Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2015., 13:14   #41
c-elysse je tu negdje
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 13:43   #42
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Pa Note dizel nije preskup, u odnosu na konkurenciju. Radi se o autu klase Pola, Clia, Corse, a prostranijem od B segmenta. Ja bih rekao da u tom cijenovnom rangu nema dostojnog konkurenta.
ok, slažem se s time, kada ga usporđujueš s polom, cliom, yarisom itd.,
ali nisam siguran koliko je note bolja kupnja od hy i30, c4, piccasa c3....
yd4d2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 14:58   #43
Dakle ne znam kako sada stoje stvari ali mi smo notea 1.5 dci visia u 9. mjesecu platili 103 dok je u cjenicima bio 109 000

Evo...odvrtio je cca 10 000km
Prosjek potrošnje je oko 4,7. Nema puno grada i ima dosta otvorene i autoceste
Oduševljen sam odnosom potrošnje i živahnosti motora, kao i prostorom unutra

Još uvijek me živcira da nema vanjsku temperaturu...kolika god sitnica bila iritira ta štednja na pizdarijama uz svu ostalu opremu koju ima u osnovnom paketu

Iskreno - mi smo se najviše dvoumili između c3 picassa i notea....kako picassa za razliku od notea nismo mogli isprobati, a radi se o 100 000 kn odluka je pala na note + svi se kunu u čuveni renaultov 1.5 dci kao pouzdan
I sada kad vidim picasa pomislim da je super zgodan autek...da imam novaca skoro bi kupio i njega pa da vidim koji je bolji

Polo, Corsa i slični nemaju ni približno prostora straga kao note
I30 dizel sa odgovarajućom opremom se tada nije mogao nać ispod 115 000 kn, a 12 tisuća kn nije malo novaca
C4 dizel - isti slučaj

Ako se krenu rastezat granice budžeta onda ima većih auta i izbora za te novce, ali ako se drži zacrtanog onda nema (osim c3 picasso)

EDIT:
Putni komp prikazuje cca 0,3 l manju potrošnju od stvarne iliti od metode ''od čepa do čepa''

Zadnje uređivanje alfred stokes : 29.01.2015. at 15:09. Reason: dodatak - potrošnja
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 19:45   #44
kupio si mislim jako dobar auto i biti ces dugo s njim zadovoljan

ja jedino pedere jos pomalo psujem sto su izbacili opciju pomicne straznje klupe, to im je prilicno kurvinjski potez
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 20:28   #45
ima pomična stražnja klupa, ali ne u najjeftinijem paketu opreme
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 20:32   #46
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
ima pomična stražnja klupa, ali ne u najjeftinijem paketu opreme
ali u najskupljem paketu opreme koji košta oko 10 t kuna više,
da li je motor u dizelu identičan onima koji se ugrađuju u renaulte ili je izmjenjen u nekim djelovima
yd4d2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 20:45   #47
točno 8000kn skuplje košta skuplji paket od najjeftinijeg početnog paketa u kojem se dobije klizna klupa prema online cjeniku, ali u tom paketu je stvarno izdašna oprema...
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 20:49   #48
ne
samo najvisa razina opreme, tekna ima kliznu klupu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 20:55   #49
koliko moje oči vide Acenta Look ima stražnju kliznu klupu, a to je manji paket od najskuplje Tekne
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 21:10   #50
moje isprike, nisam skuzio da ima dvije acente
no i dalje zadrzavam misljenje da im je to pederski potez

nesto slicno kao kad neke firme naplacuju mrezicu za bunker tisucu kuna, a ima ih za kupiti za 65
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 21:20   #51
a je pederski jer prijašnji model je imao tu klupu od osnovnog paketa
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 12:26   #52
gledam na spritmonitor.de potrošnju notea 80 ks
u prosjeku ispada 5,8 lt/100 km
čini mi se ipak premalo...
yd4d2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 13:19   #53
Ako je i 6,5, to je odlično. Navodno ti novi Nissanovi 3 cilindra benzinci troše izuzetno malo. Tvornica predviđa 4,7 mješovito, tako da mi 6 l u praksi ne zvući nerealno. Naravno, pritom ne mislim da će toliko trošiti u zagrebačkim špicama.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 13:09   #54
Za Note trenutno imamo posebnu ponudu koja krece od 85.990,00 kn; cijena se odnosi na Note Visia 1.2 80 KS

UKLJUČENA OPREMA: Klima uređaj, Audio sustav s CD-om i zvučnika, Priključak AUX, Priključak za USB, Bluetooth, Komande audio, Bluetooth sustava, tempomata i limitatora brzine na upravljaču, Putno računalo, Ekometar, Tempomat, Limitator brzine, Imobilizator, START/STOP sustav, EBD Električni regulator kočione sile, ESP Elektronski nadzor stabilnosti vozila, ISOFIX držač za dječje sjedalo iza

http://nissan.baotic.hr/nova-vozila/...novi-note/note

više informacija možete dobiti kod kolega u salonu u Maksimirskoj 282
__________________
www.baotic.hr
Baotić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 14:24   #55
ponuda je po cijeni korektna, ali i dalje ostaju dva detalja o kojima je gore pisano, indikator vanjske temperature i klizna zadnja klupa,
uz ta dva dodatka i cijenom od oko 86 t kuna, za prosječnog kupca
u hr. i njegove potrebe, možda best buy na tržištu....
yd4d2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 14:28   #56
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Ako je i 6,5, to je odlično. Navodno ti novi Nissanovi 3 cilindra benzinci troše izuzetno malo. Tvornica predviđa 4,7 mješovito, tako da mi 6 l u praksi ne zvući nerealno. Naravno, pritom ne mislim da će toliko trošiti u zagrebačkim špicama.
pročitao sam veći broj testova talijanskih listova, uglavnom se prosječna potrošnja, koja uključuje i gradske špice velikih talijanskih gradova, kreće oko 6 lt/100 km, upitnom se ukazuje kupovina dizela koji je skuplji sada uz gore navedenu ponudu za oko 24 t kuna, s obzirom na razliku u potrošnji, dizel zapravo neisplativ.....
yd4d2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 15:42   #57
Meni je jedino žao što je onaj od 99 KS toliko skuplji od početnog benzinca.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 16:28   #58
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Meni je jedino žao što je onaj od 99 KS toliko skuplji od početnog benzinca.
meni nije interesantan jer se radi o turbo benzincu, već kada bi kupio notea,
onda želim što jednostavniju tehniku, bez turba, dakle bar desetak god. bezbrižne, vožnje oko 200 tkm
bez ikakvih skupljih kvarova, samo redovni servisi, ulje i filteri,
meni je možda mrvicu žao što osnovni model nije bar malo jači npr. 90 ks ili jednostavno da nije zadržan motor iz starog modela 1.4., 88 ks, 4 cilindra...
yd4d2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 19:04   #59
Quote:
yd4d2 kaže: Pogledaj post
meni nije interesantan jer se radi o turbo benzincu, već kada bi kupio notea,
onda želim što jednostavniju tehniku, bez turba, dakle bar desetak god. bezbrižne, vožnje oko 200 tkm
bez ikakvih skupljih kvarova, samo redovni servisi, ulje i filteri,
meni je možda mrvicu žao što osnovni model nije bar malo jači npr. 90 ks ili jednostavno da nije zadržan motor iz starog modela 1.4., 88 ks, 4 cilindra...
nije turbo, već kompresor koji je kudikamo pouzdaniji i izdržljiviji.
AS-AD is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 12:45   #60
Quote:
AS-AD kaže: Pogledaj post
nije turbo, već kompresor koji je kudikamo pouzdaniji i izdržljiviji.
hvala na ispravku :) ali najeftiniji 1.2 dig-s, s početnom razinom opreme acenta look košta 115,5 t kuna, "obični" s 80 ks, s tom opremom košta 99,5 kuna (uključuje pomičnu zadnju klupu i senzor vanjske temperature), ipak za mene prevelike razlike u odnosu na 1,2 visiu koja košta 86 t kuna, neisplativo....
yd4d2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:36.