Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2012., 08:04   #21
Ljenjivac nije divlja životinja! Ne znam kako shvaćaš pojam "divlja".
Da. Neće te napast poput lava, tigra i rastrgat te...

Apsolutno sam protiv držanja divljih životinja doma, ali mi ne smeta ukoliko je nađu odbačenu (kao što je bio slučaj s nilskom konjicom), ozlijeđenu... pa joj pružiš dom.

Ja sam čak protivnik držanja zmija, pauka, guštera, ptica...
Skarlet Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 10:58   #22
Quote:
Skarlet Sun kaže: Pogledaj post
Ljenjivac nije divlja životinja! Ne znam kako shvaćaš pojam "divlja".
Da. Neće te napast poput lava, tigra i rastrgat te...

Apsolutno sam protiv držanja divljih životinja doma, ali mi ne smeta ukoliko je nađu odbačenu (kao što je bio slučaj s nilskom konjicom), ozlijeđenu... pa joj pružiš dom.

Ja sam čak protivnik držanja zmija, pauka, guštera, ptica...
A u kurac, zasro sam monitor s kavom kolko mi je kroz nos strcnula kad sam ovo procitao!!!
Odbaceni nilski konj

Sad, OT divlja zivtoinja se definira kao zivotinja koja zivi u prirodi i nije selektivno uzgojena od covijeka. Eto, suprotnost domacoj.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 11:27   #23
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
A u kurac, zasro sam monitor s kavom kolko mi je kroz nos strcnula kad sam ovo procitao!!!
Odbaceni nilski konj


Ma krivo si me shvatio il sam ja krivo napisala. Ta nilska konjica je bila odbačena od majke kad su je ti ljudi uzeli. Odnosno - mama konjica ju je odbacila.
Skarlet Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 11:37   #24
e da, spomenuti jez je bio odbacen. doduse na drugi nacin.

a imam i ljenjivca.
nije divlji. nije ni zivotinja.
ali je ljenjivac.
jel se to racuna?
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 14:34   #25
Čekajte ljudi, pa šta vam je, ljenjivac je pripitomljen, pitomiji je od nekog krvoločnog psa.
neustahija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 14:59   #26
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ajde, samo za tebe

Imam doma devet degua. Divlje životinje koje preživljavaju u najsurovijim pustinjskim uvjetima. U prirodi žive u prosjeku oko godinu dana, moji uz redovitu prehranu i veterinarsku skrb gule daleko preko 5. Imaju prostora, imaju igrački, imaju toplinu, sigurnost i hranu... Mislim da im je bolje nego onima u prirodi.

Imam i vjeverca. On je malo lud, s vremena na vrijeme me pokuša zaklati, ali uglavnom se dobro slažemo. Također je već dulje živ nego što bi bio u prirodi.

Mačka mi je sad 19 godina. Nikada nije puštena izvan kuće. Neki će reči da jadna propušta slobodu poludivljih seoskih mačaka iz susjedstva, ali "jadna" je propustila i smrt pod kotačima auta ili zubima psa, kakvu doživi većina seoskih mačaka...

Uglavnom, mislim da nema ništa loše u držanju životinja u zarobljeništvu, dok god ih se ne tretira kao stvari i dok se vodi računa da se osigura ambijent koji će zadovoljiti njihove prirodne potrebe.
Ako im netko može pružiti takav ambijent koji zadovoljava njihove prirodne potrebe ili barem približno tome ok, ali svejedno sam protiv. Zbog toga jer svaka budala može doći u zoo shop i kupiti bilo koju takvu životinju (od papiga, kornjača do zmija..) bez da ih itko provjerava nakon te kupnje ili da se potpiše ugovor ili nešto slično. Npr. crvenouhe kornjače je lako imati dok su malene, ali one vrlo brzo narastu i većina nema pojma kako ih adekvatno držati odnosno nije ih niti briga. Nije rijetko da ih se pušta u obližnje rijeke, potoke i jezera i onda pošto su jače od naših domaćih kornjača oduzimaju im staništa. Negdje sam pročitala da u nekom jezeru u Hrvatskoj je netko pustio dvije takve kornjače i nakon par godina ih je bilo na desetke.

Isto tako neki imaju krokodile pa ih bace u wc i sl.. Kak to riješiti?

Očito one koji ih prodaju uopće ne zanima kako će se netko za njih brinuti nakon kupnje nego je bit samo zarada.
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 18:11   #27
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ajde, samo za tebe

Imam doma devet degua.
...
Hvala
Ne znam zašto, ali bila sam gotovo sigurna da su degui gmazovi. pa išla guglat i skužila da se radi o vjevericama .
Slatke su. I zanimljiv je podatak koliko duže žive u zatočeništvu nego u divljini.
A kako ih držiš? Iskuljučivo su u svome kavezu ili ih puštaš da hopsaju po stanu? Tj. jel se mogu ljudi, tvoji gosti normalno družiti s nima, pomaziti ih i sl?
Jesu li pripitomljene na toj razini?
Quote:
persona12345 kaže: Pogledaj post
meni osobno,najveće je zadovoljstvo kad sjedi u šumi kraj vatre a 5 metara od mene je vepar i međusobno se poštujemo...ti koji drže divlje životinje u kući nikad to neće skužit...nit će ikad osjetit tu interakciju...meni je puno zdravije i poštenije ovo što ja radim...i svima njima preporučujem odlazak u prirodu...al teško,jer oni to ne vole...mislim da kužiš o čem pričam...i post ti je odličan...
Hvala
I slažem se s tobom u ovome. Da je bolje, ukoliko nekoga zanimaju određene životinje doći na njihovo stanište i tamo ih promatrati i uspostaviti kontakt, nego njih dovesti u svoje "stanište".
Naravno, uvijek postoje iznimke.
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
a imam i ljenjivca.
nije divlji. nije ni zivotinja.
ali je ljenjivac.
jel se to racuna?
Nije ni životinja?
Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
Ako im netko može pružiti takav ambijent koji zadovoljava njihove prirodne potrebe ili barem približno tome ok, ali svejedno sam protiv. Zbog toga jer svaka budala može doći u zoo shop i kupiti bilo koju takvu životinju (od papiga, kornjača do zmija..) bez da ih itko provjerava nakon te kupnje ili da se potpiše ugovor ili nešto slično. Npr. crvenouhe kornjače je lako imati dok su malene, ali one vrlo brzo narastu i većina nema pojma kako ih adekvatno držati odnosno nije ih niti briga. Nije rijetko da ih se pušta u obližnje rijeke, potoke i jezera i onda pošto su jače od naših domaćih kornjača oduzimaju im staništa. Negdje sam pročitala da u nekom jezeru u Hrvatskoj je netko pustio dvije takve kornjače i nakon par godina ih je bilo na desetke.

Isto tako neki imaju krokodile pa ih bace u wc i sl.. Kak to riješiti?

Očito one koji ih prodaju uopće ne zanima kako će se netko za njih brinuti nakon kupnje nego je bit samo zarada.
O ovome nisam ni razmišljala. Ali zaista, to neprimjereno (ne)zbrinjavanje divljih životinja može pouzrokovati probleme. Ili ako nekome pobjegne iz terarija pauk ili zmija .
Ace of Diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 18:19   #28
Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
Nije ni životinja?
Kakav član obitelji
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 19:53   #29
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Kakav član obitelji


ma salim se, nije tako strasno.
to je bila samo mala digresija na to da ljenjivac nije divlja zivotinja
ehhh....sto sve moze biti ljenjivac

btw, on-topic, je - divlja je zivotinja.
i spada u prirodu, a ne doma, ma koliko neopasan bio
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2012., 22:06   #30
Quote:
Ace of Diamonds kaže: Pogledaj post
Hvala

O ovome nisam ni razmišljala. Ali zaista, to neprimjereno (ne)zbrinjavanje divljih životinja može pouzrokovati probleme. Ili ako nekome pobjegne iz terarija pauk ili zmija .
Pa evo što se dogodilo: piton zadavio djevojčicu

Ko je sad tu kriv, piton ili vlasnici? Užas.
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 00:14   #31
Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
Pa evo što se dogodilo: piton zadavio djevojčicu

Ko je sad tu kriv, piton ili vlasnici? Užas.
Vlasnici koji je nisu hranili kako spada i držali ju u odgovarajućim uvjetima.

Imam zmije i guštere kao kućne ljubimce, uz prijavu i dozvolu ministarstva kulture, za njih treba imati uvjete i hraniti ih kako spada. Nemam burmanskog niti ću ga ikad imati, kao što mi ne pada na pamet imati otrovnice.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 14:09   #32
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post


ma salim se, nije tako strasno.
to je bila samo mala digresija na to da ljenjivac nije divlja zivotinja
ehhh....sto sve moze biti ljenjivac

btw, on-topic, je - divlja je zivotinja.
i spada u prirodu, a ne doma, ma koliko neopasan bio
Ozbiljno imas ljenjivca? Gdje si ga nabavila i po kojoj cijeni? Treba li posebna dozvola kakava za ljenjivca i kako se brinuti za njega? Ja se nadam skorijem drustvu ljenjivca kod kuce.
Valentina2206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 14:24   #33
ja bi jenu lasicu pripitomijo
http://www.youtube.com/watch?v=ODEUK5sB5vE
ak ne može, a može bar malu
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 15:05   #34
Što mislim o držanju divljih životinja za ljubimce?
Pogledajte stanje s običnim, pitomim ljubimcima.
Mislim da to dovoljno govori o našoj odgovornosti.
Strogo ne, osim ako se radi o teško ozlijeđenoj životinji koja u divljini ionako ne bi preživjela.
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
Imam primjer blizu sebe jedan susjed ima za ljubimca vepra kojeg je našao kao malog a još veča for je to što je čovjek inače lovac
Vjerojatno je pucao na krmaču pa joj je zatim uzeo mlado.
Quote:
neustahija kaže: Pogledaj post
Čekajte ljudi, pa šta vam je, ljenjivac je pripitomljen, pitomiji je od nekog krvoločnog psa.
'Divlje' nije riječ koja označuje ludu, bijesnu životinju koja trga sve pred sobom, trči, skače i juri bez prestanka, ili što god tebi 'divlje' predstavljalo.

To su životinje koje čovjek nije uzgojio. Divlji je ulični štakor, vrabac, vrana...sve je to divlje. Možda nije egzotično. Zato kažemo za lava da je divlja, egzotična vrsta. Danas je on sve više divlja, ugrožena vrsta.
Quote:
Annari kaže: Pogledaj post
Isto tako neki imaju krokodile pa ih bace u wc i sl.. Kak to riješiti?
Zabraniti prodaju egzotičnih životinja.
Quote:
Valentina2206 kaže: Pogledaj post
Ja se nadam skorijem drustvu ljenjivca kod kuce.
Zašto?

Zadnje uređivanje Lozimka : 02.06.2013. at 16:07.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 15:59   #35
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Zašto?
Milion je razloga. Zato sto su predivni, jedinstveni, neobicni, neodoljivi i jednostavno jako dugo zelim ljenjivca o kojemu cu moc brinuti i skrbiti.
Valentina2206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 21:47   #36
kao klinac sam izvadio iz gnijezda malu vranu i odgojio je u dvorištu. Kad je mogla malo letjeti bi mi doletila na rame i to mi je bio najljepši pozdrav pri povratku kući. Imali smo psa na lancu koji je vjerojatno bio ljubomoran i jednog dana, dok sam bio u školi, je zadavio vranu. Inače su kokoši i pilići normalno šetali po dvorištu i bili su na broju. Ne mogu tvrdit da sam pripitomio tu vranu, ali sam ju planirao pustit kad odraste .... ionako nije nikad bila u kavezu.
Tada sam bio sedmi razred , di sam pogriješio?

P.S.
mogao sam napisat da je "ispala iz gnijezda" , kao što je onaj lovac "našao" divlje prase
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2013., 00:34   #37
Ja bih ovu plavušu i mačiće pripitomio i udomio !

http://www.youtube.com/watch?v=KFf5K...layer_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=cDGNLcXrf68
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2013., 07:46   #38
E a što je sa vjevericama ovim našim vulgaris iz zagrebačke šume? Meni su one predivne. Al su jako plahe. Da bar nisu tako plahe pa da hoće prići ovako sve ostaje na tom da nas s krova promatra što radimo po dvorištu. Protrči i ispreskače po ogradama drveću el.stupovima i nestane.
Kako bismo možda ipak privukli neku da nam redovno svraća?


Sent from my ST18i using Tapatalk 2
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 18:16   #39
koliko se kužim u vjeverice, njih se može hraniti sa pristojne udaljenosti i isključivo koštunjavim voćem ( orah, badem, lješnjak ) . Neam pojma jel trzaju na očišćene kupovne sjemenke. Treba probat.
Inače sam, prije koju godinu, u Maksimiru nabasao na vjevericu koja mi se ispriječila na stazu i vrlo je moguće bila neka "uvozna" vrsta, pobjegla iz ZOO .... tako da ....

Zadnje uređivanje parcov : 04.06.2013. at 18:22.
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:16.