Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2008., 15:29   #61
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
misliš na mene ? Ja imam svoje mišljenje - to je moje mišljenje! i to nije ideologija nije nametnuto jer takvo moje razmišjanje moja okolina ne podržava ...

luiz kakvo očuvanje energije ?

ma ja samo mislim da su potencijalne vrijednosti čovjeka razumijevanje i razlikovanje a ne uvjerenja i dog-me.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 19:08   #62
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
kako gore u svijesti, tako dole u materiji

ima još razina gore i dole. svaka gornja se preslikava na neku nižu. ali ima i nižih samih po sebi na koje se ništa ne preslikava ili samo djelomično, ili sa astrala ili...
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 21:08   #63
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post

ima još razina gore i dole. svaka gornja se preslikava na neku nižu. ali ima i nižih samih po sebi na koje se ništa ne preslikava ili samo djelomično, ili sa astrala ili...
ok, slažem se s tobom, ali mi nije jasno kako ti to znaš.
Mislim, vjerojatno si ti to čitao, ali kako su ti autori to znali???

Istina je da sam mnogo stvari intuitivno znao, o svemu ovome, ali ipak od kuda meni to znanje, tj. saznanje i spoznaja stvari o paklu, nivoima postojanja, čakrama, inuticiji, Bogu, bićima iznad i ispod, postanku Svemira.

Od kuda to nama?
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 04:15   #64
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
ok, slažem se s tobom, ali mi nije jasno kako ti to znaš.
Mislim, vjerojatno si ti to čitao, ali kako su ti autori to znali???

Istina je da sam mnogo stvari intuitivno znao, o svemu ovome, ali ipak od kuda meni to znanje, tj. saznanje i spoznaja stvari o paklu, nivoima postojanja, čakrama, inuticiji, Bogu, bićima iznad i ispod, postanku Svemira.

Od kuda to nama?
preslikavanjem sa gornjih razina prema dole.
a i neko se gore pobrinuo da nam te arhetipove za spoznaju tih limita ukuca u gene.
ali svejedno, nije "bog" stvorio čovjeka nego pali anđeli, odnosno jednostavnije, vanzemaljci.
naša percepcija i odnos sa njima je tzv "kanal".
kanal je ako titraš kao "ono što je tamo" odnosno, ti si djelomično tamo, i tada si ti kanal za "ono što je tamo"-tu. npr kanal za neko zviježđe- je zvijezdani kanal, a taj proces: "zvjezdana struja", kanal za sunce je "solarni kanal" ima čak i za svaku planetu i za mjesec,
samo planetarni kanali su toliko česti i uobičajeni na zemlji u ljudima, da uopće nisu bitni niti zanimljivi.
ACA kaže da je jedini način da ljudi napreduju jest da su oni kanali za nešto veće od sebe, što ujedno znači stupanje u kontakt sa raznoraznim inteligencijama koje su se u starije vrijeme zvali demoni geniji i bogovi a danas bi se zvale "vanzemaljci".
razlika maga običnog čovjeka, sociologa i šizofrenika je što mag stupa u kontakt sa takvim inteligencijama na svakodnevnoj bazi.
gore su vrata otvorena, dole su jedino prividno zatvorena jer dole vladaju veći(nom) prividi.
kada se otvore dole, onda kako je gore tako je dole i za nas, ne samo kao posljedica već i kao uzrok.
ti te gornje razine personificiraš, bog, otac, ovce, sinovi, pakli, čakre..
sve same zamjenice za razne antipersonalne razine gore i dole.
sama ideja da ti to personificiraš je da si još dijete u percepciji i da ti je to još potrebno.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 18:21   #65
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
preslikavanjem sa gornjih razina prema dole.
a i neko se gore pobrinuo da nam te arhetipove za spoznaju tih limita ukuca u gene.
ali svejedno, nije "bog" stvorio čovjeka nego pali anđeli, odnosno jednostavnije, vanzemaljci.
naša percepcija i odnos sa njima je tzv "kanal".
kanal je ako titraš kao "ono što je tamo" odnosno, ti si djelomično tamo, i tada si ti kanal za "ono što je tamo"-tu. npr kanal za neko zviježđe- je zvijezdani kanal, a taj proces: "zvjezdana struja", kanal za sunce je "solarni kanal" ima čak i za svaku planetu i za mjesec,
samo planetarni kanali su toliko česti i uobičajeni na zemlji u ljudima, da uopće nisu bitni niti zanimljivi.
ACA kaže da je jedini način da ljudi napreduju jest da su oni kanali za nešto veće od sebe, što ujedno znači stupanje u kontakt sa raznoraznim inteligencijama koje su se u starije vrijeme zvali demoni geniji i bogovi a danas bi se zvale "vanzemaljci".
razlika maga običnog čovjeka, sociologa i šizofrenika je što mag stupa u kontakt sa takvim inteligencijama na svakodnevnoj bazi.
gore su vrata otvorena, dole su jedino prividno zatvorena jer dole vladaju veći(nom) prividi.
kada se otvore dole, onda kako je gore tako je dole i za nas, ne samo kao posljedica već i kao uzrok.
ti te gornje razine personificiraš, bog, otac, ovce, sinovi, pakli, čakre..
sve same zamjenice za razne antipersonalne razine gore i dole.
sama ideja da ti to personificiraš je da si još dijete u percepciji i da ti je to još potrebno.
Volio bih da su neke osobe konkretnije ..., ti

Za pale anđele, stvarno se odnosi shvaćamo li to kao metaforu ili doslovno, jer ako je metafora pali anđeli skoro pa ni nemaju veze s vanzemaljcima, tj. možda imaju ako su vanzemaljci gadno pogriješili, a ako mislimo da anđele koji su pali na Zemlju to bi mogli biti vanzemaljci

sve mi je jasno do ovoga dok se ne obraćaš meni.


U kojem kontekstu misliš personificiraš, zatim djete u percepciji i da mi je to potrebno. Mislim, ja i jesam još i dijete pa te vjerojatno i pitam toliko
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 19:30   #66
pa šta će ti onda metafore i personifikacije?
kakav "bogo" kakvi "anđeli" kakvi "Paklovi" sve je tu ovdje i sada, samo nešto je horizontalno a ponešto i vertikalno.
sve se dijeli samo na horizontalno i na vertikalno. pravo (egipatsko) značenje križa odnosno piramide.
"sotonsko" i "božansko". pridjevi, ne imenice ili zamjenice. narav spilje.
kult apolona i dionizija. obadva su potrebna (u nekome). solvae@coagula.
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 19:48   #67
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
pa šta će ti onda metafore i personifikacije?
kakav "bogo" kakvi "anđeli" kakvi "Paklovi" sve je tu ovdje i sada, samo nešto je horizontalno a ponešto i vertikalno.
sve se dijeli samo na horizontalno i na vertikalno. pravo (egipatsko) značenje križa odnosno piramide.
"sotonsko" i "božansko". pridjevi, ne imenice ili zamjenice. narav spilje.
kult apolona i dionizija. obadva su potrebna (u nekome). solvae@coagula.
treći njutnov zakon mehanike, sve ima svoju silu i protusilu, zakon akcije i protuakcije.


Znaći, sada mi je jasno, ja sam ta budala koja brka zamjenice
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 00:57   #68
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
treći njutnov zakon mehanike, sve ima svoju silu i protusilu, zakon akcije i protuakcije.


Znaći, sada mi je jasno, ja sam ta budala koja brka zamjenice
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 02:24   #69
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post

"sotonsko" i "božansko". pridjevi, ne imenice ili zamjenice.
..imenica nosi ime koje samo u materiji vrijednost i simbol ima,
(apop)
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 14:11   #70
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
..imenica nosi ime koje samo u materiji vrijednost i simbol ima,
(apop)
apop?

ovo za imenicu, kako onda, sila, Bog, energija, duša. dobro, zlo ?
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 14:21   #71
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
apop?

ovo za imenicu, kako onda, sila, Bog, energija, duša. dobro, zlo ?
nikako.
božansko, energetsko... ali ljudi ne mogu vjerovati u pridjeve! bar ne dugo.
čak nije ni promatrač! i on je ego, nego "promatranje", kao najviše "svijesno" za čovjeka
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 23:05   #72
odakle potječe to o piramidi svijesti.

u zadnje vrijeme stalno naletim na tu simboliku..
ja bi se složila s legionarom.. duša, a pogotovo duh jest izbor

nešto kao ono da je vještina = rad + talent..

tako su i duhovne kvalitete uvjetovane predispozicijom, al tek rad na sebi ubire plodove duha
morbidno mi je ovo da 3/4 nema dušu.. imaju, samo je pitanje što je s njom. i ja bih rekla da je upitna u manje od polovice
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 15:53   #73
Quote:
malizia kaže: Pogledaj post
odakle potječe to o piramidi svijesti.
iz svijesti.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 20:24   #74
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
preslikavanjem sa gornjih razina prema dole.
a i neko se gore pobrinuo da nam te arhetipove za spoznaju tih limita ukuca u gene.
ali svejedno, nije "bog" stvorio čovjeka nego pali anđeli, odnosno jednostavnije, vanzemaljci.
naša percepcija i odnos sa njima je tzv "kanal".
kanal je ako titraš kao "ono što je tamo" odnosno, ti si djelomično tamo, i tada si ti kanal za "ono što je tamo"-tu. npr kanal za neko zviježđe- je zvijezdani kanal, a taj proces: "zvjezdana struja", kanal za sunce je "solarni kanal" ima čak i za svaku planetu i za mjesec,
samo planetarni kanali su toliko česti i uobičajeni na zemlji u ljudima, da uopće nisu bitni niti zanimljivi.
ACA kaže da je jedini način da ljudi napreduju jest da su oni kanali za nešto veće od sebe, što ujedno znači stupanje u kontakt sa raznoraznim inteligencijama koje su se u starije vrijeme zvali demoni geniji i bogovi a danas bi se zvale "vanzemaljci".
razlika maga običnog čovjeka, sociologa i šizofrenika je što mag stupa u kontakt sa takvim inteligencijama na svakodnevnoj bazi.
gore su vrata otvorena, dole su jedino prividno zatvorena jer dole vladaju veći(nom) prividi.
kada se otvore dole, onda kako je gore tako je dole i za nas, ne samo kao posljedica već i kao uzrok.
ti te gornje razine personificiraš, bog, otac, ovce, sinovi, pakli, čakre..
sve same zamjenice za razne antipersonalne razine gore i dole.
sama ideja da ti to personificiraš je da si još dijete u percepciji i da ti je to još potrebno.
Jednu bitnu stvar si zaboravila, Legionar traži ljubav a ne pamet...

Sve je bitno, tako i oni ljudi koji su niže razine svijesti... ne u potpunosti životinjska ali slično tome...stvar je da je niža...

Majka zemlja ima isto čakre..., sve ima čakre... razne duše , razna sjemena...

Ali legionar ja ti savjetujem da kada osjećaš zbunjenost, da pročitaš Isusa u Bibliji...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 20:32   #75
Meni sve 5, ali ja znam da ja sve od vas cura tu mogu ukrotiti, sa mojih usana med koji teče, slast skojom se poželite sladiti, moja namjera nije nužno loša ali ja bi s lakoćom dušu ukrao, baš kada se nasladite, moje oči kao mač neratuju, moja kosa od svile i mirasa najizabranijih, moje riječi planine pomiču....
Džaba vam sva pirča cure kada ja znam kako vašu dušu ukrast i znam koja je bolna točka čitave vaše mudrosti božanske, zato sam ja kralj za vas, a pred nekima sam samo sjena...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 10:10   #76
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Meni sve 5, ali ja znam da ja sve od vas cura tu mogu ukrotiti, sa mojih usana med koji teče, slast skojom se poželite sladiti, moja namjera nije nužno loša ali ja bi s lakoćom dušu ukrao, baš kada se nasladite, moje oči kao mač neratuju, moja kosa od svile i mirasa najizabranijih, moje riječi planine pomiču....
Džaba vam sva pirča cure kada ja znam kako vašu dušu ukrast i znam koja je bolna točka čitave vaše mudrosti božanske, zato sam ja kralj za vas, a pred nekima sam samo sjena...
Manje vina , manje vina
Dejjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 14:35   #77
Quote:
Dejjan kaže: Pogledaj post
Manje vina , manje vina
Ma zahebavam se, ali tako nešto ugl., znam ja sve te pričice, a na kraju u krevetu stenje
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 01:15   #78
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Jednu bitnu stvar si zaboravila, Legionar traži ljubav a ne pamet...

Sve je bitno, tako i oni ljudi koji su niže razine svijesti... ne u potpunosti životinjska ali slično tome...stvar je da je niža...

Majka zemlja ima isto čakre..., sve ima čakre... razne duše , razna sjemena...

Ali legionar ja ti savjetujem da kada osjećaš zbunjenost, da pročitaš Isusa u Bibliji...
daj, molim te, objasni ti nama kako si ti našao spas u Bibliji, nakon ovog svega rečenog... (nemoj to shvatiti kao provokaciju, makar tako izgleda), hoću reći postoji puno nas izgubljenih pa nam pomozi!!! (ali ako ne možeš bog ti pomogo)
k-borg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 02:33   #79
Quote:
k-borg kaže: Pogledaj post
daj, molim te, objasni ti nama kako si ti našao spas u Bibliji, nakon ovog svega rečenog... (nemoj to shvatiti kao provokaciju, makar tako izgleda), hoću reći postoji puno nas izgubljenih pa nam pomozi!!! (ali ako ne možeš bog ti pomogo)
Spas je u covjeku, tj. tebi (barem tvoj spas), ne u Bibliji. Okreni se sebi, pomazi drugima i spasen si.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:33.