Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2005., 00:11   #41
Quote:
ishamael kaže:
onda bi tek bilo sranje jer su pudlice broj jedan po broju ugriza i napada na ljude, a na drugom mjestu su mjesanci.

da sam ja susjed doticnoj gospodji, ne bi imao nista protiv da drzi puno pasa, sve dok njen hobi ne bi poceo zadirati u moj osobni zivot(smrad, buka)...ako gospodja uspijeva sve to odrzavati na prihvatljivom nivou, palac gore. sve ostalo je pravno prepucavanje...
Eh, pa o ovome i ja govorim. Uopce nije stvar u broju pasa u necijem dvoristu, vec iskljucivo o nacinu drzanja tih pasa i kontroli nad njima. Mozes imati 10 pasa i da oni apsolutno nikome ne smetaju. A mozes imati jednog nekontroliranog psa koji radi nered u naselju. Ono sto tvrdim je da ogranicavanje broja pasa u dvoristu nece ni izbliza pridonijeti sigurnosti ili doborobiti pasa i ljudi.

Quote:
zasto se nikad u novinama ne moze procitati o napadu pudlice, ali se pit bullovi zato nikad ne zaobilaze? zato sto pit bull uredno osakati ili ubije zrtvu,a u najblazem slucaju ostavlja psihicke traume. i onda ide anti-pit bull propaganda, i svi su protiv te pasmine, jedino se bune uzgajivaci i vlasnici pasa jer im se ogranicava sloboda drzanja pit bullova. i jedni i drugi su u pravu, jer na ponasanje psa najvise utjece vlasnik, ali tko ce onda izvrsiti i na koji nacin provjeru kompetencije vlasnika za drzanje ovakvog psa? jer napad se vec dogodio, i onda je kasno...mislim da se ista stvar moze dogoditi sa ovom gospodjom...
Sto se tice pit-bula - tu je stvar prema mom misljenju prilicno jasna. A i primjenjuje se u nekoliko zemalja svijeta. Pit-bul, ukljucujuci i neke druge pasmine (doberman, rotvajler) deklariraju se kao opasne pasmine i ne moze ih svatko posjedovati. Neki su isli toliko daleko pa ih deklarirali oruzjem. Uglavnom, nije pitbul kriv ako nekoga napadne. Kriv je iskljucivo vlasnik. Zakonski to tako i stoji, i tu nema neke dileme. Druga je prica sto neinformirane narodne mase dizu kampanju protiv pasmine umjesto protiv nesavjesnog vlasnika.

Zamislite da neki frajer odluci biti jako cool. Pa pocne u grad nositi na ramenu kalasnjikov. Jos ga pri tome zaboravi zakociti. A to nema neke velike razlike od vodenja slobodnog rotvajlera ili dobermana po parkicu s djecom, bez brnjice i vodilice.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2005., 00:18   #42
Quote:
El Tomo kaže:
Eh, sada bi ja upitao tvorce te matuljske odluke da li oni uopce poznaju hrvatske zakone? Jer rad veterinarske inspekcije odreden je drzavnim zakonima i pravilnicima, a ondje NIGDJE ne stoji ogranicenje broja pasa na necijem privatnom posjedu. Niti je posao veterinarske inspekcije utvrdivati da li netko ima vise od jednog psa u stanu ili vise od tri psa u dvoristu, niti ta ista veterinarska inspekcija nema obveza izdavati nikakva odobrenja za drzanje vise od tri psa u dvoristu. A izdavanje takvih odobrenja nije niti posao veterinarske inspekcije.

Dakle, prakticno gledano takvo odobrenje veterinarske inspekcije nije moguce dobiti, pa samim time takva mogucnost u matuljskoj odluci nema nikakvog smisla. Dakle, ostaje ti samo da prijavis uzgajivacnicu zelis li legalno drzati vise od tri psa kod kuce.
Pa tu ce vjerovatno neka visa instanca (ustavni sud?) dati misljenje i prekinuti ovakve rasprave (nisam pravnik i zaista ne znam procjeniti da li je ova odluka u skladu sa zakonom HR). Mozda bi Voyki moga pomoci. Ali i dalje ce ostati nacelno pitanje: kaznjavanje i krpanje posljedica ili preventiva u slucaju drzanja zivotinja? I zar zaista nema granice. 10 pasa? 30? 50? Rekord za koji znam u Rijeci (stan iznad prijatelja) je 6 pasa. Na kraju su stanari rijesili problem kad drzava nije htjela (detalje ne znam, vjerovatno i bolje da ne znam jer psi su u cijeloj prici najmanje krivi).
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2005., 00:23   #43
Quote:
El Tomo kaže:
Mozes imati 10 pasa i da oni apsolutno nikome ne smetaju.
E pa sad ja tebe moram pitati jesi li ikada imao psa?!? U urbanom naselju ne mozes imati deset pasa i da nikome ne smetaju. Psi laju, psi oznacavaju teritorij, psi imaju svoj miris, psi imaju vrijeme parenja kada su nezaustavljivi ljubavnici . U najmanju ruku bilo bi pristojno i ljudski imati pristanak bar prvih susjeda na takav copor!
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2005., 09:13   #44
BTW, nisu Matulji jedini koji se bave ovom problematikom. Malo sam proguglao i nasao hrpu slicnih tema. Ocito nema nekog carobnog rjesenja.

http://www.animallaw.info/articles/d...nances.htm#III
http://www.hauraki-dc.govt.nz/Custom...gistration.htm
http://www.wtcc.sa.gov.au/webdata/re...mberofdogs.pdf
http://www.swktodc.govt.nz/services/...og_control.asp
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2005., 18:15   #45
off topic


danas su me napala tri psa. nevjerojatno, ali istinito...buduci da radim kao sum. inzinjer, danas secem sumom i primjetim ovce (koje ne smiju biti u sumi), a pored istih 3 psa, 1 hrvatski ovcar, i 2 kavkaska ovcara ...odmah su se zaletili na mene...prestrasno, usro sam se ziv....a coban je mulac da ne moze biti veci..kaze on meni, ma nece sokol, ne boj se, stenci su to jos (istina, nisu odrasli, ali su narasli do pune visine i imaju vec nekih 50ak kg)-i uopce ga ne slusaju mrcine jedne....stoposto bi me izgrizli, da mi radnici nisu dosli u pomoc. pitam se, sta bi bilo da je neka zena isla recimo gljive traziti?

uglavnom, rekao sam mu da ce dobiti prijavu, ako jos jednom vidim pse u sumi, a za ovce...ajde, tesko ljudi zive...
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2005., 19:48   #46
Uf, ovaj kavkaski stvarno izgleda opako. A ni Hr ovcari nisu umiljate mackice (i mene je jedan ganjao). Sto ti je sreca u zivotu, neko nastrada od pudlice a ti prezivis tri mrcine
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2005., 23:17   #47
ma jebem ti sve, jos se tresem kad se sjetim i muka mi u zelucu...ako ih opet vidim, odmah ide prijava...
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:55.