Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za ukidanje vjeronauka u školama?
DA 661 71.46%
NE 209 22.59%
Svejedno mi je 55 5.95%
Glasovatelji: 925. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2018., 21:07   #9981
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Davno sam pisao na pdf religija, baniran tamo, da abrahamske religije disk.žene. Nema žene proroka, poslanika, pomazanika, svećenika, hodže. Kršćanstvo uvelo Bogorodicu, svetice, Hagie Sophie dalo baziliku. No, pristup financijama, znanstvenim knjigama uskratili... Muškarci su ratnici. 'Sjedi desno boga oca'. Zato su desničari nacionalisti
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Dalje! I priroda sama poigrala se sa ženom dajući joj himen, mjesečnicu, devetomjesečnu trudnoću, dojenje djeteta da slabiju snagu da žena pod pritiskom ljubomore i borbe za preživljavanjem morale na podložnost pristati. Sada se sve mijenja!


zene su bile prisiljene da budu submisivne prirode jer radjaju , to je ujedno i glavna uloga koju su abrahamske religije dale zeni , da bude hraniteljica i da radja nove generacije, a to su potvridli analiticari o statusu zena kroz povijest tradicija kulutra civilizacija, i naravno religija

to sam pisala na pdf relgija
YunStrijelica is offline  
Old 28.01.2018., 21:09   #9982
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Vatikan je moćna država. Prijatelj skup, neprijatelj još skuplji
da,a jos nisam otkrila razlog: Zast USAisfreedom insistira na vjeroanuci u skolama,a vjeronauka postoji decenijama u sklopu Crkve tip toliko insistira da bi ga Crkva u HR trebala uskoro kanonizirati u Sveca
YunStrijelica is offline  
Old 28.01.2018., 21:13   #9983
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
da,a jos nisam otkrila razlog: Zast USAisfreedom insistira na vjeroanuci u skolama,a vjeronauka postoji decenijama u sklopu Crkve tip toliko insistira da bi ga Crkva u HR trebala uskoro kanonizirati u Sveca
A za Sveta tri kralja je valjda u crkvu po svetu vodu išel sa sto litarnom bačvom za svaki slučaj da ne sfali.

Zadnje uređivanje accident : 28.01.2018. at 21:42.
accident is offline  
Old 28.01.2018., 21:32   #9984
Quote:
accident kaže: Pogledaj post
A za Sveta tri kralja je valjda u crkvu po svetu išel sa sto litarnom bačvom za svaki slučaj da ne sfali.
imamo priliku , na temi da nas pagane, nasch presvijetli forumash, Sveti USAisfreedom napokon pozove na pravi put
YunStrijelica is offline  
Old 28.01.2018., 21:38   #9985
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post


zene su bile prisiljene da budu submisivne prirode jer radjaju , to je ujedno i glavna uloga koju su abrahamske religije dale zeni , da bude hraniteljica i da radja nove generacije, a to su potvridli analiticari o statusu zena kroz povijest tradicija kulutra civilizacija, i naravno religija

to sam pisala na pdf relgija
Prije Abrahama je navodno bio matrijahart. Muškarci ne bi smjeli zaboraviti majčino krilo
dominik01 is offline  
Old 28.01.2018., 21:43   #9986
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
da,a jos nisam otkrila razlog: Zast USAisfreedom insistira na vjeroanuci u skolama,a vjeronauka postoji decenijama u sklopu Crkve tip toliko insistira da bi ga Crkva u HR trebala uskoro kanonizirati u Sveca
Vatikan ima moćnu diplomaciju, tajne službe, novce u bankama moćnih zemalja. Papa je predsjednik
1.6 mlrd ljudi. Vjeronauk niti silom u školu niti van. Osobno bih u crkve. Tako sam i ja.
dominik01 is offline  
Old 28.01.2018., 21:47   #9987
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
imamo priliku , na temi da nas pagane, nasch presvijetli forumash, Sveti USAisfreedom napokon pozove na pravi put
Pravite sprdnju od vjere, šaljivčine?
USAisfreedom is offline  
Old 28.01.2018., 21:50   #9988
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Prije Abrahama je navodno bio matrijahart. Muškarci ne bi smjeli zaboraviti majčino krilo
hm, teorije o matrijarhatu i patrijarhatu su jako kompleksne

u starim civilizacijama su postojale iskljucivo plemenske grupe, a svako pleme je imalo drugacija pravila o statusu zena i muskaraca , u nekim plemenima su zene bile na visim drustvenim funkcijama

drugi razlog, povijest statusa zena je ostavljena u ladicama, zato danasnja drustva jako malo znaju o zenama naucnicima, o zenama kraljicma, zenama ratnicama i slicno
YunStrijelica is offline  
Old 28.01.2018., 21:52   #9989
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Vatikan ima moćnu diplomaciju, tajne službe, novce u bankama moćnih zemalja. Papa je predsjednik
1.6 mlrd ljudi. Vjeronauk niti silom u školu niti van. Osobno bih u crkve. Tako sam i ja.
i ja, kao i moji prijatelji i rodbina

vjeranuci je mjesto van skole

povijest religija moze u skole
YunStrijelica is offline  
Old 28.01.2018., 21:56   #9990
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Pravite sprdnju od vjere, šaljivčine?
dear Saint USAisfreedom, ti i dalje ignoriras moja pitanja

relgiija uzima silom novac od stanovnistva, i tebi je to normlano
YunStrijelica is offline  
Old 28.01.2018., 22:01   #9991
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
dear Saint USAisfreedom, ti i dalje ignoriras moja pitanja

relgiija uzima silom novac od stanovnistva, i tebi je to normlano
Tvoja pitanja?
Ako je crkva zasnovana na tradiciji nije sekta. Odnosno, nije za mene.

I ne izmišljati...Crkva ne uzima silom novac od ikoga. Tko želi dati daje, a tko ne želi ne mora.
USAisfreedom is offline  
Old 28.01.2018., 22:13   #9992
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Tvoja pitanja?
Ako je crkva zasnovana na tradiciji nije sekta. Odnosno, nije za mene.

I ne izmišljati...Crkva ne uzima silom novac od ikoga. Tko želi dati daje, a tko ne želi ne mora.
1. bravo, to nije isklucivo za tebe,ali jeste u sklopu sociologije i drugih naucnih disciplina, znaci, ti nisi mjerilo ni standarad da definiras nesto sto vec ima definiciju i obrazlozenje

Crkva uzima silom novac, takse su jedan od oblika pljacke stanovnistva

Ja ne zelim, ali ce mi, iz zaradjene sume novca odvojiti za Crkvu, bez moje dozvole
YunStrijelica is offline  
Old 28.01.2018., 22:14   #9993
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post

Ja ne zelim, ali ce mi, iz zaradjene sume novca odvojiti za Crkvu, bez moje dozvole
A zašto ti to smeta?
Ako baš hoćeš, velik dio stanovništva ide u Crkvu pa time pomažeš našem narodu.
USAisfreedom is offline  
Old 28.01.2018., 22:17   #9994
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
A zašto ti to smeta?
Ako baš hoćeš, velik dio stanovništva ide u Crkvu pa time pomažeš našem narodu.
Pusti snovi, da ne kažem vic.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 28.01.2018., 22:17   #9995
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Naravno da nije znanstvena činjenica inače se ne bi utjerivala poput nekadašnjih crkvenih dogmi - silom i zabranom skretanja s puta.
I ne bi kršila neke od osnovnih fizičkih postulata.
Priložio bi se model, dodao proces i došlo do rezultata - jednostavno ;-)
Ako i nije jednostavno, skoro 200 godina je više nego dovoljno da se pojednostavi.

Ono najbitnije - ne možeš stvarati novog čovjeka bez da ponudiš odgovore na neka suštinska pitanja o tome kako je nastao čovjek i život. Pa onda i evolucija kao koncept dobro dođe.
Poput - vjeronauka
Naravno da jest, i to jedna od najfundiranijih u povijesti znanosti. Ako nešto ne razumiješ ne petljaj se gdje ti nije mjesto. Nisi uopće u poziciji postaviti pitanje o fizičkim postulatima jer nemaš dume o evoluciji a nekako imam dojam niti o ficzici i njenim postulatima. To je kao da sad tvrdiš da je kvanta mehanika izmišljotina u isto vrijeme nemajući pojma o njoj...kao i o evoluciji. Postanak života nije evolucija. Čak niti kc do vraga ne spori evoluciju.....za neke naše katolike je čak i srednjovjekovna organizacija kao crkva znanstvena avangarda.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 28.01.2018., 22:18   #9996
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
A zašto ti to smeta?
Ako baš hoćeš, velik dio stanovništva ide u Crkvu pa time pomažeš našem narodu.
pa to je moj novac, naravno da mi smeta, i na isti nacin, Crkva uzme prisilno moj novac a koja ne pomaze narodu, jer , relano posmatrano: mogu licno svojim novem pomoci narodu , ne treba mi asistent Crkva

glupa pitanja prihvatam,ali, ne pravi se glup, to je vec bezobrazno

ako nastavis ovako, mozda ti ne bi trebalo smetati da ti se dalje oslovljavam "dear Saint USAisfreedom"
YunStrijelica is offline  
Old 28.01.2018., 22:19   #9997
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Dalje! I priroda sama poigrala se sa ženom dajući joj himen, mjesečnicu, devetomjesečnu trudnoću, dojenje djeteta da slabiju snagu da žena pod pritiskom ljubomore i borbe za preživljavanjem morale na podložnost pristati. Sada se sve mijenja!
Jbga ko za vraga recimo kod bijelih psina obrnuto....a i bogomoljke se drugačije drže..... esem ti tu i taku prirodu....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 28.01.2018., 22:20   #9998
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Pravite sprdnju od vjere, šaljivčine?
Nitko od vjere ne može napraviti veću sprdnju do samih vjernika. Kao što je evidentno na ovom threadu. Osim toga tvoja DUŽNOST je širiti vjeru...vidim da se slabo naučilo kristovo učenje....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 29.01.2018., 20:26   #9999
Tema je došla do tehničkog limita od 10000 postova pa je zaključana i otvorena je nova https://www.forum.hr/showthread.php?t=1051049
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.