Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2012., 06:41   #101
Quote:
Romantica kaže: Pogledaj post
Ja imam viksu u šumi gdje ima jako puno veprova. Imala sam samo jedan "pravi" susret s njima. U sred bjela dana naletila na krdo na spavanju. Doslovno samo što nisam nagazila na jednog. Poskakali su uz onu njihovu karakaterističnu dreku i dali se u bijeg, a ja kad tad nisam umrla ... neću valjda nikad. Bilo ih je oko 7-8 i bili su srednje veličine.
Nakon toga sam postala opreznija i kad hodam šumom, a to je često jer sam gljivar, šuštim lišćem, na mjestima gdje znam da obitavaju i zapjevam, a dobila sam savjet od lovca da na sebe stavim parfem, jer ga životinje nadaleko osjete pa se sklone i prije nego se sretnemo s njima.
p.s. Veprovi su postali toliko smjeli da bez pol pardona ulaze u vočnjake i šetaju oko kuća. Nisu agresivni, obično te gledaju i procjenjuju i ako odeš ( a nego što drugo i možeš ) nema nikakvih nezgoda. Kad se nanjupaju ... odu.
Ne bi vam bio u koži, sa njima se nikad ne zna na čemu si.
Ako imaju praščiće izbjegavajte ih u velikom luku.
__________________
ciljevi su snovi sa rokom ispunjenja
MBSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 03:13   #102
Quote:
Tactum kaže: Pogledaj post
I ja sam se zacudio kad sam procitao negdje (na vrlo ozbiljnom mjestu, ali se vise ne sjecam gdje), da ugriz poskoka i ridovke moze uredno prezivjeti svaka odrasla zdrava jedinka u velikoj vecini slucajeva. Uz komplikacije naravno, ali se prezivi.

Inace svojevremeno sam pratio topic ovog lika iz srbije, koji doma ima 30-ak otrovnica, medu njima nekoliko vrsta cegrtusa, zelenu mambu, Gabonsku ljuticu (izuzetno opasna vrsta), Puff Adder (medu 10 najopasnijih) i jos puno toga...
Frajer je lud, jedna od njih ga je coknula, neka cegrtusa cini mi se (ne znam vise koja, a ne da mi se traziti, topic je ogroman...) i uredno je ostao ziv bez protuotrova iako je ta vrsta izuzetno opasna...

Zanimljiv podatak za njega je da je svojevremeno imao farmu poskoka u Crnoj Gori i njemu su oni ko gusteri. On to onako rukom uzme bez frke.

Ali ono sto je najzanimljivije, on nema niti jedan protuotrov za zmije koje ima doma. Razlog je naravno cijena. Protuotrovi kostaju i po nekoliko tisuca eura, a rok trajanja im je vrlo kratak. Naravno, bolnice i instituti u Srbiji isto nemaju protuotrov za Puff Addera, jer nema potrebe za tim u Srbiji pa mu je recimo prvi centar koji ima protuotrov u Parizu.

Tip stvarno zivi na rubu i sve to ima naravno u ogromnoj tajnosti, jer da saznaju vlast ili susjedi za njegove ljubimce mislim da bi bilo nereda.

Idem bas bacit oko na topic, da vidim je li jos ziv.

Edit: ziv je. Zadnji post: « Odgovor #1076 : Jučer u 19:46:42 »
Jes da dizem staru temu od prije par godina, ali jos jedan prikaz igre sudbine - godine bavljenja s najopasnijim poznatim zmijama , a na kraju ga prije tri mjeseca ubije majmun s autom dok se vozio na skuteru.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 21:53   #103
Interesira me zna li netko o šumama na Martin Bregu... Tamo imamo vikendicu i planiramo re-storat malo kuću i pobrinut se više oko zemlje, pa ćemo češće boravit tamo... Kad sam bila klinka, rub šume dosezao je taman do naših trsova, pa smo ujutro za doručak jeli kajganu s vrganjima i gledali srne, zekane, fazane i ostalu čeljad par metara od nas... Sad se to malo izgradilo iako je postalo unescovo zaštićeno područje, ali šumek se ipak malo smanjio...Ne znam jel nečiji privatan ili kaj.

Tamo je bilo dosta gljiva prije, brali smo kile i kile vrganja, trubača, grmačica, sunčanica i svačega, sad ili netko bere prije nas ili ih nema uopće... Prije tjedan-dva bili smo u šetnji šumom i naišli na puteljak za koji nisam znala, kraj kojeg je nekakva brzinski sklepana čeka, od jačih kolaca i relativno niska. Sjeli smo gore odmorit i za koju minutu pojavile se dvije srne Pobjegoše, a mi dalje u šetnju.

Zanima me koliko poznajete tu šumu/šume, jeste li bili gore i kaj se sve unutra može naći Ne mislim na zekane i to, ali voljela bih znati ima li ostale, veće divljači i koliko. Hvala!
p.s. Kak se ta šuma uopće zove?
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 22:32   #104
Quote:
MBSK kaže: Pogledaj post
Ne bi vam bio u koži, sa njima se nikad ne zna na čemu si.
Ako imaju praščiće izbjegavajte ih u velikom luku.
Rizik je uvijek ići po tim šumetinama nenaoružan, dobro je znati ove fore o lupanju, ali može biti nešto nepredviđeno.

Najbolje imati uza se sačmaricu, po mogućnosti poluautomatsku. Medvjeda u trku ima da zaustavi, a od divljeg vepra da napravi mljeveno meso.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2012., 17:53   #105
Ako sretnete vuka, zaslijepite ga laserom, provjereno pali u Imotskom.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 15:09   #106
Kaj nitko ne zna o Martin Bregu?
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 11:31   #107
Čitam temu.. da niste malo pretjerali sa snagom divljih svinja? Nemojte me krivo shvatiti one jesu jako opasne, pogotovo kada ih je više ili veći primjerci, ali ovdje se maltene piše da čovjek nema nikakve šanse protiv njih što baš nije točno. Pa ljudi su njih lovili od davnina i to s ne automatskim puškama nego običnim oruđima. Ima dosta klipova po internetu gdje ih ljudi love samo s noževima i prođu i bez ogrebotine. Jasno nije isto laik i netko spreman za to tko zna kako je priklati, al čuj ako je broba na život ili smrt, ne treba se ni čovjek predati, niti je bez šanse. Tako da je nećeš ubiti isti tren ili otjerati nožem se slažem, ali da se ne može ubiti nožem je isto tako besmisleno.
tuberkuloza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2013., 13:08   #108
Quote:
tuberkuloza kaže: Pogledaj post
Čitam temu.. da niste malo pretjerali sa snagom divljih svinja? Nemojte me krivo shvatiti one jesu jako opasne, pogotovo kada ih je više ili veći primjerci, ali ovdje se maltene piše da čovjek nema nikakve šanse protiv njih što baš nije točno. Pa ljudi su njih lovili od davnina i to s ne automatskim puškama nego običnim oruđima. Ima dosta klipova po internetu gdje ih ljudi love samo s noževima i prođu i bez ogrebotine. Jasno nije isto laik i netko spreman za to tko zna kako je priklati, al čuj ako je broba na život ili smrt, ne treba se ni čovjek predati, niti je bez šanse. Tako da je nećeš ubiti isti tren ili otjerati nožem se slažem, ali da se ne može ubiti nožem je isto tako besmisleno.
Jesi li ikad bio na kolinju? Mislim da ti ni malo nemaš predodžbu koliko te životinje zbilja jesu snažne. Nekad domaće prase dobro namuči četvero odraslih ljudi. Divljaci su još snažniji.
__________________
Mr. Herbert Garrison: Stanley, gay people, well, gay people are evil. Evil right down to their cold black hearts, which pump not blood like yours and mine, but rather a thick, vomitous oil that oozes through their rotten veins and clots in their pea-sized brains which becomes the cause of their Nazi-esque patterns of violent behavior. Do you understand?
9ak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:09.