Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2013., 20:25   #1
BMW X5 ili X6

Dragi autoljupci,

namjeravam si proširiti ergelu jednim od Beemera, X5 ili X6. Osobno mi se više dopada design od X6. Benzinac radije no dizelaš. Oprema, negdje zlatna sredina.

Ako je itko imao iskustva s ovim modelima, molim podijelite.

Dijasporac sam koji živi u SAD, ali molim to ne držite kao nešto što bi me trebalo diskvalificirati. Beemer je beemer, zar ne?
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 20:39   #2
Dosao si na krivo mjesto..

Odi na BMW auto klub pa ces dobit konkretne odgovore.

Ja nebi ni jedan jer nevolim taj tip auta al da vec biram, X6 3.0 il 3.5d bi bio moj izbor.
TheSokol is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 21:11   #3
U Americi se ne voze dizeli, benzin kosta upola manje nego u Evropi.

X6 M, V8 biturbo, cca 550 ks, jebeno dobar stroj, na tvom mjestu bih ja to uzeo.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 21:11   #4
http://www.youtube.com/watch?v=5UwOBKSHl-c

X5 svakako
ZvoneSB is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 21:13   #5
i ja sam za x5 to je pravi SUV za muskarce
x6 mi nekako zenski....nije mi fora onaj odrezani zadnji dio
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 21:44   #6
Dođi u HR, X6 sa 200t km se prodaje za 50t Eura, u USA kupiš takav novi za te novce.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 21:54   #7
Hvala svima...

Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
x6 je veoma popularan kod balkanske mafije ićelavih kutija, kupi ga uklopit ćeš se
Daleko sam od Balkana, tak da s te strane nema frke. A ako možeš objasniti pojam "ićelavih, ili ćelavih kutija", na što si već mislio, bit ću ti zahvalan. Sorry, taj dio slenga se nije koristio dok sam ja živio u Hrvatskoj.

-----

Mojoj ženi se više sviđa X5...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 21:56   #8
Mogu samo reć svoje dojmove kad sam se u dva navrata vozio u X6. Bio je opremljen ja mislim sa 21'' felgama, neudoban samo tako, ali tome kumuju i naše ceste, valjda su u Americi bolje. Mislim da u X5-ici ima mjesta iznutra više nego u X6 jer sam ja sa svojom visinom straga u X6 skoro dirao strop glavom (kosa mi je češala strop), a općenito je ponuda mjesta u njemu za auto tolikih dimenzija katastrofa. Sve u svemu, ako ti se sviđa izgled X6-ice onda mislim da mu je samo dizajn ispred X5-ice, sve ostalo je na strani njegovog starijeg brata.
Ćiril_Stipsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 22:00   #9
Ukratko, usporedba je između ova dva:
X5

i/ili

X6

Cijenom su tu negdje... X6 malčice skuplji.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 22:15   #10
Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Dragi autoljupci,

namjeravam si proširiti ergelu jednim od Beemera, X5 ili X6. Osobno mi se više dopada design od X6. Benzinac radije no dizelaš. Oprema, negdje zlatna sredina.

Ako je itko imao iskustva s ovim modelima, molim podijelite.

Dijasporac sam koji živi u SAD, ali molim to ne držite kao nešto što bi me trebalo diskvalificirati. Beemer je beemer, zar ne?
osobno ti preporučujem X5, meni je on puno bolji od X6
__________________
Life is just a race where death is the finish line.
Tokar52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 22:19   #11
Quote:
Ćiril_Stipsa kaže: Pogledaj post
Mislim da u X5-ici ima mjesta iznutra više nego u X6 jer sam ja sa svojom visinom straga u X6 skoro dirao strop glavom (kosa mi je češala strop), a općenito je ponuda mjesta u njemu za auto tolikih dimenzija katastrofa.
Ako se smije znati, koliko si visok? Ja sam skoro 2 metra i jako mi je bitno da ima dosta prostora u autu.

Kupujemo novi auto jer uskoro imamo trećeg vozača u porodici (klinci rastu kao gljive), što znači da neću uvijek sjediti na vozačevom sjedalu...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 22:33   #12
X6 ima nevjerovatno malo mjesta za takav auto, pogotovo zadnja klupa. Ja sam ispod 180 cm (179) i katkad mi je glava znala zapet o krov na straznjoj klupi. Plus iza nije klupa nego 2 sica. Doduse postoji conversion kit za 3 osobe iza ali ja se s tim nebi zezao.

X5 po pitanju mjesta šiša X6 dva puta.
TheSokol is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 22:36   #13
Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Ako se smije znati, koliko si visok? Ja sam skoro 2 metra i jako mi je bitno da ima dosta prostora u autu.

Kupujemo novi auto jer uskoro imamo trećeg vozača u porodici (klinci rastu kao gljive), što znači da neću uvijek sjediti na vozačevom sjedalu...
Uzmi si X5 koji ima po cijeloj duljini ravan visok krov, jer ovaj X6 ima zadnji dio krova spušten kao kupe tako da niš čudno što je forumaš prigovorio što ima straga niski krov i malo smeta za glavu.

Samo si uzmi 3.0 motor (redni šestak od 300ks) da nemoraš bezveze davati puno love na gorivo, a nebu niš puno bolje išao jači motor za normalnu vožnju. A razliku novca umijesto jačeg motora uzmi malo više korisne opreme i to ti je to.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 22:49   #14
Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Imaš link možda o tom testu?
http://www.youtube.com/watch?v=5UwOBKSHl-c
chelsea_fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 23:21   #15
Moraš birati po svom ukusu i potrebama. Ako ti je više mjesta prioritet onda X5, a ako ti potrebe zadovoljava X6, onda neka bude X6. Najbolje da probaš jedan i drugi pa vidiš koji tebi najbolje odgovara.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 23:34   #16
A da pričekaš novi X5?
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 23:50   #17
Ukratko, x6 bi bio lijep, x5 praktičan izbor. Vjerujem da su sve bitnije razlike između ta dva modela od linije prozora, pa na više, tako da, ovisi što ti je bitnije od ovo dvoje.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 01:09   #18
Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Ako se smije znati, koliko si visok? Ja sam skoro 2 metra i jako mi je bitno da ima dosta prostora u autu.

Kupujemo novi auto jer uskoro imamo trećeg vozača u porodici (klinci rastu kao gljive), što znači da neću uvijek sjediti na vozačevom sjedalu...
Ti sa svojom visinom nema šanse da udobno sjediš na zadnjem sjedalu u X6-ici.

Kao prvo odi u salon od BMW-a i pogledaj jedan i drugi model iznutra.

Ako kupješ novi automobil obavezno pričekaj novi model X5-ice koji bi već trebao bit u salonima.
Ćiril_Stipsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 04:10   #19
Priznajem, nisam nikad sjeo u X6, ni naprijed ni nazad. Jesam u kolegin X5 i nije bilo problema ni naprijed ni nazad. Valja mi ovaj vikend u salon i pogledati.

I da, provjerit ću također oko nove X5-ice, možda vrijedi pričekati, ne žurim se... Nisam pratio vijesti o BMW u zadnje vrijeme...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 17:30   #20
Jedino što me zasad odbija od kupovine X5 ili sličnog SUVa su troškovi posjedovanja. Samo porez i osiguranje su oko 2.000 eura godišnje. Kakvo je stanje u USA po tom pitanju?
ffm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:06.