Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2012., 16:44   #41
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
Ekonomski rast radi rasta ne vodi nikakvom napretku ljudske rase,već dapaće,prema njenom uništenju.
Ha?...

Ok.

__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 17:31   #42
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Južna Koreja upravo je socijalizam kakvog su zamislili Marx i Engels.
Lapsus.

Sjeverna Koreja...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 23:00   #43
etogana, quick & dirty

http://www.24sata.hr/cudne-vijesti/o...im-nebom-82798
__________________
Outside of a dog, a book is man's best friend. Inside of a dog it's too dark to read.
shabby-s is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 07:07   #44
globalizacija je pojesti bananu izraslu u Guatemali,popiti kavu naraslu u Ugandi,voziti se autom čije gume su narasle u šumi kaučukovca na Borneu i koji ide na naftu izvađenu u Sibiru nositi odjeću čiji pamuk je narastao u Tajikistanu,dizajnirana je u Italiji a sašivena u Bangladeshu. bez globalizacije ne bi sada tipkali na tim računalima čiji niti jedan dio nije napravljen u RH i koje pogoni uvezena struja.

jedini iskreni antiglobalisti su oni koji jedu piju i žive ograničene resurse u krugu par stotina kilometara od njihovog boravišta. ljudi nikad nisu bili ovolko međuovisni
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 13:29   #45
Quote:
shabby-s kaže: Pogledaj post
etogana, quick & dirty
"Razočarali su se u svijet koji robuje znanosti."

Da bar robujemo znanosti.

Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
globalizacija je pojesti bananu izraslu u Guatemali,popiti kavu naraslu u Ugandi,voziti se autom čije gume su narasle u šumi kaučukovca na Borneu i koji ide na naftu izvađenu u Sibiru nositi odjeću čiji pamuk je narastao u Tajikistanu,dizajnirana je u Italiji a sašivena u Bangladeshu. bez globalizacije ne bi sada tipkali na tim računalima čiji niti jedan dio nije napravljen u RH i koje pogoni uvezena struja.
Pa imaš ljudi koji si rade vlastitu odjeću, piju mlijeko od vlastite koze, hranu uzgajaju u vlastitom vrtu. Nemaju struje ni tekuće vode. Moj susjed je takav, ali to više iz siromaštva nego iz mržnje prema globalizaciji.

I takve ljude poštujem i cijenim jer upravo rade onako kako žele. Meni smetaju oni koji propovijedaju socijalnu jednakost i antiglobalizam a upravo najviše i robuju tom globalizmu.

Kao oni iz occupy Wall Street sa svojom komunom gdje žive u šatorima i ne briju se, a svaki ima Apple Macbook od 10 000 kuna.
Ništa ne govori da mrziš moderno društvo više nego podilaženje besmislenim globalnim trendovima.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 19:32   #46
ne poznajem nikog ko živi na taj način, ajmo reći antiglobalistički.
mada je to u današnje vrijeme nemoguće. sviđa mi se kako su oni u prirodi, kako imaju kamin... ali ja se osobno ne bih mogla odreći elektronike. kažeš da sve rade ručno- to mi baš nije jasno. meni bi bilo dovoljno živjeti u kući s velikim dvorištem, ne u nekoj pripizdini. svako ima drukčije poglede na to
jebozovna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 11:00   #47
Quote:
shabby-s kaže: Pogledaj post
Ima cijela tema o ovoj obitelji tu na SoNu. Zanimljivo je bilo pratiti gdje su danas i što rade
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 17:53   #48
Quote:
andrea88 kaže: Pogledaj post
oduvijek
90-ih nije uveden nikakav 'neoliberalni kapitalizam' nego je rigidni jugoslavenski socijalizam zamjenjen liberalnijim, hdz-ovim socijalizmom

koliko ljudi u Hrvatskoj radi malo ili ništa a dobro živi?
previše

a to ti je najbolji dokaz da kod nas nema ni k od kapitalizma
... a koliko ljudi radi puno, a loše živi, i čega je to dokaz ? Blagostanja u faraonskom Egiptu ?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 18:01   #49
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... a koliko ljudi radi puno, a loše živi, i čega je to dokaz ?
Čistog socijalizma.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 18:02   #50
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
...
... mislim da ti neću stići večeras odgovoriti, ali budem...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 18:27   #51
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... mislim da ti neću stići večeras odgovoriti, ali budem...




Sve pet. Zekim se.

Nemoj biti grub.

__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 18:33   #52
Quote:
AIR.21 kaže: Pogledaj post
imao sam priliku biti u kući jedne mlade belgijske obitelji. muž i žena imaju troje djece, fakultetski su obrazovani oboje.
e sad, što mi je bilo zanimljivo. žive na rubu sela u 20-ak kilometara od bruxella. znači divljina, i to svojom voljom. žena radi u selu muž putuje vlakom na posao.
u kući nemaju televizora, umjesto njega kamin je centar dnevnog boravka. na moj upit o njihovom načinu života, rekli su mi da smatraju lošim za njih i djecu medije i njihov utjecaj, da bez televizora se druže više međusobno, pričaju, borave u prirodi, nisu okrenuti boravku u kući. a za informacije, nauku, imaju laptop spojen na internet.
da ne duljim, shvatili ste poantu...

i super, meni se to svidilo ali je ostalo na tome. da bi na tv-u nedavno vidio reportažu iz belgije, obiteljski primjer kao ovaj, koji je svu elektroniku izbacio iz kuće, a kao razlog navodi štetnost globalizacije i kapitalizma na prirodu, ljude i svijet općenito. i sve radi ručno, na posao ide biciklom. hranu kupuje domaću... npr. nejede banane jer se dovoze brodovima iz tropskih zemalja. i nakon toga sam se zapitao malo više, shvativši da ljudi kod kojih sam bio nisu rjetkost.
Smiješno. Netko nema televizor i ne jede banane pa je anti-globalist. Zato ima kompjuter za kojeg je silicij proizveden Bog zna gdje, čipovi naštancani u Tajvanu i Kini, softver pisan po cijelom svijetu . Vlak s kojim putuje na posao je isto proizvod sofisticirane tehnologije u čijem razvoju su sudjelovale firme i radnici iz svih dijelova svijeta... i tako dalje. Najžalosnije od svega je što dotični vjerojatno uopće ne razmišlja da je suvremene visokotehnološke proizvode nemoguće proizvesti bez društva sa sofisticiranom i razgranatom podjelom rada. Nije da valjda netko misli da zato što može sam uzgodjiti mrkvu i paradajz u vrtu, da tako može sam napraviti makar i banalan kućanski aparat tipa, šta ja znam, miksera, da ne govorim o uistinu sofisticiranim stvarima kao što je računalo?

Ljudi, barem pokušajte gledati objektivno na stvari. Anti-globalističko društvo smo već imali. Zvalo se feudalizam
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 22:26   #53
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Ha?...

Ok.

Dobro ti je čovjek napisao
Tabula Raza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:24.