Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2016., 14:02   #41
ne znam kako vi to mislite, djeca su pola pola, imaju hrvatsko ime, hrvatsko prezime, roditelji im se izjasnjavaju kao hrvati i katolici... i sta sad javi se prabaka, cukundeda iz afrike, singapura sta su onda koliko polovica od polovica, zbilja
ARGETA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 14:06   #42
sad sam malo ljuta na neke ovde, tipicno balkansko razmisljanje, vama nije bitno ako netko ime ime i prezime hrvatsko, ako se izjasnjava kao hrvat i katolik, dakle to pod navodnicima politikom neopterecenima i ateistima nije dovoljno, nego moraju kopati dnk, brojati krvna zrnca da ispitaju jel im mozda cukundeda bio neke drugevjeroispovjesti i nacionalnosti, sve da bi nekog napali i osudili da nije cistokrvni hrvat. licemjerno
ARGETA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 14:17   #43
Quote:
ARGETA kaže: Pogledaj post
pa ste vecina ovde sasvim drukcije ovo razumili.

Oni su sasvim normalni, i moderni ... nisu uopce ni konzerativni.

prihvatila njegovu vjeru, zajedno idu na mise, slave Bozic
Quote:
On je njoj dao do znanja da je Hrvat, Katolik, i da je veliki domoljub, ... djecu su krstili u katolickoj crkvi
Quote:
Oni kao supruznici su se odlucili djecu krstit u katolickoj crkvi i odgajati po katolickom svjetonazoru
Baš Ni traga konzervatizmu
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 14:21   #44
Quote:
siddharta kaže: Pogledaj post
Baš
what?!moras biti konzervativna da bi isla na misu u crkvu, ako si vjernica ne mozes biti moderna??:klap::klap:
ARGETA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 14:23   #45
rvat, katolik....

i zajedno idu na mise....
gđa ide na na katoličke mise? A pravoslavka je? i redovito se pričešćuje, nakon što se ispovijedila? obavila je službeni prijelaz na rimokatoličku vjeronauk? novo krštenje? u švedskoj?
ili kak to ide?
cc.....
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 14:28   #46
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
rvat, katolik....

i zajedno idu na mise....
gđa ide na na katoličke mise? A pravoslavka je? i redovito se pričešćuje, nakon što se ispovijedila? obavila je službeni prijelaz na rimokatoličku vjeronauk? novo krštenje? u švedskoj?
ili kak to ide?
cc.....
pravoslavka je isto kao sto je mozda muslimanka po cukun cukun dedu, ona se nikad nije osjecala niti izjasnjavala kao pravoslavka..no nastavite i dalje s prebiranjem dnk i brojanjem krvnih zrnaca, vi neoptereceni i liberalni.
uopce nije to bit teme niti pitanje.:
ARGETA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 14:30   #47
Quote:
ARGETA kaže: Pogledaj post
sad sam malo ljuta na neke ovde, tipicno balkansko razmisljanje, vama nije bitno ako netko ime ime i prezime hrvatsko, ako se izjasnjava kao hrvat i katolik, dakle to pod navodnicima politikom neopterecenima i ateistima nije dovoljno, nego moraju kopati dnk, brojati krvna zrnca da ispitaju jel im mozda cukundeda bio neke drugevjeroispovjesti i nacionalnosti, sve da bi nekog napali i osudili da nije cistokrvni hrvat. licemjerno
izgleda da ne jebe samo njega nacionalnost, it runs in the family
opusti se, nas je ovdje najmanje briga šta su ta djeca, pa da su i marsovci.
upravo tebi/njima mi pokušavamo objasnit da to nije bitno, a vi brojite zrnca i svađate se oko toga šta su.
nevjerojatno kako si u stanju vidjeti samo svoju stranu. sebe ne vidiš kaj radiš, a nas optužuješ za isto. njega ne vidiš kaj radi, a babu optužuješ za isto.
ako ti je cilj pomoć, ohladi, ne ljuti se i probaj sve ovdje napisano shvatit kao savjet. a ako si došla po potvrdu da treba dotjerat u red ove dvije vještice, krivo mjesto. razmisli o svojim namjerama pa pročitaj temu ispočetka.
djabeime is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 14:31   #48
Quote:
ARGETA kaže: Pogledaj post
i sad ona se osijeca razapeto izmedju muza i make, osjeca da ne moze nista, ne zna kako odgovoriti majci, kako se postavit.
kako se netko može osjećati razapet između m uža i majke, kad od te majke živi 3000 km daleko?
i tako već više od 20 g?

gle, nemoj se ljutiti, ali meni sve to jako smrdi....ako nisi troll, i to kak yoshua kaže, retro troll. onda tu nešto ne štima
kako bi bilo koga nakon 20 g, nakon smrti oca, mogla dirati naklapanja majke, s kojem se vidiš 1 godišnje, i koja živi 3000 km od tebe???
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 14:33   #49
Quote:
ARGETA kaže: Pogledaj post
sad sam malo ljuta na neke ovde, tipicno balkansko razmisljanje, vama nije bitno ako netko ime ime i prezime hrvatsko, ako se izjasnjava kao hrvat i katolik, dakle to pod navodnicima politikom neopterecenima i ateistima nije dovoljno, nego moraju kopati dnk, brojati krvna zrnca da ispitaju jel im mozda cukundeda bio neke drugevjeroispovjesti i nacionalnosti, sve da bi nekog napali i osudili da nije cistokrvni hrvat. licemjerno
Ajme
Btw, tak i tak smo svi porijeklom iz Afrike
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
rvat, katolik....

i zajedno idu na mise....
gđa ide na na katoličke mise? A pravoslavka je? i redovito se pričešćuje, nakon što se ispovijedila? obavila je službeni prijelaz na rimokatoličku vjeronauk? novo krštenje? u švedskoj?
ili kak to ide?
cc.....
Ajd da se i ja jednom s tobom slozim
Iako, mozda, u moru luterana su hrvatsko svedska rimo katolicka pravila malo 'blaza'
Treba popunit te crkve, ne?

Btw, slazem se sa JFF da prica podsjeca...
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 14:38   #50
Btw, pa kakvi ste vi/oni to rimokatolici ako razmisljate o razvodu braka?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 14:55   #51
Quote:
ARGETA kaže: Pogledaj post
ne znam kako vi to mislite, djeca su pola pola, imaju hrvatsko ime, hrvatsko prezime, roditelji im se izjasnjavaju kao hrvati i katolici... i sta sad javi se prabaka, cukundeda iz afrike, singapura sta su onda koliko polovica od polovica, zbilja
A kazes u naslovu ona srpkinja

Al kasnije ju je malo rođo prosvitlija jel? :klap::klap::klap:
markosplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 15:09   #52
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
tako bi i bilo najzdravije


čudno da on tek nakon 22 godine shvaća da mu je punica srpkinja
forsiranjem hrvatstva, on ne može svojoj djeci zanijekati i srpsko porijeklo
zato se slažem s gđom punicom da ih je najbolje odgajati "kao švede", odnosno olabaviti pritisak na nacionalnu pripadnost i obožavanje nečega što im je stotinama kilometara daleko


kakav bi on rez radio? ne misli valjda položiti brak na oltar domovini?
neka ohladi malo...
Ti da odeš u Kinu i rodiš malo bijelo dijete rekla bi kako on nije europljanin nego mali kosooki kinez jer se rodio u Kini.Ista stvar kao i šta je Bandić purger iz hercegovačkog kamenjara.Vrlo jednostavno,ono si što su ti roditelji.Bez obzira gdje nas život odnese bilo bi poželjno da se ne zaboravi vlastiti identitet i korijeni.Integracija u društvo DA,ali zaborav vlastitih korijena NE.Shvaćam da postoje ljudi kojima je svejedno ali prije ili kasnije probudi se taj osjećaj nostalgije i pripadnosti nečemu.

Poslano sa mog C1505 koristeći Tapatalk
bijesprvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 15:17   #53
Quote:
ARGETA kaže: Pogledaj post
..no nastavite i dalje s prebiranjem dnk i brojanjem krvnih zrnaca, vi neoptereceni i liberalni.
uopce nije to bit teme niti pitanje.:
Nažalost je Ne brojimo mi krvna zrnca. To je unutar obiteljska bit ove teme koju si sama postavila. Čitaj što si napisala - hrvat, katolik, mise, domoljublje, izjašnjavanje kao hrvat / hrvatica pa ponovo Hrvat i Katolik te naravno domoljub

Quote:
je Hrvat, Katolik, i da je veliki domoljub, ona apoliticna i nereligiozna je prihvatila njegov svjetonazor i stav, djecu su krstili u katolickoj crkvi, ucili hrvatski jezik, i ucili ih da vole Hrvatsku kao svoju domovinu
Quote:
nego Hrvatska, i sve sto je vezano za Hrvatsku.
Quote:
djeca su pola pola, imaju hrvatsko ime, hrvatsko prezime, roditelji im se izjasnjavaju kao hrvati i katolici...
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 15:18   #54
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Možda žena ne želi ništa 'srušiti', već želi da joj unuci uče i o njihovoj kulturi i vjeri?
Što neko reče muž i njena mama su isti, samo s druge strane medalje.
Lijepo je napisano kako je žena bila apoliticna i nereligiozna.Nije ju uopce tangiralo njezino pravoslavlje i srpstvo.Jednako kao što na ovoj temi javljaju se forumasi kojima je takodjer sve to besmislica.Ali žena je ogledni primjer kako krv nije voda te prije ili kasnije ipak proradi gen koji te tjera da se poistovjetis s svojim narodom.Razvod je preradikalna mjera.Nisu to problemi koji se ne mogu riješiti razgovorom.

Poslano sa mog C1505 koristeći Tapatalk
bijesprvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 15:19   #55
Quote:
Valissa kaže: Pogledaj post
I meni je to odmah bilo sumnjivo.
A taj nik Argeta, slovenska pašteta Kolinske iz Ljubljane koju je "asimilirala" Atlantic grupa, hrvatska tvrtka, pa joj se sad ni sastav ne može pouzdano utvrditi... Je li to sad slovenska ili hrvatska pašteta?
I kako to sve interpretirati u ovom hrvatsko-srpsko-švedskom kontekstu s punicom?
Možemo pitat jedino Hogara Strašnog
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 15:23   #56
Quote:
bijesprvi kaže: Pogledaj post
Lijepo je napisano kako je žena bila apoliticna i nereligiozna.Nije ju uopce tangiralo njezino pravoslavlje i srpstvo.Jednako kao što na ovoj temi javljaju se forumasi kojima je takodjer sve to besmislica.Ali žena je ogledni primjer kako krv nije voda te prije ili kasnije ipak proradi gen koji te tjera da se poistovjetis s svojim narodom.Razvod je preradikalna mjera.Nisu to problemi koji se ne mogu riješiti razgovorom.

Poslano sa mog C1505 koristeći Tapatalk
Gen?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 15:26   #57
Quote:
Valissa kaže: Pogledaj post
I meni je to odmah bilo sumnjivo.
A taj nik Argeta, slovenska pašteta Kolinske iz Ljubljane koju je "asimilirala" Atlantic grupa, hrvatska tvrtka, pa joj se sad ni sastav ne može pouzdano utvrditi... Je li to sad slovenska ili hrvatska pašteta?
I kako to sve interpretirati u ovom hrvatsko-srpsko-švedskom kontekstu s punicom?

Da znas da sam zadnju rijec prije upitnika procitala ' puricom'.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 15:37   #58
Quote:
bijesprvi kaže: Pogledaj post
...Ali žena je ogledni primjer kako krv nije voda te prije ili kasnije ipak proradi gen koji te tjera da se poistovjetis s svojim narodom.
Poslano sa mog C1505 koristeći Tapatalk
Tamo neka žena s neke forumske teme za čiji opis trebamo na riječ vjerovati tamo nekoj forumašici je OGLEDNI primjer kako nekakav gen.... "proradi". Issati. Koji potencijal vidim u ovoj temi.
__________________
May Good Things Grow

To Solitude
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 15:58   #59
koji crni gen.

moj sinek je pola nl, pola hr, za one koji broje krvna zrnca. ima dvojno drzavljanstvo. Ako mu gledas prvo ime je cisti rvat, drugo ime onda je frizijac, trece ime onda moze proci i pod srbin. porijeklom prezimena cacinog je francuz, a materinog je crnogorac (rekla mi zena u crnogorskom konzulatu u zgb kad sam dosla pitati za neke turisticke rute, hotele itd da jel znam da nosim jedno staaaaro crnogorsko prezime . reko wut?! ). pa ja bih mogla skupiti cudo putovnica

sin mi se s 8 godina izjasnio da ne vjeruje u boga. djaba protestantska osnovna skola, dijete razmislja svojom glavom.

a u 15oj da mu je vec pun kuki da svako ljeto isto. pritom pod 'isto' nije mislio da ljetujemo u istom mjestu, nego da mu je pun kuki hrvatske. a zlato moje niskozemac

sto se mene tice moze se izjasniti i kao queer marsovac.

nda...

jeblo vas preslagivanje, etiketiranje, sklanjanje i sram
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 16:01   #60
Quote:
ARGETA kaže: Pogledaj post
what?!moras biti konzervativna da bi isla na misu u crkvu,
Rekao bih da da

Quote:
ako si vjernica ne mozes biti moderna??
?

Daj mi (nam?) molim te objasni kako itko modernih svjetonazora istovremeno može bespogovorno vjerovati u crkvene dogme? A pretpostavljam da vjernici koji pohode crkvu i mise, u njih vjeruju.
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:51.