Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2016., 02:33   #1
Jesu li ljudi u braku većinom nesretni?

Neznam gdje da o ovome govorim,pa mislim da je forum idealno mjesto.
Naime supruga i ja smo poceli primjecivati kod nasih prijatelja koji su u vezi/braku(osim jednog para) da su sve nesretniji,e sad neki su dobili djecu,neki nisu zadovoljni poslom ima vise razloga,ali ono sto je zajednicko svima nemaju onu pozitivnu vibru kad su zajedno.
Smatram da mi imamo ok brak i sretni smo u zivotu nije savrsen ali stvarno nam fali par parova koji su sretni i imaju onu pozitivnu energiju....

jel nismo imali srece ili je stvarno vecini brak=mrak?Hvala
crazysplico is offline  
Old 12.02.2016., 03:03   #2
Srecem dosta parova.
Dosta ih se cini sretnima.
Dvije bliske izrazito nesretne.
Utjeha su bili treci ljudi..
Frend koji voli curu al nemoze bez p**
Meni to ne lici na srecu..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 12.02.2016., 08:32   #3
To što oni vama nemaju pozitivnu vibru, ne znači da nisu sretni, da ne funkcioniraju dobro i da se ne vole.
Na kraju kakve veze ima da li netko na van vibra ovako ili onako?
I meni neki od naših prijatelja ne vibriraju, pa su godinama zajedno, žene se, dobivaju djecu i sasvim solidno klize zajednički kroz život.
Znam i one koji su palili međusobnom energijom i izgorili vrlo brzo, a činila se kao vanserijska ljubav.
Više se ne osjećam kompetentnom suditi o nečijoj tuđoj sreći.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Old 12.02.2016., 09:08   #4
Splico, molim te odvoji JE LI u naslovu. Bode oči.


Ne znam kako definiraš nesretnost. Kao konstantnu ili trenutnu?

Ako ljudi imaju problema na poslu, probleme s financijama ili bilo kakave probleme koji su ih trenutno snašli, naravno da neće odašiljati sretne vibre, ali takve okolnosti ne znače da su nesretni jer su u braku...
__________________
Najgore ništa.
velana is offline  
Old 13.02.2016., 12:41   #5
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
To što oni vama nemaju pozitivnu vibru, ne znači da nisu sretni, da ne funkcioniraju dobro i da se ne vole.
Na kraju kakve veze ima da li netko na van vibra ovako ili onako?
I meni neki od naših prijatelja ne vibriraju, pa su godinama zajedno, žene se, dobivaju djecu i sasvim solidno klize zajednički kroz život.
Znam i one koji su palili međusobnom energijom i izgorili vrlo brzo, a činila se kao vanserijska ljubav.
Više se ne osjećam kompetentnom suditi o nečijoj tuđoj sreći.
Potpis

Mi smo na van grozan par. Ne ljubimo se u javnosti, rijetko se mazimo, volimo se i posvadjati na ulici. Vjerojatno vecina nasih znanaca zivi u uvjerenju da smo stravicno nesretni.
S druge strane, doma se ne skidamo jedno s drugog i obozavamo se. Ja ne mogu zamisliti zivot bez njega, on je moja obitelj i moj partner za zivot, u dobru i zlu, u svakodnevnim sranjima i u dubljim problemima kad mi treba rame za plakanje.

Svadjamo li se? Da.
Jesmo li imali problema? O da. Itekakvih.
Jesmo li imali komunikacijskih sumova? Kako ne, imamo ih i sad ponekad.

Ali smo ucili, trudili se, naucili se jedno na drugo, upoznali jedno drugo, i zavoljeli se vise nego sto sam mislila da je moguce.
Ne mislim da brak po difoltu mora biti savrsenstvo i livada sarenog cvijeca da bi se u njega upustio. Uspjesan brak je krvav rad, mi smo oboje s tom idejom usli u to, ne ocekujuci da ce sve ici glatko. Ali smo se trudili, trudimo se i dalje, i nadam se da cemo i ubuduce.
Rezultat je da smo, sto godine idu, to sve sretniji i ispunjeniji u tom odnosu. Iako sam i sama imala ideje u pocetku da je brak na neki nacin okov oko vrata, dosla sam do stadija da se tek sada osjecam slobodnom u toj vezi biti upravo ono sto jesam.

Takodjer, ja se volim posvadjati i treba mi osoba s kojom mogu izbrusiti stavove i ucvrsitit poziciju. Koliko god to ne djelovalo idilicno okolini, ali zar je meni bitno sto ce selo reci o mom braku? Pa bitno je kako je meni.

Dakle, je li moj brak sretan brak - odgovorno tvrdim - jest
I da u jednom momentu pukne, sjecala bih ga se kao sretnog perioda.


Kao i Zhuta, ne usudjujem se takodjer suditi o tudjim brakovima.
Pogotovo kada sam na svoje oci vidjela kako mi se pred ocima raspada prijateljica koja je nedugo prije toga imala svadbu iz snova, visegodisnju vezu koja je izvana izgledala kao gnijezdo ljubavi i mira. I sve je zavrsilo doslovno preko noci na krajnje odvratan nacin.
TincH is offline  
Old 13.02.2016., 13:39   #6
....

Selo uvijek lose komentira netko prodje bolje netko losije
Zato sam i napisao da se kroz vibracije dosta toga vidi,vise od ikakvih rijeci...
I svadje su normalne pogotovo konstruktivne po meni je losija sutnja.
Nije stvar osude svak ima svoj zivot,ali zao nam je jer smo imali par parova koji su bili dugo godina u braku kao i mi,sretni pozitivni ali ocito je ta 7,8 godina problem...
Kao i pozitivni ljudi tako i pozitivni brakovi utjecu pozitivno na druge...Nazalost kako godine idu sve ih je manje...
crazysplico is offline  
Old 13.02.2016., 14:01   #7
Ne razumijem zasto ti je potreban tudji pozitivan brak?
Nas apsolutno ne zanima kakvi su tudji brakovi, niti njihova (ne)kvaliteta ne utjece na nas, nimalo.
Ionako smo navikli biti drugaciji pocevsi od svadbe pa nadalje. Stvarno mi nista ne predstavlja necija percipirana sreca ili nesreca.

Glede vibre 'koja se vidi', reci cu samo da je u slucaju frendice koja se preko noci na ruzan nacin nasla sama cijelo drustvo ostalo (malo je reci) sokirano. Naime, svi smo do jednog bili uvjereni da je kod njih sve i vise nego ok, pogotovo je ta vibra i opcenito i medju njima bila 'poticajna' i na nivou. Pa opet... dogodilo se sto se dogodilo.
TincH is offline  
Old 01.04.2016., 09:55   #8
Quote:
Zhuta kaže: Pogledaj post
To što oni vama nemaju pozitivnu vibru, ne znači da nisu sretni, da ne funkcioniraju dobro i da se ne vole.
Na kraju kakve veze ima da li netko na van vibra ovako ili onako?
I meni neki od naših prijatelja ne vibriraju, pa su godinama zajedno, žene se, dobivaju djecu i sasvim solidno klize zajednički kroz život.
Znam i one koji su palili međusobnom energijom i izgorili vrlo brzo, a činila se kao vanserijska ljubav.
Više se ne osjećam kompetentnom suditi o nečijoj tuđoj sreći.
Sve je u kompromisu i dogovoru
Vivien35 is offline  
Old 10.04.2016., 22:08   #9
Quote:
Vivien35 kaže: Pogledaj post
Sve je u kompromisu i dogovoru
Da sve je u kompromisu,ali ne na način da se složiš samo zato jer se lakše složiti nego se pokušati dogovoriti oko nečega/načina što/koji i nju/njega usrećuje
crazysplico is offline  
Old 10.04.2016., 22:15   #10
Moj odgovor je.

DA
samomama2 is offline  
Old 12.02.2016., 09:50   #11
A ako cu sama o sebi...
Recimo to ovako..godinama sam zaista bila nesretna zena u braku..zaista bas jako..nije to nesto sto se i ne zna..
i bez obzira na količinu sreće koja sada postoji i koja moze da bude u budućnosti..sustina ili dio problema je u samoj meni..
Trebalo mi je mnogo vremena da shvatim kako ja predugo godina od samih korjena iz djetinjstva do kasnije dobi sam bila u nesreći..
nije to nesto sto sam izmislila ili nisam prozivjela..to je nesto sto me pratilo kao losa karma i ja sam to unjela samim time u brak..
Da sam srela osobu koja je bila pozitivna sretna lijepog djetinjstva lijepog obiteljskog zivota ta osoba mi me bodrila vise i ne bi imalaneke probleme koje sam imala u braku..
Ali eto ili nije bilo sudjeno ili me mimoislo..
I nekad mi se cini da je kraj mene i najsretniji čovjek na svijetu..ja sam ta koja nosi nesreću u sebi i oko sebe..
Mo suprug se smatra sretnim čovjekom..sam sa sobom i sa mnom..
I kad sam bila u fazi da bi najradije pobjegla na kraj svjta..on se osjećao i dalje sretan..
usrećiti mogu sve oko sebe..prijatelje,njega ,djete..
samo mozda nikad neću znati sebe
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 12.02.2016., 10:44   #12
Safirna, ne vjerujem da bi te pozitivnija osoba učinila sretnijom.
Vrlo često je negativna energija jako dominantna, povlači onu pozitivnu stranu na dno, crpeći joj energiju.
Tako se barem ja osjećam, koliko god pozitivna bila, negativne osobe crpe energiju iz mene, ja ih zovem i emotivnim vampirima jer u nastojanju pomoći njima istrošim se.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Old 12.02.2016., 10:56   #13
Postoje sretni brakovi i nesretni brakovi. Postoje sretni ljudi i nesretni ljudi. Ako zelis biti sretan i radis na tome, bit ces sretan. Ako zelis biti sretan, a ne radis na tome ili radis na tome s nekim tko to ne zeli s tobom, bit ces nesretan.

Jednostavno da jednostavnije ne moze biti, ali volimo zakomplicirati Lakse je kukati kako smo nesrertni i kako ne mozemo....ode zivot
Ailour is offline  
Old 12.02.2016., 11:05   #14
...

Slažem se postoje parovi koji imaju posao dobiju djecu i klize kroz život normalno i skidam im kapu za uredan život kao ok prijatelja,možda se više poštuju nego supruga i ja,međutim mislim na parove i ljubav,naravno da je ona drugačija sa godinama,ali jedan pogleda i dodir nakon 10tak godina braka znači više nego 50 pusa na početku

Jer ako se ja nađem na piću sa muškim dijelom para ili supruga ženskim i uvijek su super raspoloženi,a kada su zajedno nama je neugodno kako im se ne stoji zajedno.
Kod nekih prijatelja nam je to manje,a kod nekih više izraženo,ali činjenica je da se s godinama povećava kod većine to nezadovoljstvo koje se osjeti.
Safirna zaboravi na mjesec dana na svih i učini sretnom sebe Tako ćeš učiniti sretnom i okolinu jer sama činjenica da si sretna će biti dovoljna

Evo dolazi vikend zvali bi neki par do nas malo vina večerica pictonery ili slično,ali ne želimo gledati kako se bockaju svi cijelo vrijeme...Ima li parova koji se vole i uvažavaju nakon tridesete....

P.S.ispraviti ću je li iz naslova kad otkrijem kako
crazysplico is offline  
Old 12.02.2016., 11:19   #15
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post

Evo dolazi vikend zvali bi neki par do nas malo vina večerica pictonery ili slično,ali ne želimo gledati kako se bockaju svi cijelo vrijeme...Ima li parova koji se vole i uvažavaju nakon tridesete....
Nama ponekad to bude dobar podsjetnik kakvima ne zelimo postati
Ali da, tuzno je kad se bockaju. Neki misle da su zabavni a zapravo si rade jos vise stete
Ailour is offline  
Old 12.02.2016., 16:07   #16
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Evo dolazi vikend zvali bi neki par do nas malo vina večerica pictonery ili slično,ali ne želimo gledati kako se bockaju svi cijelo vrijeme...Ima li parova koji se vole i uvažavaju nakon tridesete....
Ja još ne vidjeh braka u kojem si dvoje tako super pašu da pomislim da bi i ja htjela takav.

S tim da meni bockanje ne znači i neuvažavanje. Ima parova koji imaju takvu dinamiku odnosa, cijelo vrijeme se bockaju i skupa smiju na taj račun.
Jedno je grubo i bezobrazno omalovažavanje a drugo je prihvaćena zafrkancija od ove strane
Lela O. is offline  
Old 12.02.2016., 16:30   #17
....

Naravno pričamo o parovima sa barem 5,6 godina,tada se već može vidjeti kako funkcioniraju zajedno.
Ovo za anketu bi baš volio da netko napravi i da vidimo rezultate,baš bi bilo zanimljivo iako pretpostavljam da bi 70%+ bilo zadovoljno....u anketi...

Znači mi ne pričamo o savršenom braku nego normalnom sa usponima i padovima,ali onom u kojem na kraju dana poljubiš svog partnera i sretan si što ga imaš...

P.S.nisam neki veliki romantičar naprotiv na tom polju trebam još učiti,ali ovako meni izgleda normalan brak bez obzira na godine,mi smo naučili na braku naših roditelja kako nećemo "čekati" smrt u braku nego živjeti život i uživati u njemu zajedno....
crazysplico is offline  
Old 12.02.2016., 20:02   #18
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Ima li parova koji se vole i uvažavaju nakon tridesete....
Ima, kako ne.
Evo, ja nas ubrajam u te. Mi se približismo četrdesetoj i oboje se smatramo sretno ubračenima.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Old 12.02.2016., 21:37   #19
Pa oni kaj su u braku su sretni. Druga je stvar s onima kaj se rastaju. Ti uvijek tvrde da su svi nesretni jer im je tak valjda lakše. Najtužniji primjeri su ljudi koji ostaju u nesretnim brakovima. ALi mislim da je takvih puno manje neg kaj se tvrdi. Sretni ubračeni ljudi nemaju potrebe razmišljati i izjašnjavati se o takvim stvarima. Čuju se uvijek uglavnom oni kaj su u banani.
Joshua is offline  
Old 13.02.2016., 02:33   #20
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Ima, kako ne.
Evo, ja nas ubrajam u te. Mi se približismo četrdesetoj i oboje se smatramo sretno ubračenima.
Ovo je lijepo za procitati nadam ss da ce postotak narasti jer ova trenutna situacija je izrazito negativna...
Ocekivanja i ono sto parovi dobiju u braku su obrnuto proporcionalni i stvarno mislim da je vise od 70% ljudi u brakovima nesretno,neki manje neki vise...
crazysplico is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:14.