Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2016., 11:07   #181
Quote:
elf123 kaže: Pogledaj post
Rekao sam ne odnosi se na manje klase. A za sve druge, lutanje. I u dizajnu i u nazivima i u svemu.
A koje sve druge? Koda imaju 50 klasa. Bila je Laguna, i neki zanemarivi pokušaji luksuznijih auta s Latitude ili Velika satis koji su bili realno neuspješni.

Zato donekle i je problem s Talismanom jer je to klasa gdje nikad Renault nije bio ozbiljnije relevantan. Teško je sad odjednom tu prodavati veće količine automobila.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 12:06   #182
Pa to sam ja i rekao.
elf123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 12:23   #183
Ja sam ga vozio par puta i auto je super ali sjebali su u unutrasnjosti. onaj tablet i ona plastika oko njega su stvarno uzase kvalitete. na slikama ne izgleda nikak a uzivo je jos gore. na koleginom i vozaceva vrata imaju cudan zvuk kad se zatvore, kao da nesto unutra nije pricvrsceno. I meni smetaju te kljove jednostavno mi izgledaju malo seljo (isto ko i na novom meganu zadnja svijetla).

neznam kakve su prodajne brojke i kolko prodaju mjesecno u europi ali ja ih po zagrebu ne vidim bas. mogao bi na jednu ruku nabrojati koliko sam ga puta vidio. ovaj sto sam vozio par puta je na stranim regama.
na faceliftu obavezno srediti tablet i staviti u ponudu 2.0dci za one koji to zele,a bogami takvoj velikoj limuzini i vise odgovara 2.0 motor.

Nek se ugledaju malo na isnigniu izasla je 2009,novi model je na vratima a ovaj se jos uvjek prodaje. opel je nakon vectre sa insigniom stvarno pogodio.
sony xperia u is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 16:46   #184
Evo summary za 2016. godinu.

Midsized segment 2016 2015 Change
1 Volkswagen Passat 206.813 226.127 -9%
2 Skoda Superb 85.879 50.533 70%
3 Opel/Vauxhall Insignia 73.161 88.544 -17%
4 Ford Mondeo 70.900 79.673 -11%
5 Peugeot 508 37.104 43.301 -14%
6 Toyota Avensis 34.998 33.197 5%
7 Renault Talisman 34.344 1.824 1783%
8 Mazda6 29.226 30.519 -4%
9 Hyundai i40 20.253 25.045 -19%
10 Kia Optima 9.515 3.263 192%

Nema nekih većih iznenađenja. No ova rečenica je zanimljilva:

The i40 and C5 are expected not to be replaced after the current generations reach the end of their life cycle, similar to the Avensis, simply because this segment is stagnating as buyers are shifting towards the premium brands and crossovers.
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 18:08   #185
Nedavno je bilo objavljeno na nekom od sajmova da Citroen planira nasljednika C5 ali da definitivno odustaje od hidroovjesa i da on postaje prošlost. Mislim da je s tom vijesti izašla baš šefica Linda Jackson. C5 nije odustao od D segmenta iako u EU se nisu baš usrećili u toj kategoriji, no odustaju od nekih značajki C5 kao što je baš gore navedeni hidroovjes.

Međutim, na to su uslijedile kritike (po meni opravdane) jer novi C5 bez hidroovjesa, jednostavno nije C5. I kao takav nema smisla ići u proizvodnju jer ne znam šta pametno može ponuditi. E sad, dal su uslijed tih kritika u potpunosti odustali od serije, moguće. No sjećam se tog intervjua kad je odriješito rekla da Citroen neće razvijati hidroovjes ni u kojem segmentu svoje game i da ga više nećemo viđati.

i40 će vjerojatno biti zamijenjen no u USA tržištu i u Aziji sa Sonatom ili s čime oni to već uspoređuju i kako ga nazivaju.
Rendolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 18:28   #186
Bilo je da razvijaju neki novi, revolucionarni aktivni ovjes.
Što se tiče nasljednika C5, mislim da bi to mogao biti SUV ili Crossover.

Inače, D segment je u svijetu prošlu godinu pao 6,6%, u Europi vjerojatno i više.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 18:54   #187
Citroen Advanced Comfort System je zapravo redizajnirani Hydractive III+ sustav. Umjesto klasične apsorbcije šoka (dio se energija apsorbira, dio se vraća na vozilo), ugrađuju se dvostruki hidrojastuci. Jedan na vrhu a drugi na dnu amortizera (ako sam dobro shvatio), gornji za apsorbciju ili kompresiju (kao i kod HIII+), a donji za oporavak. On bi preuzimao ostatak energije. Također je nekakva fora sa sjedalima bila. Da se rade od aktivne pjene, tako da i ono vibracija koje ovjes ne upije, se rasipaju kroz sjedalo tako da ne dođu do putnika.

http://www.motorauthority.com/news/1...ydropneumatics

Ovdje ima nešto, ali bila je jako dobra video prezentacija o sustavu. Navodno je znatno jeftiniji od HIII+ ovjesa (što mi nije jasno jer je ovaj zapravo nadogradnja njega samoga). No ako je njima jeftinije, dobro.
Aerospace is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 22:23   #188
možda je sve medijska propaganda i politika firme

Možda su namjerno ispalili da nema hydro ovjesa pa da vide reakcije,ako prođe nezapaženo onda znaju da ga tržište i ne želi

Inače i meni bi bilo žao da ga Citroen napusti,ali svašta je moguće jer su dio PSA grupe gdje se želi Citron prikazat kao jeftiniji od Pežova,koji osim što će kupit Oplo mora ponudit nešto više od samog dizajna za D segment


vozio sam 508 od rent-a-cara,ok je auto,ali samo to..od francuske limuzine se očekuje više,nije to Passat jbt

Renault je isto malo zalutao,iako njihov Safrane loše prošao za mene je taj auto spaceshuttle za sve ostalo iz tog doba,kad iz njega sjedneš u mercedes e klasu pomisliš kakav je ovo krš jebote...

stari imao dva komada,prefacelift i facelift...šteta što nije bio bar malo pouzdaniji,prefacelift je imao senzor alkoholnih para,čega nažalost danas ne vidim,a sigurno bi nekom vuglu zadrzo na ramenima
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 00:31   #189
Quote:
RoadRage kaže: Pogledaj post
Evo, otvaram thread o autima srednje klase koji se prodaju u Europi. Taj dio automobilskog tržišta se dosta smanjio zadnjih 5-6 godina što je ponajprije uzrokovano naglim rastom popularnosti SUV-ova, crossovera i MPV-ova. No, u zadnjih godinu-dvije je izbačeno dosta novih modela te se tržište oporavlja.

Nepremium modeli:
  • Citroen C5
  • Ford Mondeo
  • Hyundai i40
  • Kia Optima
  • Mazda 6
  • Opel Insignia
  • Peugeot 508
  • Renault Talisman
  • Škoda Superb
  • Toyota Avensis
  • Volkswagen Passat

Nažalost, u Europi nema više u prodaji Honde Accord a prema mnogim navodima uskoro će i C5 na vječno počivalište. Stoga će uskoro na tržištu biti ponuda sve po 2: 2 Francuza, 2 Korejca, 2 Japanca, 2 prava Nijemca i 2 američka Nijemca. Pa nek bira tko što voli


Premium dio D segmenta čine:
  • Audi A4 (+ Audi A5)
  • BMW 3 (+ BMW 4)
  • Mercedes-Benz C klasa
  • Volvo S60/V60
  • Alfa Romeo Giulia

Premiumaši su u većini situacija osjetno skuplji i po mnogo čemu ih nije pošteno uspoređivati s ostalim modelima ali ih navodim zbog kompletne slike tržišta. Naravno, tu bi se još moglo dodati neke modele kao npr. DS5, Jaguar XE, Lexus itd. ali oni se prodaju u malim brojkama u Europi a pogotovo u Hrvatskoj.
Nisam čitao temu, ali u startu početna poruka je potpuno pogrešna. Na listi su uvršteni E segmenti automobila u D segment što nema nikakve veze. Brkaš donju srednju klasu (C segment), srednju klasu (D segment), gornju srednju klasu (E- segment).

Tu ti je klasifikacija da ne pametujem previše:
https://sh.wikipedia.org/wiki/Klasifikacija_automobila

Škoda Oktavija je D segment, a ne Superb jer on je već E segment (gornja srednja klasa). Passat također nije u D segmentu već u E segmentu, a Jetta/Bora su D segment...
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 00:42   #190
E Dondalde donalde...

Passat je D segment,uvik bio i ostat će,Superb je također D segment(također uvijek bio),sada čak ni ne iskače dimenzijama kao prije

Jetta/Bora su ništa više ni manje nego Golf s guzicom,kao i Octavia,znači C segment

i kani se wikipedije,evo čitam,čak ti i ona piše da je passat D segment
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 01:15   #191
Znači ti bi uplatio za Passata ili Superb i onda ti stigne Jetta ili Oktavija i prodavač bi po tebi rekao: "Pa gospon u istoj su vam klasi!" I ti bi to popušio.

Da, upravo D segment ti je C segment s guzicom. Jetta/Bora su Golf s guzicom.
Nije nitko lud od proizvođača da razvija i u isto vrijeme proizvodi dva različita modela u istoj klasi

Sad ću ti napisati za VW koji je što segment da me više ne pitaš:

A segment: Lupo/Up
B segment: Polo
C segment: Golf
D segment: Bora/Jetta
E segment: Passat
F segment: Phaeton
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 01:36   #192
Opet mlatiš praznu slamu

Ponavljam

A segment: Lupo/Up/Citigo/Mii
B segment: Polo/Fabia/Ibiza
C segment: Golf-Jetta/Octavia/A3/Leon
D segment: Passat/A4/Superb ( i abortus Exeo ako ćemo ga računat)
E segment: Samo Audi A6
F segment: Phaeton/A8


Inače što se Škode tiče

Octavia je C segment bez obzira na to što je veća,u tome i jest politika Škode da je za pola broja "pomaknuta" što se gabarita tiče

Isto tako je i Rapid rastegnuti B segment koji želi biti C,na istu foru ide i Seat Toledo zadnje generacije

Superb je donedavno bio rastegnuti D,bio je malo veći od Passata,sada su dimenzije tu negdje

E segment je u VAG grupi samo A6,VW nikad nije imao auto u toj klasi

Jetta/Bora su Golf s gepekom znači C segment (sedan varijanta) isto kao što postoji i Astra sedan,Megane sedan i A3 sedan ...samo je VW dao drugo ime

isti princip su danas i Auris-Corolla,tehnički isti auti,iste klase samo karoserijska izvedba i drugo ime

i još ako ne znaš Scirocco je C segment,skockani Golf
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 08:13   #193
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Nisam čitao temu, ali u startu početna poruka je potpuno pogrešna. Na listi su uvršteni E segmenti automobila u D segment što nema nikakve veze. Brkaš donju srednju klasu (C segment), srednju klasu (D segment), gornju srednju klasu (E- segment).

Tu ti je klasifikacija da ne pametujem previše:
https://sh.wikipedia.org/wiki/Klasifikacija_automobila

Škoda Oktavija je D segment, a ne Superb jer on je već E segment (gornja srednja klasa). Passat također nije u D segmentu već u E segmentu, a Jetta/Bora su D segment...
Jel onda C5, E segment ili F?
Rendolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 08:19   #194
Citroen vjerovatno ne planira nista za D segment jos jer kupovinom Opela od strane PSA zapravo dobijaju novu insigniu.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 08:20   #195
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Znači ti bi uplatio za Passata ili Superb i onda ti stigne Jetta ili Oktavija i prodavač bi po tebi rekao: "Pa gospon u istoj su vam klasi!" I ti bi to popušio.

Da, upravo D segment ti je C segment s guzicom. Jetta/Bora su Golf s guzicom.
Nije nitko lud od proizvođača da razvija i u isto vrijeme proizvodi dva različita modela u istoj klasi

Sad ću ti napisati za VW koji je što segment da me više ne pitaš:

A segment: Lupo/Up
B segment: Polo
C segment: Golf
D segment: Bora/Jetta
E segment: Passat
F segment: Phaeton
😂😂
!!MEDO!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 08:53   #196
Quote:
PREDSJEDNIK kaže: Pogledaj post
Znači ti bi uplatio za Passata ili Superb i onda ti stigne Jetta ili Oktavija i prodavač bi po tebi rekao: "Pa gospon u istoj su vam klasi!" I ti bi to popušio.

Da, upravo D segment ti je C segment s guzicom. Jetta/Bora su Golf s guzicom.
Nije nitko lud od proizvođača da razvija i u isto vrijeme proizvodi dva različita modela u istoj klasi

Sad ću ti napisati za VW koji je što segment da me više ne pitaš:

A segment: Lupo/Up
B segment: Polo
C segment: Golf
D segment: Bora/Jetta
E segment: Passat
F segment: Phaeton
Par pitanja.

Analogno tome da je D segment C segment s guzicom...

Renault thalia...C segment?

Audi A3 sportback...C segment
Audi A3 sedan...D segment
Audi A4...E segment
Audi A6...F segment
Audi A8...????
Jel to tako ide?

Pa onda corolla hatchback i sedan...megane hatchback i sedan...sve su to auti istog imena, ali s obzirom na broj vrata upadaju u dvije različite klase?

Nije problem, možeš ti slobodno imati svoju osobnu klasifikaciju...za samog sebe...u svoja 4 zida. Tvoja kuća, tvoja pravila.

Bojim se da ti avatar odlično pristaje.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 11:19   #197
Ne bi baš išlo:

C segment je C segment imao on guzicu ili ne. Točka.

Renault thalia...C segment? Thalia je B segment sa ruksakom i ništa više.

Audi A3 sportback...C segment
Audi A3 sedan...C segment
Audi A4...D segment
Audi A6...E segment
Audi A8...F segment

Inače je Audi jedan od rijetkih proizvođača koji ima raspoređena vozila po klasama onako školski. Dok npr Škoda i dosta korejskih automobila su na pola klase. Pa npr. Octavia po dimenzijama nadilazi kompakt klasu (C segment), ali ne može se niti reći da spada u D segment, jer podvozje dijeli sa Golfom. I po tome će Octavia uvijek spadati u kompaktnu klasu što god oni napravili, osim ako je jednoga dana naprave na platformi Passata.

Pa onda corolla hatchback i sedan...megane hatchback i sedan...sve su to auti istog imena, ali s obzirom na broj vrata upadaju u dvije različite klase?

Klasu ne određuje da li auto ima rep (bio on limuzina ili kombilimuzina) ili ne, nego hrpa drugih parametara. Po meni nekoliko najažnijih: međuosovinski razmak, širina vozila, pa tu onda možemo nadalje gledati motorizaciju itd, itd.
Garmin5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:32   #198
Cijenjeni kolega, pitanje je, vrlo ciljano, bilo upućeno upravo onome koga sam i citirao.

Ako bacite oko na njegove zadnje upise na ovoj temi, bit će vam i jasno zašto, a također će vam biti jasno da pitanja nisam postavio iz neznanja ili zbunjenosti.

NHF, naravno.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:51   #199
Cijenjeni kolega,

sve je jasno. Vidim da se dobro kužiš u problematiku za razliku od 99,9 % građana ove zemlje. Ali napisao sam post čisto iz razloga da potvrdim tvrdnje, jer će se danima prepucavati oko toga.

Naslušao sam se ja priča o tome kako je Octavia = jeftiniji Passat i slično.
Garmin5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 14:13   #200
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
možda je sve medijska propaganda i politika firme

Možda su namjerno ispalili da nema hydro ovjesa pa da vide reakcije,ako prođe nezapaženo onda znaju da ga tržište i ne želi

Inače i meni bi bilo žao da ga Citroen napusti,ali svašta je moguće jer su dio PSA grupe gdje se želi Citron prikazat kao jeftiniji od Pežova,koji osim što će kupit Oplo mora ponudit nešto više od samog dizajna za D segment


vozio sam 508 od rent-a-cara,ok je auto,ali samo to..od francuske limuzine se očekuje više,nije to Passat jbt
Vozio C5 sa hidro ovjesom kao službeni i taj auto je predivno udobna cestovna krstarica. Mekan,udoban,fino se zavališ,tempomat i pičiš autoputem. 508 nisam vozio,tako da na žalost ne mogu usporediti,ali oba dva imaju jednu stvar koja jako iritira,a to je klasični gepek. Toliki automobil sa velikim bunkerom i onda nema peta vrata. To mi je uvijek išlo na jetru kod C5,a tu boljku ima i Passat i 508. Kad usporedim C5 sa Superbom kojeg sad vozim,jedino što mi se više sviđa su peta vrata i življi motor kod Škode,no za ugodno gutanje kilometara,Citroen je kralj udobnosti kod nepremiuma.

Šteta što citroen odustaje od klasičnih limuzina. Ponadao sam se možda da će nasljednika izbaciti kroz DS,ali šipak,tamo umjesto limuzine suv guraju.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:24.