Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2011., 22:55   #3541
Quote:
imesna kaže: Pogledaj post

.. pa da .. ne znam ko je dotični .. ali prilično dobro .. prilično jasno ..
to je ovaj, a uguglaj ga i pod slike cisto da vidis i izraze njegovog lica:
http://www.index.hr/sport/clanak/liv...em/589139.aspx
__________________
"Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! A eto, ti si bio u meni, a ja izvan sebe." https://www.scribd.com/doc/23745183/...relije-Augusti
1001 cipalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 22:59   #3542
Quote:
Magičar kaže: Pogledaj post
Vrlo dobro, cipalice, ni ja više ne mogu pobjeći od toga da nas u nekom romanu 2200. godine zapravo mamić zastupa kao profil onog čovjeka koji je u naše vrijeme "uspjevao", a ne recimo ti i ja, alim već možda. Kad se razgrne sva njegova dreka ostane upravo ono što si ti rekla/rekao, ali on se ne prestaje derat! Dere se tim više što mu Stanković postavi škakljivije pitanje. Što bi alim kazao - povratno djelovanje na komšiluk.

Bit će zanimljivo sada promatrat kako će se početi ulagivati novom ministru, da, da, ovom istom Jovanoviću kojeg je danas častio epitetom miša. Ako to ne učini onda ne zaslužuje da nas predstavlja u nekom tamo romanu iz 2200... Siguran sam da će barem pokušat.

Trošimo riječi na Mamića, ali mislim da je to nužno. U neku ruku, naša društvena istina se nalazi vrlo blizu njegovu liku i djelu. Alima sam htio pitat, primijeti li on porast tih malih strahovlada u malim zajednicama poput nogometnih klubova, tvrtki, organizacija, od rata naovamo? Riješili se kao velikog diktatora da bi dobili na tisuće malih, maminja kojima ništa nije sveto...

Da, nekad sam bio dinamovac, hvala na pitanju
ma sta ce stankovic, pa ovaj ga je veslao kako se sjetio, a stankovic ga onako izbezumljeno gledao kao da nije jadan znao sto ce mu doci u studio. on tim novinarcicima uputi par uvreda i onda se ovi ne bave onim cime se trebaju baviti nego time sto je on rekao 'kurac' i da su 'mucka djubrad'. istina je skoro sve cime ih je pocastio.
__________________
"Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! A eto, ti si bio u meni, a ja izvan sebe." https://www.scribd.com/doc/23745183/...relije-Augusti
1001 cipalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 17:25   #3543
.. mislim da je stankovića sjebao potcjenjivanjem .. nakon toga se stanković osjetio poraženim .. .. jebi ga .. bilo bi i drugih izraza .. za .. poraz ..
.. mislim da se osjetio sam .. shvatio je da je taj mamić veći od bilo kakve države .. pogotovo od države tih hrvata .. i da sada bilo ko ko gleda .. njih dvojicu drži kao u ringu .. pa borite se ..
.. stanković je 15 ili 20 minuta prije kraja mogao potaknuti još malo .. ali bi bio trebao vjerojatno prekinuti emisiju ..
.. mislim da se prestrašio za svoju plaću .. za 11000 kuna .. za kredit .. za to da bi mogao završiti na cesti ..

.. cjela se država sastoji od takvih .. ja sam devedeset i neke sreo jednog predsjednika općine .. isto .. laže u oči .. vara jebeno otvoreno .. seljački .. i gore ti je to što radi tako očito nego što te vara ..
.. i u miliciji ima takvih .. mamića .. u osjeku jučer .. u carini .. ministarstvima .. privredi .. svuda ..
.. to je ta država .. država mamića na svim nivoima .. .. ali izdvojeni .. .. anarhistični .. recimo .. jedan takav centrić moći je josip mali .. jedan jaca .. svako poduzeće jedan ..

.. pitanje je samo jedno .. koliko to može trajati .. držati .. 20 godina .. ? .. 20 mjeseci .. ? .. .. jer .. problem je žika .. njegovo očekivanje je to .. to on hoće ..
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 22:34   #3544
Da, Mamić se tu javlja kao neka posebna vrsta koja obitava u/na talogu društva. Tu je važno uočiti da on jest posljedica nezdravog društva a ne njegov uzrok. Okolnosti su sada takve, tuđman je sijao devedesetih kako je sijao i mamići se namnožili... Jedna ozbiljna sociološka studija mogla bi se doista tim pozabaviti...

Zasigurno bi neki entomolog mogao povući paralelu s nekim insektom koji u izrazito nepovoljnim uvjetima (suša, obilna kiša i sl.) za većinu organizama u nekom staništu - preživljava, i ne samo preživljava, odlično se snalazi i tamani druge insekte. Međutim kad se uvjeti u staništu promijene, zasja nešto sunca, padne kiša i sl. on izumire.

Svesrdno se nadam da će novi zakon o športu upravo to učiniti, izmijeniti uvjete u močvari hrvatskog športa i onda mamiće neće ni trebati tjerati, sami će iščeznuti...

Problem može biti žika kojem su maminhe duhovna hrana, jer i on bi isto tako, samo da mu se hoće...
__________________
U biti uma leži da više hoće no što može.
Magičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 16:53   #3545
.. samo da mu se može .. .. a šta ako je to normalno .. ? .. šta ako je to prirodni zakon .. ? .. to je pitanje ..
.. ljudi su izrodili to što imamo .. da se moglo drugo .. izrodilo bi se drugo .. .. ali što ako je to prirodno .. ako je to fizikalno ispravno .. ?
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 16:55   #3546
Mislim,da je stanković namjerno ovako "naštelio utakmicu" pa glavonja je sam sebe matirao,svojom ubitačnom elokvencijom (tik-tak..) .
nikolinaviolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 19:52   #3547
Ops. oprostite,samo nastavite slobodno i bez mene,koja Vas i nadalje,sporadično ali vijerno pratim.
nikolinaviolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 22:40   #3548
mamic, na zalost, nije talog nego realitet ovog drustva. on samo igra po pravilima tog drustva, pa nije on izmislio kriminal u hrvatskoj, njemu je jasno kako stvari funkcioniraju i on to koristi najbolje sto moze i to uopce ne skriva. stankovic se pravi blesav kao da nema pojma o cemu se tu radi. on isto igra po istim pravilima i zna dobro do kud moze ici, zato je prava pitanja za zdravka mamica presutio. da, pustio ga je da svojom 'elokvencijom' 'odradi' emisiju, ali se kljucnih stvari nije dotakao. nije ga u ni jednom trenutku stjerao uz zid nego mu je, naprotiv, ostavljao ogroman manevarski prostor. jebo ja takvog novinara. takvo nam je cijelo novinarstvo. s druge strane se iscudjavao mamicu sto on ne bi 'suradjivao' s policijom, a on radi istu stvar samo na puno suptilniji nacin. ne krivim ga, vjerojatno se boji, i to s pravom. a kad mu isti taj mamic kaze da ako se drzava ne bavi kriminalom, zasto bi on svoju kozu riskirao, ma ne da je nece riskirati nego ce jos i plivati u tim govnima, onda mu se kakti iscudjava.
__________________
"Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! A eto, ti si bio u meni, a ja izvan sebe." https://www.scribd.com/doc/23745183/...relije-Augusti
1001 cipalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 14:42   #3549
Glede vlastite menadžerske metodologije Mourinho (trener Reala) je kazao:
Imao sam profesora iz filozofije. Bio je jako star. Dovodio sam tada u pitanje smisao učenja stvari koje sam smatrao nepotrebnima. Kada me pitao želim li biti nogometni trener, odgovorio sam potvrdno. Potom mi je rekao: 'Ako nogometni trener uči samo o nogometu, nikad neće svladati nogometnu nauku'. Natjerao me na teško promišljanje i mislim da je stvorio bazu mog pristupa trenerskom poslu.
http://sportski.net.hr/nogomet/lige-...06.html?pos=n1

1:0 za filozofiju!
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 10:07   #3550
Iako mi nije bila istinska namjera da Vas ičime izbunim u topicu,što naprotiv nedvojbeno osječam,iako bih voljela kako se duboko varam.
No zamolila bih (o čemu je ionako več bilo govora,ali nikako da nađem),Vašu educiranost ,kako bi mi objasnili kartu(tarot>) o ludi, ma do u najsitnijih detalja ako bude ikako to mogućno, koliko je to pouzdano i da li zaista vjerujete u takve mogučnosti i do koje granice tolerancije prilikom pogreške?
Da li istinski znalci,ipak mogu tako predvidjeti nečiju sudbinu?(smrt,rođenje..)
I zašto se zamarate miševima u obliku ljudske kože na tkzv .položajima,kada ih i sam nastup kao i oluja njihovih (ne)riječitosti pokazuje i dokazuje njihove nevješto sakrivene namjere,prema tome, po meni na pdf. filozofiji nebi trebali slova o takim mediokritetima trošiti.
Dozvoljavam,kako sam i u krivu,iako nikoga nebih htjela povrijediti.
nikolinaviolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 12:56   #3551
Quote:
1001 cipalica kaže: Pogledaj post
mamic, na zalost, nije talog nego realitet ovog drustva.
Točno .. ali potonje ne isključuje prvo .. pa je ipak netočno

Quote:
stankovic se pravi blesav..
.. nije ga u ni jednom trenutku stjerao uz zid nego mu je, naprotiv, ostavljao ogroman manevarski prostor. jebo ja takvog novinara.
Ako ti Stanković mora eksplicitno reći što da misliš o Mamiću, te nisi u stanju izvući vlastiti zaključak iz intervjua .. onda jebo ja takvog gledatelja .. novinar je svoje odradio .. njegov posao nie da misli umjesto tebe

Quote:
takvo nam je cijelo novinarstvo.
Stanković je bitno iznad novinarskog prosjeka.

Quote:
s druge strane se iscudjavao mamicu sto on ne bi 'suradjivao' s policijom, a on radi istu stvar samo na puno suptilniji nacin.
Netočno! Isčuđavao se jer se radi o DIREKTNOM kršenju zakona. Stanković ne krši zakone .. ni suptilno ni nezgrapno! O čemu ti zapravo pričaš???
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 13:09   #3552
Slažem se sa Šamantriksom,nikome ništa ne treba crtati da bi spoznao tko je mamić,pogotovo koji nakon svakog svog navoda za dvije rečenice sama sebe pobije nit ne znajuč što je izjavio.
Daju mu prevelokoga medijskoga prostora,ali ne zato jer je velik,več da bolje prođe tiraž.
nikolinaviolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 09:27   #3553
alime?
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 10:53   #3554
Pa gdje je nestao,a tako dugo ga čitam?
Ne razumijem njegovu analogiju(pa ako mi netko ljubazan može pojednostaviti?) sa žikom (koje je predstavnik nekog,tamo našega komšiluka) i Hitlerom koji je tamanio jadne židove?Iako sam ,uvjerena da mi je više no dobro poznata ta povijesna tematika o uzrocima,počecima i krahovima njegovih(Hičinih) ishitrenih megadeluzija.
nikolinaviolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 11:47   #3555
Quote:
nikolinaviolina kaže: Pogledaj post
Ne razumijem njegovu analogiju(pa ako mi netko ljubazan može pojednostaviti?) sa žikom (koje je predstavnik nekog,tamo našega komšiluka) i Hitlerom koji je tamanio jadne židove?Iako sam ,uvjerena da mi je više no dobro poznata ta povijesna tematika o uzrocima,počecima i krahovima njegovih(Hičinih) ishitrenih megadeluzija.
Ta analogija je na folklornoj razini .. dakle nie predmet razumijevanja već je specifičan vid (prozaičnog) izražavanja.
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:23.