Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2008., 23:10   #21
Quote:
awia kaže: Pogledaj post
jesi probala tako da uzmeš gutljaj vode prije stavljanja tablete u usta? taj gutljaj vode držiš u ustima i onda ubaciš tabletu, tako ti tableta pluta u toj vodi i onda ju progutaš. tako ja radim... i onda za svaki slučaj popijem još jedan gutljaj vode... meni pali... probaj.
evo ja ti savjetujem da tako uradis, usta moraju biti vlazna, da se tableta ne bi zalijepila. ma mora uspjeti!!
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 15:11   #22
Evo probala sam na sve načine i ne ide! Tableta nikako da ode dole, već se stalno vraća. Ne znam što krivo radim. Očito je tu strah od gušenja prisutan. Postoji li kakva šansa makar teorijska da mi pobjegne u dušnik?
__________________
Love
Klik! is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 19:27   #23
Quote:
Klik! kaže: Pogledaj post
Evo probala sam na sve načine i ne ide! Tableta nikako da ode dole, već se stalno vraća. Ne znam što krivo radim. Očito je tu strah od gušenja prisutan. Postoji li kakva šansa makar teorijska da mi pobjegne u dušnik?
Postoji i teorijska i praktična (to dvoje je vrlo blisko). Možeš se zagušiti, ali nije velika vjerojatnost. Mala je.
Imam isti problem tako da te shvaćam. Ja ih sažvačem.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 19:44   #24
Ja ju "žvačem", i režem...
prodajemkolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 14:42   #25
Probala sam ovu foru sa bananom, dobra ideja! Ali čak bez vode, s vodom opet ode sve osim tablete. Stavim tabletu i lagano jedem bananu, pokušam zaboraviti da mi je tableta u ustima i samo je progutam!!
__________________
Love
Klik! is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 19:35   #26
Quote:
ines014 kaže: Pogledaj post
Ja godinama nisam mogla progutati tablete, povraćala sam i nije išlo.

Sada, malo sam narasla :P, uzmem tabletu, stavim ju pred kraj jezika i pijem vode...onako malo više...upravo mi se jučer dogodilo da sam skoro ponovno povraćala...i ništ puno vode, što bliže grlu i mislim da će biti oke...

ovo kao da sam ja pisala
(s tim da se meni ne povraca otkad sam to "savladala")

inace, kao klinka sam cesto imala upale grla, pa sam uvijek birala radije "pikicu" nego tabletu
danas ih gutam, stavim jednom rukom tabletu na kraj jezika, a u drugoj ruci vec drzim casu vode i cim pustim tabletu se nalijevam vodom
i pali

a ovo s kruhom... ne preporucam... jednom sam ja tako pila tabletu protiv povracanja i, koje li ironije, zbljuvala sam se samo tako zbog kruha i tablete
Nivia179 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 10:03   #27
meni je to isto grozno, čak i s običnim vitaminima, bljak...

to što već moram popiti pridržim zubima, i onda voda, sok ili što već, onda ode odmah. malo prakse i već ide
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 15:12   #28
Ja imam isti problem vec godinama pa sam nasla sistem da ih progutam sa pekmezom,sve klizne niz grlo pa ni ne osjetim tabletu.
To je kad sam doma a kad sam negdje vani kupim bananu ili breskvu i opet bez problema!
lilamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 18:54   #29
e a kaj velite, vi eksperti, na pijenje tablete same? ja ju pijem sa vodom ili sokom, ali bi bilo praktičnije da ju jednostavno šljukneš bez ičeg...
__________________
"People assume that time is a strict progression of cause to effect. But actually, from a non-linnear, non-subjective viewpoint, it's actually more like a big bowl of wibbly-wobbly, timey-whimey...stuff." ~The Doctor
Forum071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 21:08   #30
Tablete obložene filmom ne prepolavljati niti žvakati niti slično. Ta ovojnica je tu s razlogom. Kod nekih ljekova štiti tabletu od kiselog sadržaja želuca kako bi se lijek oslobodio tek u tankom crijevu. Takvi lijekovi nisu zamišljeni da se oslobađaju ili absorbiraju u želucu.
Kod gutanja s vodom, treba staviti tabletu u usta, napuniti usta vodom i tabletu onda onako kao jezikom "zavrtiti" u vodi i onda sve skupa progutati - ide svka dolje 100%.
dizzy_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 15:08   #31
dugo sam imala probleme sa gutanjem tableta!! jednom sam se skoro i zadavila sa andolom!! sve dok nisam trebala početi piti vitamine b-komplex jer sam išla na jednu operaciju . i kad su me u ljekari pitali da li želim za žvakanje ili u obliku tableta, rekla sam ponosno da želim tablete. i dođem doma sa njima, uzmem vodu, opustim se i progutam par gutljaja vode, stavim tabletu (koja nije baš mala) u usta i progutam!!! progutam!! to mi je bila prva veća tableteta u životu koju sam progutala!! tak da sve je to samo u glavi! a bome prije toga sam imala razne načine pijenja tableta, pogotovo antibiotika u plastičnim kapsulama- taj prašak sam istresla na žlicu, stavila gore malo šećera (jer bez njega je okus bio oduran) na to sve stavila malo vode i progutala!!! ovaj postupak ne preporučujem nikome
_Maya_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 06:01   #32
Gutanje tableta

Neke tablete se mogu smrviti u prah, ili prepoloviti ali neke vrste ne mogu. Kako progutate takve tablete? Takodjer, kako gutate kapsule koje su obicno velike?
MIslim da mnogi ljudi imaju ovaj problem.
amy2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 07:29   #33
Quote:
amy2000 kaže: Pogledaj post
Neke tablete se mogu smrviti u prah, ili prepoloviti ali neke vrste ne mogu. Kako progutate takve tablete? Takodjer, kako gutate kapsule koje su obicno velike?
MIslim da mnogi ljudi imaju ovaj problem.
ja sam došla do toga da kad vidim tabletu/kapsulu da mi je odmah mučno.
prošli ciklus kemoterapije pila sam 18 tableta/kapsula odjednom, dnevno, na prazan želudac. tablete popijem još nekako, ali kapsule teško idu. odvratan mi je onaj smrad plastike kada kapsulu prinosim ustima.
djelomično si to ublažim tako što ih pijem s nekim gustim sokom koji onda ipak malo ubije taj okus lijeka, a dobro je i mijeko.
i da, rekli su da kapsule ne smijem otvarati i razmutiti prašak u čaši vode.
plastika u kojoj je kapsula se polako raspada u želucu i adsorpcija lijeka je sporija.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 12:53   #34
kad neces gutat onda gutaj tablete... ko ti kriv.
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 12:34   #35
Imam isti problem...
Male tabletice od 5 mg ne mogu progutati jer ih refleksno vracem jezikom.

I te tablete dijelim na 4 dijela i onda ih ne moze sve jezik pratiti i odu

Al to su vitamini pa nema veze.
A uskoro cu mozda morati piti aspirin koji je smrt za zeludac i vec ludim od nervoze sta da radim!

A sve je psiha.
Kinder lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 11:54   #36
Možda je psiha, ali kako vidim da mnogi imaju s tim problema - mislim da je tu u pitanju obrambeni mehanizam organizma... Tablete su nešto što nije prirodna hrana i ne bi ih trebalo 'jesti', gutati... Nešto kao strano tijelo koje organizam ne prepoznaje kao hranu pa dolazi do tih refleksa odbacivanja.
Mi koji smo se od malena navikli 'jesti' tablete - nemamo problema s tim

To je kao kod pušenja. Prva cigareta je svima odvratna (kašalj, odbacivanje) i svi dožive trovanje organizma nikotinom - ali kad to prođe - onda ga mogu bez problema unositi...
Fritz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.