Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2016., 14:21   #21
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Ford Mondeo Vignale pod preimium?
Quote:
tvrda stina kaže: Pogledaj post
daj gasi tu glupu temu i rasprave unedogled... ima vec takva tema premium/nepremium... bljak.
Svrha teme uopće nije rasprava o (ne)premiumima nego rasprava općenito o autima u srednjoj klasi i to prvenstveno o onima koji se mogu kupiti i voziti kod nas i koje ljudi najbolje poznaju. Ja sam samo napravio distinkciju po cijeni i kvaliteti i pri tom nisam izmislio nikakvu toplu vodu nego postavio otprilike onako kako na to gleda većina poznavatelja/novinara/zaljubljenika/whatever u autoindustriji.

Stoga dosta više s tim premium vs nepremium trolanjima.

I opet - tko hoće neka piše o bilo kojem modelu pa i o Vignaleu (osobno ga nisam još vidio na cesti).
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 14:25   #22
Iskreno, meni je čudo da se ljudi prije odluče na neki Suv nego d segment. Puno udobniji auti s puno boljim voznim karakteristikama. Al, valjda je stvar osobnog ukusa
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 17:35   #23
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Ford Mondeo Vignale pod preimium?
Onda bi Passat Highline, Talisman Initiale Paris i SuperB L&K također trebali ići pod premium.

Passat se opasno prebližio premiumu.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 18:26   #24
Quote:
RoadRage kaže: Pogledaj post
Nadam se da su samo glasine. Peugeot 508 je stvarno dobar auto, puno puta sam se u njemu vozio. Bilo bi baš šteta da PSA ostane bez ijednog predstavnika u klasi. S druge strane Avensis ja najprodavaniji Japanac i ima tradiciju u Europi pa mi je nekako čudno da se i o njemu priča...
Pa PSA će i dalje imati predstavnika u D-segmentu:

Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 18:27   #25
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Onda bi Passat Highline, Talisman Initiale Paris i SuperB L&K također trebali ići pod premium.

Passat se opasno prebližio premiumu.
Ne znam jesi li prespavao sate slobodnog tržišta / ekonomike kad je bila lekcija "Brandiranje", ali premium ti nema veze s modelom nego brandom. Mercedes, Audi, BMW, Volvo, Jaguar i Alfa Romeo su europski premium brandovi.
Caeruleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 19:08   #26
Nemam šta prespavati. Premium je širok pojam. Brand? VW nije premium ali je Passat jedan od najprodavanijih ako ne i najprodavaniji auto u srednjoj klasi. Da li je to brand? Na neki način jeste. Čisto po kvaliteti unutrašnjosti sam napisao da se približio premiumu, sada ti shvati kako hoćeš.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 21:24   #27
neće on shvatiti ako ne napišeš u zagradu sarkazam
__________________
moj frend sledžhemer <3
AS-AD is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 08:47   #28
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Onda bi Passat Highline... također trebali ići pod premium.
Ne znam za ove druge ali Passat Highline je samo paket opreme zar ne? Ford Vignale gura kao zaseban (premium) brend, nije u pitanju samo paket opreme.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 08:51   #29
Citao sam nedavno clanak da je Citroen najavio da ce biti nasljednika C5. Ali nisu rekli da li ce i dalje biti hidraulike ili ne; odnosno rekli su da je bitno da ostvare jednak konfor/udobnost. Da li to ostvarili sa hidraulikom ili klasicnim ovjesom to nije bitno.

A Ford Mondeo odnosno Ford Fusion. Skoro uvijek ga dobijem u USA kao rent-a-car i mogu reci da mu nista ne fali...no nismo mi trziste za to - em je to relativno velik auto a kod nas su parkinzi i sve mali, em je skup. Pa nasi koji imaju lovu za to radje kupe Passat nego Mondeo.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 10:19   #30
Mislim da su u Citroenu rekli da bi novi C5 mogao biti SUV, Crossover ili što već.
Limuzine polako izumiru, što je šteta. Sve ih zamjenjuju usrani SUVovi.
Coupei, primjerice, su u Europi gotovo u potpunosti izumrli. Jedino BMW i Mercedes još njeguju coupee a ostali ili gotovo potpuno ih izbacili ili se nađe tu i tamo gdjekoji, poput A5.

Nadam se da će se trendovi uskoro opet izmjeniti i da će se limuzine i copei opet vratiti.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 10:28   #31
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Mislim da su u Citroenu rekli da bi novi C5 mogao biti SUV, Crossover ili što već.
Limuzine polako izumiru, što je šteta. Sve ih zamjenjuju usrani SUVovi.
Coupei, primjerice, su u Europi gotovo u potpunosti izumrli. Jedino BMW i Mercedes još njeguju coupee a ostali ili gotovo potpuno ih izbacili ili se nađe tu i tamo gdjekoji, poput A5.

Nadam se da će se trendovi uskoro opet izmjeniti i da će se limuzine i copei opet vratiti.
Potpis.

Već godinama gledam kako se trend mijenja. A limuzina i coupe su mi najdraži.

SUV, crossover.. samo pokazuju kako ljudi samo hrle za trendovima.

Meni osobno besmislena vozila. Šteta
__________________
Ma svi ste vi T R O L L O V I
Brandauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 11:01   #32
Sta nije trend oporavka ovoga segmenta u 2015/2016?

Ili se ta statiskitka moze pripistati cinjenici da se pojedini modeli gase (ili napustaju EU), pa vise kolaca za ostale i rastu prodajni udjeli

Nisi suvovi/crossoveri toliko strasni, kupuju ih ljudi s razlogom, penjanje po rubnicima, osjecaju se sigurnije, preglednije,bla bla..., veca potrosnja i odrzvanaje su po meni manji problem naspram cinjenice da voze za k.

Ja sam jedno vrijeme imao suv koji je hvaljen kao "vozacki suv", stari mi ima V6 suv, i za gustanje po magistrali ili zavojitim cestama bi uvijek izabrao kompakt/limuzinu.
Shannanigans is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 12:53   #33
Quote:
Caeruleus kaže: Pogledaj post
Ne znam jesi li prespavao sate slobodnog tržišta / ekonomike kad je bila lekcija "Brandiranje", ali premium ti nema veze s modelom nego brandom. Mercedes, Audi, BMW, Volvo, Jaguar i Alfa Romeo su europski premium brandovi.
Alfa Romeo premium ...opet ponavljam " poslovni čovjek se pita : Da li da kupim Mercedes ili Alfu Romeo.
Prestanite lagat ovaj napačeni narod da je Alfa premium.
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 13:00   #34
zaboravljen je Subaru Levorg kao premium...
SubaruCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 13:03   #35
Quote:
Shannanigans kaže: Pogledaj post
veca potrosnja i odrzvanaje su po meni manji problem naspram cinjenice da voze za k.

Ja sam jedno vrijeme imao suv koji je hvaljen kao "vozacki suv", stari mi ima V6 suv, i za gustanje po magistrali ili zavojitim cestama bi uvijek izabrao kompakt/limuzinu.
Nemoj generalizirati.
Nisu svi SUV-ovi takvi.
Iz prve ruke mogu tvrditi da pojedini mogu posramiti i ponajbolje "obične" aute.
Makar, generalno, kada sjedneš u SUV i nemaš neku želju za jurenje po zavojima, tako da u tome ne vidim neku manu takvih auti.

Što se teme tiče, alfa nikad nije bila i teško da će ikad biti premium.
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 13:11   #36
AR je danas u teškoj situaciji, bez dvojbe.

Ali ako pogledaš povijest, know-how, tradiciju, tehnologije kojima barataju, modele koje su proizveli i ljude koji su radili za nju - onda je notorno da je Alfa premium proizvođač. Uostalom, čini mi se da ti (a i mnogi drugi) premiumstvo mjeriš isključivo po kvaliteti interijera i plastike u njemu. A to tako ne ide. Jer onda bi ja mogao tebe pitati, što je točno premium u A4 s 2.0 TDIjem kojeg ima svaka druga Škoda ili Seat?

I eto ga na, opet sam pao na navlakušu.
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 13:26   #37
kako auto dizajniran i engineered od ferrarija nije premium segment ?

Cijenom je premium segment, build quality je premium, ferrari bazirana masina (odrezanih dva cilindra sa v8 iz 488GTBa) moze biti samo premium.

Po svemu gledajuci, i prvim reviewies iz UK, Guilia ide odlicno protiv Bmw3/M3 Audi A4/S4 Jaguar XE i Masserati Giblia.

Alfa 4C isto spada u premium segment, Mito je ionako prodavan na sekundarnim trzistima (recimo ko bmw 2 cudo sa prednjim pogonom).
maliburek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 13:47   #38
Quote:
RoadRage kaže: Pogledaj post
AR je danas u teškoj situaciji, bez dvojbe.

Ali ako pogledaš povijest, know-how, tradiciju, tehnologije kojima barataju, modele koje su proizveli i ljude koji su radili za nju - onda je notorno da je Alfa premium proizvođač. Uostalom, čini mi se da ti (a i mnogi drugi) premiumstvo mjeriš isključivo po kvaliteti interijera i plastike u njemu. A to tako ne ide. Jer onda bi ja mogao tebe pitati, što je točno premium u A4 s 2.0 TDIjem kojeg ima svaka druga Škoda ili Seat?

I eto ga na, opet sam pao na navlakušu.
Slažem se s tobom da je Alfa prije imala taj premium štih., a problem je što ga je s godinama izgubila. Lakše ga je izgubit nego dobit.
Svi ovi ostali proizvođaći imaju kontinuitet u proizvodnji premiuma. Pogledaj npr Audi, Mercedes,Bmw - oni su s svaki modelom išli naprijed - od tehnologije, kvalitete, dizajna.
Pogledaj npr VW s Passatom - model B6 naspram B5 je bio napredak., ali B7 naspram B6 po meni je bio samo neki redizajn. Zato je B8 napravio taj skok.
Znaći Passat je trebao s B6 odmah skoćit na B8 po svemu, a ne petljat s B7!!

Ovi ostali takve "greške" ne rade...svaki novi model donosi nešto novo. Govorimo o zadnjih 20 godina od kad postoji neki značajan kontinuirani napredak u tehnologiji.

Evo primjer Volva - Volvo je poznat po svojoj naprednoj sigurnosti zadnjih 50 godina i kad spomeneš nekom Volvo - prvo će mu to past na pamet. Volvo uvijek nešto kemija oko poboljšanja sigurnosti., i cijena mu je dosta visoka...i nikad oni nisu ni cijenu pokušali spustit da bi bili pristupačni kupcu. Volvo će kupit onaj koji ima para. I taj premium "sadrži" jedan dio cijene.

Evo naprimjer Kia - do 2007. god i prvog izbacivanja modela Ceed., Kia je bila marka koju je većina kupaca zaobilazila u širokom luku tj taj neki srednji stalež je nije ni razmatrao kao kupovinu. Od 2007. god pa do sada Kia spada u rangu s renomiranim ostalim markama. Nitko ne gleda na Kiu s podsmjehom kao i na Hyundai. Em imaju lijepi izbor modela.,dobru garanciju i ok cijenu bez obzira što im s novijim modelima cijena raste i u rangu je s ostalim. Pitanje je sad jel bi netko izabrao Golf VII ili Kiu Ceed.

E sad WXW vozi I40 - to baš u rangu s Passatom ne ide., ali bi išlo npr s Octaviom.

Imam tu dosta kombinacija koji su detalji "što nazvat premium" ali ovih 8-9 marki koji sam nabrojao su od "postanka"(ne doslovno) premium., a ovi se ostali moraju izborit.
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 14:00   #39
Quote:
maliburek kaže: Pogledaj post
kako auto dizajniran i engineered od ferrarija nije premium segment ?

Cijenom je premium segment, build quality je premium, ferrari bazirana masina (odrezanih dva cilindra sa v8 iz 488GTBa) moze biti samo premium.

Po svemu gledajuci, i prvim reviewies iz UK, Guilia ide odlicno protiv Bmw3/M3 Audi A4/S4 Jaguar XE i Masserati Giblia.

Alfa 4C isto spada u premium segment, Mito je ionako prodavan na sekundarnim trzistima (recimo ko bmw 2 cudo sa prednjim pogonom).
Jedan model ne može marku činit premiumom.
Banalan primjer : Pa ne može se jedna perilica rublja od Končara koja je proglašena top u 2016. god mjerit s perilicom rublja od Miele koja ima povijest i njima ne trebaju više nikakva dokazivanja jer su sinonim kvalitete!!

Jebo ga ja pa vidjet ćemo po prodaji. Ako će se Alfa Giulia prodavat u EU bolje od A4/A6, Bmw 3/4/5 ili Mercedes C/E klase...onda oćito stoji ta da je build quality, motor, dizajn premium. Oćito onda da kupci rađe biraju Giuliu nego Audi,Bmw, Mercedes.

Iskreno meni više Giulia spada pod E klasu nego C klasu i pod Bmw 5 nego 3., a kod Audija bi išla pod A4. Možda sam u krivu!!
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 14:57   #40
Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post
Iskreno meni više Giulia spada pod E klasu nego C klasu i pod Bmw 5 nego 3., a kod Audija bi išla pod A4. Možda sam u krivu!!
Uh uh uh, koji si kupus sada smislio.

Znači po tebi je:

Giulia = E klasse = BMW 5 = A4
RoadRage is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:01.