji se proizvode auris hibridi, i samo hibridi.

meni u prometnoj dozvoli piše da auto ima max brzinu 158 kmh sa 150 KS
pa nećemo valjda o točnosti podataka koje daje CVH
Istina, istina.

Quote:
SETRA Samoborček kaže: Pogledaj post
Tako je, znamo da je limit za autobuse 100kmh!

Nego, ajmo realno, stvarno netko misli kupiti novog Aurisa? Ne sjećam se kad sam vidio zadnjeg novog na cestama Skoro pa da je i Opel Signuma više prodano
Ne bih ništa rekao da svaki 5. auto nije Auris.

Ima ih jednako kao i Passata, na svakom koraku.
A.M.80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 23:53   #23
Ima ih zbilja dosta na cestama, pogotovo novijih redizajn modela.
Možda primjećuješ na cesti samo njemačke aute?


I kakve ima veze što se proizvodi u Turskoj, kao da npr. Audi ne valja jer se proizvodi u Mađarskoj.
Charlie_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 01:16   #24
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
na britanskim modelima, kažeš?

imaš neku priču da se auris proizvodi u GB? link sa interneta? kakav toyotin interni papir u pdf-u? nešto....bilo što?


ti nisi dobar... da, proizvodi se u britaniji kao i avensis (izmedju ostalih mjesta)...

sa koje si ti grane pao nemam pojma, ali ocigledno puno manje znas o autima nego sto mislis.
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 01:22   #25
Quote:
Toyota's decision to establish a manufacturing operation in Europe was announced in 1989 and Toyota Manufacturing UK was established in December that year.

There are two manufacturing plants in the UK representing a total investment in excess of £1.85 billion and currently approximately 3,100 members are employed. The vehicle manufacturing plant is located at Burnaston in Derbyshire, the engine manufacturing plant is located at Deeside in North Wales. The first car, a Carina E, drove off the Burnaston production line on 16 December 1992. The Avensis replaced the Carina E in 1997 and in 2008 the third generation Avensis was launched. In 1998 a second model, the Corolla, was introduced and in 2001 the new generation Corolla was launched. In 2007, production of Auris, the new Toyota hatchback, started replacing Corolla. Production of the Auris Hybrid, the first full mass-produced hybrid in Europe, began in 2010. The processes at Burnaston include stamping, welding, painting, plastic mouldings and assembly and at Deeside machining, assembly and aluminium casting.
http://www.toyotauk.com/main/downloa...20May%2011.pdf

opet ti kazem da pojma nemas, samo se brukas sa neprovjerenim postovima.
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 01:22   #26
Quote:
SETRA Samoborček kaže: Pogledaj post
Tako je, znamo da je limit za autobuse 100kmh!

Nego, ajmo realno, stvarno netko misli kupiti novog Aurisa? Ne sjećam se kad sam vidio zadnjeg novog na cestama Skoro pa da je i Opel Signuma više prodano
toyotu inace nitko ne kupuje, oni sami auta svoja kupuju pa onda prvi na svijetu po prodaji :-).
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 01:27   #27
Quote:
A.M.80 kaže: Pogledaj post
Proizvodi Auris hibrid.

No, poznajem osobu koja vozi uvezenog Aurisa iz 2007.god. i proizveden je u Velikoj Britaniji. Točno je tako navedeno u knjižici.
Sad ne znam da li je to ista tvornica.
nakon pada prodaje u 2008 konsolidirali su proizvodnju pa je corolla sedan iz turske otisla u afriku a pola auris proizvodnje u tursku. Sad i Turska i Britanija proizvode oko 120k auta godisnje.

nije da to ima ikakve veze jer nikad razliku medju tvornicama nisam vidio niti je ikad bio tsb za gresku u aurisa samo u jednoj tvornici a ne u drugoj... a toyota se hvali da je turska tvornica najmodernija koju imaju na svijetu (jer je i najnovija).

recimo verso je oduvijek u turskoj bio i jako je dobro prolazio na testovima kvalitete, tako da se o tome ne treba brinuti.
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 01:49   #28
a evo i pocetka proizvodnje auris u TMUK:
http://www.toyotauk.com/main/downloa...nes%202010.pdf


2007 Feb Auris SOP (SOP - Start of Production).
2010 Jan Auris minor change
June Auris Hybrid Synergy Drive

Inace se i od 2007 pocinje proizvodnja nove ZR serije motora, koja se radi i u Poljskoj isto tako.

Na broju sasije se lako vidi odakle je vozilo - SB je Velika Britanija, NM je Turska, Jx je japan.
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 09:42   #29
Quote:
sper kaže: Pogledaj post


ti nisi dobar... da, proizvodi se u britaniji kao i avensis (izmedju ostalih mjesta)...

sa koje si ti grane pao nemam pojma, ali ocigledno puno manje znas o autima nego sto mislis.
a ti si kao neki znalac za aute?
ako se pod znalce ubrajaju svi koji su toyote gledali na slikicama, onda i ti nesumnjivo spadaš među njih :asshole:
Quote:
sper kaže: Pogledaj post
http://www.toyotauk.com/main/downloa...20May%2011.pdf

opet ti kazem da pojma nemas, samo se brukas sa neprovjerenim postovima.
i?
s tim linkom si dokazal što?
isto ono što sam ti rekao i prije. kužiš se u aute ko marica u krivi kurac. odnosno - nula bodova za tebe.

taj tekst od gore ti upravo dokazuje da se u britaniji proizvode isključivo hibridni aurisi.
a ovaj link
http://www.toyotatr.com/?m=p&pid=2

pokazuje da se obični auris proizvodi u turskoj (obrati pažnju na web adresu koja glasi toyotaTR.com).

ili, ako ti nije dosta dokaza koliki si ti "stručnjak"



slika sa toyotine turske stranice na kojoj su predstavljeni modeli iz njihove produkcije.
ajde "stručnjak" nađi sliku aurisa iz tvornice u britaniji.

Zadnje uređivanje I wonder : 20.06.2011. at 09:51.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 09:47   #30
Quote:
sper kaže: Pogledaj post
toyotu inace nitko ne kupuje, oni sami auta svoja kupuju pa onda prvi na svijetu po prodaji :-).
kako da ne.
kupuju je oni kojima je kirurški odstranjen smisao za lijepo
Quote:
sper kaže: Pogledaj post
nakon pada prodaje u 2008 konsolidirali su proizvodnju pa je corolla sedan iz turske otisla u afriku a pola auris proizvodnje u tursku. Sad i Turska i Britanija proizvode oko 120k auta godisnje.

nije da to ima ikakve veze jer nikad razliku medju tvornicama nisam vidio niti je ikad bio tsb za gresku u aurisa samo u jednoj tvornici a ne u drugoj... a toyota se hvali da je turska tvornica najmodernija koju imaju na svijetu (jer je i najnovija).

recimo verso je oduvijek u turskoj bio i jako je dobro prolazio na testovima kvalitete, tako da se o tome ne treba brinuti.

uopće nije problem gdje se auris proizvodi.

problem je u zatucanim individuama koje se nabacuju na mene i uzvisuju svoje poznavanje toyote, a neznaju ni gdje se pojedini model proizvodi.
a ni to nebi bio problem da nisi nastupao kurčevito, sa podsmjehom. čemu to? nisi mogao normalno raspravljati?

pa te sad ponovo pitam: ako nemaš pojma o struji i ako ne poznaš toyote, kog vraga onda uopće znaš?
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 14:35   #31
Quote:
Šeik_90 kaže: Pogledaj post
kako sama tema kaže,zanima me mišljenje iskustvo od nekoga tko je posjedovao,i posjeduje Toyotu Auris D-4D 1.4 90KS jer mi je supruga zainteresirana za kupnju,a čuo sam od svih da je auto izvaredan i možda najisplatljivi za kupnju u kompakt klasi....
da preskočimo malo ove prepirke...

Auris je mrak auto... Vozio sam samo jedan jedini...onaj D-CAT 177 KS

ali imam Verso na dvoru (2.2 D4-D, 136 KS) - iz Turske!!!! - i moram ti reći da do sada u 70.000 km na njemu nije čak niti jedna jedina žaruljica do danas pregorila...

toliko o toyoti i pouzdanosti...

ps. žena ti ima dobar nos, samo uzmi malo malo jači dizel... i bit ćeš prezadovoljan s autom...
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 15:15   #32
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
kako da ne.
kupuju je oni kojima je kirurški odstranjen smisao za lijepo


uopće nije problem gdje se auris proizvodi.

problem je u zatucanim individuama koje se nabacuju na mene i uzvisuju svoje poznavanje toyote, a neznaju ni gdje se pojedini model proizvodi.
a ni to nebi bio problem da nisi nastupao kurčevito, sa podsmjehom. čemu to? nisi mogao normalno raspravljati?

pa te sad ponovo pitam: ako nemaš pojma o struji i ako ne poznaš toyote, kog vraga onda uopće znaš?
evo gordon brown u engleskoj otvara proizvodnju Aurisa:
http://www.am-online.com/UsedCars/st...Auris/42893751

Tuesday 27 February 2007, 11:51
- Advertisement -
Quote:
Gordon Brown, Chancellor of the Exchequer, officially launched the start of UK production of Toyota’s new Auris.

ti ili ne znas engleski ili stvarno nisi normalan...

edit: jel ti mislis da auris hybrid se proizvodi od 2007 godine? nista me vise ne cudi... mozda i on ima domet 100km na bateriju pri 50kmh, kao Prius?
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 15:32   #33
Evo i video Brown otvara Auris liniju:
http://preview.channel4learning.com/...esourceID=2202

Quote:
In February 2007, Toyota launched the start of the UK production of Auris at the Toyota Motor Manfacturing (UK) LTD. The decision to base production at the engine plant at Deeside brought an investment of £100 million and safeguarded 200 jobs at the production facility. Gordon Brown, who was Chancellor of the Exchequer at the time, visited the Auris assembly line and met with workers and senior management from Toyota’s UK and Europe operation to open the production. Guests at the ceremony included the Japanese ambassador, Yoshiji Nogami.
i? mozda japanci lazu... mozda samo ljepe pogresne vin brojeve na aurise
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 15:46   #34
Quote:
sper kaže: Pogledaj post
Evo i video Brown otvara Auris liniju:
http://preview.channel4learning.com/...esourceID=2202



i? mozda japanci lazu... mozda samo ljepe pogresne vin brojeve na aurise

Wonder je primio još jednu dozu besplatne edukacije. Nice

Inače, mislim da taj Auris ni po čemu nije bog zna kako dobra kupnja. ali...svaka roba ima kupca.
*rabbit* is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 16:19   #35
Quote:
sper kaže: Pogledaj post
evo gordon brown u engleskoj otvara proizvodnju Aurisa:
http://www.am-online.com/UsedCars/st...Auris/42893751

Tuesday 27 February 2007, 11:51
- Advertisement -
pogledaj datume.
čovjek pita za novi auto a novi aurisi za naše tržište dolaze iz turske.

od 2007. do 2010. radili su se i u britaniji a otad rade hibride i manji dio običnih aurisa. za svoje tržište i još za neke valjda ali za nas ne.

uopće nebitno. ali ak se predstavljaš kao poznavalac toyote onda bi to trebal i znat a ne se sprdat okolo s drugima koji usput znaju o tome i više od tebe.
Quote:
edit: jel ti mislis da auris hybrid se proizvodi od 2007 godine? nista me vise ne cudi... mozda i on ima domet 100km na bateriju pri 50kmh, kao Prius?
ne, nego sam ti dal dokaz o proizvodnji aurisa u turskoj, web stranicu toyote turska na kojoj i piše koje modele proizvode.
i otamo dolaze auti za hr tržište što ti mogu potvrditi svi koji voze aurisa kod nas.
Quote:
sper kaže: Pogledaj post
Evo i video Brown otvara Auris liniju:
http://preview.channel4learning.com/...esourceID=2202

i? mozda japanci lazu... mozda samo ljepe pogresne vin brojeve na aurise
opet, čitaj datum toga.
sad nećeš dobiti novog aurisa iz GB kod nas pa da neznam kolko platiš.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 16:37   #36
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
pogledaj datume.
čovjek pita za novi auto a novi aurisi za naše tržište dolaze iz turske.

od 2007. do 2010. radili su se i u britaniji a otad rade hibride i manji dio običnih aurisa. za svoje tržište i još za neke valjda ali za nas ne.
znaci misljenje se promjenilo a? kao i za priusa. Pa priznaj da nisi znao, pa sta ima veze, zasto bi ti trebao znati gdje se Auris proizvodi?

Nema to veze sa od 2007 do 2010, opet ne lupaj gluposti covjece. Pocele su se one ranije u Turskoj proizvoditi - od 2007.

nemam pojma gdje danas dolaze na nase trziste jer ne radim tamo vise, ali to ti nema nikakve veze sa "za svoje trziste", nego je cista matematika brojeva, da ne zatvore tvornice, morali su prebacivati proizvodnju uokolo, jer su radi krize pali sa 30% u proizvodnji i to se moralo nekako rjesiti.

kao sto sam rekao, dosta prvih Aurisa za nase trziste je bilo iz Japana, a negdje sam drugo procitao da za zapadnu europu nisu te dolazile nikako. Ali to ne znaci nista posebno jer razliku neces primjetiti.

I one japanske su Europska specifikacija, pa imaju isto sve kao i turske i britanske, a ne kao Japanske gdje su drukciji detalji (recimo u njih je plastika drukcija).

Znaci za Hrvatsku Aurisa je dolazilo iz sve 3 zemlje (Britanija, Turska, Japan) i bile su pomjesane na lager listama i nisam cuo covjeka bilo iz Toyota bilo kupca da ga je bilo briga o tome.

Ako hoces da znas gdje su trenutno nase dolaze, otidji u salon pa pogledaj - prvo slovo sa VIN broja je zemlja, J je japan, S britanija, N turska. Ali ni malo se nebi cudio da nije opet mix u slucaju.

Meni je od te turske puno zanimljivije da recimo Corolla (sedan) dolazi iz Afrike ili Hilux iz Thailanda ili Indonezije, ne sjecam se vise. A za tursku su se hvalili uvijek da im je najbolja tvornica za razliku od Francuske i prvih Yarisa.
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 17:45   #37
nebitno. aurisi za hrvatsku dolaze iz turske a ti tavrljaš o autima iz britanije.
kod nas ne. jedino možeš dobiti hibrida iz britanije, običnog ne.

i ništa se nije promijenilo. i dalje je to izuzetno ružan auto, zemlja porijekla nebitna.
ali je zabavno to što je nedavno jedan pljuval po turskim renaultima i uzvisival aurisa kao super auto naspram toga. a isti kurac i jedan i drugi auto, samo je razlika u neukosti onoga koji daje takve izjave. isti tvoj slučaj.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 18:21   #38
Nemojte više
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 18:22   #39
Quote:
Corvin kaže: Pogledaj post
Da mi je znati od kojeg si genijalca čuo da je naisplativiji u klasi.
I po čemu bi auto trebao biti izvanredan: voznim osobinama, ponudom prostora, motorom, izgledom, duljinom garancije? Po svim tim stavkama on je ni vrit ni mimo.
Dati 140 000 Kn (a toliko košta pošteno opremljen ) i pričati o dobroj kupnji je nebuloza.
Što onda kazati za "starog" Fokusa sa 1,8 TDCi sa Titanium opremom za manje od 130 000 Kn, ili Ceed-a sa 128 KS i još nižom cijenom.


Obzirom da se auto sviđa tvojoj ženi onda je kupnja neminovna (osobno iskustvo).
Ali nemoj se zavaravati kako je to dobra i povoljna kupnja.
Baš sam htio napisati čovjeku odgovor, ali vidim da Corvin napisao isto ono što bih i ja... naročito ovo o ženi
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 20:01   #40
Quote:
SETRA Samoborček kaže: Pogledaj post
Nego, ajmo realno, stvarno netko misli kupiti novog Aurisa? Ne sjećam se kad sam vidio zadnjeg novog na cestama Skoro pa da je i Opel Signuma više prodano
Zar je tako skup u Hrvatskoj? U BiH osnovni model 4You (kod vas je 4Me) koji dolazi sa alu 16" dođe preračunato nekih 95-96.000 Kn i prilično se dobro prodaje. Dizel je cca. 110.000 Kn.
lava72 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:20.