Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2022., 21:42   #241
Mi smo s nasom isli na 500km put kad je imala nepuna 2 mj. U odlasku smo ciljali noc, cekali njeno uobicajeno vrijeme za spavanje i krenuli, i bilo je super. Stali smo par puta po odmoristima, ja sam je podojila i malo pronosala na zraku, a nosila sam i izdojeno u bocama za svaki slucaj, izmedju je spavala. Vracali smo se nakon nekih mjesec dana, i odlucili smo se za dan. Tad je vec bila u fazi da po par dana ne kaka, i bas je taj dan putovanja odabrala za dan za kakanje, stajali smo na svakoj benzinskoj za presvlacenje, nesto malo je spavala izmedju.
Krace voznje po gradu je plakala dosta, imali smo peg perego jaje, u kojem je ona meni uvijek izgledala ko da joj je dosta neudobno. Za te krace voznje smo puno pjevali i glupirali se, ja sam se vozila uz nju, osim ako nismo same nas dvije bile. I sad sa 16 mjeseci cesto pjevamo kad udari nervoza u voznji.
bulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2022., 04:38   #242
Evo, mi smo u zadnja dva tjedna prvo išli na vikend u Slavoniju iz Zagreba, a onda dva dana kasnije na GO u Istru.
Bebi (skoro tri mjeseca) je isto jedan od onih koji po gradu i na tim kreni-strani relacijama ili cmizdrucka ili urla, ali s većim putevima nije do sad bilo problema.

Iskreno, oba su puta prošla super. Produžila su se jedno sat vremena, zbog stajanja na bengi za podoj i presvlačenje. Ciljali smo da doma obavimo hranjenje i dovedemo ga u fazu do spavanja, pa bi ga onda spremili u auto, prvih parsto metara malo kmeckanja i onda spavanac do sljedećeg hranjenja. Duda nam je bila dobra za tješenje, a inače ih mrzi i pljuje.

A što se nosa tiče, mi nismo ispirali fiziološkom, nit ne planiram dok ne bude stvarno potrebno. Aspiratorom (zasad imamo onaj skroz simplex na usisnu snagu muževih pluća ) povučemo balce, ak su suhonjavi ili vidim da mu se sve skorilo po nosu, kapnem par kapi fiziološke prije, da to omekša.
Hippolyta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2022., 14:13   #243
Quote:
Ruddy kaže: Pogledaj post

I jos jedno pitanje, imate kakve savjete za voznju tako male bebe na duze relacije? Trenutno krene vristati bez razloga do te mjere da poplavi i nikako se me da smiriti osim da je uzmem u narucje, a to ne zelim u prometu i sad izbjegavamo auto jer ne mozes uvijek negdje stati. i nemam pojma sto cu jer uskoro moramo na duzi put autoputom i htjela bih se pripremiti.
mi smo jucer dosli s Korcule. fatal error je bio to da smo predugo cekali nakon kaj sam ju podojila tak da znamo bar 4 benzinske na potezu od Orebića do Splita. ugl put je trajao skoro 12h. kad smo išli dolje je bila super - podojila sam ju kad se probudila (oko pola 6, ona nakon tog nastavi spavati), strpali je u auto i stajali smo svako toliko da pojede i da je presvučemo. ti najbolje znaš ritam tvoje bebe pa se možete prilagoditi tome
cvexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2022., 15:08   #244
Problem je što još nema nikakav konkretan ritam ali trebalo bi biti ok ako krenemo navečer, samo treba potrefit kad se uspava jer oscilira, nekad pojede i zaspe do 8 i ne budi se do ponoći, a drugi put se nasisava od 7 do 10 i tek onda konkretno zaspe.
Tješi me da ste svi preživjeli pa ću valjda i ja
Ruddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2022., 16:53   #245
Mi smo išli na more dok je ona imala 6 tjedana i sestra 2,5 godine. Po danu smo išli. Ja ne mogu biti iza jer ne stanem uz dvije autosjedalice pa onda ispitujem stariju. Jel ima sad seka zatvorene ili otvorene oči? Jel ima dudu u ustima sad? Imamo i ono ogledalo,ali ga nismo još stavili. Ugl.put je prošao ok,osim što je na putu prema dole u jednom trenutku počela divljački plakati. Sva sreća bili smo relativno blizu odmarališta i ispalo je da je gladna pa sam ju tamo podojila. Nisam očekivala jer inače ima dulje razmake,valjda je onda prošlo 40 minuta od zadnjeg hranjenja tek. Ali očito je manje pojela taj put jer je baš očito bila gladna. Ako ti možeš sjediti iza bit će ti puno lakše jer imaš alata za pomoći. Puštat bijeli šum,uspavanke,utješit ju malo ako treba. Pokušaj svakako ne ju vadit iz autosjedalice u vožnji koliko god da ti plače. Moje frendice su neke pokleknule pa kao samo da utješe bebu pa će ju vratit odmah i tek onda počne plakati. Znam da je užasno to slušati,ali to je tako. Mora biti u autosjedalici dok se vozite i naviknut će se. Moja starija je imala faze. Plakala je kao beba,pa se onda jedno vrijeme lijepo vozila,pa onda plakala u jaju oko godine dana dok se nije okrenula u smjeru vožnje kad je smjela. Od onda nikakav problem.
Sad ova mala isto urliče i najgore su mi ove kratke vožnje. Na autocesti spava jer nema zastajkivanja.
NiT is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2022., 14:42   #246
I meni su govorili " ma kada se okrene u smjer vožnje".... Mhmmm, niš od toga. Jer njemu nije problem vožnja, nego ne voli biti predugo sputan. Ista je stvar sa hranilicom, 7 minuta i ajbpo. Vjerujem da će to s vremenom dolaziti na svoje.
Barem je s kolicima bilo tako, tam negdje do cca 4 mjeseca nema šanse da se vozio duže od 20 minuta. Sada se već i sat nabere, al okej. Sada je već velika beba pa zna da svaka vožnja donosi ili odlazak u park ili da će vidjeti nekaj zanimljivo, sresti neke ljude.....

Tak da, smjer vožnje, u njegovom slučaju, maj es!!
2cofleka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2023., 09:34   #247
Sa njene nepube 3 godine dosli smo ovaj tjedan prvi put na more !
Ona je u sjedalici od jaja do one super udobne i skupe vristala do povracanja ako je voznja trajala duze od 20ak minuta. Cak i sa 2 godine. Mi jednostavno nismo vidjeli potrebu da to radimo njoj i sebi dok nije bila spremna. Jer ona je ostajala u soku i plakala cak i kad bi je izvadili. Dok mi nije mogla koliko toliko objasniti ili dati do znanja da li ju muci nesto fizicki u tom polozaju ili je to samo neugoda od nemogucnosti kretanja koja ju starta do te mjere. Meni nije normalno pustati bebu da place do iznemoglosti, a kamo li do stadija povracanja da bi moja guza vidjela mora. Isli smo tamo gdje se moralo ici-vjezbe, doktor i onamo do kuda je mogla podnijeti da idemo za izlet i sl.

Mnogi nisu razumjeli to jer bebe placu i vriste... isto kao sto ja ne osuđujem ali ne razumijem roditelje koji misle da je maloj bebici koja ne podnosi vožnju veća dobrobit od izleta nego sto je patnja od voznje. Mislim ne moze se nju pitat jel . Mislim naviknu se oni svi prije ili kasnije na voznju. Nasa je svjedok toga. Ali ibdoma ako place cu ju uzeti u ruke, ako u autu to ne mogu uciniti logicno da cu ju pokusati postediti traume. Voziti se na veseli obiteljski izlet ili putovanje u kojem beba ili dijete place iznemoglosti cini mi se potpuno kontradiktorno.

A oni koji se vole voziti u autu-pa blago njima. Voljela bih da smo bili jedni od njih. Nismo, prilagodili smo se u prve tri godine maksimalno potrebama djeteta. Osim kad se jednostavno moralo. Kako to i moderna psihologija preporuca pod onom prve tri su najvaznije.
sad_violin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2023., 10:03   #248
Sto malcima dati protiv povracanja tijekom voznje? Nepune 3 godine ima
ludimish is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2023., 16:23   #249
Najbolje pitati u ljekarni što ima za tako malene. Ja sam svojima jednom dala one lizzy lizalice, bilo im je još mučnije. Sad im samo dam slab ili nikakav doručak kad nekud idemo (nemajka).
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2023., 20:06   #250
Dramina tek od 5. godine.
Dobili prosle godine neke tablete na bazi đumbira ali nisu pomogle.
Uzela sam lizalice pa bumo vidli. Iako kazu teta u ljekarni da nisu lizalice za tako malu djecu.
ludimish is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2023., 22:09   #251
Quote:
ludimish kaže: Pogledaj post
Sto malcima dati protiv povracanja tijekom voznje? Nepune 3 godine ima
Jesi probala one narukvice?
Od frendice malac je imao mučnine i najčešće i povraćao u vožnji, s tim narukvicama joj se nije nijednom ispovraćao

Edit: smiju skroz mali, čini mi se od 2 god
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.